Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Siz olsanız bu durumda ne yaparsınız ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar, lafı uzatmadan fikirlerinizi almak istiyorum.
    Oturduğum küçük sitede motosiklet park yeri bulmakta bazen güçlük çekiyorum. Uygun bir noktam var ama oraya bırakınca küçük çocuğu olan anneler ve babalar motosikletin devrilmesinden korktuklarını, çocukların sağını solunu karıştırıp merak ettiklerini söylüyorlar.
    Ben de usturuplu bir yer bulup evimin önüne bırakıyorum 2 gecedir. Bu sabah uyandığımda şu notu buldum gidonun üzerinde.

Sabah sabah sinirlerim attı, o şekilde motora binip iş yerime geldim.
    Bu notu site yöneticisine aynen okudum, bu kişinin kim olduğunu ögrenmek bulmak istedim. Her dairenin el yazısını karşılaştıramayız dedi. Toplantılarda soracağım dedi, ben de katılacağım gerçi.

Siz olsanız bu durumda ne yaparsınız?
    Bu akşam da aynı yere park edip soteye yatar, sonra bu adamı bulur musunuz?
    Yoksa yöneticinin yumuşak diline aldanıp daha uygun yerlere park eder ve asıl hakkın otomobillerde olduğunu kabul mu edersiniz?

Darlandım yine

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

Bu arada siteden kimse benimle komşuluk ilişkisidir aynı yerde yasıyoruz nezakettir deyip de konusmadi. Park yeriyle ilgili bir sikayet gelmedi bana ne site gorevlisinden ne yöneticiden. Direkt bu mesajı bırakmışlar. Gurur yapmak ve sonuçlarina katlanmak üzereyim sinirden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    pcx
    güzel kardeşim bence sen her zaman ki gibi motorunu park et gene herhangi bir rahatsızlık verirlerse sözlü yada yazılı sana yemin ediyorum bende gelir senin motorunun yanına motorumu bırakırım.
    hellboys, mcskngr, wampaa ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Araç park yerine koydurtmama gibi kimsenin öyle bir lüksü yok.Ama motosiklet kültürünü bilmeyen ve saygısız insana bunu anlatamazsın.O yüzden motorunu bir araç geldiğinde senin motorunu alıp başka bir yere sürüklemeyecekleri bir yere koy.Başa çıkamazsın başka türlü.
    wampaa bunu beğendi.

Motor veya araba farketmez tasit sizin olduguna gore nereye isterseniz park edersiniz bakmayin siz o hanzolara adina insan diyoruz ama insani ozellikleri tadimiyor bircogu

izo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T 250 R
    Motorda bir arac degilmi sonucta magdem.orasi otopark ozaman onlar cocuklarini cekmeleri gerekir eger sende motoruna bisey olmasin düşürülmesinden falan korkuyorsan branda ört üzerine ellemesin kimse ben oyle yapıyorum.

adamı bul hastanelik et ancak böyle çözülür tavsiyem budur.

şaka yapmıyorum bu arada çünkü apartmandakilere ancak ibret olur.

sabah yürek yiyip gelmiş bide not yazmış delikanlı :D
    restherock bunu beğendi.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    adamda birazcık özgüven olsa adını, daire numarasını vs yazar bırakır.
    motoru aynı yere bırakmaya devam edin diyeceğim ama bu tarz pasif agresifler gelir çarpar, sürter nihayetinde bir şekilde karaterleri gereği pasif şekilde zarar verir.
    eğer cidden hırs yaptıysanız gözünüzün önünde bir yere park edip tekrar yanaşmasını bekleyin sonra da güzelce benzetin derim.
    kımıl zararlıları.(en az sizin kadar sinirlendim, geçmiş tecrübem var)

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    kurcalamasın çocuklar da arkadaşım.. annesi seni uyarana kadar çocuklarını uyarsın.. kurlamasın ve düşmesin motor da üstüne bu kadar basit.

yerinde olsam bende not yazar yapıştırırdım.. illa ki okur
    DusenAdam bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Bende aynı durumla karşılaşmıştım . Kağıt üzerine not yazan komşum '' Göz zevkimi bozuyor buraya koyma '' yazmıştı . Bende inadına koymaya devam ettim şuanlık bır sıkıntı yok

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Bunun sonu ucu boklu değnek... Karşındakinin nasıl bir hamle yapacağını bilemezsin...

Eğer aynı yere koymaya devam edeceksen, yürekmi yedin sabah sabah yazıp pusuya yat

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Site oto parkı , site sakinlerinin ortak kullanım alanıdır. Eğer motosikletler için ayrılmış özel bir alan yoksa, diğer araçlar gibi motosikletinizi normal bir şekil de park edersiniz. Siz motosiklet kullandığınız ve daha az yer kapladığınız için daha az para almıyorlar herhalde.
    Motork08 bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Motosiklete yol verilmez,bir araç parkedecekse motosiklet oradan çektirilir,sahibi bulunamıyosa sürüklenir,abi motorunu versene 2 dakka şuraya gitçem denilen araçların başını çeker,hepsi değil tabi büyük cc ve pahalıysa onlara öyle davranılmaz,yabancılar tarafından üstüne en çok oturulan ve kurcalanan araçtır,genelde ufak tefek çarşı işlerine halletmek için alınan bir araç olduğu için sahipleri tarafındanda pek önemsenmezler.
    O yüzden millet değil siz koruyacaksınız motosikletinizi.Ha ben uğraşırıp aaaazını burnunu kırarım derseniz sizin bileceğiniz iş.Ama o biter yenisi gelir.
    KAFKAS35 bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sabaha motorunun lastikleri kesilmiş her tarafı çizilmiş bir biçimde bulabilirsin ona göre karar ver

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türk insanının sığırlık katsayısını bildiğim için ben sürekli arabanın park edemeyeceği yere koyarım motoru, kaldırım üstü gibi.

Ama nezaketten mahrum bir not bırakmışlarsa üstüne dişe diş, kana kan.

Bunun yazan kimse önce onu bul, motorun başına bişey gelirse sende arabasını çizersin, karısına laf atarsın, çocuğunun topunu falan kesersin.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Ben motorumu apartman içine sokuyorum güvenli olması için . Bir ara motorumun selesine ve deposuna kola döktüler üzerine oturmayayım motorun diye. Ön lastiğimde de sigara söndürmüşler . Daha da yeni michelin lastik almıştım . Fesatçı insan çok ne yazıkki ülkemizde ...

Dediğiniz gibi önce kim olduğunu bulmam lazım, yarın sabah lastikler kesik bulmak istemiyorum.
    Otomobili var o belli, oraya park edebilecek 10-15 ihtimalden biri.
    Bu akşam bir plan yapıp yarın gelişmeleri yazacağım buraya.

AntonChigurh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Ben olsam döverim, net... Vahşilik deyin, vandallık deyin, ne derseniz deyin, ha motor ha araba ne farkedecek yahu, çok kılımdır ben gider özellikle onun arabasını koyduğu yere koyarım

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Bana o yazıyı yazsalar apartmanın otoparkına motoru yan parkederim sanane ulan sana mı sorcam park yerini derim sonuçta sende o apartmanda yaşıyorsun

Levent. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Birde diğer taraftan bakmakta yarar var, sizin site park yeriniz için demiyorum ama farzı-misal otomobil park yeri az ise eğer oraya motor koymanın anlamı yok, motora binerken ne diyoruz insanlara, park derdim yok istediğim yere çekerim, trafik derdim yok vb. cümleleri hepimiz kuruyoruz. Velhasıl sitedeki araç sayısı kadar park yeri yoksa bence motoru otomobillerin park ettiği yere koymakta bana göre saygısızlık gibi geliyor çünkü bir şekilde güvenli bir yer bulunabiliyor ama yeterli ve boş park yeri kalıyorsa yada motoru koyacak başka güvenli yer yoksa motorumu park yerine koyarım. Benim oturduğum apartmandada motoru araçların koyduğu yere koymuyorum çünkü az sayıda park yeri var araçların giremeyeceği dar bir alan var oraya koyuyorum.
    ozwizard, turbocharge ve wampaa bunu beğendiler.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Direk dibi aydınlatma diregi felan varsa sabit bir yere kitleyin her zaman daha sağlam olur devrilme ihtimalide azalır

Üzerini mutlaka branda ile ört gelen gecen oynamasın diyede bsgaj lastikleri var onuda dışdan dolayıver alarmda olsun bu arada

Araç park yerine bi arabanın park edebilecegi kadar yer kaplarsan millete bu batar bu böyledir ben akla gelmedik küfürler icad ediyorum o zaman

O yazıyı yazanı bul tamam o zaman yer gösterde oraya koyayım de mantıklı bir açıklaması yoksa uygun dille uyar dedigim gibi araç park yerine öyle araba park eder gibi park etme

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)