Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

(android) navigasyon için en iyi program

Motovento
    REKLAM ALANI
    braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    arkadaşlar merhaba,
    malum artık ayrı bir navigasyon cihazı taşımaya gerek yok, hepimizin cep telefonu aynı zamanda yardımcı programlar sayesinde birer navigatör fonksiyonuna sahip. Benim öğrenmek istediğim; siz motor sürerken hangi programı kullanıyorsunuz?
    bir motorcu için en iyi navigasyon programı size göre hangisidir?

not 1: gideceğim yerin rotasını giriyorum, ardından kulaklıkla yönlendirmeleri dinliyorum. yani sürerken cihaza bakmıyorum. telefon cebimde duruyor.

not 2: şu anda igo my way kullanıyorum, arabada tamam ama motosiklette memnun değilim. rota planlaması berbat.
    örneğin kartalda e-5 kenarında bir yere gitmek istiyorum. ama e5ten gitmek istemiyorum, bu durumda rotayı belirlerken başlangıç ve bitişe ek olarak illa rota üzerine 3,4 hatta 5 ayrı nokta ekleytip rotayı manipüle ediyorum. yoksa illa ki planlarken e5e sokuyor. hızlı/yeşil/ucuz/en az co2 hangi rotayı seçersem seçeyim durum değişmiyor. bu da bir süre sonra sıkıcı oluyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Sygic i öneririm. Yaklaşık 2-3 senedir kullanıyorum. Ücreti yol iptali vs herşeyi yapabiliyorsunuz. Full olarak google amcadan aratabilirsiniz.
    braveguy ve Motork08 bunu beğendiler.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tam igo'yu önerecektim ki önermeden çıkıyorum hemen konudan
    braveguy ve Motork08 bunu beğendiler.

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    yandex navi kullanıyorum. (arabada)
    trafik yoğunluğuna göre rota veriyor. gerektiğinde "daha hızlı yol bulundu" diyerek anlık da seni yönlendiriyor

E-5 ten giderken bazen yan yola bazen e-5 e sokarak en hızlı şekilde götürüyor. Trafik yoğunuğunu takip ettiği için.
    Ekranda yolun rengi ile yoğunluğu da işaret ediyor. Varış süreni sürekli gösteriyor. olası tıkanmalarda veya rahatlamalarda güncelliyor
    internet kullandığı için data kullanır haberiniz olsun.
    Dolayısı ile yurt dışında kullanmak zor.

Yurt dışı için NAVIGON uygulaması kullanıyorum. gideceğim bölgenin haritasını baştan indiriyorum orada data kullanmama gerek olmuyor.
    braveguy bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yandex kaç mb internet gidiyor

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    yandexi ben de beğeniyorum fakat onda da şöyle bir sorunum var; telefon dili ingilizceyse kadın rusça konuşuyor.
    telefonun sistem dilini türkçe yapınca yol tarifi türkçeye dönüyor. ben telefonu ingilizce kullanıyorum, bunun bir çözümünü bulamadım.
    bir de bölgesel internet yavaşlaması/kesintisi olması durumunda tam güvenemiyorum yandexe.
    sonuçta motor sürerken sadece sesli komutları dinleyeceğim, kontrolünü yapamam diye düşünüyorum. haritayı full indirse ses dosyalarını lokalde tutsa yandex navigasyonda tek kral olur bence de.

sygici deneyeceğim öneriler için teşekkür ederim.

Voodoo Child - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    ben yandex ten memnunum.
    braveguy bunu beğendi.

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı Voodoo Child adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yandex ten memnunum.
    motor sürerken kullanıyor musunuz?

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    android 2.3te gelen standart navigasyon programıyla daha geçen hafta 1050 km yol yaptım. hepsi işe yarar.

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Bence en iyisi IGO, yıllardır kullanıyorum. E-5'e girmeden örneğin nereye gitmek istiyorsunuz onu anlayamadım.
    Sahilden gitmek istiyorsanız ya da minibüs yolundan, oradan gidin, ona göre zaten yeni rota çizecek, he yeni rota da E-5'e çıkarıyorsa illaki, dediğim gibi gitmek istediğiniz yöne gidersiniz oraya göre yine ayarlar.

Onun dışında motorculara özel bir yazılım yapmışlardı ama o zevkli rotaları ayarlıyordu, o işinize yarar mı bilemem.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    kulaklıkla dinleme ihtiyacı duymadım hiç daha doğrusu denemedim aslında iyi fikir. Bende ios da yandex kullanıyorum yandex navi ve map türkiye için çok iyi yandex map ile bankamatikleri bile nokta atışı bulabiliyorum.

Sygic .
    Motork08 bunu beğendi.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Navigate 6(route66) wifi den 240mb lik hatayi indirin, 30gunluk deneme sürümünü kullanın. Internet ihtiyacı yok. Dagbasinda bile kullanabilirsiniz.
    deneme süresi bitince isterseniz 39tl süresiz lisans alabilirsiniz. Telefonu değiştirirseniz Lisansını istediğiniz cihaza Aktarabilirsiniz.

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Nokia windows phone kullansaydin sana Nokia drive programini tavsiye edebilirdim. Acayip bisey.

daghas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MCX
    Arkadaşlar bilen biliyordur bilmeyende bilmiyordur , biz hatırlatmış olalım. Nokia Lumia serilerinin tamamında ücretsiz navigasyon özelliği yüklü gelmektedir. Bu nokia nın kendi haritalarından derlenmiş olup bir nokia hizmetidir. Bunun en önemli ekstra özelliği bu telefonlarda internet paketi yada bağlantınız yoksa bile çevrim dışı olarak navigasyon cihazını kullanabiliyorsunuz. Yani herhangi bir lumia telefon aldıgınızda otomatik olarak birde navigasyon cihazı almışsınız demektir. Bende lumia 620 modeli olmakla beraber bu serinin alt modellerindendir ve görevini gayet güzel yapmaktadır , telefonda internetle işim olmaz diyenlere duyurulur.

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Bende Lumia 720 modeli var. Evet daghas arkadasin dedigi dogru haritayi indirip sonra offline olarak navigasyonu kullanabiliyorsunuz. GPS hizinizi gorebiliyorsunuz. En poktan kucuk benzin istasyonlarini bile buluyor navigasyonda gosteriyor. Super bisi.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    android için en iyi navigasyon, telefonu satıp, bir nokia almaktır. piyasadaki diğer işletim sistemlerinde, aynı kalitede de değil, daha düşük kalitede yazılımlar, 20 30 dolar falan. nokia da ücretsiz olduğu gibi, bir de tüm dünya haritasını telefona kaydedip, ücretsiz, internetsiz kullanabilirsiniz. navigasyon cihazı diye satılan ürünlerden bile daha iyi.

Emrah Düzgit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 8 ABS 2016
    Noki E75 zamanından beri tüm navigasyon programlarını denedim. Genel olarak yandex güzel ama çok yavaş, bazen saçmalıyo, özellikle sık dönüşlü yollarda çok geç kalıyo ayrıca internettende hatırı sayılır bir şekilde harcıyo.

IGO ilk çıktığında neredeyse en iyisiydi. Halada güzel bir alternatif olarak telefonda durabilir.

Son olarak Sygic çıktığından beri gerisi yalan. Kesinlikle deneyin. Rota oluşturması 1 sn sürmüyor. Yan yollar vs.. herşeyi ufak kutucuklarda sürücüye yansıtıyo ve hiç bir zaman dönüşü kaçırmıyorsunuz. Ekstra çok fazla özelliği var. Maxicep sitesinden temin edebilirsiniz. Ben gücellemeleri ve son çıkan yazılımları genelde oradan takip ediyorum.

alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Ben navigasyon uygulamasına vereceğim parayı gider navigasyon cihazına veririm abi. Çok pahalı cracklı da kullanmak istemiyorum.

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Tomtom tabiki türkçe sesli anlatımlı hatta ters seride girince bile uyarıuor net paketi gerekmiyor gps den götüruyor.Ayrica kestirme , tali yol, otoban , cami , okul , hız km saati ,restourant gibi sayamadıgim bir çok seçenek mevcut.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler