Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Bahtsız Bedevi Hasan

Motovento
    REKLAM ALANI
    kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı ectuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet onu yapıyorlar hakikaten. Neova sigortanın CEO'su yakın arkadaşım. Sırf bu işlere bakan bölümleri var adamların. ERGO'da da öyledir herhalde.
    Detayını bilmiyorum abi,ama bunun için elimden ne geliyorsa yapacağım.
    Hem inat hem gurur meselesi yaptım.Zannedersin alnımda enayi yazıyor.
    Madem ben bu devletin bir vatandaşıyım madem bu devletin belli başlı kanunları var ve bu kanunlar bana bazı haklar sunuyor hepsini sonunaa kadar kullanacağım.
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hasanın önce düşmesi arkadakinin kazaya karışmasına sebep olamaz. Arkadan gelen her koşulda kendi güvenliğini ve öndekinin güvenliğini sağlamak zorunda.

Hasan keyfi bir frene bile bassa arkadan gelen bunu kestirip durabilmeli. Fazer'in olaya dahil olmasında hasan'ın suçu yok.

Zaten hasanın masrafı az, sigorta ile uğraşmadan kendisi yaptırması daha mantıklı gibi. Ama fazer sahibinin elindeki evrakı işleme koymasını engellemek iin sigorta firması ile görüşmesi lazım. Ayrıca sigorta firmaları böyle durumlarda afedersiniz ''kudurmuş köpek'' gibi saldırırlar. Hele evrakta sahtecilik oluğunu bir anlasınlar, ellerinde kanıt olsun adamın iflağını keserler. Hasan'ın uğraşmasına bile gerek kalmaz. Sigorta firması oyar adamı zaten.
    Sadık1453, hasansonmez ve ahmetersoz1 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasanın önce düşmesi arkadakinin kazaya karışmasına sebep olamaz. Arkadan gelen her koşulda kendi güvenliğini ve öndekinin güvenliğini sağlamak zorunda.

Hasan keyfi bir frene bile bassa arkadan gelen bunu kestirip durabilmeli. Fazer'in olaya dahil olmasında hasan'ın suçu yok.

Zaten hasanın masrafı az, sigorta ile uğraşmadan kendisi yaptırması daha mantıklı gibi. Ama fazer sahibinin elindeki evrakı işleme koymasını engellemek iin sigorta firması ile görüşmesi lazım. Ayrıca sigorta firmaları böyle durumlarda afedersiniz ''kudurmuş köpek'' gibi saldırırlar. Hele evrakta sahtecilik oluğunu bir anlasınlar, ellerinde kanıt olsun adamın iflağını keserler. Hasan'ın uğraşmasına bile gerek kalmaz. Sigorta firması oyar adamı zaten.
    Hocam sıkıntı olan masraf değil ! Tekrardan söylüyorum benim asıl kızdığım nokta iyiyken kardeş sonradan kalleşe bağlaması ! Aynı şeyleri yazıyorum gibime geliyor ama velhasıl kelam ne olursa olsun bu işin peşine bırakmıcam uzun lafın kısası dert olan para değil yani...
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kngsze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sıkıntı olan masraf değil ! Tekrardan söylüyorum benim asıl kızdığım nokta iyiyken kardeş sonradan kalleşe bağlaması ! Aynı şeyleri yazıyorum gibime geliyor ama velhasıl kelam ne olursa olsun bu işin peşine bırakmıcam uzun lafın kısası dert olan para değil yani...
    Bu yazdığını okudum zaten, peki ya harcadığın efor? sağlığın? Türkiyedeki düzensiz ve sonuçsuz adalet sistemi ile bu yaşta yüzleşmeye hazır mısın?

Boşuna bunları dert etme, savcılığa adliyeye git-gel yapıp ailenide üzme, meraklandırma.

Dediğim gibi, fazerin o evrakı işleme sokmasına engel ol ve senın masraf sıkıntı değil zaten. Doğruluktan şaşma bundan sonra.

Sana bir masal anlatayım, bir yakınım sıfır km aracı ile takla attı, ama araçta fazla hasar yok. Toplasan 5-7 bin lira. Ne kırık cam var ne far.

Arabadan soğudum diyerek arabayı vura-kıra pert olana kadar darp ettiler, etmişler. Araba pert olunca jandarmayı ararlar. Aynı köyden akıllı bir çoban

arabanın ilk taklalı halinin fotoğraflarını çekmiş, birde darptan sonraki halinin fotolarını çekmiş. Neyse bunlar kaskodan arabanın bedelini neredeyse

tamamen aldılar, üzerine birkaç bin daha koyup aynı arabadan bir tane daha aldılar. Olay yeri kırsal, jandarmada olay yerine ihbar üzere gittiği

için kasko firması bu olay hakkında soruşturma başlatıyor kendi çapınca. Kaskonun elemanları köylüyü kentliyi yoklarken facebooktan arabanın before/ after fotolarını buluyorlar 3 ay sonra.

Sonuç; kasko ödediği paranın tamamını geri aldı, ayrıyeten sahtekarlık suçundan açtıkları dava hala devam ediyor. Kuvvetle muhtemel hapis cezası çıkacak. 3-5 bin liralık masrafı kaskodan alıp hasarlı araca bınmeyen benim zeki köylüm, arabadan, dahi evinden olduğu gibi şu anda hürriyetinden de olmak üzere.

Ve kaskoya laf dinletemiyoruz, Zararı faizi ile verelim desende adam ben kurumsalım pazarlık masasına oturmam diyor. Bir daha sakın bulaşma böyle işlere.

Selametle.
    kngsze bunu beğendi.

Motosikleti
    Apache *11
    Bulaştığım herhangi bir şey yok.Ayrıca evet mahkemelere gidip gelmeye razıyım !
    Neyse o olacak herhangi bir başka bir şey yapmayacağım.İşini sonuna kadarda gideceğim !
    Eşşeğin aklına karpuz kabuğu düştü bir kere...

Yüzsüzlüğe vuracağım bütün zararımı talep edeceğim.Nerdeyse kullanılmayacak hala gelen telefonumdan tut,dediğin gibi harcadığım efora kadar...(telefonum bir önceki kazamda zarar görmüştü bu sefer iyice kullanılmaz halde)

he bu telefon fazer yüzünden mi böyle oldu orasını da BİLMİYORUM diyeceğim.
    öyle g**e böyle ....... diye bir laf vardır ya hah işte tam o...

Genede ilginiz için teşekkür ederim.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ugurcan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadık nolur sen bundan sonraki etkinliklere gelme olur mu? forumu takip eden insanları da gezilerden soğutma... kaldı ki kaza arkadan çarpmadan ibaret değil... öncesinde hasan zaten düşmüştü... dolayısıyla tek bir kişiye suç bulma hastalığından vazgeçin lütfen... aynı şeyi etkinlik organizatörleri için de yapıyorsunuz ama kaza bu en beklenmedik anda başa gelebiliyor. Ayrıca organizatör arkadaşlarla beraber tüm grup arkadaşlarla ilgilendiler... ancak 17-18 yaşına gelmiş ne yaptığının bilincinde bir gence babalık ya da abilik yapmak kimseye kalmamış... kendisi karar vermiş ben bekleyeceğim diye.. daha ne kadar katılmadığınız, bilmediğiniz, görmediğiniz olaylar hakkında atıp tutmaya devam edeceksiniz?
    Tavsiyelerin için teşekkür ederim.

Ancak neden sen avukatlık yaparken kazaya karışan arkadaş sadece konuyu takip ediyor? Kendisi tenezzül edip bir cevap verme lütfunda bulunmuyor. Profiline bakınca bu konuyu okuduğunu görüyoruz. İnsan bir cevap yazar derki hatalıyım yada değilim veya olay öyle olmadı der.!

Gelelim etkinliklere katılıp katılmama konusuna.!

Bu etkinliğin sayfalarında da yazdığım gibi büyü gruplarla sürme merakım yok sadece o grubun içerisinde 1-2 kişiyi samimi bulduğum ve tanışmak istediğim için katılacaktım nasip olmadı. Yazdıklarımı vakit bulup incelersen asla bu kadar büyük bir grupla sürmeyeceğimi etkinliğe gelsem bile önden yada en son çıkacağımı anlardın.

Forumu takip eden insanlar faaliyetlerden soğutmaktan ziyade o faaliyetlerde böyle olayların önüne geçilmesi için neler yapılabilir diye bir sürü önlem anlatıyoruz, ancak bazı insanlarda nedense bu tip problemler yaşansın diye özellikle gruba dahil oluyorlar. Bu aksilikten neler beklediklerini de bilemiyorum artık.

Bu arada ben bir kişiyi suçlamadım, aksine burada yazılanları ispatlayabileceğin şahitlerin varsa dedim. Ancak konuyu takip edip tek kelime yazmayan veya belki de senin nick'in ile girip bunları yazan o arkadaş bilemiyoruz.!?

Katılmadığımız görmediğimiz etkinlikler ve olaylar noktasına gelince. Her şey orta da katılmak veya orada olmak şart değil. Üstelik geçmişte bu tip etkinliklerde yaşanan olayların da tecrübesi ile konu hakkında yorum yapmak herkes kadar benimde hakkım. 17 yaşında bir delikanlı bir şeyler sormuş aklımızın yettiği kadar cevaplamaya çalışıyoruz.

Sen ne yapmaya çalışıyorsun peki? Uzlaştırmaya mı? Madem böyle bir görev üstlendin orada yanlış yunluş tutanaklar tutularken neden bu uzlaşma olmadı da şimdi buraya dökülünce çıktı bu uzlaşmacı tavırlar.

Her şeyi geçtim kazanın şoku v.s. sebepler insanların aklı başından gidebiliyor. TEHDİT ne demek?????? Evini biliyorum ne demek?

Hani yol arkadaşlığı nerede motosiklet dayanışması?

Bu arada merak etme hiç bir zaman bu tip büyük grupların içinde olmayacağım. Kendimi kimseye göstermek yada büyük gruplara dahil olmak gibi bir çabam hiç olmadı olmayacakta. Üstelik alkol alınan bir grubun içerisinde bırak olmayı adımın geçmesini bile istemem. Üzerine çıktığınız şeyin iki tekeri var bıraktığınızda tek başına ayakta duramıyor alkol ne demek? (kim içtiyse onlar için seni bilmiyorum içtin mi içmedin mi?)

Sahi Hasan düşmemiş olsaydı da panik frenle durabilseydi arkadan çarptığında ne değişecekti? Hasan düştüğü için mi çarptı fazer? yoksa takip mesafesini umursamadığı için mi?

Fazer lı arkadaşı da tanımıyorum kim olduğunu da bilmiyorum, ancak kendisi çıkıp burada bir şeyler yazmadıkça konu onun suçlu olduğunu gösterecek şekilde ilerleyecektir. Belki de bilmediğimiz bir ayrıntı nedeni ile durama adam? Aslında suçu yok kazada gerçekten. İnsanlık hali olamaz mı? Ancak insanları bu kadar bileyen 17 yaşındaki bir delikanlıyla tehditvari konuşulması.

Var mı bilemem ama 17 yaşında yada 20 yaşında bir kardeşin olsaydı orada bırakır mıydın kendi kararı diyerek?

Çocuk kazanın şoku ile suçu bile üstlenmiş mantıklı bir karar vermesini beklemişsiniz tebrikler.

Neyse bu tip konuları uzatmak adetim değildir, kavgacı bir adamda değilimdir ancak yapılan hoş değil. Caddelerde bize bizden başka sahip çıkan yokken kendi aramızda da bunları yaşarsak motosikletten komple vazgeçelim hiç binmeyelim daha iyi.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    hasansonmez, kngsze ve ahmetersoz1 bunu beğendiler.
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Hasan kardes oncelikle gecmis olsun basindan sonuna okudum tanamen hakli oldugunu dusunuyorum ki zaten oylesin.sen dusmesen ben de sana carpmazdim diye bir mantik yok zaten kanun karsisinda da hukmu yok.takip mesafesini koruyacaksin oyle veya boyle tartisacak yani yok arkadan carpan sucludur.yalniz hicbirinizi tanimam amma icime sinmeyen bir durum var beni dinlersen dava falan bosver bunlari inan aslinda hepimiz insan olarak temiziz.cogu zaman maddi olarak zorluk cektigimiz icin bu gibi kaza olaylarinda insanlar insanliklarindan cikiyor kazada olmeyen insanlar kaza sonrasi kavgalarda oluyor.evrakta sahtecilik falan ciddi suclar sigorta sirketleri bu isin pasini birakmaz insanlarin burnundan fitil fitil getirir.allahindan bul de kapat konuyu gencsiniz yazik obur arkadasa da yazik bir ceza alsa butun hayati mahvolur kahvede bile is bulamaz gelin beni dinleyin vazgecin bu isten.turkiyenin adaleti sadece garibani vurur birak allahindan bul de allahin adaleti sasmaz.gel beni dinle arkadasim
    Sadık1453 bunu beğendi.

Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiyelerin için teşekkür ederim.

Ancak neden sen avukatlık yaparken kazaya karışan arkadaş sadece konuyu takip ediyor? Kendisi tenezzül edip bir cevap verme lütfunda bulunmuyor. Profiline bakınca bu konuyu okuduğunu görüyoruz. İnsan bir cevap yazar derki hatalıyım yada değilim veya olay öyle olmadı der.!

Gelelim etkinliklere katılıp katılmama konusuna.!

Bu etkinliğin sayfalarında da yazdığım gibi büyü gruplarla sürme merakım yok sadece o grubun içerisinde 1-2 kişiyi samimi bulduğum ve tanışmak istediğim için katılacaktım nasip olmadı. Yazdıklarımı vakit bulup incelersen asla bu kadar büyük bir grupla sürmeyeceğimi etkinliğe gelsem bile önden yada en son çıkacağımı anlardın.

Forumu takip eden insanlar faaliyetlerden soğutmaktan ziyade o faaliyetlerde böyle olayların önüne geçilmesi için neler yapılabilir diye bir sürü önlem anlatıyoruz, ancak bazı insanlarda nedense bu tip problemler yaşansın diye özellikle gruba dahil oluyorlar. Bu aksilikten neler beklediklerini de bilemiyorum artık.

Bu arada ben bir kişiyi suçlamadım, aksine burada yazılanları ispatlayabileceğin şahitlerin varsa dedim. Ancak konuyu takip edip tek kelime yazmayan veya belki de senin nick'in ile girip bunları yazan o arkadaş bilemiyoruz.!?

Katılmadığımız görmediğimiz etkinlikler ve olaylar noktasına gelince. Her şey orta da katılmak veya orada olmak şart değil. Üstelik geçmişte bu tip etkinliklerde yaşanan olayların da tecrübesi ile konu hakkında yorum yapmak herkes kadar benimde hakkım. 17 yaşında bir delikanlı bir şeyler sormuş aklımızın yettiği kadar cevaplamaya çalışıyoruz.

Sen ne yapmaya çalışıyorsun peki? Uzlaştırmaya mı? Madem böyle bir görev üstlendin orada yanlış yunluş tutanaklar tutularken neden bu uzlaşma olmadı da şimdi buraya dökülünce çıktı bu uzlaşmacı tavırlar.

Her şeyi geçtim kazanın şoku v.s. sebepler insanların aklı başından gidebiliyor. TEHDİT ne demek?????? Evini biliyorum ne demek?

Hani yol arkadaşlığı nerede motosiklet dayanışması?

Bu arada merak etme hiç bir zaman bu tip büyük grupların içinde olmayacağım. Kendimi kimseye göstermek yada büyük gruplara dahil olmak gibi bir çabam hiç olmadı olmayacakta. Üstelik alkol alınan bir grubun içerisinde bırak olmayı adımın geçmesini bile istemem. Üzerine çıktığınız şeyin iki tekeri var bıraktığınızda tek başına ayakta duramıyor alkol ne demek? (kim içtiyse onlar için seni bilmiyorum içtin mi içmedin mi?)

Sahi Hasan düşmemiş olsaydı da panik frenle durabilseydi arkadan çarptığında ne değişecekti? Hasan düştüğü için mi çarptı fazer? yoksa takip mesafesini umursamadığı için mi?

Fazer lı arkadaşı da tanımıyorum kim olduğunu da bilmiyorum, ancak kendisi çıkıp burada bir şeyler yazmadıkça konu onun suçlu olduğunu gösterecek şekilde ilerleyecektir. Belki de bilmediğimiz bir ayrıntı nedeni ile durama adam? Aslında suçu yok kazada gerçekten. İnsanlık hali olamaz mı? Ancak insanları bu kadar bileyen 17 yaşındaki bir delikanlıyla tehditvari konuşulması.

Var mı bilemem ama 17 yaşında yada 20 yaşında bir kardeşin olsaydı orada bırakır mıydın kendi kararı diyerek?

Çocuk kazanın şoku ile suçu bile üstlenmiş mantıklı bir karar vermesini beklemişsiniz tebrikler.

Neyse bu tip konuları uzatmak adetim değildir, kavgacı bir adamda değilimdir ancak yapılan hoş değil. Caddelerde bize bizden başka sahip çıkan yokken kendi aramızda da bunları yaşarsak motosikletten komple vazgeçelim hiç binmeyelim daha iyi.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Ufak bir düzeltme yapacağım herkes yanlış anladı sanırım.
    Alkol içen beni eve bırakacak adamlardı.Transporterin sahibi.
    Ha gene ufak bir düzeltme daha yapayım aracı kullanacak olan hariç.
    Diğerlerinde dediğim gibi sadık abi benim yaptığımda yanlış başlarım motoruna diyip gelmem gerekirdi.
    Ama bunu yapmadım ve ısrar etmediler diyede kimseye suç bulamam herkes aynı inceliğe sahip değil.
    Nitekim senin gibi davranacak adam çok az bulunur.Orda bana deseler ki bırak motoru hadi gidelim sanmıyorum bırakacağımı.
    Hatta bir şey dicem kimseyi zan altında bırakmak amacıyla değil ama o tutanak v.s. ayarlıyan kişi birde bana motoru az kaldı o şekil kullandırtacaktı.Neyse biz bu gezide asıl kimlerle takılmamız gerektiğini kimler güvenli ve keyifli sürüşe önem veriyor bunu görmüş olduk...Sağlık oslun...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:22 ----------

Alıntı umuttuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasan kardes oncelikle gecmis olsun basindan sonuna okudum tanamen hakli oldugunu dusunuyorum ki zaten oylesin.sen dusmesen ben de sana carpmazdim diye bir mantik yok zaten kanun karsisinda da hukmu yok.takip mesafesini koruyacaksin oyle veya boyle tartisacak yani yok arkadan carpan sucludur.yalniz hicbirinizi tanimam amma icime sinmeyen bir durum var beni dinlersen dava falan bosver bunlari inan aslinda hepimiz insan olarak temiziz.cogu zaman maddi olarak zorluk cektigimiz icin bu gibi kaza olaylarinda insanlar insanliklarindan cikiyor kazada olmeyen insanlar kaza sonrasi kavgalarda oluyor.evrakta sahtecilik falan ciddi suclar sigorta sirketleri bu isin pasini birakmaz insanlarin burnundan fitil fitil getirir.allahindan bul de kapat konuyu gencsiniz yazik obur arkadasa da yazik bir ceza alsa butun hayati mahvolur kahvede bile is bulamaz gelin beni dinleyin vazgecin bu isten.turkiyenin adaleti sadece garibani vurur birak allahindan bul de allahin adaleti sasmaz.gel beni dinle arkadasim
    Abim kusura bakma böyle diyeee diye çok hakkımı yedirttim.
    Yapmadığım bir şey yüzünden okul hayatım bitti.
    Sırf abimi koruyacağım diye az kaldı babam evlattıktan red ediyordu.
    Sırf ara sıra selam verdiğim adam yüzünden 20 kişini arasında kalıp 2 hafta hastane kalmama sebep olacak kadar dayak yedim.
    Bu kadarı bana fazla,madem insanlar acımasız davranabiliyor bende öyleyim abi bundan sonra.
    Her zaman ilk önce karşımdakini düşünüp empati yaparak davrandım ama adam bana beddua bile ediyor.
    O iş yaş yani sürüm sürüm sürünsün umrumda bile değil !
    Sabırlıyımdır ama taştı mıda tutamam.
    Sadık1453 bunu beğendi.

Alıntı ugurcan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorumum arkadaşın sadece bu başlıktaki sözlerine değil, okursanız görürsünüz ki grup sürüşlerine karşı olan biri sırf "bakın ben haklıyım" dedirtmek için burada insanları zan altında bırakıyor...[COLOR="Silver"]
    Benim haklı olmak gibi bir kaygım yok çok şükür ancak büyük grup sürüşlerine ve kortejlere karşı olduğum doğru. Yaklaşık 7 yıldır burada bir sürü etkinlik ve kortejler oldu devam da ediyor. Hatta arabalarla yapılan Şehitleri anma kortejleri bile oldu. Ve maalesef her zaman problem çıktı. Kortejler olmamalı mıdır? Hayır olmalıdır. Ancak bunu yapabilmek için daha etkin bir yönetime ihtiyaç vardır, bir sürü apaçinin bir araya geldiği istemeseniz de aranıza giren insanların olduğu topluluklarda problem yaşanmaması imkansız. Şehitlik ziyaretine gidiyoruz adam şehitlikte dua okunurken gaz veriyor, kime neyin reklamını yapıyorsunuz kardeşim? Bir sene gruba otomobillerde dahil oldu, ALLAHIM delilik diz boyu, sanki arabalar onlara siz bizi geçemezsiniz demiş biri sürü abuk sabuk adam arabaların arasında fink atıyor. Lan hani cumhuriyet kortejindeydik? Hani mağrurduk? Hani Vatan - Millet Sakarya? Siz neyi göstermeye geldiniz? Neyin ispatı için buradasınız?

Şu anda söylediklerimde sonuna kadar haklı olduğuma inansam da amacım insanları grup sürüşlerinde soğutmak yada vazgeçirmek değil madem yapılacak düzgün yapılsın tarafındayım. Ancak bunu buradan defalarca anlatmamıza rağmen hala aynı terane.

Şahsi fikrimdir: Grup sürüşü olması gereken şekilde yapılmadığı sürece hem motosikletler hem de yolda olan diğer insanlar için risklidir.

ALKOL KONUSUNDA ÖZÜR BORÇLUYUM ÇÜNKÜ YAZILANLARDAN BÖYLE ANLAŞILDI. KİMSE KUSURA BAKMASIN ÖZÜR DİLERİM.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    kngsze ve ahmetersoz1 bunu beğendiler.

Kardes yaptiklarinin hepsi senin insanligini gosterir aptalligini degil.kotu ornek alinmaz alinirsa zarari iyilere olur.daha 17 yasindasin daha neler gorecek neler yasayacak ne kaziklar yiyeceksin benim gibi diger insanlar gibi bu dunyada hemde turkiyede iyi olmak kolay mi sandin.seni ilgilendiren tek sey gecmise donup baktiginda amma kaziklar yemisim ama kimseye kazik atmamisim insanligimi kaybetmemisim demek olmali.dediklerimi sakince dusun yaptigin iyiliklerin karsiligini yasarken mutlaka alirsin hani bazi anlar olur ya verilmus sadakasi varmis insanin deriz iste iyiligin karsiligidir onlar.gel jardesim beni dinle
    kngsze bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konu iyice dallanıp budaklandı.
    Organizasyon yapılır, gezi düzenlenir, gezilir, eğlenilir vs.vs.
    Herhangi bir kaza durumunda da herkesin günü berbat olmasın diye geziye kaldığı yerden devam edilir. Fakat en azından bir kişi kaza yapana eşlik eder, yarenlik/abilik eder. Bu geziyi düzenleyenlerin sorumluluğundan çok, herkes için insani bir yaklaşımdır. Konu sahibi ısrarla bunu kendi istediğini söylese de, yanında birileri kalsın, eşlik etsin isterdi, memnun olurdu sanırım.
    Bizim buralarda biri kaza geçirince, lastiği patlayınca, yolda kalınca en azından öyle yapılır. O geziye katılmamış olmam, başka hiçbir geziye katılmadığım anlamına gelmez.
    Her neyse, iyi forumlar.

Motosikleti
    Apache *11
    Böyle olacağı varmış ne yapalım erdem abi kısmet

umuttuna, malesef abi kararım kesin herhangi bir sinir göstergesi veya kin değil bu.
    Sonuna kadar hakkımı arayacağım...

fastturkish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya iyice pembe diziye çevirmişsiniz olayı ha... En komik yeri de herkes bir birine giydirmiş mesajın sonuna da "KAZASIZ SÜRÜŞLER" eklemeyi unutmamış kibar bir forum vesselam
    O değil de ben Fazerci arkadaşı merak ediyorum acaba ilerleyen bölümlerde ortaya çıkacak mı?
    SolidRider bunu beğendi.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saklıgölden sonra o kadar dedim; Şile fenerine gidiyoruz orda biyerde oturup çay içip sonra dağılırız... Ama ahmetli sapağından sonra millet ağva yoluna saptı birden! bende geride yolu kestiğim için en arkada kaldım haliyle ne oluyor yanlış yola girdiniz diyene kadar millet ağva yoluna girdi.Yolda kalabalıktı öne geçip çeviremedim de milleti. Orada toplu sürüş zaten tehlikeliydi,nitekim bizden sonra 2 ölümlü kaza olmasından bizdeki ufak sıyrıklara dua ettim cana gelen mala gelsin ne yapalım olacağı varmış

serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Orhan abi yazıları okumaya çalışıyoumda öyle bir yollama yapmısınki çocuğa 125 den 600 geçmiş falan filan sen ne ara unuttun yaptığın hataları 250 cc motorla kaç bın km yaptında 600cc ye geçtin bize usta motosiklet kullanıcı havası edası yaratma burada bir çoğunuz birbirinizi tanımıyorsunuz klawyeyıde elinize alınca verip veriştiriyorsunuz bu deli kanlılığa yakışmaz yapmayın etmeyın 250 cc ile ben senin garipce gezinide biliyorum florya gezisinide biliyorum hatta köprü çıkışındaki şerit değiştiremediğin için selim paşaya kadar 60km yol yaptığımız günleri unutmadım bir birinize de ustalık taslamayın şöförlüğün ustalığı olmaz deneyimi olur o deneyim sendede yok zaten 600cc ye geçtiğinde toplamda kaç km yol yaptın parası olan motor alıyor bu böyle adem terzide belki motoru yeni almış olabilir ama benim gördüğüm tanıdığım kadarı ie 125 250 600cc olarak motosikletlerini yükseltmiştir ve 1 yıldan fazla zamandırda arkadaşlarımla teker çeviriyorum herkes kendince yeterince deneyim ve bilgiye sahip arkadaşlardır kazaya karışan arkadaşımız tanımıyorum ama onada geçmiş olsun umarım birdaha böyle kazalara karışmaz buda ona bir deneyim olmuş kendine birşey olmamış allahtan

iyi forumlar..
    dockerengin bunu beğendi.
    Cadde34 Motosiklet Tutkunlari

Cadde34MT

Alıntı fastturkish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya iyice pembe diziye çevirmişsiniz olayı ha... En komik yeri de herkes bir birine giydirmiş mesajın sonuna da "KAZASIZ SÜRÜŞLER" eklemeyi unutmamış kibar bir forum vesselam
    O değil de ben Fazerci arkadaşı merak ediyorum acaba ilerleyen bölümlerde ortaya çıkacak mı?
    Usenmezsen son bes yilda yazdigim tum yorumlara bakabilirsin. Bu komik degil aksine insani bir tavurdir. Biz birburimize kizakta hatali olsakta birimize birsey oldugunda hepimiz uzuluruz. Bu cumlem herkes icindir, bu nedenke usenmeden her yorumun sonuna yazarim.

"KAZASIZ SURUSLER"

Motosikleti
    Tvs Apache
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu iyice dallanıp budaklandı.
    Organizasyon yapılır, gezi düzenlenir, gezilir, eğlenilir vs.vs.
    Herhangi bir kaza durumunda da herkesin günü berbat olmasın diye geziye kaldığı yerden devam edilir. Fakat en azından bir kişi kaza yapana eşlik eder, yarenlik/abilik eder. Bu geziyi düzenleyenlerin sorumluluğundan çok, herkes için insani bir yaklaşımdır. Konu sahibi ısrarla bunu kendi istediğini söylese de, yanında birileri kalsın, eşlik etsin isterdi, memnun olurdu sanırım.
    Bizim buralarda biri kaza geçirince, lastiği patlayınca, yolda kalınca en azından öyle yapılır. O geziye katılmamış olmam, başka hiçbir geziye katılmadığım anlamına gelmez.
    Her neyse, iyi forumlar.
    Konuyu dün akşam bıraktığım yerden sonuna kadar okudum,tek tek alıntı yapmakla uğraşmak istemedim ama ortalama olarak çoğu mesaja cevap olarak;
    1-Bazıları Hasan düştü diye tek suç Fazer'da değil demiş ve Hasan'a gaz verildiğini gözünün açıldığını zannetmiş.Hasan'a bizzat davanın peşini bırakma diyen benim.Çünkü eğer ortada bir problem varsa bu konuşarak çözülür,baştan savmayla tehditle değil.
    2-Ben her gezide toplu sürüş için biryerimi yırtıyorum uyulması hakkında.Evet bizim bir yol kaptanımız ya da tailgunnerımız yok.Ama bütün sürü kurallara uyduğunda kaza riskini minimuma indiriyoruz bunu asla unutmayın.
    3-Hasan'ın yanında birileri kalsın denmiş.İyi de bırakın kalmayı biz Hasan'a yoldan otobüs çevirelim,çekici çağıralım,minibüs bulalım yarın gelip alırız gibi tomarla şey söyledik.Ki Hasan'ın aklındada ilk başta oradaki piknik alanına bırakıp ertesi günü bir minibüsle almak vardı.

Lucas senin mesajını editledim çünkü şunu bilmeni isterim ki,hasan istesede,istemesede,bize göre de (İşimize geldiği gibi değil,yanlış anlama) kendi için uygun bir yolunu bulmuşsa iş bitmiştir.Ben orada bırak Hasan'a eşlik etmeyi motor yürür halde olsaydı kendi motorumu verip Hasan'ın kini alıcaktım.Çünkü adamın eli zaten kontağı çevirdiği gibi titremeye başladı.E bir de çatalı 45 derece yamuk bir motor..Gerisini sen düşün..

Ayrıca bu lafım Lucas'a değil forumdaki organizatör baltalayanlara;
    Etkinliği ben açmış olabilirim,mekanı saati rotayı herşeyi belirlemiş olabilirim.Ama bunu tek yapmadım zaten sürekli görüştüğümüz belli başlı insanlarla beraber karar aldık. (Ki bu insanlar gezinin yarısını oluşturanlardı)Kenarda köşede kalsamda yanlızca artçımla ilgilensem dediklerinize eyvallah.Ben kız arkadaşımla ilgilenmeyip markete gittim hesap yaptım pazarlık yaptım organize ettim mangal yaptım.Hiç birinden şikayetçi değilim.Yahu Saklıgöl'ü gezmedim bile! Ayrıca hasanın çamurluğu sökmeyi denedim sürtündüğü için.. elimden geldiğince herkesle her olayla her muhabbete adapta olmaya çalıştım.Biraz el insaf ya..

Üzdün beni forum.
    Sadık1453 ve dockerengin bunu beğendiler.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    sen haklısında o haksız ise onun masrafı çok forumdaşsınız bi torpil geçip onu kurtaracak birşey yazıp senin masrafı onun ödemesi daha uygun olurmuş ama geçmiş olsun diyelim artık

Motosikleti
    Apache *11
    En başından beri benim tavrım belli kimseyi suçlama gibi niyetim de yok :D ayrıca benim hakkımı aramam konusunda da allahtan uyarmışsın, değmeyecek biri için bir sürü fedakarlık yapacakmışım

Alıntı SolidRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzdün beni forum.
    Uzulme organizasyonl arindan da vazgecme. Ayrica % 100 memnuniyet hic bir zaman mumkun degil. Ancak elestrilerden kendine tecrube edin. Soylediklerimizin tamami en azindan kendi adina yargilamaktan ziyade bir sonraki adiminizi daha dikkatli atmaniza yoneliktir. Yazilarimdan hatirlarsaniz bu organizasyonda emegi gecen sen ve iki kisi ile tanismak istedigimden gelmek istemistim olamadim. Boyle bir olayin olmasi hos olmamis. Ama kazanin kayipsiz olmasi tek temennimiz. Neyse olmasi gerekenler konusunda hepimiz yazdik soyledik. Onemli olan bundan sonrssinda bir seyler olmamasi icin calismak.

"KAZASIZ SURUSLER"
    SolidRider bunu beğendi.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)