Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motokurye'ler mekanı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    efesice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt250
    Merhaba arkadaşlar,

Bu konu başlığı altında siteye kayıtlı olan,mesleği kuryelik olan arkadaşlar yazsınlar lütfen,nerede çalıştığınızı,tecrübelerinizi,dertlerinizi,şirket ve trafikte başınıza gelen sorunları paylaşın lütfen.

Her Kurye için yaptığımız işin ciddiyetini anlatabileceğimiz bir ortam yaratalım,yaratalım'ki ortaya bir standart çıksın.

Ben başlıyorum ilk olarak,

Çalıştığım firma sağlık sektöründe öncü Türkiye'de,İstanbul'da çalışıyorum hastanelerden toplanan kan,doku,yürek,böbrek,dalak ne var ne yok toplayıp merkez laboratuvara getiriyoruz.

Hastanelerde olmamız gereken saatler ve merkezde olmamız gereken saatler belli,trafik kuralları çerçevesinde çalışıldığında acele etmemize gerek olmuyor.

Sadece acil kan ve acil organ nakli gerektiğinde sınırları zorlamak gerekiyor.

10-12 kurye var şirket personeli,bazıları 15 senedir bu işi yapıyor.

Tüm kıyafetlerimiz,kasklarımız şirket tarafından karşılanıyor,firma çalışanlarına belge imzalattırıyor,güvenlik ekipmanları olmadan kazaya karışırsa çalışan başına gelenden kendisi sorumludur şeklinde.

Ancak bunun yanı sıra çalıştığımız özel hastaneden sağlık sigortamız var ayrıca firma motorcularına ferdi kaza sigortasıda yapıyor.

Çalışma saatlerimiz,08:00 ile 18:00 arasında yaklaşık 100-150 km arasında oluyor,8-10 noktaya uğruyoruz.

2 hafta birde 21:00 e kadar kalıyoruz.yine 2 hafta da bir cumartesileri çalışıyoruz.Yememiz içmemiz,yakıtımız ve periyodik bakım masrafları firma tarafından karşılanıyor.

Motorlarımız periyodik bakıma giriyorlar kullanıcının sorumluluğundalar,2000 km de birde yağ değişimi oluyor,lastikler 20-25 bin km arasında.

Maaşlarımızda çalışanların yılına göre 1000-1500 tl arasında değişiyor.

manevi değer olarak yaptığımız iş son derece yeterli yeri geliyor bir bebeğin kanını yeri geliyor otopsi yapılacak bir bebeği taşıyoruz.

Trafikte seyir halinde beni en çok tedirgin eden şey etrafımdaki diğer motosiklet kullanıcıları malesef,sağdan solda gitmeler,kırmızı ışıklarda geçmeler,ekipmansız kasksız ters yönlerde kullanmalar,arkalarına çocukları oturtup şehrin göbeğinde kullanmalar,hatta bir tanesi calaskar ile belinde bağlamıştı arkasında oturan bebek yaştaki çocuğu.

Trafik kurallarına uyarım sonuna kadar kesinlikle anbulans'lar veya itfaiye vb. gibi bir geçiş üstünlüğü hakkımız yok,önemli olan kurallar çerçevesinde taşıdığımız hayati sıvıyı ulaştırmaktır,çünkü işin içinde ulaşamamakta var.

Köprülerden geçiş yaparken kesinlikle körüklü ve diğer uzun araçların sağından geçiş yapmam,taşıdığım hiçbir şey benden kıymetli değil.

Yavaşlamış ve duran trafikte en sağ şerid'de gidiyorsam eğer aralardan çıkabilecek motorcular su satıcıları ve trafiğin durumuna bakmak için kafa gösteren sürücüler hep aklımda bu yüzden farım ve sol sinyalim hep açık süratim maximum 30-50 km arası seyrederim,çünkü en sağ şerid'de veya en sol şeridin de solunda isem kaçacak hiçbir yerim olmadığını bilirim.Dedim ya benden kıymetlisi yok.

