Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha d'elight Hakkında Yardım ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Merhaba arkadaşlar nasipse bu motoru almak istiyorum fakat bugün yamaha bayisine incelemek üzere gittiğimde bir abi bakıma gelmişti ve muhabbet üzerine motorunu deneyebileceğimi söyledi. Bende nişanlımla birlikte ( 75+48 =123 kg ) biraz kullanma fırsatı buldum. Bana ilk kalkışı ve hızlanması çok zayıf geldi, tamam motor sonuçta 7 beygir ama ben yinede daha iyi ivmeleneceğini sanıyordum. Çünkü birkaç kez mondial loyal sürmüştüm o bile sanki bundan iyi ivmeleniyordu.
    Şimdi diyorum ki; havaların ısınması ile birlikte hergün kendi motosikletim 1000rr ı kullanıyorum acaba o yüzden mi çok güçsüz geldi bana ? Yoksa mondial loyalin daha performanslı olduğunu hatırlamam psikolojik mi ? Sizden ricam; özellikle tecrübeli scooter kullanıcıları bu motoru honda spacy110 ile kıyaslayabilirmi ? O da böyle nazlı mı hızlanıyor ? Araştırmalarım sonucu spacy nin daha seri olduğunu duydum ne kadar doğru bilmiyorum ? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Çünkü her an yamahadan vazgeçmek üzereyim. Hondanın da tasarımını hiç beğenmiyorum çok kararsızım. İllaki şehir içinde kullanabileceğim bir scooter almak istiyorum ama tasarımı kalitesi beni tatmin etsinde istiyorum, ek olarak Yamaha d'elight tan biraz daha iyi ivmelense fena olmaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    bende bu motorla spacy arasında çok kaldım. fiyatları aynı , yamaha çok şekil görünüyor. spacy kurye usulu ve sakızdan çıkıyor gibi herkeste var. yalnız yamaha hem gitmiyor hem rahat değil benim gördüğüm. ayrıca spacy gibi piyasası da yok. gecen sene 10bin km spacy 110 kullandım , o tadı vermedi. şuanda 5bin e bu motorlardan birini alacağıma pcx alırım diyerekten ona yöneldim .5500 - 6bin arasında temiz pcx bulunabiliyor, ayrıca kısa mesafede tatlı geziler yapılablir. yakıt tüketim ekonomik. sürekli 4 silindir ile sağa sola gidilmiyo malum.
    yinede iki motor arasında iseniz benim tavsiyem spacy olur. bu arada hız olarak spacy ile delight ı geçiyorlar. bir de deligt süspansiyon olarak yoldaki çukur tümsek daha çok rahatsız ediyor. sukuter sonucta bi beklentimiz yüksek değil ama aynı paraya iki motor varsa iyi olanı denemek lazım
    s.e.c bunu beğendi.

Motosikleti
    Yorumunuz için çok saolun. pcx i düşündüğümde o zamanda acaba biraz daha verip xenter150 mi alsam diyorum. Çünkü pcx 11,3hp, xenter 16hp olunca kafam bulanıyor. İşte bu yüzden kendime bir fiyat sınırlaması koymuştum 5000 tl yi aşmıycaktım ama bir yandan da şeytan dürtüyor bir üst segmente geç diye
    xenter150 ile pcx 125 i düşünsem hangisi mantıklıdır ki ? bu konuda da hiç tecrübem yok malesef.

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    hocam zaten bu işler hep aynı yere gidiyor :D 2 aydır motor alamadım bende. fizy alayım sağa sola gideyim dedim , yok spacy olsun .yok deligt daha şekil. ps 150 olsun hiç olmazsa seri kalkış gidiş , xenter ama çok çıktık fiyat derken bende aynı sekilde 6bin de kısıtladım kendimi. pcx bakıyorum . bi tane buldum 2012 model 10bin km de 6 lira diyor ama pazarlık ile bakalım kaça bağlarsak sizde içinize hangisi sinerse ona bakın ama bütçe de çok zorlamaya gerek yok , kullanım amacı gereği sağa sola git çarşı pazar işini gör

Motosikleti
    Benimde amacım; şehiriçinde kullanmak ve yaz akşamları canlı müzik yaptığım için Bergama-Dikili arası gidip gelmek. 4 silindir ile gidersem kazandığım paranın yarısını yola veririm En iyisi kısa zamanda birinden pcx ve spacy110 bulup test etmek. İnsan en doğru kararı böyle verebilir sanırım.

Pcx guzeldir, ivmelenmesi de sizi tatmineder.
    s.e.c bunu beğendi.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    kişiden kişiye değişir tabi ama küçük hacimli scooter yetmediyse ya ybr tarzı birşey yada çok hantal olmayan bi 200 cc alsan daha iyi olur gibi geliyor, yinede denemeden alma derim
    s.e.c bunu beğendi.

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Merhaba bende de 1000RR var, işe gidiş geliş içinde Delight kullanıyorum, bitane deneme videosu çekmiştim ordan belki fikre sahip olabilirsin, performansı bence yeterli 1000RR kullandığından gitmiyor gelebilir bana da öyle geliyordu ama ivmelenmesi gayet iyi 60km hıza kadar, son hız olarak tek kişi 105, 2 kişi 140kg 100km gördüm, gayet konforlu ve dengeli bi motosiklet

http://www.youtube.com/watch?v=1sreManiXs8
    s.e.c bunu beğendi.

Motosikleti
    Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Sanırım spacy110, pcx ve belki xenter ıda deneyebilirsem karar verebilicem. Eğer spacy110 ile d'elight birbirine çok yakın ise ve kulladığımdada pek fark göremezsem d'elight ilk tercihim olur herhalde.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)