Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

A2 Sınavında Sırat Köprüsünden Düşmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400

Uyarılara rağmen sabitlemediler

Motosiklet ehliyeti almak için direksiyon sınavına katılmaya hak kazanan 3 sürücü adayı, sınav yapılan parkurda sabitlenmeyen metal rampa nedeniyle hastanelik oldu. Yetkililerin, uyarılarına rağmen önlem almakta geciktiğini savunan adaylar, “Kaza olana kadar durup, sonra gelip çivi çaktılar” diye konuştu.

Yazılı sınavı geçtikten sonra direksiyon sınavına girerek motosiklet ehliyeti almak isteyen sürücüler, sürüş bilgilerini göstermek için geldikleri parkurda hastanelik oldu. Başkent Caddesi üzerinde kurulan parkur içindeki demir rampanın yere iyi sabitlenmediği ve yağmur yağdığı için kaydığını, ancak görevlilerin ısrarla kendilerini rampa üzerine çıkartmak istediğini belirten adaylar, “Düz bir istikamette 5 metre kadar ilerlememiz gereken rampa yere sabit olmadığı için yamuk duruyor. Üç parçadan oluşan rampa aynı zamanda üzerine çıkıp gaz verdiğiniz anda sağa sola hareket ederek düşmemize neden oluyor. Bu nedenden dolayı üç aday düşerek yaralandı” diye konuştu.

ŞİKAYETÇİ OLACAĞIM
    Sınav öncesi görevlilere durumu anlatmalarına rağmen, önlem alınmadığı için kaza yaptığını ve motorundan düşerek bileğini incittiğini söyleyen İpek Sarı şunları söyledi: “Çankaya bölgesi sürücü adaylarına ehliyet sınavı yapılan alan, Allah’a emanet bir yapıda. Yolda direksiyon eğitimi almak için gittiğimiz güzergahta önümüze ağır tonajlı kamyonlar, traktörler ve bölgede otlamak için gezen inekler çıkabiliyor. Şans eseri o kısmı atlatıp parkura geldiğinizde ise yere sabitlenmemiş bir demir rampanın üzerine çıkmamız isteniyor. Defalarca aday ve aday yakınlarının uyarısına rağmen, ‘Dokunamayız’ cevabı aldığımız rampayı, üç kişi kaza yaptıktan sonra beton çivisiyle sabitlediler. Bizim suçumuz neydi bilmiyorum ama önce hastaneye gidecek, sonra şikayetçi olacağım.”

AMBULANS ŞART
    Kızı sınavdayken, kazalara şahit olan ve yetkileri uyaran Murat Giraygil, “Alan kesinlikle adaylar için uygun değil. Hatta adaylık aşamasını geçmiş sürücüler için bile tehdit unsurları içeriyor. Bu şekilde kaza ve yaralanma olayların çok sık yaşandığı bu alanda bir ambulans bekletilmesi gerekir. Sınavların da uygun bir alanda belli başlı standartlar dahilinde yapılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

SIRAT KÖPRÜSÜ TAM GAZ DEVAM
    Öte yandan daha önce Ankara Hürriyet’in, “Parkur değil sırat köprüsü” manşetiyle duyurduğu, otomobil sürücüsü adayların karşı karşıya kaldığı tehlikeler, son günlerde yağan yağmur nedeniyle daha da arttı. Motosiklet adayları ile aralarında 500 metre olduğunu dile getiren sürücü adayları şöyle konuştu: “Biz motosiklet adaylarına onlar da bize dert yanıyor. Dertlerimiz ve sıkıntılarımız aynı. Yolda ilerlerken derin çukurlar, kamyonlar, aracında alkol alan şahısların arasından ilerliyoruz. Sanırım bize ‘Bunları yapmayın’ demek için bilerek kurulmuş bir parkurdayız. Kesinlikle çok ciddi riskler barındıyor. Eğiticilerden, denetleyicilere herkes konudan dertli ama bir şey yapılmıyor.”

Kaynak
    kngsze ve ozwizard bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Canım Türkiye'm...
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Hiç şikayet etmeye hakları yok bence. Oradan geçemiyorlarsa eğitimleri eksik ve Ehliyete hak kazanmamislardir zaten. Suclayacak birini ariyorlarsa adam gibi eğitim veren bir kursu secmedikleri için kendilerini suclasinlar.

Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı twili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç şikayet etmeye hakları yok bence. Oradan geçemiyorlarsa eğitimleri eksik ve Ehliyete hak kazanmamislardir zaten. Suclayacak birini ariyorlarsa adam gibi eğitim veren bir kursu secmedikleri için kendilerini suclasinlar.
    Hocam o nasıl bir önyargıdır ?

Daha yeni ehliyet almış biri olarak kurs araştırması yaparken gittiğim 5 kurstan 4 ü 'EĞÜTÜM VERMİOZ SİZ GENDÜ BAŞUUAZA ÖĞRENECENÜZ'diye ağız yamultular ?

Adam akıllı eğitim verende çok üst limitlerde fiyat çektiler ?

Ayırca hiç mi kaza yapmadınız ?

Yaptıysanız kesin bütün suç sizdedir o zaman hiç yolun suçu olmamıştır.

Neyse iyi geceler...Burada tartışmak yerine kitap okumak daha yararlı,ama çok değişik düşünüyorsunuz.

Kınamadım,garipsedim.
    Sinan Aksu ve hakanuygun bunu beğendiler.
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Yakın tarihte biladerim ehliyet aldı gelişim sürücü kursundan sınav günü iki adet ablam o sırat köprüsünden düştü söyleyenmeyen bişey vardı galiba ki onlara düştükten sonra tekrar girmeye çalıştılar ve ikiside farklı aralıklarla devrildi ve kaldılar..

Aslında köprüyü tek seferde geçeceksin diye kuralda yok 2.ve 3. hakkıda tanıyorlar salıpazarında yapılan sınavda
    ben bütün çalışmalara gittim ve uyardım düşersen sakın ha girmeye çalışma bi dahaki sefere denersin diye ilkinde geçemedi ikincide ve diğerlerinde geçti sorun olmadı..Gene burdada ileri bakmak lazım

lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    ben de öğrencilerime bütün motor sürme tekniklerini öğretip uyarıları ve püf noktaları yaptıktan sonra platforma çıkarıyorum. çok şükür düşme olayı olmadı henüz ancak olursa kesinlikle sürücü kursu ve sınav yapan komisyon üyeleri müteselsilen sorumludurlar! platformun yere sabitlenmesi gerektiği sınav yönetmeliğinde net bir şekilde belirtilir. bu adayları korumak için alınan bir önlemdir. bundan sonra ben de sabitleyeceğim ne olur ne olmaz..

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Diğer olumsuz şartları şimdilik bir kenara bırakırsak, yere bir tahta parçasını rastgele atıp "geç bakam bi" demek çok ilkel bir yöntem. Bu işlem yapılacaksa, her türlü güvenlik önlemini almak zorunda değiller mi? Ya geçersin ya düşersin demek neyin kafası? Vay arkadaş

Karachali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim burda da zemin berbat ve motor diye tutuşturdukları pocket bike kırması aletin su hortumu kalınlığında ki lastikleriyle 8 cizmek eziyet, sınav parkuru 5 mt genişliğindeki yolda yapılıyor 5 motorlu aynı anda başlıyor sınava.
    parkura giren kedi, köpek, arabayı saymıyorum. Trafik bölümünde Tır uoluna çıkıyoruz asfalt öyle erimiş ki Tır lastiklerinin izi çıkmış ve o 5 cm kalınlığında ki ön lastik bildiğin giderken otomatik akrobasi yapıyor. Durum burda da kötü.

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Alıntı kngsze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam o nasıl bir önyargıdır ?

Daha yeni ehliyet almış biri olarak kurs araştırması yaparken gittiğim 5 kurstan 4 ü 'EĞÜTÜM VERMİOZ SİZ GENDÜ BAŞUUAZA ÖĞRENECENÜZ'diye ağız yamultular ?

Adam akıllı eğitim verende çok üst limitlerde fiyat çektiler ?

Ayırca hiç mi kaza yapmadınız ?

Yaptıysanız kesin bütün suç sizdedir o zaman hiç yolun suçu olmamıştır.