Reflektörlü yelek giymeyi seviyorum ve herkese tavsiye ediyorum.yaz kış motoru açık kullanırım,samuray lar gibi dolaşan motorculara karşıyım yağmurda ıslanmamak için takılan yağmur koruyucularının ve elcikler'in motoru olumsuz etkilediğini düşünüyorum bazılarında püsküller yerlerde sürünüyor en ufak bir takılma'da nerey sürükleneceğin belli değil.Yağmurdan korksaydık kuryelik yapmazdık.

Benden bu kadar arkadaşlar biraz olsun faydam dokunursa başkalarına ne mutlu bana,kendinize iyi bakın sizlerden kıymetlisi yok bu hayat da.
    Acele etmenize gerek yok,altınızdaki motor istemeseniz de sizi gideceğiniz yere en hızlı şekilde götürecek ulaşım aracı.Sakin olun,sakin kalın,acele giden ecele gider..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    bende devam edeyim bari
    1996 da %50 olarak başladım ve 98 de gümrük sektörüne girdim ogün bugün hala devam.
    trafikteki acemi ve hızlı motorcular benide çok rahatsız ediyo ama yapıcak bişey yok
    heleki mesela en sağdan gidiyosun arkamdan yetişen hızlı gonzalez korna çalıp yol isticeene ortaya dalınca sollamak için araç sürücüleri şaşırıp üetünüze kırabiliyo işte bu beinsiz motorculara gıcık oluyorum sanki onlardan başka motor kulanmasını bilen yok
    günde ortalama 200-250km yapıyom çatalcadan tutki taa dilovasına kadar tüm gümrüklere gidiyorum.
    ben herşey bende çalışıyorum ama meblaa belirtmem sonra nazar falan değer
    şuan 2007 den beri E-BATI gümrük müşavirliğinde çalışıyom ofis beylikdüzü skayporta.
    eski kuryelerin çoğu tanır ucanteneke değince.
    beykoz tepe üstünde de akrabalar var bazen oraya giderim

benim sloganda budur..
    en iyi kurye en hızlısı değil evrakları her zaman teslim edendir..

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı ucanteneke5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende devam edeyim bari
    1996 da %50 olarak başladım ve 98 de gümrük sektörüne girdim ogün bugün hala devam.
    trafikteki acemi ve hızlı motorcular benide çok rahatsız ediyo ama yapıcak bişey yok
    heleki mesela en sağdan gidiyosun arkamdan yetişen hızlı gonzalez korna çalıp yol isticeene ortaya dalınca sollamak için araç sürücüleri şaşırıp üetünüze kırabiliyo işte bu beinsiz motorculara gıcık oluyorum sanki onlardan başka motor kulanmasını bilen yok
    günde ortalama 200-250km yapıyom çatalcadan tutki taa dilovasına kadar tüm gümrüklere gidiyorum.
    şuan 2007 den beri E-BATI gümrük müşavirliğinde çalışıyom ofis beylikdüzü skayporta.

benim sloganda budur..
    Hocam sen nerelerdesin

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:24 ----------

Alıntı efesice adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    manevi değer olarak yaptığımız iş son derece yeterli yeri geliyor bir bebeğin kanını yeri geliyor otopsi yapılacak bir bebeği taşıyoruz.
    Arkadaşım bu yazdığın şeyi benmi yanlış anladım? Senmi yanlış yazdın?

Otopsi yapılacak bebeği taşıyoruz derken ; Ex olmuş bir bebeği motosikletlemi taşıyoruz demek istedin?

Motosikleti
    gt250
    Sadece bebek değil,aklına gelen herşey taşınıyor olabilir.çünkü çantalar kilitli teslim alınıp kilitli teslim ediliyor,içinde ne var bilmiyoruz.patoloji laboratuvarlarından,mikrobiyolojilerden çıkabilecek herşey olabilir.
    Acele etmenize gerek yok,altınızdaki motor istemeseniz de sizi gideceğiniz yere en hızlı şekilde götürecek ulaşım aracı.Sakin olun,sakin kalın,acele giden ecele gider..!

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Sadece bebek değil,aklına gelen herşey taşınıyor olabilir.çünkü çantalar kilitli teslim alınıp kilitli teslim ediliyor,içinde ne var bilmiyoruz.patoloji laboratuvarlarından,mikrobiyolojilerden çıkabilecek herşey olabilir.
    Hayret ettim doğrusu.

Benim şahsen vicdanım el vermez ex bebeği eşya gibi motorda taşıtmaya
    Sözüm size değil, yanlış anlamayın lütfen. Zaten sizde bilmiyormuşsunuz çantaların içinde ne olduğunu.
    Siz böyle söyleyince ''Hönk!!'' oldum bi an..

ozwizard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Merhaba arkadaşlar,

Bu konu başlığı altında siteye kayıtlı olan,mesleği kuryelik olan arkadaşlar yazsınlar lütfen,nerede çalıştığınızı,tecrübelerinizi,dertlerinizi,şirket ve trafikte başınıza gelen sorunları paylaşın lütfen.

Her Kurye için yaptığımız işin ciddiyetini anlatabileceğimiz bir ortam yaratalım,yaratalım'ki ortaya bir standart çıksın.

Ben başlıyorum ilk olarak,

Çalıştığım firma sağlık sektöründe öncü Türkiye'de,İstanbul'da çalışıyorum hastanelerden toplanan kan,doku,yürek,böbrek,dalak ne var ne yok toplayıp merkez laboratuvara getiriyoruz.

Hastanelerde olmamız gereken saatler ve merkezde olmamız gereken saatler belli,trafik kuralları çerçevesinde çalışıldığında acele etmemize gerek olmuyor.

Sadece acil kan ve acil organ nakli gerektiğinde sınırları zorlamak gerekiyor.

10-12 kurye var şirket personeli,bazıları 15 senedir bu işi yapıyor.

Tüm kıyafetlerimiz,kasklarımız şirket tarafından karşılanıyor,firma çalışanlarına belge imzalattırıyor,güvenlik ekipmanları olmadan kazaya karışırsa çalışan başına gelenden kendisi sorumludur şeklinde.

Ancak bunun yanı sıra çalıştığımız özel hastaneden sağlık sigortamız var ayrıca firma motorcularına ferdi kaza sigortasıda yapıyor.

Çalışma saatlerimiz,08:00 ile 18:00 arasında yaklaşık 100-150 km arasında oluyor,8-10 noktaya uğruyoruz.

2 hafta birde 21:00 e kadar kalıyoruz.yine 2 hafta da bir cumartesileri çalışıyoruz.Yememiz içmemiz,yakıtımız ve periyodik bakım masrafları firma tarafından karşılanıyor.

Motorlarımız periyodik bakıma giriyorlar kullanıcının sorumluluğundalar,2000 km de birde yağ değişimi oluyor,lastikler 20-25 bin km arasında.

Maaşlarımızda çalışanların yılına göre 1000-1500 tl arasında değişiyor.

Trafikte seyir halinde beni en çok tedirgin eden şey etrafımdaki diğer motosiklet kullanıcıları malesef,sağdan solda gitmeler,kırmızı ışıklarda geçmeler,ekipmansız kasksız ters yönlerde kullanmalar,arkalarına çocukları oturtup şehrin göbeğinde kullanmalar,hatta bir tanesi calaskar ile belinde bağlamıştı arkasında oturan bebek yaştaki çocuğu.

Trafik kurallarına uyarım sonuna kadar kesinlikle anbulans'lar veya itfaiye vb. gibi bir geçiş üstünlüğü hakkımız yok,önemli olan kurallar çerçevesinde taşıdığımız hayati sıvıyı ulaştırmaktır,çünkü işin içinde ulaşamamakta var.

Köprülerden geçiş yaparken kesinlikle körüklü ve diğer uzun araçların sağından geçiş yapmam,taşıdığım hiçbir şey benden kıymetli değil.

Yavaşlamış ve duran trafikte en sağ şerid'de gidiyorsam eğer aralardan çıkabilecek motorcular su satıcıları ve trafiğin durumuna bakmak için kafa gösteren sürücüler hep aklımda bu yüzden farım ve sol sinyalim hep açık süratim maximum 30-50 km arası seyrederim,çünkü en sağ şerid'de veya en sol şeridin de solunda isem kaçacak hiçbir yerim olmadığını bilirim.Dedim ya benden kıymetlisi yok.

Reflektörlü yelek giymeyi seviyorum ve herkese tavsiye ediyorum.yaz kış motoru açık kullanırım,samuray lar gibi dolaşan motorculara karşıyım yağmurda ıslanmamak için takılan yağmur koruyucularının ve elcikler'in motoru olumsuz etkilediğini düşünüyorum bazılarında püsküller yerlerde sürünüyor en ufak bir takılma'da nerey sürükleneceğin belli değil.Yağmurdan korksaydık kuryelik yapmazdık.

Benden bu kadar arkadaşlar biraz olsun faydam dokunursa başkalarına ne mutlu bana,kendinize iyi bakın sizlerden kıymetlisi yok bu hayat da.
    Hocam var ya, keyifle ve iftearla okudum yazınızı. Motorcu var motorcu var gerçekten, bu bilinçli ve dikkatli yaklaşımınızdan dolayı sizi tebrik ederim. Yolunuz daima açık olusn.

Motosikleti
    Cbr250r
    Allah kaza bela vermesin size abilerim. Yolunuz açık olsun

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı ucanteneke5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende devam edeyim bari

benim sloganda budur..
    Konu güzel kazasız belasız sürüşler, Benim spor salonumda skyport life club

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    [QUOTE=sinanaksu;3362729]Hocam sen nerelerdesin [COLOR="Silver"]

buralardayım bu forma küsmüştüm ama bazı arkadaşlar ısrar edip tekrar girmeye başladım bakalım bu sefer yine kim kızdıracak beni
    yada artık herkez daha dikatli yorumlar yapmaya başlamıştır
    dyavol-77 ve Sinan Aksu bunu beğendiler.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    [QUOTE=ucanteneke5;3363193]
    Alıntı sinanaksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sen nerelerdesin [COLOR="Silver"]

buralardayım bu forma küsmüştüm ama bazı arkadaşlar ısrar edip tekrar girmeye başladım bakalım bu sefer yine kim kızdıracak beni
    yada artık herkez daha dikatli yorumlar yapmaya başlamıştır
    Düke'den bahset biraz.....
    The Power of The Dreams.

Zor meslek allah kolaylık versin.

Motosikleti
    gt250
    Alıntı ozwizard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam var ya, keyifle ve iftearla okudum yazınızı. Motorcu var motorcu var gerçekten, bu bilinçli ve dikkatli yaklaşımınızdan dolayı sizi tebrik ederim. Yolunuz daima açık olusn.
    Teşekkür ederim,

Zamanında film piyasasında çalıştım yaklaşık 20 sene 94- ve 2014 yılları arasında ,prodüksiyon ekibi olarak 3-4 arkadaş A dan Z ye ne gerekiyorsa yapardık daha sonra her sektörde olduğu gibi işi kim yapıyorsa o kişi daha çok sorumluluk almaya başladı,iş yapmak istemeyen diğer arkadaşlarda da nasıl olsa işi severek yapan,kazandığını verdiği emek ile doğru orantılı olarak kazanmayı adet edinmiş kişilere sırtını dayamaya başladılar.
    örnek olarak ,4 kişilik bir prodüksiyon ekibine içinde çekim yapılacak villa araştırın denildi mesela,benim gibi düşünen bir arkadaşımda varını yoğunu ortaya koydu ve her seferinde yan gelip yatanlar değil benim ve benim gibi düşünen kişilerin getirdiği mekanlar beğenilmeye başlandı artık yönetmenler beni gördüklerinde direk beykoza gidiyoruz demeye başladılar,sonuç olarak.yıllar bu şekilde bir tempo ile geçti bense çektiğim mekanları arşivlemeye başladım daha sonraki işlerde ihtiyacım olur diye,daha sonra www.mekanavcisi.com diye internet sitesi kurdum ve piyasada profesyonel olarak mekan sorumlusu olarak görev yapmaya başladım,hala daha da yapıyorum.

Bütün bunları niye anlattım,çünkü ben bu şekilde oynamakdan keyif alıyorum,bir işi yarım yamalak yapmaktansa yapmamayı tercih ederim,bu yüzden kurye liğinde bir standarta kavuşmasını temenni ediyorum bu konu başlığını açmamdaki sebepde buydu.

geçmiş yıllarda yaşanmış bir hikaye ile bitiriyorum,zamanında bir heykeltıraş'a padişahın heykelini yapmasını söylüyorlar lakin bir açılış var ve açılışta heykelin hazır olması gerekiyor, fakat günler yaklaştıkça heykelin yetişmeyeceğini düşünüyor usta başı,heykeltraşın yanına gidiyor,heykeltraş ta o arada 3-5 metre yükseklikte heykelin ense kısmını yapmaya çalışıyor,ustabaşı bakıyorki heykel bitmiş hemen heykeltıraşa bitermi diye soruyor,heykeltıraşta yetişmeyeceğini söylüyor,usta başı bitmiş işte diyor ,heykeltıraş ise ense kısmının daha bitmediğini çalıştığını iletiyor,usta başıda tam türk mantığı ile,aman diyor bitmiş işte 3-5 metre yüksekte ense kısmındaki hatayı kim görecekki diyip lafı sokar,heykeltıraş ise,belki sen veya ben görmezden gelebilirim,ancak yukarıda ALLAH var o herşeyi görür,bu yüzden yaptığım işi layıkı ile yapmak zorundayım heykel açılaşa yetişmez diyip konuyu kapatmış.

Bende öyle yapıyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:34 ----------

Alıntı OzgurEren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zor meslek allah kolaylık versin.
    Allah herkese kolaylık versin.

Zor diye bir şey yoktur,imkansız biraz vakit alır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:40 ----------

Alıntı sinanaksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayret ettim doğrusu.

Benim şahsen vicdanım el vermez ex bebeği eşya gibi motorda taşıtmaya
    Sözüm size değil, yanlış anlamayın lütfen. Zaten sizde bilmiyormuşsunuz çantaların içinde ne olduğunu.
    Siz böyle söyleyince ''Hönk!!'' oldum bi an..
    İnan labratuvardakiler geyik yaptılar onlar için o kadar doğalki,yolda canlanırmış falanmış filanmış gibilerinden,güldüler eğlendiler benim suratımı görene kadar tabii..bende aynı senin gibi hönkledim ancak bugüne kadar neler taşıdığımı inan bende bilmiyorum...

bagımlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150(2010)
    Moto kuryeliğe girmeyebilir belki ama bende mc donald's ta çalışıyorum yaz sıcağında bile montumu giyerim fakat eldivenlerimi giyemiyorum günde 60 70 kere takıp çıkarmak zor geliyor.
    Kurallara uyarım kendimi fazla paket alıp riske atmam uyan 2 paketi alır çıkarım maaş olarak 1100 1300 arası şubeden kesinlikle memnun değilim.

İşletmeci bakımları kendi yapıyor(geçen gün lastik balon yapmıs irili ufaklı 6 7 tane söyledim patlayınca değışiriz dedi! Motorun üstündeyken patlarsa diye düşündüm ve o motora kimseyi bindirmedim) çok pinti bir herif kendisinin 2014 1000rr'ı var bizim motorların bakımları bile düzgün yapılmıyor.(Kıskandığımdan falan değil elemana değer vermediğinden bizim canımızın onun gözünde bir bk olmadığını gördüğümden sinir oluyorum.)

Yani isletmecinin umrunda bile değil motorcunun canı Allah bilir bir kaza yapsan nasılsın demez motor nasıl der.

Allah kimseyi çok verip azdırmasın kimseyi de az verip arattırmasın.
    ozwizard ve efesice bunu beğendiler.

