Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2014 Model Yamaha YZF R125

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bekliyor...
    Herkeze merhaba konuya göz attığınız için teşekkür ederim. Bir kaç sorum var yanıtlayabilirseniz çok memnun olurum.
    125cc bir motosiklet alacağım ve race tarzı istiyorum. Honda CBR 125 alacaktım fakat Yamaha YZF R125'in 2014 modelini görünce gerçekten çok beğendim ve CBR dan vazgeçtim.
    2014 model YZF R125'le ilgili ne düşünüyorsunuz? Yoksa CBR mı almalıyım?
    Sizler Yamaha YZF R125' in en çok hangi rengini beğendiniz? Bunu da yorumunuza eklerseniz çok sevinirim çünkü çok kararsızım hepsi mükemmel. Gösterge tablosu da ayrı bir güzel olmuş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

altın elbiseli adam bu motosikleti tanıtmış. çok gereksiz bir motor ve aşırı pahalı. buna vereceğin parayla ikinci el 250cc alabilirsin. yada birkac bin tl daha ekleyip sıfırda alabilirsin. yanından kurye motorları gecicek ve bu tipte bir motor ile onlara yetişemiceksin. cıkan ses pır pır pır kelebek gibi bir ses. tipi seni etkiledi belki ama 2014 cbr 250 r larda cok güzel. bütceni ayarlayabilirsen onu düşün derim
    ccc67 ve satoyama bunu beğendiler.

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Kullanım amacına göre değişir şehir içi takılırım. Şeklim olsun , hızla işim olmaz dersen. R125 seni sallar. Ama yedek parçaları hondaya göre daha pahalıdır. Tabi parçayı bulabilirsen İlla alıcam diyorsan kırmızı güzel duruyor

Mat grisini canlı gördüm gerçekten mükemmel. CBR 125 in 9bin tl olduğu ülkede bu motora 9,5 verilir. Satarken de zarar etmeden satıp üstüne az koyup 250cc alınır.

Baraza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Sen beğendiysen gerisi boş kardeş,gerçekten çok etkileyici çok hoş sağlam bir motor,eğitim,tecrübe ve full koruma olmadan kesinlikle binme,düşürmemeye çalış

Yah Allah aşkına herşey hız ve performans mı? Kurye motoru geçse ne olur geçmese ne olur. Ses çıkarsa ne olur çıkarmasa ne olur? Sanki diğer 125 likler 4 silindir sesi veriyor. Bu durumda sesi gür kurye motoru Yamaha 125 r dan iyidir diyelim hadi bakalım.

Eleştirilecekse oturuş pozisyonu, yol tutuşu, frenleri, süspansyonu, ne biliim servisi, yedek parça fiyatı vs eleştirilmeli bence.

Bence gayet şık bir motor, bir önceki model de çok güzeldi. Ön tasarım ve ledli göstergelerle bu yeni modelde işi pekiştirmişler. Alınır mı, paran varsa alınır. Ama oturuş pozisyonu ve sele yüksekliği nedeniyle yeni başlayana tavsiye edilmez. Bunun dışında çıkma parçasını bulamazsın, illa orjinal ister, orjinali de tuzludur.

Param var, bu motoru beğendim diyorsan bence kesinlikle alınmayacak bir motor değildir.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Bence gençler için en önemli şey görüntü olmalıdır, performansı hızı boşverin canınızı yoldamı buldunuz, unutmayınki kızlar bu tip yarış motorlarına hayran olurlar , sizde şehir içinde yavaş yavaş takılıp havanızı basarsınız, bir kafe önüne parkedip hem kendinizin hem etraftakilerin göz banyosu yapmasına sebep olursunuz, ayrıca şekilli bir motorla baktınız arkanızdan dandik motor geliyor yol verin geçsin, bol bol motoru yıkayıp yağlayın keyfini çıkarın.
    JafJaf bunu beğendi.

Alıntı viperking adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yah Allah aşkına herşey hız ve performans mı? Kurye motoru geçse ne olur geçmese ne olur. Ses çıkarsa ne olur çıkarmasa ne olur? Sanki diğer 125 likler 4 silindir sesi veriyor. Bu durumda sesi gür kurye motoru Yamaha 125 r dan iyidir diyelim hadi bakalım.

Eleştirilecekse oturuş pozisyonu, yol tutuşu, frenleri, süspansyonu, ne biliim servisi, yedek parça fiyatı vs eleştirilmeli bence.

Bence gayet şık bir motor, bir önceki model de çok güzeldi. Ön tasarım ve ledli göstergelerle bu yeni modelde işi pekiştirmişler. Alınır mı, paran varsa alınır. Ama oturuş pozisyonu ve sele yüksekliği nedeniyle yeni başlayana tavsiye edilmez. Bunun dışında çıkma parçasını bulamazsın, illa orjinal ister, orjinali de tuzludur.

Param var, bu motoru beğendim diyorsan bence kesinlikle alınmayacak bir motor değildir.
    kardeş yanlıs anlamada bendede 125 cc spor motor var. seside tırtırtır belki yamaha daha bile fazla ses cıkartıo. ikinci elden 7bintlye aldım. ama modeli güzel 7bin tl veripte 6 saniyede 0-100 km gören bir motor aprilia ve derbi 2T motorlardan baskada yoktur. frene bastınmı duran çelik fren hortumlu 320mm disk var. herşey hız ve performans değilse o zaman neden elektrikli bisiklete binmiyoruz. açıkcası hız performans ile para aynı orantıda artıyor. ben demiyorumki almasın, alcaksa ikinci elden alsın satarken zarar etmesin. cünkü 125 cc hangimizi kesiyorki 3-5 ay devamlı kullandıktan sonra. yanından gecen motosiklete hangimiz yetismek istemiyoruz. bu tipte bir motor görünce insanların beklentileri artıyor. o beklentiyi karsılayamayan bir motor demek istiorum. Yasayan arkadaslarım var bunları

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı alper_becker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş yanlıs anlamada bendede 125 cc spor motor var. seside tırtırtır belki yamaha daha bile fazla ses cıkartıo. ikinci elden 7bintlye aldım. ama modeli güzel 7bin tl veripte 6 saniyede 0-100 km gören bir motor aprilia ve derbi 2T motorlardan baskada yoktur. frene bastınmı duran çelik fren hortumlu 320mm disk var. herşey hız ve performans değilse o zaman neden elektrikli bisiklete binmiyoruz. açıkcası hız performans ile para aynı orantıda artıyor. ben demiyorumki almasın, alcaksa ikinci elden alsın satarken zarar etmesin. cünkü 125 cc hangimizi kesiyorki 3-5 ay devamlı kullandıktan sonra. yanından gecen motosiklete hangimiz yetismek istemiyoruz. bu tipte bir motor görünce insanların beklentileri artıyor. o beklentiyi karsılayamayan bir motor demek istiorum. Yasayan arkadaslarım var bunları
    2t motorların bakımı sıkıntılı oluyor diye biliyorum? r125 eski kasasına sahibim ilk motorum. boyum biraz uzun olduğu içinde oturuşundan falan hiç sıkıntı çekmedim. yedek parçası biraz pahalı sadece 1 yan grenajı 500 lira falan. benim motor 20 bine geliyor hiç masraf sorun çıkarmadı. felis leo nun dediklerinede katılıyorum temiz olduğu sürece fazla dikkat çekici bir motor. gidip cbr aldığın zaman nezaman çık san sokağa 3 5 tane aynı görüyorsun. r125 aldığın zaman çok nadir denk gelirsin. biraz özel olur.

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Mavisi daha çok hoşuma gitti. Ama griside güzel. cbr 125 6000 lerdeyken buna bu paralar verilirmi diyodum fakat cbr 125 de bu fiyata yetiştiği için bu varken o alınırmı diyorum :D

Motosikleti
    cbr 250
    sana çok samimi söylüyorum tam 6 ay boyunca duvar kağıdım idi fuar zamanına kadar fuarda yamaha satıcıları birbirinden habersizmiş gibi hepsinin kartlarını verip şu zaman gelir ilk sana veririm demesiyle soğuduğum motor ve fuarda hondanın cbr 250 lik modeline binip şu güne kadar hiç ama hiç pişman olmadığım bir motor cbr 250 sana hız yap sonuna kadar bas demiyorum ama günümüz şartlarında malum:( yollarda en sağdan giden tırların hızı bile 100 110 iken gerisi senin vericeğin bi karar.hayırlı olsun

Aynen bende ilk motor olarak buna bakmistim..sonra dedim borumu yani 9 bin TL vercem araştırmadan almam dedim. Bikere lastikler olmen için takili üzerinde. Alir almaz ilk onu değiştirmek lazim kafadan 1000 TL gitti. Michelin olduğuna bakma çok fukara lastik. Gidon asagida diye sevdiysen haklisin çok sportif

Motosikleti
    Bekliyor...
    Yazdıklarınızın hepsini okudum çok teşekkür ederim.
    Öncelikle benim amacım hız yapmak değil daha çok görünüş. Zaten 135-140km/h videoları da görmüştüm. Bu benim için oldukça yeterli. CBR 125 ile yzf r125 arasında 1.500tl kadar bir fark var. Performans olarak da diyorsanız yzf nin hp si cbr'dan daha yüksek. Sanırım cbr'ın 13 yzf'nin 15 hpsi var. Görünüş olarak da yzf daha iyi. Parçalarının pahalı olması canımı sıkan tek şey açıkçası. __redandblac'ın dediği gibi sokağa çıktığımda 3 5 tanesi ile karşılabilirim zaten karşılaşıyorum da yine __redandblac' ın söylediği gibi yzf r125 biraz daha özel ve güzel olur.
    Birde boyumun ne kadar olması gerekiyor?

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Aynen bende ilk motor olarak buna bakmistim..sonra dedim borumu yani 9 bin TL vercem araştırmadan almam dedim. Bikere lastikler olmen için takili üzerinde. Alir almaz ilk onu değiştirmek lazim kafadan 1000 TL gitti. Michelin olduğuna bakma çok fukara lastik. Gidon asagida diye sevdiysen haklisin çok sportif
    Lastikler pilot street değil mi? Iyi diye biliyorum. En azından irclere göre.

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    benim motorda pilot sportyler var onlar üretilmiyor artık yerine 2 hamurlu olan pilot streetler üretiliyor ve sportylerden iyi olduğu söyleniyor. pilot sportyleri yağmur çamur kar kullandım. okadarda kötü bir lastik değil. sonuçta sınırları zorlamıyoruz. bu arada üzerindeki lastiklerin fiyatı 700 küsür lira irc den iyidir enazından. yeni kasada tek eksik olan ters amortisörüde koymuşlar daha ne olsun? eski kasada olduğu gibi frenler umarım brembodur. sollamalarda bazen yetersiz kaldığı doğru. sonuçta makina 125 cc daha ne olsun 170 yapacak hali yok ya

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

benim lastikler bitti pilot streetlerden daha iyi bir lastik alayım diyorum ne alayım? ne öneriyorsun daha iyi?

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Senin beklentini karşılamaya bilir. Arkadaş 125 cc alıcam diyor zaten. Varsın yzf alsın satarken cbr'dan 500 lira fazla zarar etsin. Arada zaten 1.500 TL fark var. Dağlar yok yani. 0-100 6 saniyede görsen ne olur 15 saniyede görsen ne olur. Drag yarışlarına mı katılıcaksın? Yoksa ss motorla akdeniz turuna mı çıkıcaksın ? Zaten uzun yol yapamıcaksın o motorla.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    altın elbiseli adam bu motosikleti tanıtmış. çok gereksiz bir motor ve aşırı pahalı. buna vereceğin parayla ikinci el 250cc alabilirsin. yada birkac bin tl daha ekleyip sıfırda alabilirsin. yanından kurye motorları gecicek ve bu tipte bir motor ile onlara yetişemiceksin. cıkan ses pır pır pır kelebek gibi bir ses. tipi seni etkiledi belki ama 2014 cbr 250 r larda cok güzel. bütceni ayarlayabilirsen onu düşün derim
    bunu yazmak için girmiştim.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Alıntı __redandblac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorda pilot sportyler var onlar üretilmiyor artık yerine 2 hamurlu olan pilot streetler üretiliyor ve sportylerden iyi olduğu söyleniyor. pilot sportyleri yağmur çamur kar kullandım. okadarda kötü bir lastik değil. sonuçta sınırları zorlamıyoruz. bu arada üzerindeki lastiklerin fiyatı 700 küsür lira irc den iyidir enazından. yeni kasada tek eksik olan ters amortisörüde koymuşlar daha ne olsun? eski kasada olduğu gibi frenler umarım brembodur. sollamalarda bazen yetersiz kaldığı doğru. sonuçta makina 125 cc daha ne olsun 170 yapacak hali yok ya

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

benim lastikler bitti pilot streetlerden daha iyi bir lastik alayım diyorum ne alayım? ne öneriyorsun daha iyi?
    Pirelli mt 60 rs corsa veya Michelin pilot road 4. Arka tekerin boyutu desteklemiyorsa 2 hamurlu lastik herhangi bir. Am bu dediğim iki model digerbutun modellere gore virajlarda ve frenlemede daha iyi.

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Pirelli mt 60 rs corsa veya Michelin pilot road 4. Arka tekerin boyutu desteklemiyorsa 2 hamurlu lastik herhangi bir. Am bu dediğim iki model digerbutun modellere gore virajlarda ve frenlemede daha iyi.
    bu lastiklerin iyi olduğunu biliyoruz da 130 ebatında yok. mt60 rs corsa şahsen takmam endro lastiği

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)