Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorların gerçek ikinci el fiyatlarını öğrenmek için bir bakın!

Motovento
    REKLAM ALANI
    boncorno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS 2003
    Merhaba arkadaşlar. Kimseleri üzmek istemem fakat sizlerle paylaşmak istedim. Geçen arkadaşlarından biri "yaw senin motorun amerikada ikinci el fiyatını biliyormusun?" demesiyle nelerin ne olduğunu bir kez daha idrak ettim. Sonrasında çeşitli vergiler altında ezilen biz iki teker sevdalıları için aşağıda verdiğim site çok şeyler açıklıyor. Örneğin kim istemez ki arabasının corvette olmamasını?
    Kısaca yıllardır devamlı olarak 600cc nin üstünde motorlarla uğraşmak zorunda kaldık ve bir çok dostumuzu da öğrenecekler derken yitirdik... Bu site sayesinde motora başlayacaklar için hayallerini süsleyen yüksek cc li modellerin düşüklerinin ne kadar paraya nasıl gittiğini öğrenebiliyor insan. Elbet böyle bir site neden bizim memleketimizde yok diye de düşünüyor. Yani açık artırma ile motor satışı...
    Hepimiz farkındayız artık... İnternet sayesinde dünyada neler oluyor bitiyor biliyoruz. Zorunlu olarak kakalanmaya çalışılan şeylerden vaz geçelim diyorum ve düşük cc lerde bildik modelleri uygun fiyatlara almak istiyoruz Lütfen memleketimize ithal ettiğiniz modellerin düşük cc lerini de ithal ediniz...
    İşte karşınızda çok şahane bir açık artırma sitesi. Dikkatinizi sitenin yapısına ve resimlerin kalitesine çekerim... iyi eğlenceler....

www.ebay.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

cok dogru yazmıssın.
    ben de aynı konuyu dusunuyorum.malların uretimden cıkıs fiyatıyla bizim alıs fiyatımız arasında deli farklar var.
    bu durumda aracı firmaların aradan cıkacagı bi yol bulmak sart.

Motosikleti
    F 650 GS 2003
    yazıda da bahsettiğim üzere memlekete çok bilindik modellerin düşük cc olanları getirilse ve bunlarla insalar işe başlasalar gerçekten de çok güzel, bilinçli bir toplum oluşacaktır diye düşünüyorum. Böylelikle piyasada canı çıkmış, cüzdanı delinmiş bir sürü adam ben ne yapacam diye dolaşmak zorunda kalmaz.
    Geçenlerde bir dostuma uğradım. Uzak doğu mallarından birinin servisini almış. Yıllaca japon tedavisi yaptıklar piyasa çok iyi bilir kendilerini...Her neyse 2 senedir parasal açıdan kırvanan ustalar bu uzak doğu malları sayesinde kendilerine gelmişler. Nedenleri çok basit!!!! Japonların bütük cc leri getirildiği için büyük cc aletin de sorunları olduğunda ki bu genel olarak kazalar nedenli şeyler... Bir çok açıdan pahallı oluyordu. Bundan dolayı kullanıcılar ya kendileri modellere göre almanyadan yada yunanistanda tedarik ediyorlar yada çevreden uydurma usul işlerle yaptırmaya çalışıyorlardı. Şimdi gerçekten de gelen aletlerin hepsinde sorunlar oluyor diye bir durum yok. Ancak her hafta da bir şey için gitmenin kullanıcı açısından sakıncası ustalar açısından yararları var. Piyasada satıcılar ve ustalar canlandı, alıcılar çuvalladı....
    Geçen gün güney sahillerine yolum düştü ve köye gittim. Bir de ne göreyim? Bizim köyde motor olarak 4 teker traktör kullanılırdı. Artık hiç öyle değil!!!! Aynen her emmimin altında bir scooter dağ taş gidiyorlar... Birini çevirdim "yaw emmi bana eskiden bırak şu ŞAYTAN işini diyodunuz... nederden çıktı bu?" dediğimde de "be oğul neden olmasın? hem ucuz hem garantili... Bir parçası kırılıyor gidiyorsun parça parası 900 lira yeni motor 1100 lira" demez mi? İşte durumlar bu şekilde....
    Yani nereden ne desem ne yapsam yada ne yapsak anlamış, bulmuş değilim. Ben yine de bilindik yani rüştünü ispatlamış modellerin düşük cc lerinin başlama ve yaşama açısından daha iyi olacağı kanısındayım... Aslında bu sayede japon getiren firmalar da eminim ki rahatlar çünkü piyasa zamanının türkçe pop piyasasına olanların aynısını yaşıyor. Her gün yeni bir popçu çıkıyor ve bitiyor.
    Neyse ben uzun konuştum... düşüncelerinizi beklerim...

su ebayi incelerken amerikaya gocu dusunmeye basladım.hayat orda ne ucuzmus.yada biz herseye ne kadar cok para veriyoruz.

Motosikleti
    F 650 GS 2003
    onların hayatının ucuz yada böyle olmasının sebebi ne yazık ki bizim memleketimizdeki gibi zeki, çalışkan, yetenekli gençlerimizin oralarda paspas çekip, pompada sidik temizleyip gerçekten de ayak işlerini yapmasıyla oluyor. Bu gün bir radyo programına konuk olan amerikadan bir vatandaşımız çok güzel bir şey söyledi...
    radyocu: nereden arıyorsunuz?
    konuk: teksas.... peki sizin radyo istanbulda nerede?
    radyocu: cevizlibağda....
    konuk: ahh ahhh her şeye rağmen bunu 15 yıldır burada yaşamama rağmen söylüyorum... Amerika- teksas kurban olsun topkapı cevizlibağa...
    Yani şunu da bilmekte yarar görüyorum. Bizler bu sayede elimizdekinin değerini ve bizleri biz yapan değeleriimizi çok daha iyi kavrıyoruz. Şimdi senin elindeki çok sevdiğin motorunu çalsalar ne yaparsın??? Kahrolursun... Orada emin ol bir tane daha alır ve aynen devam eder... Daha bir sürü dolu örnek...

lanet olsun yaaa!
    burada eski olan herşey antika sınıfına giriyor. Kullanıldıkça değeri artıyor sanki.
    dilerim bizde de ebay cinsi arttırmalar olur.

1150gs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS
    Cok ilginc yazilanlar. Evet motor fiyatlari ve araba fiyatlari ucuz burada ama hayat o kadar ucuz degil. Yeni motor fiyatlari hemen hemen ayni Turkiye ile. Ama kullanilmis olanlar bayagi ucuz. Buradaki Turkler cok iyi is sahibi olanlar var, yani hepsi benzin istasyonunda, agir islerde calismiyorlar. Neyse biraz aydinlatayim dedim arkadaslari. Turkiye cennet ve kiymetini bilmek gerektigine tamamen katiliyorum. Bunun farkina varanlar cok. Mesela ingilizler butun ege ve guney anadoluyu kaplamislar. Ataturk'le savasarak giremedikleri Turkiye ye
    simdi paralarini bayilarak geliyorlar. Vatandan cok uzak olan biri olarak gercekten duygularimi tam olarak soylemek istedim. Turkiye dunyada en guzel ulkelerden biri hatta birincisi diyebilirim. Konunun disina pek cikmak istemiyorum ama daha bu kiyaslamayi yapma imkani olur herhalde.
    hepinize mutlu kazasiz belasiz surusler...
    [COLOR="Red"][SIZE="1"]Ne Mutlu Turkum Diyene[/SIZE][/COLOR]

Motosikleti
    F 650 GS 2003
    Aydınlanma konusuna katılıyorum ve daha da fazla yaşadıklarınızı ve çevrenizde gördüklerinizi özellikle de ikinci el kullanımında, sıfır motor tercihlerinde, model seçimlerinde toplumun tercihlerinde yapmanızı tercih ederim... Sosyal yada ekonomik açıdan büyük zorluklar yaşayan bizler için memleketinde neden diğer dünya vatandaşları gibi istediği motoru istediği modeli almakta zorlansın?
    Kısaca her ülkenin zorlukları ve kolaylıkları vardır diye düşünüyorum.... Konu motor olunca ne yazık bizim ülkemizde durumlar çok zor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler