Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tek tek cevap yetiştirmeyeyim şu konuya burdan cevaplayayım!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YZF r25
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...t-hangisi.html

Geçen gün açtığım bahsettiğim bir konu.

Bir çok motosiklet kullandığımdan bahsetmiştim. Hepsininde tek sıkıntısının durmakta zorlandığından bahsetmiştim.
    Çoğu kişi olumsuz yönde eleştiriler yapmış.

ŞUNDAN DA EMİNİM Kİ BİR ÇOĞU UFAK TEFEKTE OLSA O MOTOSİKLETEN DÜŞMÜŞTÜR KAZA YAPMIŞTIR DEVİRMİŞTİR.

ben frenlerle ilgili bir sorunumu açığa getirmek istedim. Herkes nedense ön ve arka fren kombinasyonu gibi şeyler zırvalamış.
    Durmak zor birşey değil fakat önünüze yolda araba veya bir şey çıktığında durmak asıl bahsetmek istediğim konu.
    PANİK FREN KISACA BAHSETMEK İSTEDİĞİM KONU !!!

Panik frende ay frene az basayım ay lastiğim aşınmasın olayı yapamayız o yüzden arka frene abanırız , ön fren "DESTEĞİ" ile . dolayısıyla arka lastiğimiz kayar belirli bir mesafe durana kadar.
    BUNU EN AZA İNDİRMENİN YOLUNU (DURMA MESAFESİ) SORMAK İSTEDİM BEN ARKADAŞLARA. AÇIKLIK GETİRMİŞİMDİR UMARIM.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ağırlıklı olarak ön freni kullan, arka freni de motor freni ile beraber arka tekerin yol tutuş oranını hissetmeye çalışarak dengeli olarak uygula. Panik frende motosikletin fren gücünün yüzde 80'ini ön fren sağlar. Arka frene abanınca arka tekerin kayması sürpriz değil.

kivancern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR, Yamaha XMAX 250 ABS
    Hocam cok bilimsel olmamis ama.. herhangi bir lastigin kayarsa fren mesafen uzar..

Lastiklerin static konumda iken maximum surtunme kuvvetine sahiptir kaymaya basladigi an surtunme kuvveti azalir..

Bir cok arastirmada kanitlanmistir ki motosiklet sokak kosullarinda en kisa mesafede combine fren yaparak durur..

Pist kosullarinda on fren de yeterli oluyor

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Panik frende en cok yapilan hata debriyajin bir anda cekilmesidir zaten cok kisa mesafede durman gerekiyorken debriyaji cekip motor freninide kaybedebiliyorlar on frene bi anda abanmayin arkanin kaydigini hissettiginizde arkayi freni salip daha yavas basin genelde kayip yatirirlar cogu zaman mesafe olsa bile carpacaksanizda yavaslayarak carpin aksi halde sen kayio dustugunde gulerek yoluna devam ediyor sana sebeb olan kisi gordugum videolar o yonde birde vites kucultup debriyaji salarsak daha sert motor freniyle daha kisa mesafede dururuz

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Arka frenin vidasını biraz gevşetin(somon vardır) kendinize göre fren yumuşasın ne kadar abansanız da kaymayacaktır arka bir nevi abs'li motor gibi bir şey ben kullanıyorum çok etkili.Artı ön frene aniden abanmayalım çoğumuz bilir ön amorsitör biraz çöksün sonra dozu arttıralım tabi bunu panik yapmadan soğukkanlı şekilde uygulamak önemli olan.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Boş alanda çalışın o zaman, ani fren çalışın ve bu ani frenlemeyi kayma sınırına kadar kuvvette yapın. Çalıştıkça kas hafızasına yerleşir, benim sağ elim freni köklemiyor mesela şu an. Bir yere kadar çat diye sıkıyorum, daha ilerisine refleks olarak tepki vermiyorum. Dalga geçin diye söylemiyorum bu arada, böyle bir şey gerçekten var

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Selamlar. Önceden açtığınız konudaki bütün mesajları da okudum, bu konunuzu da. Fren öyle olur böyle olur demişsiniz, insanlar 'yok olmaz' deyince de yeni konu açıp internet aleminde bağırmak anlamına gelen büyük harf kullanıp 'şöyle olur böyle olur' tarzında konuşmuşsunuz. Madem ilk konuda insanlar sizi onaylamadı ve halen fikrinizin doğru olduğunu savunuyorsunuz, neden bu tavırda inatla insanlara anlatmaya çalışıyorsunuz? Siz dediğiniz gibi yapın freni gitsin bitsin.

Ben de düşüncemden bahsetmek istiyorum ve EVET PANİK FRENDEN BAHSEDECEĞİM BAŞKA KONUDAN DEĞİL.

Demişsiniz ya ön fren sakat, ön fren destekleyicidir, arkaya abanırız diye. Bunun hakkında şöyle

Ya da boşverin. Ben şunu bırakıp kaçayım.
    https://www.youtube.com/watch?v=Ye7KFBo36MM
    potasyum, Mengu16 ve hakikiteker bunu beğendiler.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı Espaniole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar. Önceden açtığınız konudaki bütün mesajları da okudum, bu konunuzu da. Fren öyle olur böyle olur demişsiniz, insanlar 'yok olmaz' deyince de yeni konu açıp internet aleminde bağırmak anlamına gelen büyük harf kullanıp 'şöyle olur böyle olur' tarzında konuşmuşsunuz. Madem ilk konuda insanlar sizi onaylamadı ve halen fikrinizin doğru olduğunu savunuyorsunuz, neden bu tavırda inatla insanlara anlatmaya çalışıyorsunuz? Siz dediğiniz gibi yapın freni gitsin bitsin.

Ben de düşüncemden bahsetmek istiyorum ve EVET PANİK FRENDEN BAHSEDECEĞİM BAŞKA KONUDAN DEĞİL.

Demişsiniz ya ön fren sakat, ön fren destekleyicidir, arkaya abanırız diye. Bunun hakkında şöyle

Ya da boşverin. Ben şunu bırakıp kaçayım.
    https://www.youtube.com/watch?v=Ye7KFBo36MM
    Doğal seleksiyonu engellemeyelim lütfen arkadaşlar..

Twist the wrist 2 yi izleyip(kitabı daha efsane bu arada) hala böyle fren yapan biri varsa kendi haline bırakalım lütfen..
    Espaniole bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)