Neyse iyi geceler...Burada tartışmak yerine kitap okumak daha yararlı,ama çok değişik düşünüyorsunuz.

Kınamadım,garipsedim.
    Haklısınız, kaza yaparsam %100 suçlu ben olacağım, çünkü güvenli sürüş bunu gerektirir. Eğer limitlerimi, riskleri göz önüne alıp bilgiye ve sisteme göre ilerlemiyor isem, trafik kurallarına veya başka bir şarta göre gitmemin oluşturduğu bütün kazalar benim yüzümden olacaktır. Maalesef bütün motosiklet Sürücüleri bunlara göre hareket etmediği sürece çok kaza ve düşme oluruz burada. Ben iğneyi kendimize batirma tarafindayim. Roadcraft ve guvenli Sürüş üzerinde eğitim veren kurum ve hocalar var. Bunların teori sunumları da ücretsiz. Bunlara katılıp çok daha fazla bilgi almak bence kendine değer veren her sürücü için gerekli. Maalesef biraz sert yazmış olabilirim ama gerçekten durum böyle. Ehliyet için de iyi kurslar var. Ama araştırmak, önceden konuşmak lazım. Ben ehliyetimi alıp 2 sene uzak durdum motordan, çünkü riskli geldi. 2 sene sonra ancak tekrar eğitime devam edip ondan sonra motor aldım. 125 Cc ile baslayip, nc700 ve şimdi nc750 ile devam ediyorum. Arzu eden olursa duyduğum teori eğitimlerinin tarihlerini paylasirim buradan.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Bir İnsandan birşey alabilmeniz için, Önce o İnsanı eğitmeniz gerek.
    Sürücü kursu olarak hiç bir eğitim vermemişsiniz, düz yolda zor gidecek adamı siz birde metal rampanın üzerine çıkmasını bekliyorsunuz.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    A2 yi Aldığım zaman geldi Aklıma,
    Yazılı sınavdan geçtim Sürüş Sınavına gireceğim,Kursiyere tabii sorular sormaya başladım 1 gün önce
    Hocam Ben hiç Vitesli motor kullanmadım nasıl olacak?
    Kendine Ait Motorun Yokmu?
    Var 100 CC BWS
    Tamam Sınava onla gel
    Böyle bir dialogdan sonra tabii şaşkınlıktan birşey Söyleyemedim Sınav olcağı gün İzmir 9 Eylyl Hastanesinin karşı caddesinde yaklaşık 15 20 Motorlu Bekliyordu Dedim pikniğe gideceğiz her halde Gözetmen geldi.
    Hadi Bakalım Hepiniz arka arkaya şu karşı caddeye gidin dönün gelin dedi
    Herkez gitti döndü geldi Hoppaaa Yuppaa Ehliyet tamam Şimdi Böyle ehliyet verilen bi ülkede Sırat köprüsü olmasıda normal Twili Nickli arkadaşımızın Yorumuda Normal geliyor bana Çünkü Türkiyede insan hayatı çok ucuz.

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Rampanın ne işe yaradığını çözebilmiş değilim. Fuarda gösteri mi yapacağız? Amaç düz çizgi gidişi ispatlamaksa rampa gibi saçma sapan bir şeye hiç gerek yok.
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı Camo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A2 yi Aldığım zaman geldi Aklıma,
    Yazılı sınavdan geçtim Sürüş Sınavına gireceğim,Kursiyere tabii sorular sormaya başladım 1 gün önce
    Hocam Ben hiç Vitesli motor kullanmadım nasıl olacak?
    Kendine Ait Motorun Yokmu?
    Var 100 CC BWS
    Tamam Sınava onla gel
    Böyle bir dialogdan sonra tabii şaşkınlıktan birşey Söyleyemedim Sınav olcağı gün İzmir 9 Eylyl Hastanesinin karşı caddesinde yaklaşık 15 20 Motorlu Bekliyordu Dedim pikniğe gideceğiz her halde Gözetmen geldi.
    Hadi Bakalım Hepiniz arka arkaya şu karşı caddeye gidin dönün gelin dedi
    Herkez gitti döndü geldi Hoppaaa Yuppaa Ehliyet tamam Şimdi Böyle ehliyet verilen bi ülkede Sırat köprüsü olmasıda normal Twili Nickli arkadaşımızın Yorumuda Normal geliyor bana Çünkü Türkiyede insan hayatı çok ucuz.
    Güncel olarak bahsettiğiniz şekilde yapılmıyor.En azından İstanbul'da öyle değil.

Tamamen olması gerektiği gibi olmasa da 3 aşağı 5 yukarı...

Bu durumu düzeltmek için ne yapıyorsunuz ?

Düzeltiyorum, ne yapıyoruz ?

Şikayet etmenin kolay olduğunu düşünüyorum.Ha sorarsanız bana sen ne yapıyorsun da gelmiş bana laf kalabalığı yapıyorsun diye, ben daha 18 bile olamadığım için bu düzene boyun eğmek zorunda kalıyorum.Peki ya siz ?

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı kngsze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güncel olarak bahsettiğiniz şekilde yapılmıyor.En azından İstanbul'da öyle değil.

Tamamen olması gerektiği gibi olmasa da 3 aşağı 5 yukarı...

Bu durumu düzeltmek için ne yapıyorsunuz ?

Düzeltiyorum, ne yapıyoruz ?

Şikayet etmenin kolay olduğunu düşünüyorum.Ha sorarsanız bana sen ne yapıyorsun da gelmiş bana laf kalabalığı yapıyorsun diye, ben daha 18 bile olamadığım için bu düzene boyun eğmek zorunda kalıyorum.Peki ya siz ?
    Önerilerin?
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önerilerin?
    Olsaydı sunardım.

Herhangi bir çözüm önerim olduğu için söylemiyorum bunu,bir nevi kendime de sitem ediyorum.

Farkındayız ama bir şey yapmıyoruz.Bir şey yapmadığımız içinde sadece kendi kendimize şikayet ediyoruz.

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Yurdumda bir çok şeye Boyun Eğmiyormuyuz?
    Benim Önerim Yeni Ehliyet almış genç arkadaşlarıma Yavaş Kullanmaları,Maddi durumları varsa Eğitim almaları tavsiyesinde bulunmak oluyor Malesef.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bende haziran 14 te yazılı sınava girip kısmetse direksiyon sınavına giricem bizimde güzergah pazar yerinin orda at arabası araba çocuklar köpekler herşey mevcut kısmetse nasıl olcak bakalım

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Sorunu başkalarına atıp çözüm beklemek en kolayı. Kendinizi kollamanız için öncelikle siz çaba göstermelisiniz. Eğitim alabiliyorsanız alın, alamıyorsanız bol bol teori okuyup bunları önce trafiğe kapalı alanlarda deneyin. Ama hiçbir zaman sizi dışarıdan gözlemleyen iyi bir eğitmenden alacağınız faydayı kendi başınıza aynı sürede alamazsınız. Ama sürücü kursu kötü, yönetmelik yanlış vs demek en kolayı. en basitinden türkçe bile 2-3 güzel kaynak var. Güvenli sürüş ve risklerin farkındalığı için Yol Sanatı kitabını OMM'den satın alıp başlayabilirsiniz.

halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    Yaklaşık 4 ay önce girdiğim sınavda 4cm kalınlık 20 cm genişliğinde tahmini 4-5 metre uzunluğundan tahtanın üzerinden geçtim sırat köprüsü dediğiniz bu olsa gerek burda bu şekilde uygulanıyor tamamen tehlikesiz alttaki resimdeki gibiydi. Bu haberdeki gerçekten rampayla çıkılan köprü gibi sanırım.

Karachali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende haziran 14 te yazılı sınava girip kısmetse direksiyon sınavına giricem bizimde güzergah pazar yerinin orda at arabası araba çocuklar köpekler herşey mevcut kısmetse nasıl olcak bakalım
    Kardesim Sen K.elindensin galiba...
    Sinav yeri TML'nin orda guzergah Tir bayirindan cikip derekoy yolunda ki bayragin etrafindan donup Ayni yoldan geri gelip Turist yolundan Kipanin orda ki kavsaktan donup sinav yerine donuyoruz. Yer ddegismediyse.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)