Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kaybolan alışkanlıklarımız

Motovento
    REKLAM ALANI
    Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    uzun zamandır motosiklet kullanıyorum
    bir ara nerdeyse her motorcu birbirlerine korna çalarak veya (V) işareti yaparak selamlaşırdık
    şimdi ise kimse kimseye ne selam verir oldu ne de görür oldu
    hatta öyle öküzler türedi ki geçen hafta mecidiyeköy topkapı yönünde orta şeritte giderken sol aynama baktığım anda farı gördüm ve aynama çok yakın mesafeden bir ss geçti ki sol şerit bomboştu ve tahmin edersiniz bi abartı eksoz sesiyle beraber
    aynaya bakmamış olsam o geçtiği sırada yaşıyabilceğim panikle (hız 105 km civarı) şimdi aranızda olmayabilirdim
    keşke motorum biraz güçlü olsaydı da o kendini motorcu sanan şerefsizi yakalayabilseydim
    neyse konunun özüne dönersek bu motorcuların selamlaşmasını tekrardan nasıl kazanabiliriz
    APALA, Thracian, kemboo ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Tvs Apache
    Sayın yöneticim,bu sizin bizim elimizde olan birşey değil.Artık devir değişiyor,benim motosiklete başladığım yaştaki çocukların hiçbiri kask mask bilmiyor.Varsa yoksa racing,kawasaki,hız,egzoz sesi.Eski üyelik nickim frantic'ti,belki hatırlarsınız ben çin malı scootera dizlikle binerdim.
    Bu forumun hali nolacak diye bi topik vardı orada birisi üyelerden şikayetçiydi,eski üyelerin tadı yok diyordu.
    Bu forumumuzla alakalı değil bence,İstanbul genelinde bir tuhaflık var.

Artık devir değişti,motosikletle acaip bi tarz yapıldığı hissi uyandırıldı.2007'de cbr-125 ve derbi vardı.Başka ne bilirdikki ? Ufak ss'ler gibi başlangıç motorları değiştirildi.Kimse büyük hacimli motorlardan eskisi gibi korkmuyor,kiralama olayları da var artık.

Yani benim görüşüm,bunu kazanmak zor.Ha dersen ki istanbul geneline bastırayim 10bin mt sticker'ı yapıştıralım ön camlara gören selam çaksın.O zaman impossible is nothing oluruz
    esc ve Alper_tim bunu beğendiler.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Buralarda o adet devam ediyor hala. Böyük şeer adamı bozuyor demekki.
    Zaten seni yolda görsem selam vermem. Sukutır kullanıyon ya o bakımdan

Kavel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Alıntı SolidRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yani benim görüşüm,bunu kazanmak zor.Ha dersen ki istanbul geneline bastırayim 10bin mt sticker'ı yapıştıralım ön camlara gören selam çaksın.O zaman impossible is nothing oluruz
    Bu güzel fikirmiş İzmir için de iyi olur

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    valla biz konyada selamlaşıyoruz.. sorun yok gibi
    OnurTr ve Alper_tim bunu beğendiler.

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    Alper abi yanlış anlama adam motoruna göre muamele yaparak selam veriyor , bende activa var bütün paketçiler bana selam verir semtde tanınmış birisiyim, ama diğerleri selam vermiyor, cbf 150 liyle çıktığım zaman herkes veriyor selamını
    Alper_tim bunu beğendi.

