Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motordan anlayan baksın

Motovento
    REKLAM ALANI
    dundeon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 r Aprilla rs4 125 4t
    ne zamandır yukı spıtzer ve kadırga kd250 gıbı racınglerı arastırıyorum kımse kullanmadıgı halde herkez çinli diye atıp tutuyo insan gıbı soruoz bılgısı olan paylaşsın ben yukı almayı dusunuyorum acemılımı atmak ıcın ayrıca satma durumumda yok bıde kımse bu motor dısında motor tavsıye etmezse sevınırım sadece motor hakkında bılgılerınıze ıhtıyacım var şimdiden teşekkur ederım saygılar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ossiaa4560 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 KT 2012
    kardeşim yuki sağlam bir motordur ben çok km ler yaptım yukinin 150 lik scooteriyle adam gibi bakımını yap bak hiçbirşey olmaz bende mondial 125 kt var oda çin ama ben bakımını yaptım manisaya gittim 3 defa belki kontak kapamışımdır çini japonu yok japon motorunada bakım yapmazsan oda arıza verir kararından şaşma kardeşim çini japonu yok bakımını zamanında yap yeter şimdiden hayırlı olsun

Motosikleti
    allah razı olsun ya kımse şöle duzgun cevap vermıo saolasın

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Bu tarz motorları sırf hava atmak için ucuz diye alıp,daha sonra aaaa basıyom basıyom gitmiyo,yaw ne biçim ses bu yok mu böğüren eksoz,cc sini gücünü unutup farklı beklentilere giren insanlar yüzünden bu motorların adı çıkmıştır aşağıda inmez Çünkü alan adam zar zor parasını denkleştirerek ve borç yaparak almıştır.Ne plaka,ne ehliyet,ne kask,ne korumaya da ihtiyaç duymadığı için %90 ı perte çıktı çıkacak durumdadır.Amacı sokaklarda böğürtüp küfür yemek,ama o millet bunlardan hoşlanıyor sanıyor.
    Bana göre motor ne malı olursa olsun sahibi mal olmadıktan sonra o motor iş yapar.Ben de 8 senedir yapıyor.6 Sene Cub kullanıp sattım 2 senedir drift kullanıyorum.Kullandığım motorların benzerlerinin çoğu şu an hurda ya da bana hep sağlamları denk geliyor.Motoruna bakacaksan,az çok elin anahtar tutup arıza çözebiliyorsan,125-250 cc alıp 600 cc muamelesi beklemeyeceksen al gitsin.Ama beklentin yüksekse,japon motorlardan 1 kat daha fazla ilgilenmeyeceksen uzak dur.

Motorum 2 yaşında,12500 de.Abi kaç basıyon dediklerinde 110-120 en fazla ama... 90-100 km hızla en çok kullanıyom diyom,ama abi 130-140 basıyolarmış dediklerinde olayın gidişatı belli olmuş oluyo.Niyet zevk almaksa 90-100 km hızla sürmet driftte çok keyifli,ama doyumsuzsan onun çaresi yok,çin malları değil ybrde cbf de kesmez bi yerde patlar 10bim km geç patlar belki ama patlar.Bi de servis olayı var ya çoğu yerde o yok işte
    cenkito ve dundeon bunu beğendiler.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    arkadasım bende de cinli mondial cross var,

titresim fazla olabilir, vidaları erken gevsiyor olabilir vs vs

loctite ile bir defa sıktım daha gevseyen olmadı.

gelelim senin motora.

bence çinlileriin en kötü yanı yedek parca olaı . helede senin işstediğin tarz motorlarda.

allah etmesin kaza yapsan grenaj için aylarca beklemen gerekebilir, yada

yurur aksam için yine aynı sorun olabilir.

brn çinlilerin o yönünü sevmiyorum.

ha yamaha da da yedek parca sorun olabiliyor (forumda wr125 i olan arkadas halen yedek parca bekliyor)

ama yamahada vs yurt dısından temin edilebiliyor, çinlide o iş de zor olur.

son sözüm bakımını eksik etmezsen, sürekli aklımda deyip sagını solunu kontrol edersen,

ve de asırı performans bekleyip motorun canını almazsan uzun süre sorunsuz idare edersin.

yoksa tamircilerden cıkamaz komple motordan sogursun

Motosikleti
    yorum ıcın saolasın abı ayrıca senı bugun gordum bende yazları kırklarelıde oluyorum bugun gordum senı yanımdan gectın arkanda cocugunda vardı tam tesisat dolasıodunuz :D abı motor resmen altınızda kaybolmus kıyafetlerden :D inşlah haftaya temellı gelcem tanısırız bı gun ehlıyet sınavına gırıcem ayrıca kırklarelıde.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı dundeon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorum ıcın saolasın abı ayrıca senı bugun gordum bende yazları kırklarelıde oluyorum bugun gordum senı yanımdan gectın arkanda cocugunda vardı tam tesisat dolasıodunuz :D abı motor resmen altınızda kaybolmus kıyafetlerden :D inşlah haftaya temellı gelcem tanısırız bı gun ehlıyet sınavına gırıcem ayrıca kırklarelıde.
    Eyvallah sağolasın,her zaman beklerim.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    abi bide bısı dıcem kırklarelıne yenı bı motor dukkanı acıldı yukarda 2 katlı buyuk yer beledıyenın yukarsında ıcerıde yukı var bı tane kırmızı abim gidip bakmıs ordakı satan kadın kore malı demıs yukı ıcın acaba doğrumu???

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı dundeon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bide bısı dıcem kırklarelıne yenı bı motor dukkanı acıldı yukarda 2 katlı buyuk yer beledıyenın yukarsında ıcerıde yukı var bı tane kırmızı abim gidip bakmıs ordakı satan kadın kore malı demıs yukı ıcın acaba doğrumu???
    Valla ne malı olduğunu bilmiyorum,bildiğim çoğu markanın işçiliğinin artık çinde yapıldığını biliyorum.Ama arkadaşların dediği gibi yedek parça konusunu bi araştırmak gerekir.Şu an çinliler arasında en yaygın yedek parça mondialde var.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ne malı olduğunu bilmiyorum,bildiğim çoğu markanın işçiliğinin artık çinde yapıldığını biliyorum.Ama arkadaşların dediği gibi yedek parça konusunu bi araştırmak gerekir.Şu an çinliler arasında en yaygın yedek parça mondialde var.
    peki kadırga dıe bı motor var racing oda aynı yukı gıbı onun hakkında bısı duydunmu hic

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Fuarda yetkilisiyle görüşmüştüm,beni Pınarhisarda test etmem için oraya yönlendirmişti ama bi türlü fırsatım olmadı.Ama takip ettiğim kadarıyla satışı pek yok sanki.125 lik commuterleri satılıyor ve alanlar memnun.Vites geçişleri benim driftten daha iyi diyebilirim.Ama ne racing ne de cross modelini ne alanı gördüm nede test ettim.

Motosikleti
    Fuarda yetkilisiyle görüşmüştüm,beni Pınarhisarda test etmem için oraya yönlendirmişti ama bi türlü fırsatım olmadı.Ama takip ettiğim kadarıyla satışı pek yok sanki.125 lik commuterleri satılıyor ve alanlar memnun.Vites geçişleri benim driftten daha iyi diyebilirim.Ama ne racing ne de cross modelini ne alanı gördüm nede test ettim.
    abi burgazda var satılık ama fıyatı öle böle degıl yanı tanırsın belkıde sahibini
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kadirga-kadirga-r-250-racing-sahibinden-160065908/detay

ama dıger ılanlardakı fıatlar ucuz yukı gıbı 5-7 arası

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Şu an,hatta bi kaç aydır Pulsarla ilgileniyorum.2007 den beri beklediğim bi motor.Yakın zamanda maddi sıkıntımı giderebilirsem düşünüyorum.Bütçen yeterliyse onada bi bak derim.

Motosikleti
    Şu an,hatta bi kaç aydır Pulsarla ilgileniyorum.2007 den beri beklediğim bi motor.Yakın zamanda maddi sıkıntımı giderebilirsem düşünüyorum.Bütçen yeterliyse onada bi bak derim.
    abi racing hastasıyım ben naked ta guzelde ben daha yenıyım zaten ehlıyetı alayım once sonrada motoru alıcam acemılıgı atmak lazım once yukıyle :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)