Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorda sorun var düzelt düzelt gene var.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Selam arkadaşlar,

Scooterımda sabahları jiklenin devreye girmeme sorunu vardı, yeni jikle, elektrik tesisat kontrol, motor dışında jiklenin çalışıp çalışmadığı testi ve en son karbüratör temizliği yaptığım halde hala düzelmedi. Bende gittim yeni karbüratör aldım. Allah'ım sorun gene var düzelmiyor bi türlü. Motor sabahları hala 1500rpm de çalışıyor. Biraz ısınınca 1800 civarı sabitleniyor. Bu motora ne yapabilirim? Yakayım mı? Atayım mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Tvs Apache
    Ustaya goster

sabiht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bazen çok büyük sorunların temelinde, çok küçük nedenler yatar, esas olan bunu anlayabilmektir. Bunu anlamakta, ancak yıllar boyu edinilen tecrübe ve bilginin birleşimiyle mümkün olacaktır. Arkadaşımın dediği gibi iyi bir usta sorunu çözecektir... Benim motorum da da böyle bir sorun oluştuğunda, ustamı değiştirdim. Sonuç; motorumu tanıyamadım... Üzülme her şey hallolur...

Karachali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zamana bırak kanka zaman herşeyin ilacıdır

daghas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MCX
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,

Scooterımda sabahları jiklenin devreye girmeme sorunu vardı, yeni jikle, elektrik tesisat kontrol, motor dışında jiklenin çalışıp çalışmadığı testi ve en son karbüratör temizliği yaptığım halde hala düzelmedi. Bende gittim yeni karbüratör aldım. Allah'ım sorun gene var düzelmiyor bi türlü. Motor sabahları hala 1500rpm de çalışıyor. Biraz ısınınca 1800 civarı sabitleniyor. Bu motora ne yapabilirim? Yakayım mı? Atayım mı?
    Ben bir mondial kullanıcısıyım , ama gerek mondialın , gereksede diğer çinli markaların OTOMOATİK ŞANŞIMANLI motorlarının kalitesiz olduğuna ve her zaman bi sorun çıkarttığına inanıyorum. Sordugun soruyla alakası yok ama sorunu kökten çözmek adına ya gerçekten kaliteli bi markanın scooeterini al yada bu motorbisikleti peşinat olarak verip bir mondial bayisinden 150 lik serilerinden vitesli motorlardan al. Zira km.si ilerledikçe motorda farklı arızalar çıkması muhtemel. Yara kangren olmadan önce kes demeye getiriyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)