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Bundan 5 10 sene öncesine kadar sokakta caddede sayılı motor vardı şimdi motor sayısında artış var ayrıca elektirikli bisikletlerde neredeyse skuter kadar buyuk haliyle sayı elektiriklilerle bir hayli arttı şehir trafiğinde, uzun yolda mutlaka selamlaşıyorum fakat şehir içinde sadece kırmızı ışıklarda yanıma duranlarla selamlaşıyorum, gelelim başka bir duruma ne yazıkki bu devirde kimsenin kimseye müdanası yok herkesin cebinde az yada çok para var ve herkes kendi işini kendi görme çabasında, yani selam verdim borçlu çıktım olmasın diye bir durumda var bazı insanlar yıkılmaya yer arıyor

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Bence aslında o kadar da kötü haber değil.
    Arabalar birbirine niye selam vermiyor diye düşünenen var mı?
    Motosiklet yaygınlaştıkça genele iniyor ve hobi olma bir tutku olma özelliğini yitiriyor.
    Ulaşım amacı ile görülüyor. Tutku ve hobi dışında, araç olarak da tercih edilmeye başlanması iyi haber. Ama etkileri böyle çıkıyor maalesef.
    Dolayısı ile tutkudaşların, ortak hobiyi paylaşanların birbirine olan sempatisini,
    araç olarak gören insanlarda beklemek hayal kırıklığı yaratır.
    Zorlaşan hayat şartları, gittikçe içinden çıkılmaz trafik çilesi, benzin ve araba fiyatlarının uçukluğu, park sorunu ve maliyeti;
    düşünen, az çok aklı olan ve eline koluna güvenen herkesi motosiklete yönlendiriyor.

Bunun yan etkisi de maalesef umursamazlık olarak geri dönüyor kanaatindeyim.
    İstanbul'a göre daha az hayat pahalılığı olan, ve diğer saydığım trafik park gibi sorunları az olan bölgelerde bu selamlaşmaların yaygın olmasını da bu sebebe bağlıyorum. O bölgelerde tutku ve hobi zihniyeti devam ediyor. Oralarda motora binince mutlu olan insanlar, motora biniyor.
    Buralar hepten karışık. Arabaların birbirine gösterdiği saygı ne kadarsa bu tipler arttıkça motorda da o kadar olacaktır.
    Genele yaygınlaşması ne kadar iyi haberse bunun etkilerinin bu şekilde olması da o kadar kötü haber.
    Sorun toplumun birbirine saygı ve sevgiyi arttırması ile ilgili.
    Araba, motor, komşuluk ilişkileri, vergi, vb ne derseniz deyin. Oralarda genel saygı ve eğitimin olmadığı bir toplumda, "özel" olma vasfını kaybeden motosiklet sürücüleri, hali ile toplumun genel vasfı ile vasıflanır.
    Saygı ve sevgiler...
    Alper_tim, semihss, okan218 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

madsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 250
    bence kim ne derse desin motosiklete tutku olarak, severek binen birileri varsa, çekinmeden sıkılmadan birbirleriyle selamlaşıp, yolda sağa çekmiş motorcuya yardım etmekten zevk duyarlar. bunlardan biriyim. belki şehir için evden işe işten eve trafikte giderken yola konstantre olduğumdan ya da selam vermeye başlasam korna çalmaktan akü biteceği için selam vermiyorum ama, küçük gezilerde, köy yollarında ya da diğer tali yollarda keyif için gezdiği belli olan motorcularla her zaman selamlaşırım ve bu kafada insanlar birbirlerine her daim yardımcı olurlar. bundan hiç şüpheniz olmasın. trafikte sıkıştıran, egzost sesiyle diğer sürücüyü korkutan magandalara zaten selam verip seviyesini yükseltmeyiniz. onlar kankalarıyla birbirlerine küfür ederek eğlenen insanlardan oluştuğu için sizin hiç bir kaybınız da olmaz.
    Alper_tim bunu beğendi.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alper abi,

Senin bu yaptığın gözlemi bende yaptım.
    Cbf ile işi gidip geliyorum, yolda bi motorcu görsem bırak selam vermeyi beni sallamiyor bile
    Ben selam versemde selam vermiyor. Hoş gerçi selamda beklemiyorum, maksat tespitlerimi doğrulamak

