Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

0'dan 600CC Kullanmak..

Motovento
    REKLAM ALANI
    crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    bence hiç motor tecrübesi olmayan insanın altında 600f neyse, rs125 de aynıdır.
    ben bu tür tartışmaları ancak hiç motor bilgisi olmayan insanlar yapar diye düşünüyorum. sport bir makinanın gidon açısını bile bilmeyen, sırf havası itibariyle alma hevesiyle yanıp tutuşan insanların konuşmalarıymış gibi geliyor. belki de arkadaş bir f650gs alsa, o tipini beğenmediği makinenin üstünden hiç inmek istemeyecek farkında değil diye düşünüyorum.
    en sonunda da bu forumdaki onca tecrübeli, saygıdeğer insan boşuna konuşuyormuş, bir kulaktan girip ötekinden çıkıyor sanki diye düşünüyorum.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Cbr 600 F in RR a göre sakinliği bile bazılarının kafasını karıştırıyorsa alın size daha sakin bir 600 cc motoru , hem görüntüsü de güzel.....

600 CC lik 77 Bg lik gücü ile 600F ten bile daha uysal....
    14.000 ytl cik fiyatı var ...

SUZUKİ GSX 600 F

FAZER FZ-1 OLACAK YAKINDA......

Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER
    Aşağıda linki verilen yazıyı da bir okuyuverin lütfen.

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=13333
    Life is for my own to live my own way - Metallica
    (Yaşam benim için, istediğim gibi yaşamam için)

istanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    yaw kardesim 600cc 100 küsür at demek ya... insaf; ne olur ben yollarda acemi birinin bu aletlerle gezmesini istemiyorum. o kişi aşırı güvenli, kendinden emin, gözü dönmüş vs.. bilmem ne olabilir ama ben sevdiklerimin de bulunduğu trafik ortamında öyle birinin bulunmasını istemiyorum. ben yaparım, ederim , süper motor hakimiyetim... gibi laflarla kendimizi kandırabiliriz ama lütfen testiyi kırmadan önce bi daha düşünelim...
    Bir milyon küsür tecrübeli insan "olmaz kardeşim büyük motorla başlanmaz" diyorsa kulak verelim; saygılar........
    [I][COLOR="Blue"]Sevgiyi sev, nefretten nefret et![/COLOR][/I]

Motosikleti
    YZF - R6
    Alıntı gaffar adlı üyeden alıntı
    Aşağıda linki verilen yazıyı da bir okuyuverin lütfen.

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=13333

Hocam o linkteki yazıyı okuduktan sonra bırak motorsiklet sürmeyi , insan yürümeye bile çekinir. emekleyerek gitmek lazım , ne olur ne olmaz ayağımız taşa takılır düşeriz.......

600 cc ile motorsiklet kullanmaya başlayanların hepsi rahmetli mi oldu veya ölümlü kazalara felan mı karıştılar. İçlerinden bir iki tane şebelek sağa sola uçup hem kendini hem motoru tarumar etti diye bu anlamsız genellemeler niye

Bİ arkadaş çıkmış böyle insanlar benim sevdiklerimle aynı ortamda olmasınlar diyor. Niye ????? O sevdiklerine 125 cc lik bir motorsiklet çarpamaz mı (allah korusun )... Ve ya honda today ile yeteri kadar zarar alamazlar mı....

Böyle saçma saplantılardan vazgeçin. Her işin başı EĞİTİMDİR.
    Sen o işin eğitimini alırsan çok rahat bir şekilde Er-6 ,Varadeo , F-650 , 600 F, Gsx 600 F gibi makinaları kullanabilirsin.......

Bir de 125 ile başlayın diyenlere bir soru ?????

Ya bu 125 liklerde kendi kendine motor kullanmayı öğreten bir sistem mi var acaba...... 125 lik bile alsan eğitim almazsan sonuç yine hüsran olur. adam çıkıyor CBR 125 ile 150-160 yaptım diyor ..... ne oldu şimdi 125 cc kullanıyor diye güvendemi şimdi o.... Sadece görüntü amacıyla yapılmış bir motor ile limitlerin çok üstünde bir hızda seyretmiş olduğunun farkında değil mi....???

