Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YZF R125 mi yoksa GT 250R mı ? Yada başka öneri

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha ybr 125 2008
    Öncelikle Merhaba. 18 yaşındayım 1.76 boy, kilom 56. Şu anda 2008 yamaha ybr 125 kullanıcısıyım fakat model yükseltmek istiyorum sizce bu motorlardan hangisi uygundur, rahattır ? Yada başka bir SS tarzı öneriniz varsa. Hıza pek önem vermem, görünüm ve dayanıklılık benim için ön plandadır. Tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Farklı cc motorları karşılaştırmak... Bombanın pimini çekip bırakmışsın resmen. Bence ilk önce ne istediğine karar ver.

250cc kategorisinde alınabilecek modeller belli zaten. Biraz araştır, ele... Öyle sor derim

OFG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Honda civic al

efesice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt250
    gt250 nakked al...:D
    Acele etmenize gerek yok,altınızdaki motor istemeseniz de sizi gideceğiniz yere en hızlı şekilde götürecek ulaşım aracı.Sakin olun,sakin kalın,acele giden ecele gider..!

Motosikleti
    Yamaha ybr 125 2008
    Fiyat olarak birbirlerine çok yakınlar diye karşılaştırdım yani biraz da hız istersem o fiyata gt250 geldi aklıma Ama gönlüm yzf r125 den yana görünüm ve sağlamlık açısından biraz daha sıcak bakıyorum yzf ye

seçenekler sadece bu ikisi ise bence YZF de SS özelliklerine alışıp sonrasında hala istiyorsan GTR 250'ye geçmek de fayda var. Bu durumda r125 al derim
    cagataykk bunu beğendi.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Kardeşim yaşın itibariyle YZF 125 derim. Yalnız 8,5-9 arası ikinci el yzf ye vereceğine... zaten 125 kullanmışsın ne gerek var tekrar yzf düşünmene. Senin gözün 250'likler de olmalı. beygir gücünde olmalı. 13 Beygir yzf 125, 24 ile 26 33 beygir arası değişen motorlara bak artık. Trafikte birileri seni sıkıştırıyorsa şöyle vitesi atıp bi kaçabilmen gereken bir motorun olmalı.

1-Sıfır YZF125 alacaksan, alma! 10.150 ye arkadaşım aldı. Arkadaşımda bana aynı soruyu sormuştu YZf 125 mi GT250 Naked mi dedi. Bende YZF 125 dedim. Kredi çekti sıfır aldı v.s

Peki Neden GT250 Naked alma dedim?
    Bir arkadaşım daha Aydın dan GT250 Naked aldı geldi. Motor deli gibi yağ yakıyor. Rektefe'ye girmesi lazım. Eksoz'dan beyaz duman atıyor. Sürekli benzin katar gibi yağ katıyor arkadaşım. Denizli'de çoğu ustaya götürmüş "bizi hyosung a bulaştırma kardeşim" diyorlarmış, başka bir yere götürüyor. elimde var yatıyor demiş. başka bir yere götürüyormuş, ilgilenmiyorlarmış bile. Hyosung dert anladın mı. Alan çoğu kişi görüntüsüne aldanarak alıyor.

Motosiklette önemli olan işlev yürüyen aksam ve motor bloğunda ki aksamın düzgün çalışması.

Sen YZF 125 yerine bence CBR 250R-NİNJA 250-SYM WOLF 250NS-INAZUMA-BAJAJ PULSAR 200 düşünmelisin. SS düşünüyorsan CBR yada NINJA bak derim. PULSAR'ı da araştırabilirsin.
    duhangenc ve burak9302 bunu beğendiler.

cagataykk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Az kaldı...
    Arkadaş bütçesini yazsaydı bi ona göre tavsiye yapardık..

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim yaşın itibariyle YZF 125 derim. Yalnız 8,5-9 arası ikinci el yzf ye vereceğine... zaten 125 kullanmışsın ne gerek var tekrar yzf düşünmene. Senin gözün 250'likler de olmalı. beygir gücünde olmalı. 13 Beygir yzf 125, 24 ile 26 33 beygir arası değişen motorlara bak artık. Trafikte birileri seni sıkıştırıyorsa şöyle vitesi atıp bi kaçabilmen gereken bir motorun olmalı.

1-Sıfır YZF125 alacaksan, alma! 10.150 ye arkadaşım aldı. Arkadaşımda bana aynı soruyu sormuştu YZf 125 mi GT250 Naked mi dedi. Bende YZF 125 dedim. Kredi çekti sıfır aldı v.s

Bir arkadaşım daha Aydın dan GT250 Naked aldı geldi. Motor deli gibi yağ yakıyor. Rektefe'ye girmesi lazım. Eksoz'dan beyaz duman atıyor. Sürekli benzin katar gibi yağ katıyor arkadaşım. Denizli'de çoğu ustaya götürmüş "bizi hyosung a bulaştırma kardeşim" diyorlarmış, başka bir yere götürüyor. elimde var yatıyor demiş. başka bir yere götürüyormuş, ilgilenmiyorlarmış bile. Hyosung dert anladın mı. Alan çoğu kişi görüntüsüne aldanarak alıyor.

Motosiklette önemli olan işlev yürüyen aksam ve motor bloğunda ki aksamın düzgün çalışması.

Sen YZF 125 yerine bence CBR 250R-NİNJA 250-SYM WOLF 250NS-INAZUMA-BAJAJ PULSAR 200 düşünmelisin. SS düşünüyorsan CBR yada NINJA bak derim. PULSAR'ı da araştırabilirsin.
    bende hyosung var 30 bin küsür km de ben bugüne kadar ne yag yaktıgını gördüm nede bir sorun cıkarttıgını.
    arkadaşlar bakarsanız bag bakmazsanız dağ olur diye bir laf var bilirmisiniz. önerdigin motorlardan herhangibirini sec al sonra yag bakımını atla zincir bakımını atla bak bakalım ne oluyor o motorlara da. arkadaşının başına gelen olay tüm makineler için gecerli degildir. benimde arkadaşım honda cbr250r ile motor u kitledi. bu demekmi tüm hondalar yag yakıp motor kitliyor. bence karşılaştırmalarını yaparken objektif gözle bakabilmelisin.

gelelim genc kardeşimizin sorusuna. madem motorsiklet kullanıyorsun bir tecrüben var bundan sonra yapman gereken üst sınıf bir makine alman. gözüne hangisi hoş geliyorsa hangisi ile aranda bir bag kurabiliyorsan onu al. burda herkez sana bişey söyler honda al ninja al hyosung al bajaj al. hepsininde eksigide vardır fazlasıda bu sana göre degişir. önemli olan senin ne istedigin. istedigini aldıktan sonrada düzenli bir şekilde bakımlarını yap yada yaptır. asla bakımlarını aksatma sonra ramcixx arkadaşımızın dedigi gibi olaylar alacagın motorunda başına gelebilir.
    TurkishPower ve ramcixx bunu beğendiler.
    Hyosung GT250R

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hocam senin arkadaşların bisiklet tamircisine gittikleri için hyosunga bakan usta bulamamışlar evet her usta anlamaz ama o kadarda değil benimde motorum 30 bin km de tornavida almadan binlerce km yola çıkabilirim o kadar güveniyorum herşey motoru doğru kullanmaya bağlı yanlış kullanılmış ve yıpranmış bir motoru görüpte bütün markayı lekelemek olmaz hyosung alıp insan gibi kullanan o motorla mutlu olur
    Ufuk ARSLAN, TurkishPower ve ramcixx bunu beğendiler.

Hyo yu kötülemek dışında bence YBR den kullanması zor SS lere geçiş tavsiyesi vermek yanlış. Belki CBR veya Ninja 250 nispeten daha rahat oturuşlu olabilirler ama GT250r neredeyse 600 lük boyutunda ve oturuşu da çok farklı. GT250r a direkt geçilirse sorun olabilir.

Bütçe yazılsa daha kolay olurdu öneri yapmak ama sırf ikisi arasında bence YZF diyorum hala

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    yeni kasa cbr 250 yada yzf r125 diyorum. r125 kullanıcısıyım memnunum. rahat motor. japondan şaşma derim. hyo cbr ninja falan alırsan artı lastik masrafın olacak onuda hesaba kat. yzf de en azından biraz kaliteli bir lastik var.

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Görünüş seni ilk zamanlarda tatmin eder ancak motorla yaptığın kilometre arttıkça ve limitlerinde kullanmana rağmen seni heyecanlandırmayınca pekte bir anlamı kalmayacak. Onun için hyo diyorum ben. Birisi 15 hp digeri 30 küsür hp. Ki hyosungun tipide öyle kötü değil. Bende bu yaz için Pulsar gelenee kadar hyo düşünüyordum ancak gönlüm pulsara kaydı. Hem güçlü, hem şık, hem ucuz.

Recogss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125 r
    yzf al bak keyfine dostum.gt mt hikaye trışka

Motosikleti
    Yamaha ybr 125 2008
    Önerileriniz için teşekkür ederim bütçem motorumun satılmasıyla beraber 9000 olarak düşünüyorum. Bahsettiğim gibi hız dır güç tür bunlara pek önem vermiyorum yani yaşım gereğide motorum şekil dursun istiyorum aynı zamanda sağlıklı ve dayanklı

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı __redandblac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni kasa cbr 250 yada yzf r125 diyorum. r125 kullanıcısıyım memnunum. rahat motor. japondan şaşma derim. hyo cbr ninja falan alırsan artı lastik masrafın olacak onuda hesaba kat. yzf de en azından biraz kaliteli bir lastik var.
    Arkadaşımın 2014 kasa yzf 125, aldığı motorun lastikleri fabrikasyon michelin. şaşırdım. çakma çin çan çon michelin mi acaba? Tırnak geçirdim biraz hamuruda yumuşaktı gerçi...

Diğer bir hadise.Bir arkadaşımda daha Inazuma var. Lastikler fabrikasyon IRC ama Made in Japan. Bnm CBR'da kide aynı desen IRC ama Made in China. Ne güzel öpüyorlar milleti...
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)