Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

SYM Wolf hakkındaki görüşlerim (CBR250r ile karşılaştırmalı)

Motovento
    REKLAM ALANI
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    slmlar

takip edenler bilir, CBR250r kullandım 1000 kmden 9750 km ye kadar, bu km yide 3,5 ayda yaptım. Cbr den çok memnundum sıkıntısı yoktu. Kendimce tek sıkıntısı sanki biraz fazla yakıyordu, diğer sebep çok km yapıyor olmamdan dolayı motorun biraz daha uzun ömürlü olsun istedim ve seramik silindi olmasının cazibesi ile birde naked deneyelim dedim hee bide Twin nikli can kardeşimin tavsiyesi ile (adam bildiğin manyak, merak ettiği şey hakkında yabancı kaynaklar dahil herşeyi araştırıyor) uzun süre SYM wolfü araştırdım, inceledim, denedim, bekledim, tekrar test ettim, yine araştırdım derken aldım, hatta Can ile beraber aldık sıfır birer tane. kullanmaya da başladım. şu anda tam 380 kmdeyim. bu kmyide çoğunlukla 5500 devir aralığında yaptım tabi sürekli değil, arada 142 yide gördüm kısa süreliğine. Tabi benim bu cbr den Wolf e geçme sebeplerimi gereksiz bulanlar oldu tabiki kimseye kızmam, ben merak ettiğim motoru alırm binerim, pişmanda olmam.

görüşlerime gelicek olursak,
    - Cbr nin hafif olmasından mı kaynaklı bilmiyorum ama cbr ani gaz açışlarında oldukça atik wolfe göre ama o atiklik sanki anlık bir atiklikmiş gibi, neden derseniz wolf 0-100 de neredeyse tüm 250 liklerden önde 8 saniye ile youtube de cbr nin daha hızlı 0-100 videoları var onlara dikkat edersreniz dişli değişimleri ile o değerler yakalanmış araştırdım

- Wolfte titreşim maalesef biraz cbr ye göre fazla, çok rahatsız edici değil kesinlikle ama var yok değil. yalnız bunda rodajında etkisi var, ilerde düşeceğini söylüyorlar illaki düşer, şimdi bile çok rahatsız etmiyor.

- Kullanımı kesinlikle bana göre cbrden çok daha keyifli, meğer her racing tipi kullananın naked motor kullanması şartmış, süper bir his veriyor,

- Wolf ün sesi cbr den çok daha güzel, çok daha tatmin edici ve tok bir sesi var,
    - Wolf görüntü olarak ta çok mükemmel geliyor bana, plastik kalitesi hemen hemen cbr ile aynı sayılabilir bana göre.
    - kulladırdığım diğer arkadaşlarda cbr den çok daha kaliteli hissi verdiğini, 600 lük makine tadı olduğunu söylüyorlar, bana da öyle geliyordu ama abarttığımı düşünüyordum. ağır olması çok güzel bir etki katıyor sanırım buna.
    - en sevdiğim şey viraj cbr de hep korkardım neredeyse hiç girmezdim viraja, sakin sakindim wolfte öyle değil, hafta sonları sırf viraj çalışıyoruz kemerde o kadar zevkli yani
    - Lastikler cbr den bir iki tık daha kaliteli diyebilirim, daha kayma felan görmedim. virajlar da da o hissi vermedi, dengesi felan gayet güzel, gidon mesafesi cbr den biraz daha geniş yukarda buda çok farklı ama güzel bir his veriyor... sürekli sürme isteği veriyor.
    - Frenler cbr' den daha kaliteli gibi, üstelik şu anda rodajda olduğundan tam alışmamış olmasına rağmen, arka fren cbr ile aynı bence, ikisinde de tam güvenli tutmuyordu
    - gösterge olarak cbr den daha fonksiyonlu olsa da cbrnin göstergesi az ama öz ve sorunsuzdu. bunda ufak tefek aksaklıklvar yok değil, sanırım devir ibresi tellimi neymiş, milim saniyeler devir geç geliyor, sorunmu değil ama öyle. benzin göstergesin de de ufak bir sorun var, eğer benzin tek çizgide ise ve siz motor yan ayakta iken kontağı açarsanız benzin yokmuş gibi yanıp sönüyor uzun bir süre öyle gidiyor, ama motoru düzeltip açarsanız tek çizgide devam ediyor alıştığım için oda sıkıntı değil başka da sorun yok göstergede.

- amatisörler aynı gibi geldi bana cbr ile hatta cbrden bir tık daha hafifte olabilir.
    - Torku iyi güzel hızlaması mükemmel, yolda araba sollarken insanı pişman etmiyor, gazı açtığım gibi 10 km hızı ekliyor yalnız 130 lara felan geldiğinde biraz titreşim artıyor.
    - Daha kıvrak ama cbrden anlık olarak atik değil, bence naked kullanınca anladım ki tarzım naked miş çıplak motorun tadı bambaşkaymış.
    - rüzgar etkiliyormu derseniz yani abuk bir fark göremedim cbr ile ben zaten yatmaya karşı olduğumdan cbr de de yatmazdım hiç onda da rüzgarı fena yiyordum bunda da yiyorum, wolfte illaki biraz daha etkili olur ama inanın bariz bir fark görmedim.
    - Yakıt olarak şimdi ye kadar rodaj olduğundan çok ölçmedim 75 liralık benzin aldım şimdiye kadar 380 km deyim, yarın 300 bakımına gidicem kısmetse. daha tek çizgide benzin, yakmasını normal karşılıyorum ilerde düşecektir bakalım
    - Bakım aralıkları can sıkabilir, 3000 de bir bakıma girmezseniz garantiden çıkıyor, kaldı ki çok km yaptığım için ilk 1000 ve 3000 e gider sonra kendim yaparım gibime geliyor ama dur bakalım. çok tuzlu olmaz ise gideriz.

şimdilik bu kadar insallah düşünenlere fikir verebilir. Allah herkese gönlündeki motoru nasip etsin.
    mhmtesk, Apices, rebel_punto ve 11 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı uğurlu olsun abi, güle güle kullan Allah kaza bela vermesin yapıcam dedin yaptın valla :D wolf ile bir ömür boyu mutluluklar

Bir de birkaç fotoğraf koysan hiç fena olmaz
    agrasiwe bunu beğendi.

hondacbrabii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250 r
    hayırlı ugurlu olsun kazasız belasiz :D
    agrasiwe bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt09

buda yapmak istediğim tarz

polo34, APALA, Sepetçioğlu ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Hayırlı ugurlu olsun kazasız belasız
    agrasiwe bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çanta ve ön cam istiyor dicektim yapıştırmışsınız bile fotoyu
    agrasiwe bunu beğendi.

bagımlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150(2010)
    Hayırlı olsun tekeriniz düz bassın.
    agrasiwe bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Kanka hayirli olsun yaa cok sevindim
    agrasiwe bunu beğendi.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Hayırlı olsun.

Bazıları çıplak sever
    J3ASKAN ve agrasiwe bunu beğendiler.

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sarı jantlar ve arkaya küçük bir topcase çok yakışıklı.
    agrasiwe bunu beğendi.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    valla cbr mı wolf mü cbr mı wolf mü diyorum ne zamandır. ben wolf diyorum herkes cbr diyor . iyiki denedin yardımcı oldun bana baya. Bende 1 ay içinde wolf alacağım inşallah ama 2. el alacam mecbur. Hayırlısı olsun tekeriniz düz bassın cam ve çanta takınca çok yakışıyor motora ama çıplak halide güzel

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanka hayirli olsun yaa cok sevindim
    Saol kanka sıra sende artık yetti gari

Alıntı kemboo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla cbr mı wolf mü cbr mı wolf mü diyorum ne zamandır. ben wolf diyorum herkes cbr diyor . iyiki denedin yardımcı oldun bana baya. Bende 1 ay içinde wolf alacağım inşallah ama 2. el alacam mecbur. Hayırlısı olsun tekeriniz düz bassın cam ve çanta takınca çok yakışıyor motora ama çıplak halide güzel
    Kardeşim imkanın olsa cbr de kullanmanı tavsiye ederim, oda güzel motor ama ben cbr mi wolf mü kararsızlığına bişey diyemem, sadece cbr den wolf e geçtiğim için aradaki hissettiğim farklarını söyleyebilirim. şuda varki yakıt çok önemli değil diyorsan iki makine de de pişman olmazsın kesinlikle. Hayırlısı olsun.

ilkervirlan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2012)
    Hayırlı olsun. Kazasız ve keyifli sürüşler dilerim. Gelecekte, ilk motorumla yeterli tecrübe kazandıktan sonra almayı düşündüğüm modellerden birisi. Camlı hali iyi görünüyor. Tekrar hayırlı olsun.
    agrasiwe bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı ilkervirlan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Kazasız ve keyifli sürüşler dilerim. Gelecekte, ilk motorumla yeterli tecrübe kazandıktan sonra almayı düşündüğüm modellerden birisi. Camlı hali iyi görünüyor. Tekrar hayırlı olsun.
    teşekkürler insallah alırsınız istediğiniz motoru.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    hayırlı ugurlu olsun caner kardeş.bence iyi bir seçim.cbr sehır içi kullanımda 193 kuruş yaktı.sym nin en guzel rengi sarı jant süper olmuş bence birde renkli manet şart
    agrasiwe bunu beğendi.

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    camlı hali iyide ben sarı jantları beğenmedim. zevk meselesi tabiki.
    agrasiwe bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı ugurlu olsun caner kardeş.bence iyi bir seçim.cbr sehır içi kullanımda 193 kuruş yaktı.sym nin en guzel rengi sarı jant süper olmuş bence birde renkli manet şart
    saol abi eksik olma, bu motorda da aksesuar sıkıntısı var, benim için değilde diğer arkadaşların şikayetleri vardı
    sarı jantı en kısa sürede hayata geçircem insallah )

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Hayırlı uğurlu olsun. Gerçekten güzel motosikelt.

Motosikleti
    125R 2013 - kawasaki ninja 250r
    hayırlı olsun sonunda :D
    buna artık koruma takozu veya demirlerden kesin ayarlaman gerek
    agrasiwe bunu beğendi.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saol kanka sıra sende artık yetti gari

Kardeşim imkanın olsa cbr de kullanmanı tavsiye ederim, oda güzel motor ama ben cbr mi wolf mü kararsızlığına bişey diyemem, sadece cbr den wolf e geçtiğim için aradaki hissettiğim farklarını söyleyebilirim. şuda varki yakıt çok önemli değil diyorsan iki makine de de pişman olmazsın kesinlikle. Hayırlısı olsun.
    valla kardeşim en önemli şey yakıt olmasa direk cbf 500 alacam zaten hem yakıt hemde 2. el alacağım için motorların km side önemli. cbr 9500 de n aşağı yok olanlarda 20.000 - 30.000 km de. Bende o yüzden en temizi wolf diye düşündüm düşük km li sağlam bitane uygun fiyatı 2. elden bulabileceğim gibi duruyor.cbr 250r daha önce baya kullandım kuzenimde vardı oldukça dengeli ve zevkli bir motor. Wolf daha kısmet olmadı
    agrasiwe bunu beğendi.
    Gökyüzünün güzelliğini görmeyenler, kuşların neden uçtuğunu asla bilemeyecekler

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)