Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Bahtsız Bedevi Hasan

Motovento
    REKLAM ALANI
    kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Selamlar.Öncelikle yaklaşık 2 aydır motosiklet kullanıyorum telefon defterimde kayıtlı olan 10-11 tane insanla tanıştım hepsi yüreği sağlam on numara insanlardı.Gırgırımızı geçtik,ciddi konularda yardımcı olduk,buluştuk gezdik tozduk.
    Malum pazar günü bir şile gezisi düzenledik.
    Her şey iyi güzel hoş dönüş yolunda ağva tarafında ufak bir kaza geçirdim.
    Olay kabaca şöyle;Virajı içindeyken karşıdan gelen araç üstüme doğru sürüyor.
    Göğsüme çarpacak,çarpmasın diye motosikleti ters tarafa doğru kaldırıyorum ve mıcırlardan dolayı refuja doğru kayıyorum.Arkadan gelen fazer takip mesafesini korumadığından dolayı refujun dibinde yani yolunda dışında olan motosikletim üstüne geliyor ve düşüyor.
    Orada kaza anındaki psikoloji mi derler benim karakteristik yapım mı dersiniz bir an için her şeye tamam moduna büründüm.Orada bir abimiz sağolsun motosikletlere değişik fantezi uygulayarak sanki ben ara yoldan çıkıyormuşum fazer da anayolda iken lastiklerimin kayması sonucu fazeri yere düşür müşüm gibi tutanak tutuldu.Velhasıl benim motor ucuz ya fazer de pahalı e yaşta küçük hemen bütün ihale yıkıldı üstüme eyvallah.Ben orada piknik alanına motorumu çektim gece saat 2 ye kadar beni istanbula götürecek abilerin rakı keyfinin velhasıl bilmem nesinin bitmesini bekledim kendisi yürüdü gitti.Aileme de söylemyedim telaşlanmasınlar diye.Abi konuyu çok dağıttım şu an fazere dedim ki abi öğrenciyiz senin motorda bilmem kaç binlik hasar var benimki 400-500 lük bir şey bi el alt ikimizin de gönlü olsun tarzında.Ya düşünüki bunu utancımdan adama telefonda söyleyemedim abi maille konuşalım dedim şimdi adamın bana attığı maile bak 'sen hiç anlamıyorsun sen kendi kendine düştün acemiliğinden zararını ben çekiyorum sorun bu sen bunu idrak edemiyorsun hee soyle birşey olur bir gün bir yerde karşıma çıkarsın o zman gerçekten kork benden zaten evinin adreside bende var ' ne yapayım ? ölür müsün öldürür müsün ?
    Allah rızası için bir yorum yapın adam bizim tayfa,motorcu adam açıkta kalmasın dedik aldığımız tepkiye bak !

Orjinal kaza

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:06 ----------

Şu an sinirden bir yerleri tekmeleceğim,imlaya felan hiç bir şeye dikkat edemedim kusura bakmayın...
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Fazer'de Kırmızı İmiş Favori Renk, Yazık Olmuş.

Maceralarını - Ataraksiyonlarını Heyecanla Takip Etmeye Devam Ediyoruz Arkadaşım :D
    samet10 bunu beğendi.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Senin bu maceralar bitmeyecek hasan
    Mesh, samet10 ve htmetin bunu beğendiler.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fotoğraflar gayet net arkadaki motor fazer. Plakası da belli. Orada bu anlattıklarını doğrulayacak şahitlerin varsa trafik sigortasından alırsın parasını.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    rahmi34 bunu beğendi.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    1-Dost kazığı
    2.Takip mesafesi

Geçmiş olsun .

Olayda senin suçun yok gibi ,fazerli da bayağı zekiymiş zaten yaşı ve bilgisiyle suçlu seni çıkarmış.Üzüldüm açıkcası belasını başka yerde bulsun ne diyelim olan olmuş tutanakda tutulmuş :(
    SolidRider ve barodi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Apache *11
    İçimin acıdığı nokta adam bu forumdan bizimle birlikte geldi yedi içti muhabbet ettik adam bana evini biliyorum diyor.Saat 6.30 da mesaim bitiyor direk gidip karokola durumu bildiricem.

Abi parasında değilim bana insan gibi kardeşim valla durumum yok yada ne bileyim yarısını karşılayım dese hemen tamam dicem ben zaten suçsuz olduğum halde masrafı cebimden ödemeyi düşünüyordum.Ama böyle yaptı ya asıl o benim karşıma çıkmasın !
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Cana gelmesin boşver,Bu tarz ufak tefek şeylerlede uğraşmaya deymez bence,tuttuğunuz tutanağıda gönderebilirmisiniz nasıl bi trafik tutanağı tutulmuş merak ediyorum.Sonradan Sigorta şirketine itiraz yapabiliyorsun diye biliyorum işin üzerinden çok zaman geçmesse.

meugur74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    strike 150
    Çok kalabalık sürüşler iyi değildir, senin sürüşünüde etkiler en iyisi free takılmak yada 3-5 samimi arkadaşla keyifli sürüşler yapmak..
    Sadık1453, kngsze, baysamin ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı Camo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cana gelmesin boşver,Bu tarz ufak tefek şeylerlede uğraşmaya deymez bence,tuttuğunuz tutanağıda gönderebilirmisiniz nasıl bi trafik tutanağı tutulmuş merak ediyorum.Sonradan Sigorta şirketine itiraz yapabiliyorsun diye biliyorum işin üzerinden çok zaman geçmesse.
    Abi talihi yoldan,ana yola çıkarken fazere vurmuşum gibi bir tutanak tutuldu.
    Zaten sigortayı aradım böyle böyle dedim en baba şahit arkamdaki artçı dahada bir şeye gerek yok dediler.
    Çalıştığım muhasebecini eşi avukat o yüzden bu işin peşini de bırakmıyacağım.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Öncelikle geçmiş olsun
    Suçsuz iken suçlu duruma düşmüşsün herşeyi trafik ekibine anlatsaydın
    Fazer motor pahalı ama üstündeki dürüst olmadıktan sonra neye yarar
    kngsze bunu beğendi.

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Evrakda sahtecilik ve sigorta dolandırıcılığı hiç iyi bir şey değil Hasan. Hiç iyi yapmamışsınız.
    Hadi senin yaşın küçük akıl edemedin, o arkadaş senin yıllarca yüksek trafik sigorta primi ödeyeceğini bilmiyor muydu?
    Eminim seni bilerek yıllarca zarara uğratmak istememiştir.
    olan olmuş, yazarken bazen yanlış anlaşılmalar veya maksadını aşan ifadeler olabiliyor
    Bence bir an önce bir araya gelip gerçek raporu tutun.
    Yetkililer kusur dağılımını yapacaklardır.

Arkadan çarpmış bir arkadaşın, senin hatanı acemilik olarak değerlendirmesi gibi ifadeler, eminim düşmesinin verdiği üzüntüden olmuştur.
    Eminim ki o da biliyordur, öndeki her zaman hata yapabilir. o hata yapsa bile bizlerin güvenli duruş mesafesini bırakmamız gerekir.
    Fakat demek ki o da bir an boş bulunup hata yapmış.

O yüzden hata senin benim yapmadan gerçek raporu ne ise düzenleyin. Tramer vazifesini yapacaktır.
    Hepimiz hata yaparız. Unutma insanlar ne yaptığınızı hatırlamaz ama ne hissettirdiğinizi hiç unutmaz.

O yüzden birbirinize olan ifadelerde üslubunuza dikkat edin.
    Yarın öbür gün ortak arkadaşlarınız çıktığında, gezilerde karşılaştığınızda hiç birinizi mutlu etmeyecek karşılaşmalardan kaçının.

Naçizane tavsiyem.
    Siz bilirsiniz.

Hasan'cım nazım sana geçiyor. Sadece Sana söylüyor değilim elbette bunu. Diğer arkadaş kim bilmiyorum.
    O da belki daha sakin olur, umuduna dönük yazdım bunları.
    Öfkeden fayda bulamazsınız...
    rahmi34, SolidRider, Benhur ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hevesini kırmamak için kendimi tutarak pek bir şey söylemesem de sizin ki gibi kalabalık organizasyonların kaçınılmazıdır bu tip kazalar.

Ayrıca ucu bucağı olmayan kimin kim olduğunu bilmediğiniz bir yerdesiniz. Herkesi kendiniz gibi zannediyorsunuz. Ve herkese hemen güveniyorsunuz, bu nedenle de bu tip olayları yaşıyorsunuz maalesef. ALLAH yardımcın olsun.

Bu arada bu nasıl bir laftır evini biliyorum...? EE yanniii gel o zaman oturup çay içelim. Ne demek evini biliyorum. Tehdit mi ediyorsun? Fazla kurtlar vadisi seyrediliyor bence.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    rahmi34, Arda_Karaca, SolidRider ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Dragstar
    Ödeme bence mahkemeye ver adamı durumu aynen anlat hakime.Bu ülkenin hakimleri beyinsiz değil kimin hatalı olduğu ortaya cıkar.Mesafeyi ayarlamayarak hatayı kendisi yapmış .birde şu tutanağın ressmini koyaydın iyiydi

Motosikleti
    Apache *11
    Elimde bir tane tutanak olduğu için ADAMA güvendik ona verdim nüshayı.Diyorum ya ben masrafımı cebimden ödeyecektim.Malum öğrencilik evdekilerden de yardım almam gerekiyordu ayrıca bariz hakkımın yenmesinden sonradan rahatsız oldum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

Caner abim şu an söylediklerini dikkate alamayacak kadar sinirliyim.
    İlk başta canım kardeşim diyordu şimdi ise evini biliyorum diyor.
    Abi bakma herkes kendince ama ne kadar sakin ne kadar alttan alan bir yapım olsada kan beynime sıçradımı gözüm görmüyor hiç bir şeyi o yüzden birazdan karakola gideceğim.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kazada bende suçlu hissediyorum kendimi,tamam oldu bitti resimler çekildi sonra trafik açılsın diye çektik motorları yukarı bi ufak su dökmeye gittim geldim,baktım kaza başka türlü geçiyor tutanaklara. hadi bu çocuk genç bizim hayırdır böyle iş olur mu dememiz lazımken oturup izledik. yok tali yoldan çıktı bana vurdu vs.. hoş şeyler değil bunlar
    rahmi34 ve tunahanist bunu beğendiler.

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Peki tanıyan yok mu bu fazerı?
    Kimdir bu arkadaş?
    Bir arkadaşı falan da mı yok aramızda?
    Eminim insan evladıdır o da. Söyleyecek sözü vardır.
    Anlatsın meramını, boşuna zan altında kalmasın.

Sonra konu nasılsa çözülür.

Motosikleti
    Dragstar
    Osiris şu yazının üstüne bir şey diyemiyor insan ,bu garibimde nögzel ortam buldum diye sürüşe geliyor hey Allahım.

Motosikleti
    Apache *11
    Gelsin abi mail de insan gibi maksimum kibarlıkta derdimi anlattım yazıları dökerim buraya gerekirse.
    İstanbul trafik vakfı başkanını da tanıyorum.Yeğeni gibi görür beni..

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Geçmiş olsun. Arkadasım ilk olarak o adamın düşmesine sen sebep olmadın ki niye tutanak tutturuyorsun. Kendi acemiliğine düşmüş. İkincisi kendin düştüğün halde niye karşı taraftan hak talep ediyorsun. Burada olması gereken bana göre herkes kendi masrafını kendisi karşılamalıydı. Vatandaşlar seni bariz kullanmışlar burada. Tekrardan geçmiş olsun

Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı yiqit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Arkadasım ilk olarak o adamın düşmesine sen sebep olmadın ki niye tutanak tutturuyorsun. Kendi acemiliğine düşmüş. İkincisi kendin düştüğün halde niye karşı taraftan hak talep ediyorsun. Burada olması gereken bana göre herkes kendi masrafını kendisi karşılamalıydı. Vatandaşlar seni bariz kullanmışlar burada. Tekrardan geçmiş olsun
    Hocam düşüşüm an ve an gözümün önündeydi ön teker refujun ayaklığını orada kaldı arkadan fazer bindirince voop diye amortisör çubukları folloş oldu.Şayet ki fazer bana geçirmese ben kalkar yoluma giderdim.Koruma demirindeki ufak teker çizikle atlatmış olurdum.
    SolidRider bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)