Bu forumda ilk motoru 600-650 cc olan onlarca insan var, ne zararını gördüler....

Niye ???? çünkü kendilerini bilerek kullandılar , eğitim aldılar.....

Kimse kusura bakmasında frenine basınca durup durmayacağını bilmediğin , parcası civatası ne zaman kopacak diye beklediğin uyduruk çin malı 125 liklerle başlayacağına , adam akıllı markaların kaliteli modelleri ile başlamak daha doğru.. Bunlar ister twister olsun ister se Er-5 veya Er-6 olsun...

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Valla bu konuda binlerce kez konuşuldu, tartışıldı... Demek ki hala insanlar birşeyleri anlamamış

İlk motor olarak racing tercih etmek tamamen kişisel bir tercihtir. Kimse kimseye sen bu motora binemezsin diyemez. Yanlış mıdır, doğru mudur tartışılır ancak bu zamana kadar birşey olmaması bundan sonra olmayacağı anlamına gelmez. Bazı durumlarda, deneyimli kişi deneyimi nedeniyle kaza yapmadan durumu kurtarır, ilk motor seçimi olarak racing tercih eden kişi "bana birşey olmaz" mantığı ile yapacağı kazada ölebilir. Her ne kadar kolay alışmış olsanız da, altınızdaki motor 100hp+ bir motor, bu tür motorların kazası çok şanslı değilseniz %60 oranında ölümle sonuçlanır. Gerisi size kalmış!
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

TRADER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    bu konu sanırım cok onemlı ... bu konu aktıf kalsın dıye bu satıları yazıyorum. vakıt bulunca detaylı bır maıl atacagım..

selamlar
    [B][I]GITMEDIGIN YER SENIN DEGILDIR...SUZUKI DL 650 V-STROM..[/I]
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM[/B]

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Böyle saçma saplantılardan vazgeçin. Her işin başı EĞİTİMDİR.
    Sen o işin eğitimini alırsan çok rahat bir şekilde Er-6 ,Varadeo , F-650 , 600 F, Gsx 600 F gibi makinaları kullanabilirsin.......
    eğitim diyoruz zaten ama tutup da ben eğitim aldım, herşeyi biliyorum diyerek tutup 600rr'a ya da R6'ya atlamak "bir miktar" intihardır diyoruz.

eğer o kaza yapanlar 3-5 tane çapulcu olsaydı da bunu söylemeye devam ederdim ki 3-5 kişi değil. zaten biz motorcuların hali şu "3-5 çapulcu" yüzünden bu halde değil mi? 1 de olsa 10000 de olsa benim için farketmez. eğitim+tecrübe olduktan sonra isteyen istediğine binsin ama bir zahmet kendinizi düşünmüyorsanız, trafikte etrafında dolaştığınız diğer insanları düşünün.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

ael320 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    klr650 1998
    bence racing e 600f ile başlamak çok isabetli bir karar çok yumuşak kullanımlı en rahat çabuk uyum sağlayan bir model zaten bu yüzdende çok iyi bir piyasa yakaladı

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    motoru yerinden kaldırmak sürmek ayrı... ani durumlarda tepki vermek ayrı birşey. tecrübe böyle birşey.

Alıntı ael320 adlı üyeden alıntı
    bence racing e 600f ile başlamak çok isabetli bir karar çok yumuşak kullanımlı en rahat çabuk uyum sağlayan bir model zaten bu yüzdende çok iyi bir piyasa yakaladı
    arkadaş racinge değil motora başlamak için 600f seçmiş.
    yanlış bilgi vermeyelim lütfen
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    o yazıda üstüne basa basa dedimki cc si ne olursa olsun sport modellerle başlanmaz buna cbr 125 de dahildir....
    biz eğitimini alın dedik okuduklarınızı anlayın lütfen kimseye al bi 600 cc sport nasılsa öğrenirsin demedik madem amacın hız yapmak değil neden sport alıyosun 70 km ile gitmewk için 600 cc bir süper sport almak bence pekte mantıklı değil
    aile arabası olarak otobüs almak gibi bişey
    Su threade yazı yazanlar su yukardakini bi kere daha okusun. Ne guzel yazmıs, madem hız yapmicaksınız ne die race alıyosunuz?

