Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

habibler yolu racing kazası 15/05/2014

Motovento
    REKLAM ALANI
    jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    dün rastgeldim
    racing 600-1000 lik motosiklet transporter minibüse kafadan vurmuştu
    motosiklet sürücüsüne kalp masajı yapılıyordu
    ambulansa engel olmamak için duramadım
    bilgisi olan var mı?
    aklım yerde yatan adamda kaldı :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Bilgim yok ama inşallah kurtulmuştur.

daghas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MCX
    Alıntı jackonbir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün rastgeldim
    racing 600-1000 lik motosiklet transporter minibüse kafadan vurmuştu
    motosiklet sürücüsüne kalp masajı yapılıyordu
    ambulansa engel olmamak için duramadım
    bilgisi olan var mı?
    aklım yerde yatan adamda kaldı :(

Üzüntünü anlayabiliyorum zira verdiğin haberi okurken bende o kişiyi hiç tanımadığım halde kalbimde bi hüzün hissettim. Yaşıyorsa acil şifalar , öldüyse Allah'tan rahmet diliyorum.
    Ama ben bu tür bi konunun burada açılmasına (kendi adıma) karşıyım. Sebebine gelince fark ettiysen forumda motorbisiklete yeni başlamak üzere olan kafasında bin tane soru işareti olan genç kardeşlerimiz var. Yada belkide çocuğuna motorbisiklet almayı düşünen aile bireyleri var en azından marka araştırmasına giriyorlar. Kafa kafaya girmişti kalp masajı yapılıyodu dendiğinde ailesinin üstüne titreyen bir ebeveyn zaten ben biliyordum diyerek bu tür bi motorbisiklet olayından tamamen vazgeçme olayı oluşabilir. Zira ben 40 yaşına geldiğim halde hala annem motora binmemi istemez o derece yani. Ne demek istediğimi anlamış olman umuduyla , saygılarımla , kolay gelsin.
    OnurTr ve oguz607 bunu beğendiler.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı daghas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzüntünü anlayabiliyorum zira verdiğin haberi okurken bende o kişiyi hiç tanımadığım halde kalbimde bi hüzün hissettim. Yaşıyorsa acil şifalar , öldüyse Allah'tan rahmet diliyorum.
    Ama ben bu tür bi konunun burada açılmasına (kendi adıma) karşıyım. Sebebine gelince fark ettiysen forumda motorbisiklete yeni başlamak üzere olan kafasında bin tane soru işareti olan genç kardeşlerimiz var. Yada belkide çocuğuna motorbisiklet almayı düşünen aile bireyleri var en azından marka araştırmasına giriyorlar. Kafa kafaya girmişti kalp masajı yapılıyodu dendiğinde ailesinin üstüne titreyen bir ebeveyn zaten ben biliyordum diyerek bu tür bi motorbisiklet olayından tamamen vazgeçme olayı oluşabilir. Zira ben 40 yaşına geldiğim halde hala annem motora binmemi istemez o derece yani. Ne demek istediğimi anlamış olman umuduyla , saygılarımla , kolay gelsin.
    Geçen yıllarda forumdaki bir arkadaş yazmıştı.

Motora binmekten korkuyordum kaza yapar ölürüm endişesiyle diye başlamış anlatmaya. Ardından ölme ihtimali daha düşük olan(!) arabasıyla ışıklarda beklerken öndeki arabanın üstüne üst geçitten minibüs düştüğüne şahit oluyor. O an düşünüyor ki, ölüm her yerde. Ardından motosiklet alırsam ölürüm endişesinden kurtulup, motosiklet almaya karar veriyor.

Habipler ile Arnavutköy yakın yerler mi bilmiyorum ama yakınsa muhtemelen bu kazadır. Dün kaza yapan Hakan Kurt isimli motosiklet sürücüsü vefat etmiş.

Ducati 1198SP _ RedLove

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    çok net girmiş yalnız. motor o hale gelebildiyse sürücünün işi zor.

allah rahmet eylesin.

bu arada forumda bu tarz haber paylaşımının durması bana göre saçma olur. motorcu adayı arkadaşları gerçek olan şeylerden korumak onların da aynı duruma düşmelerine sebep olabilir. yukarıdaki resmi gören bir kimse kolay kolay şehir içinde basmayacaktır diye tahmin ediyorum

zira bu da bir kaza ve sürücü açısından (sakat bir yere düşmediyse) ölüm riski az gibi

iki kaza arasındaki tek fark hız, umalım ki bu arkadaş sağlıklı olsun
    wolrath bunu beğendi.

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Nc ok gibi saplanmış araca

Oz. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125 (2005) - Ybr125 (2012) Yzf125 (2012)
    Arnavutkoydekı kazada hayatını kaybeden Hakan Kurt abımıze Allahtan Rahmet,aılesıne bassaglıgı ve sabırlar dılıyorum..
    ccc67 bunu beğendi.

caneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin
    Alıntı Pangea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nc ok gibi saplanmış araca
    hakkaten motorun kalitesinden belli oluyor

Motosikleti
    YBR 125
    Allah'tan rahmet diliyorum

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    ben de realist olmakta fayda oldugunu ve vefat eden kardeslerımızın abılerımızın bızlere cok acı bırer tecrube olması gerektıgını dusunuyorum.

surat yapalım elbette de yapalım ama 1-2 degıl 3 adım sonrasını dusunup ona gore yapalım. etrafınızla ılgılı paranoyak olun. cıkmayacak arabaları ınsanları olmayacak hataları dusunun sonra tamam burda basılır dersenız basın. sehırıcınde veya dısında farketmez. fantezıye gerek yok bence. varsın apacıler hakkını vermıyorsun,o motora ogle bı bınılır vs desınler.bız motorcuyuz arkadaslar.yıllarca CANLI kalmamız lazım,ozgur bır sekılde yasayıp ozgur bır sekılde olmemız lazım.motora bınmek sadece camın altına yatıp 10santımetrekarede nırvanaya ermek degıl...
    barodi ve Shrieker bunu beğendiler.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    yolu bilen bilir yolda inşaat var. hız yapılacak yol değil. hangi akla hizmet bu kadar feci bir kaza olmuş çözemedim...

ahtand123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-BAJAJ PULSAR RS 200
    Haberi görünce hemen okudum bende ARNAVUTKÖY-HABİPLER yolunu hergün kulanıyorum yok sürat yapmaya müsait olduğu için çoğu arkadaş kendine hakim olamıyor inşh sonuçları kötü olmaz ...

daghas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MCX
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen yıllarda forumdaki bir arkadaş yazmıştı.

Motora binmekten korkuyordum kaza yapar ölürüm endişesiyle diye başlamış anlatmaya. Ardından ölme ihtimali daha düşük olan(!) arabasıyla ışıklarda beklerken öndeki arabanın üstüne üst geçitten minibüs düştüğüne şahit oluyor. O an düşünüyor ki, ölüm her yerde. Ardından motosiklet alırsam ölürüm endişesinden kurtulup, motosiklet almaya karar veriyor.

Habipler ile Arnavutköy yakın yerler mi bilmiyorum ama yakınsa muhtemelen bu kazadır. Dün kaza yapan Hakan Kurt isimli motosiklet sürücüsü vefat etmiş.

https://scontent-a-mxp.xx.fbcdn.net/...82095798_n.jpg

Bu tür görüntülerin gaz kesme olayında bizlere nasihat niteliğinde olduğu konusunda hemfikirim. Kendi adıma (kendim için) paylaşılmasındanda yanayım. Benim asıl anlatmaya çalıştığım şeyde şuydu. Foruma girip gezen bi genç kardeşimiz bi motor beğenmiş , markasını söylemeye gerek duymuyorum ve bizlere soruyordu abilerim bu motoru almaya babamı nasıl ikna edebilirim diye, yani bi gurup insanda birilerini ikna etmeye çalışıyor motorbisiklet dünyasına girebilmek için. Çocugunu kırmamaya çalışan bi aile bireyi bu tür bi manzara karşısında , çocugumun bi yeri kırılacagına , çocugum bana kırılsın diyerek tamamen yarı açık kapıyı kapatabilir . Ben bu konuda gezerken eşim bu resimlere denk geldiğinde hemen aşagı indirdim görmemesi için , korkularına daha fazla korku katmamak istedim. Buda madalyonun öteki yüzü değilde nedir ?
    Bi kız kardeşimiz dün yeni konu açtı , ailem hiç istemediği halde benim baskımla motor alacaklar hangi markayı almalıyım diye , babası yada ailesi bu resimleri gördüklerinde ilk yapacakları şey motorbisiklet olayını tamamen rafa kaldırmak olacaktır o kardeşimiz için.
    Ben tekrardan yeni başlayan , cesaretini toplayan yada başlasam mı başlamasam mı diyerek ikilem de olan kardeşlerimin ürkmemesi adına bu tür haberlerin burada paylaşılmamasından yanayım , saygılarımla , kolay gelsin.

Motosikleti
    hyosung gv 250
    arkadaşlar kaza hayatın her anında var. bu tarz haberleri doğru ve ihmalleri anlatarak paylaşırsanız haber olmak dışına çıkıp öğretici ve önlem ve tedbir almaya zorlayan bir iş yapmış oluruz.

arkadaşlar burayı okuyan ebeveynlerden bahsetmiş. haklılar ama onların engellemeleri ve temkin telkin etmeleri yeni başlayacak arkadaşlara bir katkıdır. vazgeçirmek istiyorsa aile ferdi vazgeçirsin.ailenin rahat olması ve kendini huzurlu hissetmesi herşeyden daha önemlidir.

bu tarz kazaları şu veya bu sebepten paylaşmamak aslında bir nevi sansür olur. bir eylemin sadece iyi yönlerini anlatmak dinleyen kişiye yapılacak en büyük kötülüktür. iyi ve kötüyü ayıracak kişi şahsın kendisidir. trafikte arabaların arasından son sürat slalom yaparak geçen bir motor gördüğümde yüreğim ağzıma geliyor. ve bunu yapan arkadaşlar bu tarz haberler ile belki bir kez daha düşünüp özgüvenini sorgulayabilir. trafikte sadece senin dikkatli olman yetmiyor, bunu da yazmak lazım.

bu haberleri ve olayları vermeyelim demek maden kazalarında , tersahane kazalarında ölen işçilere de gözümüzü kapatmamız demektir. araba kazalarında milyonlarca insan hayatını kaybediyor hakeza uçak ve gemi kazalarında.

bu ölümleri kader deyip tartışmamak, bu kazalar motosikletin doğasında var diyerek kapatmak sadece kendimizi kandırmak olur.

önce tedbir sonra tevekkül.
    GP500-1st bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR125/CBR125/DL650/Suzuki C800/GV250 Şimdi:DL650
    Motosiklette yaşanacak tek heyecan 0-100 heyecanıdır bence.Öyle 260 280 gideyim yardırıp kopayım düşüncesi TR yollarında değil,Alman asvaltlarında olur .

Ne deneyimli kullanıcılar vefat etti full tulum içinde bile hız yaparken.O yüzden,hele ŞEHİRİÇİNDE,yani magandanın,hödüğün kol gezdiği yerin mabedinde,hele hele İstanbul gibi,kimin nereden geldiği belli olmayan bir sürü şöförün olduğu Türkiyenin en riskli trafiğe açık ara sahip şehrinde,herhangi bir yolda,o motoru o şekle getirecek hızı yapmayı asla doğru bulmuyorum.

Yaklaşık 10 yıllık sürücüyüm,4 motor kullandım,2 motor eskittim.

İlk motorumla bir kaza yaptıktan ve geçirdiğim ufak ameliyattan sonra şükür ki bir daha asla yeri durduğum yerde bile öpmedim.

Her dönüşümde düşünürüm,ya bu son dönüşüm olur,ya aynı ilk kazamdaki gibi beni anayoldayken görmeyen tali yoldan çıkan itin teki canıma mal olursa diye.

Size de tavsiye ederim.Bunu düşünebilmek bile çok defa sıkıntılı olabilecek durumdan beni kurtarmıştır.

Motorcuyu kazada ölmekten düşük yüzdelerde koruyabilecek çok ekipman olmakla beraber,kazanın olmasını engelleyecek en büyük ekipmanınız korkudur.Trafikten korkun,bozuk yollardan,mıcırdan çakıldan korkun,eskimiş lastikten erimiş balatadan,gaz kesen motosikletten, önünüze kıran arabadan, önüne bakmayan yayadan, telefonla konuşan şöförden, bayandan ehliyetsizden korkun. Sinir olun, illa isterseniz çektirin kenara kardeşim derdin ne deyin yine ama o gidonu tutarken korkun be arkadaş.

Ölen gence Allahtan rahmet,yakınlarına baş sağlığı dilerim.Bunun artık son olması dileğiyle.
    barodi ve khayyam bunu beğendiler.

Vefat eden hakan kurt öz dayım dün ikindide babasının yanına defnettik. Kazanın nasıl olduğunu bilmedİğimizden baZI yorumlar yapılmış bunlar rahatsız etti beni.
    Kaza dayım şeridinde giderken karşı şeritten gelen transporterin sollamaya çıkınca dayımın önüne çıkmasıyla meydana geliyor. Acımız büyük daha yazamıyorum ama dayımın bir suçu yok her zaman ful kruma gezerdi.kaza olduğundada kask montu eldiven dizlik herşeyi olmasına rağmen dayım vefat etti.sizlerden ricam lütfen yarış motoru olanlar pist günlerine girip orada hız yapsınlar trafikde hele istanbulda asla yapmasınlar ruhuna fatiha

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:16 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Panther38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25 MİDNİGHT BLACK
    Alıntı enes13mes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vefat eden hakan kurt öz dayım dün ikindide babasının yanına defnettik. Kazanın nasıl olduğunu bilmedİğimizden baZI yorumlar yapılmış bunlar rahatsız etti beni.
    Kaza dayım şeridinde giderken karşı şeritten gelen transporterin sollamaya çıkınca dayımın önüne çıkmasıyla meydana geliyor. Acımız büyük daha yazamıyorum ama dayımın bir suçu yok her zaman ful kruma gezerdi.kaza olduğundada kask montu eldiven dizlik herşeyi olmasına rağmen dayım vefat etti.sizlerden ricam lütfen yarış motoru olanlar pist günlerine girip orada hız yapsınlar trafikde hele istanbulda asla yapmasınlar ruhuna fatiha

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:16 ----------

http://i.hizliresim.com/7mDXZL.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

http://i.hizliresim.com/VpDXOj.jpg

http://i.hizliresim.com/zRMloO.jpg
    Başın sağolsun kardeşim dayın ne kadar düzgün sürsede işte böyle insan demiyorum Transporter süren gibi trafikte canavar çok. Mekanı cennet olsun.motorunuz küçük büyük farketmez aşırı dikkatli olmalıyız.

Ben vefat eden Hakan Kurt'un oğluyum https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1.0-9/10154533_241183552751256_4364651208900577509_n.jpg bunlar benim bunlara babam

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Allah rahmet eylesin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)