Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda CBR 125 2014 Sıfır Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dalay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor Daytona 250CC 6c
    Merhaba arkadaşlar yıllarca araba kullandıktan sonra Istanbul trafiğinden gına gelmiş biri olarak motosiklet almaya karar verdim. Kafamda iki motosiklet belirledim biri Honda CBR 125R diğeride Yamaha YZF 125. Ancak ilk kez motor kullanacağım için riske girmeme adına sıfır almak istiyorum. Sorun şudur ki iki motosikletinde sıfırını istanbul'da bulamıyorum. En son honda için yetkili bayi ile konuştuğumda bana başka 125 gelmeyeceğini ve honda'nın bu motordan daha fazla üretmeyeceğini söyledi. Oldukça şaşırdım açıkçası. Bu konuda bilgisi olan var mı ve bahsettiğim iki modelden bulabileceğim bir yer var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Slang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Kızıltopraktakine baktınızmı veyahut pendiktekine ?

Motosikleti
    Baktım kızıltoprak'takine. Pendik'tekini de telle aradım. Zaten başka gelmeyecek diyende Pendik bayisi.

Benhur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R -2012 ~ CBR954RR 2003
    17.000 kmdir cbr 125 sahibi olarak, sıfır cbr 125 yerine 2.el bir cbr 125 ekipman ve egitim oneririm, veyahut.butce elverirse 2.el cbr250 ekipman + egitim (sifir cift farli yeni modelde olur) almanizi oneririm.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    aksine bence yeni olduğunuz için kesinlikle 2. el düşünmelisiniz. Çünkü o motor illa yatacak kalkacak yuvarlanacak hiç bir şey olmasa bilmemezlikten boyası çizilecek ne bilim vites geçişlerini yapamayıp şansımazı yiceksiniz vs vs vs vs. sıfır alıp birsürü parayı çöpe atmak niye zaten piyasa cbr 125r dolu alın bitane 2. el temiz. Yanınza birini alın gidin çok rahat temizini bulursunuz. Hem bişey olursa içiniz acımaz hemde 2. elde satarken zarar etmezsiniz

Motosikleti
    Alıntı Benhur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    17.000 kmdir cbr 125 sahibi olarak, sıfır cbr 125 yerine 2.el bir cbr 125 ekipman ve egitim oneririm, veyahut.butce elverirse 2.el cbr250 ekipman + egitim (sifir cift farli yeni modelde olur) almanizi oneririm.
    Tavsiye için çok teşekkürler. Ancak ilk kez motor kullanacak biri olarak asla 125cc den fazlasını düşünmüyorum. İkinci el olayıda benim için son çare şuanda. Dediğim gibi ilk kez motorla tanışacağım için en ufak bir gözden kaçan ayrıntı ciddi problem yaratabilir. Evet çok okuyorum bir süre sonra yetmiyor, daha yükseğini istiyorsun diye ama yetmesin acelem yok. En az 6 ay 125 kullanıcam ve eğer gerçekten kendimi yeterli hissedersem 250'liye geçicem. Bu konuda kararlıyım. Hiçbirşey canımdan daha kıymetli değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:05 ----------

Alıntı kemboo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aksine bence yeni olduğunuz için kesinlikle 2. el düşünmelisiniz. Çünkü o motor illa yatacak kalkacak yuvarlanacak hiç bir şey olmasa bilmemezlikten boyası çizilecek ne bilim vites geçişlerini yapamayıp şansımazı yiceksiniz vs vs vs vs. sıfır alıp birsürü parayı çöpe atmak niye zaten piyasa cbr 125r dolu alın bitane 2. el temiz. Yanınza birini alın gidin çok rahat temizini bulursunuz. Hem bişey olursa içiniz acımaz hemde 2. elde satarken zarar etmezsiniz
    Geçenlerde altın elbiseli adamın bir videosunu izlemiştim ikinci el alımla ilgili. Bir arkadaş ikinci el almış üstelik işi bilen birinin desteğiyle. Ancak daha sonradan kısa sürede tek tek sorunlar başlamış. Üstelik bir parçayıda son anda farkettim diyor oda teker kısmının oralarda bir vida boştaymış. Tehlikeyi düşünebiliyor musun ? Sıkıntı şu tabikide belkide motor çok temizde çıkabilir, ama sıkıntılıda.. bende yeni olduğum için bunu farkedemeyebilirim.. sonrası malum..

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    Alıntı Dalay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiye için çok teşekkürler. Ancak ilk kez motor kullanacak biri olarak asla 125cc den fazlasını düşünmüyorum. İkinci el olayıda benim için son çare şuanda. Dediğim gibi ilk kez motorla tanışacağım için en ufak bir gözden kaçan ayrıntı ciddi problem yaratabilir. Evet çok okuyorum bir süre sonra yetmiyor, daha yükseğini istiyorsun diye ama yetmesin acelem yok. En az 6 ay 125 kullanıcam ve eğer gerçekten kendimi yeterli hissedersem 250'liye geçicem. Bu konuda kararlıyım. Hiçbirşey canımdan daha kıymetli değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:05 ----------

Geçenlerde altın elbiseli adamın bir videosunu izlemiştim ikinci el alımla ilgili. Bir arkadaş ikinci el almış üstelik işi bilen birinin desteğiyle. Ancak daha sonradan kısa sürede tek tek sorunlar başlamış. Üstelik bir parçayıda son anda farkettim diyor oda teker kısmının oralarda bir vida boştaymış. Tehlikeyi düşünebiliyor musun ? Sıkıntı şu tabikide belkide motor çok temizde çıkabilir, ama sıkıntılıda.. bende yeni olduğum için bunu farkedemeyebilirim.. sonrası malum..

ya şöyle söyliyim ben Honda bayiileri ücretsiz expertiz yapıyor diye biliyorum alıp götüreceksiniz servis güzelce bakacak bi sigara parasıda verdiniz mi güzel öter zaten birazda kontrol etmeniz gerekiyor servisten bile alsanız başında durun. dediğiniz video kawasaki 250r videosu. Oda çok pert motor almış bence . kesinlikle ikinci el diyorum ama keyif sizin tabi siz bilirsiniz şimdiden hayırlı olsun.
    Gökyüzünün güzelliğini görmeyenler, kuşların neden uçtuğunu asla bilemeyecekler

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    Kaliteyi Ucuza Al,MondiAl..

Alıntı kemboo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı siz motosiklet sürmeye drift yaparakmı baslıyorsunuz ya.

imtarky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R 2014
    Dostum seni çok iyi anlıyorum bende 13-14 gün önce 2.el 2014 model bir CBR 125R aldım.

3 ay boyunca aradım araştırdım. Sahibinden'de şuan istanbul için çok temiz makinalar olduğunu söyleyemem.

15-20 KM'de olanlarında fiyatları çok uçuk.

Benim ilk vitesli tecrübem oluyor ve kesinlikle çok rahat ve kullanması kolay bir motor. Ben korkuyordum vites olayını ayaktan fren olayını kavrayamam diye ama 5-6 dk sonra alışıyorsun. Gerçi 2-3 kere sürme şansı yakaladım 1 vitesten yukarı daha çıkmadım ama

Sana tavsiyem temiz bir ikinci el olacaktır ha diyeceksinki temiz olduğunu nasıl anlarım KM'si düşük ve bakım kağıtları olan birinden alırsan için rahat olur.

94CanRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Motor illa yatacak kalkacak yuvarlanacak derken ??? Adam yeni başlayacak diye illa düşmesi gerekmiyor herkese şu muameleyi yapmayın genelde o yuvarlanmalar kendine güven geldikten sonra geliyor.

Motosikleti
    Alıntı imtarky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum seni çok iyi anlıyorum bende 13-14 gün önce 2.el 2014 model bir CBR 125R aldım.

3 ay boyunca aradım araştırdım. Sahibinden'de şuan istanbul için çok temiz makinalar olduğunu söyleyemem.

15-20 KM'de olanlarında fiyatları çok uçuk.

Benim ilk vitesli tecrübem oluyor ve kesinlikle çok rahat ve kullanması kolay bir motor. Ben korkuyordum vites olayını ayaktan fren olayını kavrayamam diye ama 5-6 dk sonra alışıyorsun. Gerçi 2-3 kere sürme şansı yakaladım 1 vitesten yukarı daha çıkmadım ama

Sana tavsiyem temiz bir ikinci el olacaktır ha diyeceksinki temiz olduğunu nasıl anlarım KM'si düşük ve bakım kağıtları olan birinden alırsan için rahat olur.
    Ya gülsem mi ağlasam mi bilemedim. Motorun sıfırı 8.400 adam 1.000 km de 8.500 istiyor piyasanın haline bak. Bitane buldum 450 km'de 8.250 istiyor aradım diyorki biri kapora vermiş 2 kişi o almazsa diye sırada bekliyormuş. Vay arkadaş.. bu kadar talep olan bir motoru Honda niye Türkiye'ye göndermez anlamadım valla..

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2014
    Alıntı Dalay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya gülsem mi ağlasam mi bilemedim. Motorun sıfırı 8.400 adam 1.000 km de 8.500 istiyor piyasanın haline bak. Bitane buldum 450 km'de 8.250 istiyor aradım diyorki biri kapora vermiş 2 kişi o almazsa diye sırada bekliyormuş. Vay arkadaş.. bu kadar talep olan bir motoru Honda niye Türkiye'ye göndermez anlamadım valla..
    Malesef piyasa böyle ama benc 4,5 Bin KM'lilere bakmanı öneririm. maksimum bütçen neyse aslında. Ben 4 Bin KM'de aldım. Bende 4-5-6 bin KM'ye kadar ideal.

Motosikleti
    Alıntı imtarky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef piyasa böyle ama bende 4,5 Bin KM'lilere bakmanı öneririm. maksimum bütçen neyse aslında.
    Valla kafam çok karıştı artık 12 bin var hazırda böyle giderse gidip alıcam 250'lik bitane.. Biyanda 8.250 e 125 lik 450 km, öte yanda 11.500 e 250 lik aynı 450 km.. Bu 125 lik ile 250 lik arasında performans açısından çok fark varmı ki acep ?

Recogss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125 r
    Ben mart sonunda aldim makinami 9500 km de uzerinde cizik dahi yok kutahyadan bulabildim 5 ay aradim ve cok memnunum motorumdan. Bin km de olsa istanbulu tercih etmem nedense guvencim hic yok allaha sukur sorunsuz servis bakimli biniyorum motoruma

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    125 lik yerine 250'lik alırsanız evladiyelik olur uzun süre binersiniz . 125 likte belli bir süre sonra sıkılırsınız ve değiştirmek isteyeceksiniz ve tekrar masraf yapacaksınız . Madem 12 bin tl hazır paranız var . Ben sizin yerinizde olsam sıfır Suzuki İnazuma , Ktm duke 200 veya Pulsar 200 ns alırdım paşa paşa binerdim

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    12 modellere bile 7.500 diyorlar Gel gel 2 eli ucuz :D Kazası yoktur sadece ufak tefek durduğu yerde yan yatması vardır köpüklü köpüklü resmini koyar birde alsana temiz motor

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Ybr - Cbf diyoruz , ktm duke de olabilir indirim var :p (hehe abim saolsun)

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2014
    Kardeşim hemen sana kendimden yola çıkarak bir düz mantık yapayım.

Öncelikle 12.000 KM az değil. Ben CBR125'i alırken 11 - 12.000 KM'li modellere bakıyordum, abim dediki olmaz. Çünkü binenin ne yaptığını ne ettiğini bilemeyiz mantığı.

Çünkü sahibindendeki tüm motorlar temiz, kazasız, bakımları tam yapılmış, olduğu yerde yatması olan motorlar. : )

Düz mantık gidelim kendi düşüncem. Ben 4.000 KM'de aldım 3 aylık motor. Kazası belası olsa zaten anlaşılıyor, KM orijinalmi vs muhabbetleri içinde bakım kağıtlarını (Fatura) iste ara telefonla bilgi al.

Ben alırken dedikki zaten 3 aylık motor, Faturaları yanında, KM'si düşük, ee sağı soluda belli oynanmamış ... tamam dedik.

Haa şimdi 250 mi 125 mi dersen o senın tercihin bana 125 şuan için yetiyor gibi.

Üstüne çıkıp şehirler arası yol gitmeyeceğim, sürekli E5'te olmayacağım makasa viraja girmeyeceğim için 250R düşünmedim.

Önce iyice bir kavrıyım motoru tanıyım zevkini alayım sonra hız istersem ileride 250cc düşünürüm.

Ama düşün daha acemisin, tecrüben yok 250cc'ye vereceğin para ile 125 aynı değil. 125 alıp paranın diğer kısmı ilede ekipmanlarını tamlayabilirsin tamsada daha sağlamlarını alabilirsin mesela.

Çünkü ekipman önemli.

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 lik yerine 250'lik alırsanız evladiyelik olur uzun süre binersiniz . 125 likte belli bir süre sonra sıkılırsınız ve değiştirmek isteyeceksiniz ve tekrar masraf yapacaksınız . Madem 12 bin tl hazır paranız var . Ben sizin yerinizde olsam sıfır Suzuki İnazuma , Ktm duke 200 veya Pulsar 200 ns alırdım paşa paşa binerdim
    Kaskta bell motosiklette inazuma senin slogan bu galiba
    Ezio41 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)