Şuan yeni kasa Burgman 650 sevdasına Crossrunner'i sattım, satmadan önce hafta sonları crossrunner'i kullaniyordum,
    İstisnasız yolda her karşılaştığım Motosiklet en azından bi korna çalıyordu.
    Ne zaman Cbf 150 kullanmaya basladim, kimse sallamaz oldu

Ama Sarıyer civarında durum böyle değil,
    Orada koruyucu kıyafetleriniz üzerinizde olsun, Motorunuzun markası, modeli ve CC'si ne olursa olsun her motorcu size selam verir, hatta saygi gösterip yol bile veriyorlar
    Alper_tim bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Sanırım Ankara'da biraz daha iyiyiz bu konuda. Karşıdan gelirken kimin selam vereceğini kimin vermeyeceğini tahmin ediyorum genelde. Adam seçme gibi algılanmasın, sadece sosyal gözlem Karşılık almayacağımı bilsem de ben selam veririm çoğunlukla...

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gerçek motor sevdalıları hala selamlaşıyor benim görüşüm. Motora sadece ucuz yollu ulaşım aracı olarak bakan, motora binmekten zevk almayanlar selamlaşmıyor.
    Kıbrısta herkes selam alıp veriyor, ZZR 1400 kullanıcısı bana da selam veriyor, selamımı da alıyor, yanımdan geçerken de selamlıyor.
    Yalnız Türkiye'de şöyle de bir durum var, büyük cc kullanıcılarının küçük cc kullanıcılarına selam vermemesi.Türkiye'de ben de yüksek cc kullanıcılarına selam vermiyorum uzun zamandır. Kısmen haklılar onlar da, çünkü piyasa çoğunlukla motorculuğun ne olduğunu bilmeyenlerle dolu. Adam selam verse "Ne var lan, hayırdır ?" tepkisi verecek magandalarla dolu. O yüzden ben bakarım, adamın sana bakışından ne olduğu belli oluyor zaten, ona göre selam veririm ya da vermem.
    94CanRR ve Alper_tim bunu beğendiler.

Karachali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sizin memlekette iş yok bizim burda çoğu kişi selam verir. Bide bu Romanlar Apaçi Prix yapmasa caddelerde süper olucak.

94CanRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Evet Kıbrıs'ta motosikletler ile bisikletliler bile selamlaşıyor, ben burada çok yeniyim ne zaman pazar sürüşe çıksam gerçekten iyi süren ve korunması yerinde motorlarla karşılaşıyorum çok mutlu etti bu beni sanki Mulholland yolu gibi Girne-Güzelyurt arası . İstanbul da çoğu zaman büyük cc ler selam vermez bi de en siniri selam verirsin hiç birşey yokmuş gibi devam eder bin pişman olursun. O arabada ki üstünlük ve güçlülük göstergesi motosiklete de sıçramaya başladı...
    Alper_tim bunu beğendi.

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Motor kullananlar, motorcu olduğunuza değil altınızdaki motora bakıp ona göre davranıyor da onun için selamlaşmalar bitti sanırım. Güzel bir ss oldu mu selam veren çok oluyor Ama gerçek motorcular hala selamlaşmaya devam ediyor ....

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    konyada apaçilere selam vermem ama adam gibi görünen motorculara selam veririm. olmadı selektör düt vs...
    Işıkta durursakda illaki bi kafa sallarız.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O dertten bende muzdaribim,elim her defasında havada kalıyor.. Geçen pazar şile gezimizde köydeki insanlar selam verip aldı,hatta koyunları otlatan çobanlar ayağa kalkıp selam verdi yahu...

3n3s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kazazede
    Alıntı Osırıs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O dertten bende muzdaribim,elim her defasında havada kalıyor.. Geçen pazar şile gezimizde köydeki insanlar selam verip aldı,hatta koyunları otlatan çobanlar ayağa kalkıp selam verdi yahu...
    Burdada var öyle çobanlar. hepside iyi insanlar.Bence o koyun otlatan adam diğerlerinden daha adam.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)