Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sürücü Kursu Saçmalığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    anilozerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Merhabalar.24-25 Mayıs günlerinde direksiyon sınavım olduğunu farklı konularda cevap olarak belirtmiştim.Bugün beni çıldırtan asıl konu ise:
    Cuma günü sürücü kursundan telefon açtılar ve salı sabahı 10:00 da eğitim sürüşü olduğunu ve katılmamın mümkün olup olmadığını sordular.Bende tabiki gelicem dedim.Neyse iş yerinden izin falan aldım kendi kaskımıda kılıfına koyup bugün sabah tam 10:00 da sürücü kursuna gittim ve eğitim sürüşü için geldiğimi söyledim.Verilen cevap:
    - "Bugün A2 eğitim sürüşü yokki, cumartesi idi o."
    Verilen bu cevaba istinaden:
    - "Nasıl olur ? Beni aradınız ve salı sabahı (bugün) eğitime katılıp katılmayacığımı sordunuz." Dedim.
    Neyse ben bayağı bir sinirlendim zaten.Ardından kursun sahibi geldi ve:
    - " Sorun değil ya, kukaları kuramam ama al bak şu kağıtta nasıl bir platformda gideceğin yazıyor." Dedi ve kağıdı elime tutuşturdu.Ardından birde:
    -" Bak motorlar bunlar, elden debriyajlı işte şu cadde de trafiğe çıkıcaksın, istersen bi bin gez dolaş." Dedi.
    Zaten iyice sinirlendim bide adamın motor kullanıp kullanamadığımı sormadan "Al bu motoru çık gez dolaş" tarzındaki tavırları iyice sinirimi bozdu.Sağolun dedim ve çıktım.Bakalım cumartesi ne olacak sabırla bekliyorum.
    Zaten B ehliyetine sahibim kursa her hangi bir yükümüz yok, bizim için çabaladıkları ekstra birşey yok, 250 tl kurs ücretini almayı biliyorlar haybeye.
    Akşam akşam vaktinizi aldığım için özür diler saygılarımı sunarım

İyi akşamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    sadece motosiklet üzerine sürücü kursu açılmıyor mu acaba? açılabiliyorsa gerekli sertifikalar belgeler ne acaba? sektöre böyle bir giriş yapsam, eğitimli motosiklet kursu olarak tutunurum sanırım

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    A2 ehliyeti olan birisi ile git kurstan motoru al ve okul bahçesi gibi trafiğe kapalı bir alanda bin, agaçların yada belrli hedeflerin arasında 8 çiz.

Düzlükte teker yap, hızlanma ve frenleme testlerinin sonunda da stopie mıdır ne karın ağrısıdır onu yap motoru kursa bırak.

En son sana dosya vermekle mükellef olduğu için her türlü arsızlığı yapabilir, hatta başta istediği parayı zamlayabilir. At bi 50 daha diyebilir.

Burası Türkiye. Yaz kenarı bu kazığıda, son hepsine tecrübe diyeceksin.

izo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T 250 R
    aynı dert bendede var nerdeyse 40 gün oldu daha beni sınava sokacaklar arıyorum kursu diyorum cumartesi sınav varmış e onlar kalanların sınavı diyo e diyorum o zaman sınav olmuşki millet kalmış bile diyorum evet diyor oldu sınav.
    Benim niye haberim yok diyorum ben hangi sınava girecem sizin sınavınızın tarihi belli degil diyor...Ben anlamadım bu sınav işini valla bizimi sallıyorlar kandırıyorlarmı çözemedim
    Herkese hakettiği değeri vereceksin.Öküze kravat takmanın anlamı yok...

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Bu da bişeymi biz arkadaşa a2 başvurusu yapmak için kursa görüşmeye gittik neyse kaçparaydı ne lazımdı derken , ben : ne marka motorlarla eğitim veriyosunuz dedim ? Adam bana şaşkın şaşkın bakıp; bizde motor yok herkes kendi imkanları ile öğreniyo , araba var ama motoru nasıl öğreticez arkasına mı binicez dedi! neyse iyi günler deyip çıktık gittik

anilozerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A2 ehliyeti olan birisi ile git kurstan motoru al ve okul bahçesi gibi trafiğe kapalı bir alanda bin, agaçların yada belrli hedeflerin arasında 8 çiz.

Düzlükte teker yap, hızlanma ve frenleme testlerinin sonunda da stopie mıdır ne karın ağrısıdır onu yap motoru kursa bırak.

En son sana dosya vermekle mükellef olduğu için her türlü arsızlığı yapabilir, hatta başta istediği parayı zamlayabilir. At bi 50 daha diyebilir.

Burası Türkiye. Yaz kenarı bu kazığıda, son hepsine tecrübe diyeceksin.
    Zaten yol şantiyesinde çalıştığım için şantiyeden bi arkadaşın motoru ile alıştırmalar yapıyoruz ara sıra, vites değiştirme, artçı varken vites küçültme, ani frenleme, dur-kalk gibi alıştırmalar yapıyoruz da, beni tavırları sinir etti

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:55 ----------

Alıntı izo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı dert bendede var nerdeyse 40 gün oldu daha beni sınava sokacaklar arıyorum kursu diyorum cumartesi sınav varmış e onlar kalanların sınavı diyo e diyorum o zaman sınav olmuşki millet kalmış bile diyorum evet diyor oldu sınav.
    Benim niye haberim yok diyorum ben hangi sınava girecem sizin sınavınızın tarihi belli degil diyor...Ben anlamadım bu sınav işini valla bizimi sallıyorlar kandırıyorlarmı çözemedim
    Ben kendi durumuma şükür edeyim o zaman. En azından sınava ne zaman gireceğimi biliyorum :D

Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu da bişeymi biz arkadaşa a2 başvurusu yapmak için kursa görüşmeye gittik neyse kaçparaydı ne lazımdı derken , ben : ne marka motorlarla eğitim veriyosunuz dedim ? Adam bana şaşkın şaşkın bakıp; bizde motor yok herkes kendi imkanları ile öğreniyo , araba var ama motoru nasıl öğreticez arkasına mı binicez dedi! neyse iyi günler deyip çıktık gittik
    Tamam tamam sizin anlattıklarınızdan sonra durumumun iyi olduğunu fark ettim

izo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T 250 R
    bencede şükret
    Herkese hakettiği değeri vereceksin.Öküze kravat takmanın anlamı yok...

zizulander - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu aralar mecburen otomobil
    İyi günler. Öncelikle geçmiş olsun.
    Yaşadıklarınızı burada paylaşmanız güzel.
    Eğer işlerin düzelmesini istiyorsanız. konuyu bağlı olduğunuz ildeki milli eğitim bakanlığı internet sayfasından e-dilekçe yazarak resmi kurumlara bildiriniz.
    Doğru düzgün bir müfettiş teftişi geçirdiklerinde işlerini daha doğru yapmaya başlayacaklardır.
    Hem vatandaşın parasını al hem de hizmet verme. Ne halin varsa gör muamelesi uygula.
    Belki size denk gelmeyebilir artık ama bu ve benzeri kurslara başvuracak yeni motorcu kardeşlerimiz için bir iyilikte bulunmuş olursunuz.
    Motosiklet üstünde itlik yapmak çok zevklidir, fakat bu itliğin bütün motosiklet camiasına zarar vereceğini aklınızın köşesinde tutun.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece motosiklet üzerine sürücü kursu açılmıyor mu acaba? açılabiliyorsa gerekli sertifikalar belgeler ne acaba? sektöre böyle bir giriş yapsam, eğitimli motosiklet kursu olarak tutunurum sanırım
    siz bakmayın buraya. idealist şekilde kurs açsanız, 5 kişi hizmetten dolayı sizi tercih ederse iyi, geri kalan 95 kişi bakkal gibi çalışan, sizden 50 lira daha ucuza ehliyet verdiğini iddia eden kursu tercih eder. söz konusu kurs sonra dosya masrafı adı altında o farkı kapatıp nihayetinde daha pahalı ehliyet satar, kursiyere bir şey de öğretmez. memleketin durumu bu şu anda...
    rahmi34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Sınavdan hemen önce de gelip "şu kadar saat eğitim verildi" diye kağıt imzalatıyorlar haberin olsun şimdiden daha sinir olma

Maalesef ülkemizde her şey göstermelik, ondan sonra kazalar, ölümler :( burası da üzücü kısmı esas suçlü işte bu zihniyet ...

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Alıntı anilozerr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten yol şantiyesinde çalıştığım için şantiyeden bi arkadaşın motoru ile alıştırmalar yapıyoruz ara sıra, vites değiştirme, artçı varken vites küçültme, ani frenleme, dur-kalk gibi alıştırmalar yapıyoruz da, beni tavırları sinir etti

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:55 ----------

Ben kendi durumuma şükür edeyim o zaman. En azından sınava ne zaman gireceğimi biliyorum :D

Tamam tamam sizin anlattıklarınızdan sonra durumumun iyi olduğunu fark ettim
    Yanlış anladınız yani durumun ne kadar vahim olduğundm bahsettim motoru olmayan kurslarda var ,en azından size bi motor göstermişler
    Eğer kask takmıyosanız koruyacak bişeyiniz yok demektir!!!

olaya iyi taraftan bak benim sürücü kursunda motor yoktu sınav günü motoru görmüştüm ve ilk sınavdan kalmıştım :D

Motosikleti
    Tracer700
    Kursalarda kurs olsa bari motosikletle ilgili hiç bir şey öğretmiyolar öğretemiolar çünkü onlarda bilmiyolar 2 tur at gel tamam ehliyete hak kazandın bir çok şeyi motosiklette ehliyeti aldıktan sonra öğrendim gerek bu forumda tecrübelilerden gerekSE ALTIN ELBİSELİ ADAM sitesinden zaten adam gibi eğitim vrerseler motosiklet kazalarındada büyük ölçüde azalma olur

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Motosiklet sürmeyi biliyorum bende sınav için beklemekteyim daha 1 saat motor eğitimi almış değilim bana şu motoru al git tavırlarında birşey söylese motora binip motoru iyice zorlarım bak bakalım bir daha aynı cevabı verecek mi

mystic80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Sportster 883 2004
    Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yerinizde olsam şikayet ederdim yeni yasaya göre sürücü kursunun üzerinde bir vitesli motosiklet olmalı ve sınava sadece o motosiklet ile girilmelidir. Ben kendi motorumla gireceğim lafını artık kabul etmiyolarmış.

ilkervirlan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2012)
    Sürücü kurslarının ne kadar vurdum duymaz olduğu ortada. Mümkün olan en yüksek makama şikayet etmek lazım. (il ya da ilçe müdürlüğü değil, bakanlık) Kendilerini bir an önce toparlamalı ve işin ciddiyetini kavramalılar. Sana tavsiyem, kendi iyiliğin için iyi eğitim veren bir yerden eğitim al. (Honda, GİS vb) Kolay gelsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)