Alıntı bagımlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Moto kuryeliğe girmeyebilir belki ama bende mc donald's ta çalışıyorum yaz sıcağında bile montumu giyerim fakat eldivenlerimi giyemiyorum günde 60 70 kere takıp çıkarmak zor geliyor.
    Kurallara uyarım kendimi fazla paket alıp riske atmam uyan 2 paketi alır çıkarım maaş olarak 1100 1300 arası şubeden kesinlikle memnun değilim.

İşletmeci bakımları kendi yapıyor(geçen gün lastik balon yapmıs irili ufaklı 6 7 tane söyledim patlayınca değışiriz dedi! Motorun üstündeyken patlarsa diye düşündüm ve o motora kimseyi bindirmedim) çok pinti bir herif kendisinin 2014 1000rr'ı var bizim motorların bakımları bile düzgün yapılmıyor.(Kıskandığımdan falan değil elemana değer vermediğinden bizim canımızın onun gözünde bir bk olmadığını gördüğümden sinir oluyorum.)

Yani isletmecinin umrunda bile değil motorcunun canı Allah bilir bir kaza yapsan nasılsın demez motor nasıl der.

Allah kimseyi çok verip azdırmasın kimseyi de az verip arattırmasın.
    yemek şirketlerin de calişip da memnun olan daha görmedim. kapizalizmin en agır oldugu yer

Motosikleti
    Cbf 150(2010)
    Alıntı OzgurEren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yemek şirketlerin de calişip da memnun olan daha görmedim. kapizalizmin en agır oldugu yer
    3-4 ay sabretmem lazım seneye ünıversiteye gidicem. Motorumu yenileyene kadar dişimi sıkıcam.

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Bir gün pakete gittim kapıyı bir hatun açtı yeminle kalbim duracaktı. Hem fizik hem güzellik 10 numara, üstelik dekolteli falan giymiş ki aklım başımdan gitti. Siparişin pek olmadığı bir saatti baya hızlı götürmüştüm paketi. O hatun parayı verdikten sonra elimi tuttu avucumun içine 2 adet 1 TL, 3 adet 50 kuruş bıraktı, "çok hızlıymışsın canım teşekkür ederim bu kadar çabuk beklemiyordum" dedi. Hebele hübele derken toparladım kendimi şaşkın ve kendinden geçmiş bir halde döndüm. O günden sonra o adrese hep tam gaz gittim ama sonra kapıyı kendisi açmadı hiç. Sanırım kapıyı açan sap kardeşiydi.
    efesice bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbf 150(2010)
    Alıntı albaywolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir gün pakete gittim kapıyı bir hatun açtı yeminle kalbim duracaktı. Hem fizik hem güzellik 10 numara, üstelik dekolteli falan giymiş ki aklım başımdan gitti. Siparişin pek olmadığı bir saatti baya hızlı götürmüştüm paketi. O hatun parayı verdikten sonra elimi tuttu avucumun içine 2 adet 1 TL, 3 adet 50 kuruş bıraktı, "çok hızlıymışsın canım teşekkür ederim bu kadar çabuk beklemiyordum" dedi. Hebele hübele derken toparladım kendimi şaşkın ve kendinden geçmiş bir halde döndüm. O günden sonra o adrese hep tam gaz gittim ama sonra kapıyı kendisi açmadı hiç. Sanırım kapıyı açan sap kardeşiydi.
    Geçen gittiğim yerde hatun bornozla çıktı karşıma şoklardaydım kapıcıda çöp almaya gelmişti. Kadın 9.5 tl bahşiş verdi koşarak uzaklaştım ben çıkarken kapıcıyla konuşuyodu. Ama hatun harbi taşdı . Dünde biri bornozla açtı müthişti.

Bana hep bornozlu kadınlar geliyor anlamadım gitti. Bu arada bahşiş veren müşterilerin paketlerine daha bir özen gösterilir elinizden geldiği kadarıyla bahşiş verin :D sağlıcakla kalın.

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Bir keresinde paranın tamamını 5-10 kuruşluk şeklinde elime tutuşturdular yaklaşık 10 liraydı. Ben de kızın avcunu açıp paraları olduğu gibi geri bıraktım "ben bu parayı alamam paranız olunca bütün halde verirsiniz" diyerek.
    bagımlı ve efesice bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)