Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Fazla mı inceliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Abilerim, kardeşlerim selamlar..

Ben nasipse bu yaz başı ilk motorumu alıcam, daha önceden motor tecrübem var(scooter ile 5 bin km, ktm 250 sxf ile 1000 km ve öyle arada kimden bulduysam sürme ) İlk kendi motorum olarak cruiser tarzı bir motor istiyorum ve taksitle alacağım için sıfır almak durumundayım. Gelelim takıldığım noktaya. Normalde regal raptor spyder 250 istiyordum fakat motor gücünün diğer 250 liliklere göre az olmasına karşın yakıt tüketimi çok yüksek geldi (3,5-4 litre). Sanırım bunun nedeni de 180 kg gibi bir ağırlığa sahip olması. Açıkçası su soğutmalı olması iyi hoş ama benzin sarfiyatı çok gibi geliyor bana onun yanında neredeyse aynı fiyatlara lifan 250 var hem V motor hem yakıt sarfiyatı çok daha az (2,4 litre). Ama hava soğutmalı. Hani öyle alayım 1-2 seneye satarım gibi bir durumum yok ve 250 cc üstü yakıt tüketiminden dolayı almayı düşünmüyorum. Son olarak aklıma birde regal raptor 150 e2-f girdi. Böyle kararsız kaldım hepsinin kendine göre üstün yanları var ve tam tamam karar verdim diyince ufacık bişeyi takıyorum. İlk kendi motorum olacağından herşeyi güzel istiyorum. Ne yapmalıyım ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lifan'ın V2 leri çok daha sağlıklıdır. Titreşimsizdir.
    Yamaha Dragstar 250 motorunun birebiri üzerindeki.
    Soğutma konusuna gelince, çoğu cruiser ve chopper hava soğutmalıdır.
    Litrelik chopperlar bile hava soğutmada sorun yaşamıyorsa 250 cc ne şehir içinde ne de şehir dışında sorun yaşar
    FalconX bunu beğendi.

Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lifan'ın V2 leri çok daha sağlıklıdır. Titreşimsizdir.
    Yamaha Dragstar 250 motorunun birebiri üzerindeki.
    Soğutma konusuna gelince, çoğu cruiser ve chopper hava soğutmalıdır.
    Litrelik chopperlar bile hava soğutmada sorun yaşamıyorsa 250 cc ne şehir içinde ne de şehir dışında sorun yaşar
    cevabın için saol, peki eğer aynı motor ise dragstarın yakıtının 3,5-4 litre olması lazım lifan nasıl bu kadar az yakıyor olarak gösteriliyor ? açıkçası şuan lifanın benim için bir tık önde olmasının tek nedeni yakıt tüketimi için söylenen değerler.

mgokhan57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250 2022
    Hiç uğraşma Hyosung GV250 al bence.

Alıntı mgokhan57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç uğraşma Hyosung GV250 al bence.
    imkanım olsa keşke de alabilsem, yukarda söylemeyi unutmuşum kusura bakmayın en fazla 7500 tl ye çıkabiliyorum

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı FalconX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevabın için saol, peki eğer aynı motor ise dragstarın yakıtının 3,5-4 litre olması lazım lifan nasıl bu kadar az yakıyor olarak gösteriliyor ? açıkçası şuan lifanın benim için bir tık önde olmasının tek nedeni yakıt tüketimi için söylenen değerler.
    Lifanın değeri biraz şişirme, pulsar 200 bile o civarda yakıyor 3.5 4 civarı olması lazım lifanın da yakıt tüketimi.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...anicilari.html
    burda kullanıcısı olan arkadaş detaylı bir yazı yazmış tavsiye ederim.
    FalconX bunu beğendi.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lifanın değeri biraz şişirme, pulsar 200 bile o civarda yakıyor 3.5 4 civarı olması lazım lifanın da yakıt tüketimi.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...anicilari.html
    burda kullanıcısı olan arkadaş detaylı bir yazı yazmış tavsiye ederim.
    okudum o yazıyı, orda yazana göre 50 tl ile 400 km gitmiş uzun yolda şehir içinde ise 350 ki oda 2.8 litre yapıyor hiç fena gözükmüyor ama bu değerleri veren sadece tek bir kullanıcı var oda kafamı karıştırıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)