Alacanız motor race tipi, sürat motoru, hız yapmak icin. Yollar bombos olsa al bin git 300 yap 500 yap kime ne. Ama öyle deil ki, trafik var. Senin altında 600f var R1 var hayabusa var, oturus tarzı belli, nasıl devirlendigi belli. Sen bu aletle bi aracı sollarken 'altımdaki alet ne de olsa hızlı, 2 snde gecerim önüne' diye düşünürken, soldan bi araç inerse önüne ne olacak? Yola bi çocuk fırlarsa ne olacak? Ha regal raptorla, kanuni chopperla giderken olmaz mı aynı olay? Olur neden olmasın. Ama onda o esnadaki seyir hızın çok daha düşük olacak bu garanti, o motorun amacı belli, stili belli. Motora baslayacaksanız bu iş için daha uygun modellere yönelin. RACE TIPI hic bir motordan başlangıç motoru olmaz. Sürat yapmayacak adam, sürat motoru almaz. Kendinizi kandırmayın, kaza yaptıktan sonra 'ne yaptım ben allahım' demeyin, üzülmeyin.

Alıntı Janus adlı üyeden alıntı
    [Ya abi. İki hafta önce bisikletten 600 f e geçti arkadaşım neredeyse. Beraberde gezdik bir akşam Antalya sokaklarında. Bi sorun yok be kardeşim. İsteyerek olmasada ön teker yerden bile kesildi birinciden ikiye geçerken vitesi;gazı kesti yere indi devam ettik gittik. Kimse aptal değildir be abi yok 125 den başla 250 ye geç bir iki seneni bunlarla öldür ondan sonra 300 400 500 falan filan abi. Akademik kariyer mi yapıyoz Allah aşkına.
    Evet kimse aptal degildir o yüzden bisikletten 600f'e geçmiş, süper. 1 ay onu kullanır sonra da 1000RRye geçer np

Freni var, duruyo abi.
    En iyi frenlemeye sahip arabalar bugün 100km/h hızla giderken frenleme yapınca 35 36 metrede duruyo. Hız arttıkça bu deger katlanıyo. Motosiklette bu deger artıyo bu bir. İkincisi 600F'in son sürati nedir bilmiyorum ama 100'den fazladır heralde... Ama siz hız yapmıyosunuz tabi... Dimi?

Kazaların geneli panikten doğar.
    Senin arkadaşın taştan heralde, sinir falan yok onda?! Ayrıca arkadaşın taş olsa bile trafikteki binlerce başkası deil, onlar paniklerse ne olacak?

İnsanlarda biraz özgüven bırakmalıyız. Bu tip yeni heveslileri korkutmayalım.
    Birisinin özgüvenini kazanması için 250 km/h yapması lazım yani. Ok.

Tembihlere uyup 125 ile başlayanların bir ay sonra iki ay sonra (İkinci el pazarı bu motorlarla dolup taşıyor) "tamam ben çok iyi öğrendim" deyip 1000 lik bir motorun üstüne çıkmayacağını nereden bilebiliriz.
    Bilemeyiz. Burdaki insanların derdi yapılan yanlışı düzeltmek, bunun oranını azaltmak. Onun dışında yapabilecegimiz bişi yok. Şekil 1-A: arkadaşın, bisikletten 600f'e.. Çok hoş

Ayrıca 125lik makinenin (race harici) amacı bellidir. Motorunu ilerde büyütmek isteyen, tecrübe olsun diye alan kişiler içindir ve dogal olarak görevini tamamlayınca elden çıkartılır vs.. Herkes motora ilerde super sport alacam düşüncesiyle de başlamıyo bu arada, 125ligini, 250liligini uzun seneler kullananlar da var merak etme.

250 km/h ile giderken tali yoldan tam önüne araba çıkan (Allah korusun) bir motorcu kardeşim 50 cc den başlamış bile olsa kurtarmaz abi. Her yolda gazlanmayacağını 125 cc motorla öğretmeye çalışmayalım. Komik oluyor.
    Yeni başlayan birisinin 250 yapması normal yani sana göre? Siz ikiniz yolda karşılaşırsınız umarım bi gün, sen karşıdan karşıya geçerken, o da yolda 250 ile gelirken...
    Ayrıca, 125cc motor teknik olarak 250 km/h yapamaz (ki konu hacim deil, tip. Bkz: Aprilia rs 125 200km/h + yapıyo), 250 yapacak adamda race vardır. 250 ile bişeye çarpmakla, 50 ile 60la bişeye çarpmayı eş mi tutuyosun nedir annamadım.
    Ve bütün bu yazdıkların içinde en saçması: başlangıç olarak 600lük race alınmasının uygun olmadıgı bilincinde olamayan birisinin, heryolda gazlamaması gerektigini bilmesini istiyosun. Çok süper mantıgın var arkadaşım alkış.

..

Anlayanı var, anlamayanı var. Okuyun araştırın arkadaşlar. 600RR'den başlangıç motoru olur mu diye sormuştum zamanında ben bayinin tekinde (ki sadece görüntüsü hoş diye, race tipi oturuş pozisyonu sevmem ben), o günden beri çok şey ögrendim, siz de ögrenin. Artık yorum yapmicam bu ve benzer konulara. Zaten bi sürü yazı yazılmış konuyla ilgili, daha konuşmak (konuşmam) gereksiz. Saglıcakla kalın.

Bu arada konuyla alakasız bişi daha ekliim şuraya başka thread açmiim. Bugün Kızıltoprakta işim vardı ayrılırken ordan bi sürat motoru geçti yoldan. Arkadaş heralde bütün susturucuları çıkarmış, uçak geçti zannettik. Burdan o arkadaşa bi selam yolluyorum yemedigin küfür kalmadı arkadaşım etraftakilerden. Çok büyük haz alıyosun heralde o sesten, devam et öyle.

TRADER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM

600 f meselesı...

Sımdı arkadaslar .. konunun onemı bır bolumunu okudum.. cok haklı yazılar da var anlamsız tepkılerde. agız dalasına gırmeden ben de kendı dusuncelerımı yazayım..

Bendenız 125 lık almıstım . 125 lıgı alırken dusuncelerım:

1- Kurye motoru gıbı gozukmesın.
    2- Ikıncıl elı kolay satılsın
    3- markalı olsun
    3- vıteslerı muntazam olsun
    5-surerken bana sorun cıkarmasın bozulmasın.
    gıbı dusuncelerım vardı.. bu amaclarımın hepsıne ulastım sayılır.henuz satamadım ama benım bır kac kurusluk ınadım yuzunden fazla bınmedım ama netıcede sıkıntısız bındım. baslangıc motoru olarak race alınmaz lafı da bır yere kadar haklı. ınsanlar motora nıye bınıyor onu sorgulamak lazım. mesela konyada amcalarımın yaptıgı gıbı ıse gıdıp gelmek ıcın mı yoksa benım ıstanbul da yaptıgım gıbı arabamı kullanmayım kendımı ozgur hıssedeyım dıye mı? o yuzden bu bır kısısel tercıh tabıkı naked motor kullanım bakımından daha rahat bunu kımse ınkar etmıyor. ama ben kullanırken yorulmuycaksam arabamla gıderım de dıyebılırsınız. burda farklı zevkler var. motor sesı eksoz sesı. vsvs.bana mesela naked motorla cok rahat olmasına ragmen hıc motor havası vermıyor..bu kısısel bır tercıh.. baska bırsey degıl..

motor sevdalısı bırıne hangı motor daha guzel gorunuyor bunu sormak lazım.. mesela bır ybr mı yoksa cbr mı? dıkkat edın motorların kalıtesını baslangıc ıcın uygunlugunu tartısmıyorum. tercıhlerı tartısıyorum sadece..

Ikıncı olarak da ben gıttım ıkıncı el bır 600 f aldım.. ben alırken benıcok korkuttular. aman abı yaman abı bu cok guclu dedıler. ben de anasını satayım bır kere alıncak dedım aldım. derdım surat yapmak degıl sadece 125 altımda ufak kaldıgı ıcın bunu aldım. bunu alrıken de aynı mantıklarla aldım..tabı kı cok guclu.. sorumsuz bır ınsan elınde olum makınesı olabılır. ama yollarımızda sahın lerle doganlarla surat yapanlarda yok mu?

bu konuda sunu belırtmek lazım.. motora surat ıcın bınen 125 lıkle 150 yapmaya 600 le 250 yapmaya kalkar.bu tamamen kısısel bır rısk..

rahatlık ve kullanım konularında ıse.. ben mesela fazer alsaydım daha rahat ederdım dıye dusunuyorum. ama cbr da da olayın dıger boyutu yanı havalı ve artıstık surus konusu daha ıyı..motoru motor yapan bır cok unsur var.. saglamlık goruntu fren guvenlıgı gıbı.. mesela scooter almak belkı de en rahatı.. ama 3o mılyarda versenız trafıkte scooter a donup bakan olur mu bu da baska bır mesela degıl mı? dıkkat edın kesınlıkle o ıyı bu kotudur demıyorum.bu bır tercıh ve zevk ısıdır dıyorum o kadar

baslangıc motoru olarak 600 luge bınılır mı dersenız neden olmasın derım. yeter kı ınsan kendını bılsın.genc arkadaslar motora bınmeyı sadece surat yapmak sanıyorlar. herkesde aynı soru " abı kac bastın" surat her zaman her aracta felakettır.. genc arkadaslara tavsıyem bunu kafalarına sokmaalrı..

rahatlık konusuna gelınc. ben 125 de de yoruluyordum 600 de de yoruluyorum. ama bunun sebebı motor mu yoksa yedıgım soguk mu bunu henuz secemedım..

ozetle bu bır tercıh meselesı.. ben rahat kullanayım dıyen gıtsın naked alsın.. onde radyator ortada yolculuk yapsın. hava cıva ısteyen de grenajlı motordan sasmasın
    selamlar
    [B][I]GITMEDIGIN YER SENIN DEGILDIR...SUZUKI DL 650 V-STROM..[/I]
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM[/B]

Merhabalar;

Konu canlı diye buraya yazmayı uygun gördüm, hemde biraz olsun konuyla ilgili.

Ortalama bir aydır forumu izliyorum. Aslında uni yıllarımdan beri motorları izlerdim, şu an 30 yaşındayım, son iki aydır bende motor almayı aklıma koydum. Ehliyet kursuna yazıldım. Bu arada fuara gidip modelleri inceledim. benim için ilk motor tecrübesi olucak. İki üç saat ehliyet kursunda vitesli motorla deneyimim var okadar.

Amacım 600 lük bir motor sahibi olmak, ama race istemiyorum, süratti müratti işim olmaz, amacım keyf, gezi. Birde tarfikteki araba cehenneminden sıkıldım. Aklımda 600 lük naked ve chopper/cruiser modelleri var. Tabi bunlar büyük makina oldukları için ve yazılanlarıda kendime yorumladığımda direk 600 ile başlamak yerine beni 1 sene idare edicek başlangıç tecrübemi yapıcak bir motor düşünüyorum. Aklımda olan ilk model Honda cbf 250 sonra biraz cc ce yüksek ve ağır olan Kawasaki ER-5 ,birde bir ihtimal cbf 500 var. Fiyat olarak ER-5, CBF 500 den daha iyi. Açıkçası fuarda cbf 250 ye baktım, oturdum filan bana biraz küçük gibi geldi. Yani benim bu ilk bir yıllık süremde aynı zamanda trafikte ezilmeyecek te bir model olmalı diye düşünüyorum. Malum arabayla dahi giderken İstanbul trafiğinde üstünüze üstünüze sürüyorlar, motorla düşünmek dahi istemiyorum. Bu yüzden hem trafikte ezilmeyecek hemde kontrolü için çok uğraşmayacağım bir model olmalı kanaatindeyim.

Burada hem yaşça hemde tecrübece büyük arkadaşlara sorum, fikriniz nedir, yani hem trafikte ezilmeyecek model hemde başlangıç için kontrolü kolay model. Yoksa bu iki kıstas birbiriyle tezat mı? Kawasaki nin sitesinde ER-5 için başlangıç olabilir deniyor, bunu belki başka modelleri olmadığından söylüyor olabilirler, nedense bu büyük firmalar düşük cc lerde model çeşidi hiç Türkiye ye getirmiyorlar bu yüzden o firmalarıda kınıyorum. Çinli dostlarımızın modellerinide açıkçası daha işin başında tecrübesisiz bizi bir de sorun filan olursa soğutmasınlar motor olayından diye istemiyorum, Hyosung uda inceledim onada sıcak bakmıyorum. Zaten bu motor olayı riskli diyede biraz tedirginim. Benim aklıma gelmemiş bir fikir yada model aklınızda var mı?

Akıllı uslu kullanıcaz, ozaman direk aklındaki 600 le başla da diyebilirsiniz belkide...

teşekkürler

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cruiser76 sizin gibi 600 ccden başlamak isteyenler için çok kapsamlı bir başlık var sıkılmadan en baştan sona kadar okursanız bu iş nasıl olur orda yazıyor..

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=8723
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

mutluemlak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2021 r1250gs adw , vespa mickymause
    arkadaşlar yaklaşık yarım saattir tüm topiği okudum. bende şu sıralar bi 600 f alıcam allah kısmet ederse. deneyim olarakta ilk motorum 250 cc bi
    jinlun choper dı ikincisi 600 cc suzuki intruder şu anki motorum yamaha drag star 650 cc bu motorlarla bi doyuma ulaştım ve şimdi racing alıcam.yazılan tüm olumsuz örneklerde sonuna kadr haklılar.olyı bide şu yönden ele alın ve düşünün tarihteki hiçbir icat kötülük için yapılmamıştır ehil olmayan ellerde ölümcül ve tehlikeli olur mesela silahlar kendini korumak için oldukça masum ama kötü ellerde direkt ölüm..600 fte zamanında birçok ödül almış gerçek bir ss gene zamanında pistlerin tozunu attırmış ve ehil olmayan elde silah diil resmen top.....kendinizi düşünmüyo olabilirsiniz ama sizin bi hatanız başkalarına çok büyük acılar yaşatabilir....biraz bilenleri tecrübeleri dinleyelim o tecrübeler kolay kazanılmıyor....

Motosikleti
    YZF - R6
    Alıntı crato adlı üyeden alıntı
    eğitim diyoruz zaten ama tutup da ben eğitim aldım, herşeyi biliyorum diyerek tutup 600rr'a ya da R6'ya atlamak "bir miktar" intihardır diyoruz.
    Crato ;

Ben hiçbir zaman başlangıç motoru olarak RR veya R6 önermiyorum.Bu aletler çok sert makinalar.Zaman zaman benim bile zorlandığım pozisyonlar oluyor R6ile..

Benim önerdiğim 600F , gsx 600F bunlar biraz daha yumuşak aletler....Yeterli eğitim ve özgüven İle üstesinden gelinebilecek makinalar.Yoksa eğitimsiz bir insanda senin kara pisi bile çok tehlikeli olur...

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Alıntı metin67 adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar bu mevzu sakız oldu artık.
    Bu motor işi öncelikle yetenek işi... Kim ne derse desin, bazı insan 10 dakikada öğreniyor, bazısı 10 ayda yine beceremiyor.
    Hani azmedersen olur filan derler ya, o hikaye... İster 100 cc, ister 600 cc. Düstümü ikiside düşer,aynı şartlarda düşersen, yaklaşık olarak aynı hasarı alırsın. İki motorda en az 100 km sürat yapabilir, gazlayacak adam her iki motorda da gazlar. Fazla da uzatmaya gerek yok bence.
    Olay sadece sürat değil. Benim motorum 650 cc ve cruiser tipi. yani race değil ama trafik ışıklarında sert kalkışlarda patinajdan arkası gezerek kalkıyor. Virajlarda gaza basamıyorum çünkü arkasını attırıp düşüreceğim. Benim 160 kg / 31 beygirlik motorum bile bu kadar güçlüyse 100 beygirlik bir makinede gaza basmayı çok kontrollü yapmak lazım. 125'lik veya 250'lik bir motorla virajda belki de istediğin kadar gaza basabilirsin. Nasıl olsa arkası atmayacaktır. Ancak zannedersem racing motorda (+600 cc) de basarsan herhalde Mevlana gibi dönersin.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    0 dan 600 cc kullanmak..(Race)

Olası sonuç

0 dan tekerlekli iskembe kullanmak
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

YalcinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki zx6r , Keeway SL150
    Bence asıl sorun race başlangıç motoru olurmu ??

600dende başlarsın 125tende , bu işin sonu xxxcc değil. Belki sen hafif motor kullanmayı seviyosundur hiç bir zaman büyük motor kullanma ihityacı hissetmessin belkide hız manyaasındır bu tamamen sana kalmış,, amaaa

150 kilo motor 110 hatta 130hp ( belki daha çok ) güç ve üzerinde henüz motor kullanmayı öğrenmiş bir acemi.. şöyle bir bilmece vardır bakalım kim bilecek ; dünyanın en aptal 1. ve 2. insanı kimdir???? 2. aptalı racing makina kullanan peki 1incisi kimdir , onun arkasına binen. e tabiyki bu espiri kimse aptal değil sonuçta bende racing kullanıyorum ama bu makinalar hız için yaratılmıştır. SEn bu makinayla motor kullanmaya başlayarak motor kullandığını sanıyosun dostum , gaz veriyosun gidiyo fren yapıyosun duruyo evet çokta dikkatlisin hiç kaza yapmadın allah korusun bravo ama kendini kandırma o motor öyle kullanılmaz , race bir makinayla motora başlanır başlanır ama o motorun sadece %10unu kullanıyosun demektir.
    Viraja yüksek süratla girdinmi hiç , o motoru virajda yatır o zevki tat o motorun hakkını ver ,, işte bunlar tecrübe gerektir, hafif bir motoru ani karar vermen gereken riskli anlarda kolay idare edebilirsin , kontrolu kolaydır ama ağır motor seni kontrol eder onunla savaşmak zorunda kalırsın ve senden daha güçlüdür , işte bu yüzden tecrübeli kullanıcılar düşük ccden başlayın diye bağırıyorlar . Ama kimse kimseye alamassın binemezzsin diyemez sonuçta böyle bir kanun yok ama daha fazla zevk alabilmek ve ustalaşabilmek için düşükten başlamak her zaman avantajdır... yoksa 1000cc motoru çalıştırmak için tecrübe gerekmez o da anahtarla çalışıyo ama nekadar doğru acaba ona jkara vermek lazım ???
    [B]KAWASAKİ ZX6R....Keeway SL150....[/B]

istanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    yüksek ccli racing motora rhsat verirken A'ehliyet alınış tarihine bakacaklarmış.yeterli tecrübeye sahipseniz alabilirsiniz artık....
    [I][COLOR="Blue"]Sevgiyi sev, nefretten nefret et![/COLOR][/I]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler