Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aneaktarlar Goltuun Altında Galık Beni Ara

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Selamlar beyler, yine ben ve saçma sapan bi şikayetim daha

_ Nice badireler atlattık, ne motosikletlerimiz geldi geçti, düşme kalkma yatma eksilen parçalar... ... sonsuz sorunları kolaylıkla aştık

amaaaaaa gel gelelim bu anahtar sesi mevzusuna ilk günden beri takmış olmama rağmen halen bir çözüm bulmadım.

_ Her niyetlendiğimde neyse hallederiz o basit iş diyorum ama yıllardır bugünün işini yarına salladığımı farkettim.

Bu şeyler yolda çaka, çuka şıkı... gibi uyuz uyuz sesler cıkarıyor, çoğu zaman birbirlerine taş gibi kenetlenip gidon bağlantı kısmında kasılıp stop edip çıkaramıyorum,

anahtarı takmadan önce güzelce tek tek avucuma topluyorum hepsini... bisürü bela, toplasam ömrümden bir haftam gitmiştir

_ Zaman zaman adını unutan bi tip olduğum için birbirlerinden ayırmak aklımdan bile geçmedi zaten.

Bunca şeye rağmen bi çare üretmemişsem demekki küçümsediğim kadar kolay iş değil

Sizler bu durumu nasıl çözüyorsunuz, hakikaten akla yatkın muhteşem fikirler çıkar, birsürü kişinin hayatı kurtulur diye tahmin ediyorum

_ Bir tek benim çektiğim bela değildir herhalde bu

Binlerce vidyo izliyoruz, çoğunda anahtar senfonisi başrol, demekki büyük bir kesim yaşıyor bunu

_ Bir dönem aklıma şu doksanlarda tüm anahtarları içine toplayan deri cüzdanlar vardı hani, onun gibi birşeyler geldi ama bunca şeyi toplayıp bu sefer onun sesini çekmeyelim daha beter olur gibime geliyor

Önerilerinizi bekliyorum , benim anahtarlarımın durumu örnek oluşturması açısından

hasanrs bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    ben kontak anahtarı ile ötekileri ayırdım, gayet memnunum, iki anahtarlığım var

Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Aklın yolu bir. Bende de aynen bu şekilde. Demir bir anahtarlık vardı. Diğer anahtarları geçtim, o demir anahtarlığın çıkardığı ses tek başına yetiyodu sürerken deli etmeye.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kontak anahtarı ile ötekileri ayırdım, gayet memnunum, iki anahtarlığım var

http://i.hizliresim.com/YPgNXD.jpg
    O çok mantıklı ve kestirme çözüm de, ben çantadan almam gerekenler olmasa kontakta unuturum korkusu yaşıyorum nedense :/

Gerçi çantadan alacağım olsa bile onu almayı da unutup kontakta unutmuşluğum var

Ama son çare yinede deneyebilirim, kulak tıkacından bile sivrisinek vızıltısından beter çünkü.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor kumandadan çalışıyor, anahtarı hiç cebimden çıkarmıyorum bile
    ferdinandd bunu beğendi.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    3 anahtarlı ev anahtarlığı
    3 anahtarlı kilit ve garaj anahtarlığı
    3 anahtarlı işyeri anahtarlığı
    1 anahtarlı motosiklet anahtarlığı

2 telefon
    cüzdan
    ruhsat
    şarj cihazı

bunlar cepte çıkıyoruz evden her sabah
    mgokhan57 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Bende senin gibi unutkanlardanım. O yüzden senin bahsettiğin cüzdan şeklinde anahtarkıklardan kullanıyorum. Fermuarlı bir gözü var motorun anahtarı hep orda. Kullanacağım zaman anahtarı çıkarıp cüzdanı cebime koyuyorum. İnince anahtarı tekrar fermuarlı göze yerleştiriyorum. Böylece anahtarlarım hep bir arada ve hep yanımda. Alışana kadar belki biraz sıkıntı çekersin ama alışkanlık haline getirirsen çok güzel bir çözüm bence.
    LİVE TO RİDE, RİDE TO LİVE!

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O çok mantıklı ve kestirme çözüm de, ben çantadan almam gerekenler olmasa kontakta unuturum korkusu yaşıyorum nedense :/

Gerçi çantadan alacağım olsa bile onu almayı da unutup kontakta unutmuşluğum var

Ama son çare yinede deneyebilirim, kulak tıkacından bile sivrisinek vızıltısından beter çünkü.
    cepte yada bel cantasında iken sıkısıp mars basabilir diye uzaktan calıstırma devresinin kablosunu kestim.

kontak hariç ya cebime yada bel cantama atıyorum. stop edincede zaten direksiyonu kitleyip kontagıda cebe attım mı iş tamam

ama tekeri kitlerken yada disk kilidiyle ugrasırken üstünde unutmuslugumda var.

ama öteki kilitler saglam ve anahtarı cepte oldugundan sorun olmadı,görende olmadı
    dockerengin bunu beğendi.

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    senin yaşadığın problemi tam olarak anlayamadım, ama şöyle birşey ile konuya dahil olmaya çalışayım

http://turkish.alibaba.com/product-g...408965919.html

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben böyle bir ürün kullanıyorum, bahsettiğiniz gibi 90'lı yıllarda ki gibi değil. Anahtar kesesi olarak bence çok kullanışlı. Tergan mağazalarında satılıyor, alıp deneyebilirsiniz.
    ferdinandd bunu beğendi.

deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    bende bunu görmüştüm. hem motorun çizilmesini engelliyo hemde sesi engelliyo. görüntü itibariyle de kötü değil bence.

almak isteyen olursa buda linki
    http://www.n11.com/tucano-urbano-ser...rlik-P19715463
    dockerengin bunu beğendi.
    2M is my life
    Music & Motorcycle

Motosikleti
    Cb125e
    Belki söyle bir şey işiniz görür.

http://tasarim.alternaturk.org/key-p...lu-anahtarlik/

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı glock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben böyle bir ürün kullanıyorum, bahsettiğiniz gibi 90'lı yıllarda ki gibi değil. Anahtar kesesi olarak bence çok kullanışlı. Tergan mağazalarında satılıyor, alıp deneyebilirsiniz.
    90' lı yılları küçümsemek için kullanmadım aslında, hatta aksine

Benimde tercihim daha çok bu gibi, sadece içi dolu daha büyük bir deri kütlesinin kontak civarında nasıl takılacağını kestiremiyorum ama alıp bunu bi deniycem

Alıntı deprogadias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bunu görmüştüm. hem motorun çizilmesini engelliyo hemde sesi engelliyo. görüntü itibariyle de kötü değil bence.
    Aslında fikir çok orjinal ama o fatihurek kafası pek olmamışmı acaba Fikri tuttum, sar sarmala put gibi kalsın

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kontağı alarm kumandasının olduğu kancaya geçir kancadan çıkarttığınla kontağa takı takıver

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    benimde anahtarlığımda
    1 motosiklet
    1 çanta
    1 alarm kumandası
    1 isimlik
    1 boyun anahtarlığı askısını ucu
    ben o konuda çok şanslıyım eski sahibi ses yapıyor diye kontağın orda havuz gibi kısım var oraya tek taraflı bant yapmış ve yumuşak olduğundan ses yapmıyor..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bütün anahtarlarım(ev,apartman girişi,depo,motosiklet halka kilidi) anahtarlıkta,anahtarlık motosiklet sürerken cebimde,motosikletin kontak anahtarını tek başına anahtarlıksız kullanıyorum.Eski motosikletlerimde bütün anahtarlar bir yerdeydi şıngırtısı ayrı bir dert anahtarların kontak çevresini çizmesi ayrı bir dert...Bu şekilde tek anahtar olarak yeni motosikletim ile beraber kullanmaya başladı yaklaşık bir senedir böyle kullanıyorum,şıngırtı yok,çizilme yok göz zevkini bozmuyor.Herkese tavsiye ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler