Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kask Aldım Ama Kafam'da Bir Kaç Soru Var ? ( LS2 375 Shogun İçerir )

Motovento
    REKLAM ALANI
    C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Merhabalar. Öncelikle Bu Zamana Kadar Ne Bir Kaskım Nede Bir Motosikletim Oldu. Nasip Girdik Bir Yola, Geçen Hafta Bir Kask Siparişi Verdim İyice Naylon Bir Şey Olmasını İstemediğimden Bütçem Dahilinde Kötünün İyisi Olarak Baktığım Sharp'dan 4 Yıldız Almış '' LS2 375 Shogun '' Modelini Satın Aldım ve Kask Bugün Elime Ulaştı.

Kafamda Ufak Tefek Sorular Var Bunları Listeliyorum.

1- ) Kask 'M' Beden Kafama Takarken Sıkı Sıkı Giriyor ve İçeride Sıkı Sıkı Duruyor, İçeride Kafam Milim Oynamıyor ve Başım İle Ne Hareket Yaparsam Yapayım Kaskta Bire Bir Aynı Tepkiyi Veriyor. Evet Biliyorum Olması Gerekn - İyisi Bu Ancak Kafama Takarken Bu Kadar Sıkı Takılması Normal'mi ? Çıkartırken Biraz Tepinmem Gerekiyor Çıkartmak İçin

2- ) Kaskı Takınca İçindeki Ped'ler Yanaklarımı Sıkıştırıyor ( Hoş Gerçi Daha Bakma Fırsatım Olmadı Ped'ler Yer Değiştiriyor'mu Diye ) Ancak Yinede Sıkıyor Bu Pedler Zamanla Kendilerini Biraz Salar'mı ? - Gevşer'mi ?

3- )Henüz Bir Motorum Olmadığından Kaskı Evde Taktım 3 - 5 Dakika Kafamda Durdu ve İçerisi Tabiri Caiz İse Cehennem Gibi Sıcak Oldu ve Nefes Almam Zorlaştı.

4- ) Kaskı Geri Gönderip 'L' Beden Almam Gerekir'mi ?

Sorularım Bunlar, Nefes Alma ve Sıcaklık Kısmının Yolda Giderken Azalacağını Düşünüyorum.

Kaskın Resimleri:

Hoşuma Giden Bir Özelliğide Güneş Vizörümsü Bir Şeyi Olması

Cevaplar İçin Şimdiden, Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yeni alınan kask hafif sıkar sonra pedler biraz salıyor aynı kasktan ben de almayı düşünüyorum
    depicci, Motork08 ve C.Kaan bunu beğendiler.

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    hayırlı olsun öncelikle. kaskını daha büyük alma. sende söylemişsin , olması gereken bu. sıcak olmuş demişsin ama sabit olduğunu unutma. motorla hareket halin iken sıcak olmayacaktır. aynı kasktan bendede var. 3 ay kadar kullandım sonrasında eşimde motora binmeye başlayınca bunu eşime ayırıp kendime scorpion exo 410 aldım. aldığın kaskın kötü yönlerini söyleyeyim. kafandan çıkartırken elmacık kemiklerin kızarıcak. kulağın acıyacak. daha büyüğü kafanda bol kalacaktı muhtemelen. buğu yapacak. sabahları serin havada havalandırma buğuyu çözmene yaramıcak. havalandırma gözüne vurucak ve gözün yaşaracak (en azından bende öyle oluyor) bulaşık deterjanı ile camı ovmayı dene. buğu değil su tabakası gibi olucak ama en azından görüşün kapanmaz. sonrasında yeni kaskla kıyas yapayım, yeni kask daha sessiz ve görüş açısı daha geniş. ls2 nin vizörü olması avantaj. o fiyata iyi bir kask 225 lira indirimsiz rakamı. ben scorpion u 320 ye aldım. karar sizin ;)
    C.Kaan ve by_001 bunu beğendiler.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Sırf bu yüzden kaskımı değiştirdim. Bi zaman sonra kaskın pedleri yumuşayacak iyice sorun olmayacak değiştirmene gerek yok.
    C.Kaan bunu beğendi.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    L bedenini denemeden bunu anlaman zor
    C.Kaan bunu beğendi.

dental_land - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    başlarda öyle olu alışırsınız birbiriinize
    C.Kaan bunu beğendi.

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Ben kaskımı ilk aldığımda kafama çok zor takıyordum aşırı sıkıyordu. Mağaza görevlisinden bir büyüğünü istedim onunda kaza anında döneceğini söyledi. Şu an kaskım normal rahatlıkta senin kaskında zamanla açılacağını düşünüyorum. İlk aldığımda bende aynı sorunları yaşamıştım.
    C.Kaan bunu beğendi.

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    İlk kullanımlarda bütün kasklar sıkar. Giydikçe açılır diyim esnaf ağızıyla
    C.Kaan bunu beğendi.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Benimde kaskım ls2 degıl ama yanakları böyle sıkıyor üzeri çıkarıyor, havalandırmaları felan olsada vizoru kapatıp 3dk evde otursam ölürüm havasızlıktan. Zamanlada açılacak rahatlıyacak kafan emin ol. Motosiklette ağızda havalandırma kanalı var galıba onu açarsın sıkıntı olmaz.
    C.Kaan bunu beğendi.

Motosikleti
    Herkese Verdiği Bilgiler İçin Teşekkür Ederim, Zamanla Açılacağını Söyleyerek İçime Su Serptiniz

Kavel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Bu işin bir matematiği var arkadaşlar. Dostum kafa ölçüne göre uygun olup olmadığına bak. Uygunsa hiç düşünme bile öylemidir böylemidir diye. Ayrıntılı bilgi aşağıdaki linkte mevcut.

http://www.motosikletaksesuarlari.co...-branda-olcusu
    C.Kaan bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Kavel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işin bir matematiği var arkadaşlar. Dostum kafa ölçüne göre uygun olup olmadığına bak. Uygunsa hiç düşünme bile öylemidir böylemidir diye. Ayrıntılı bilgi aşağıdaki linkte mevcut.

http://www.motosikletaksesuarlari.co...-branda-olcusu
    Zaten Kaskı Hiç Denemeden Sipariş Vermiştım Sadece Bu Tablo'ya Bakıp Beden Seçmiş ve Sipariş Vermiştim Kafamın Çevresi 57.5 CM Tam
    Her Şey Bir Gün Hayabusa İçin

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Sitelerdeki kafa ölçüsü ile almak hic sağlıklı değil. Bu LS2 lerin kalıplarını ben çözemedim henüz. Bendede Target modeli vardı, yanaklardan baskı uyguluyordu, 100 km sonra çenemde bi ağrı hisseder oluyordum. Balığın ağzı misali büzüştürüyor ağzı. Eğer sendede durum böyleyse bi büyüğünü al, kafanın üstten sıkıştırması mühim değil, yanakların rahat etsin.
    C.Kaan bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sitelerdeki kafa ölçüsü ile almak hic sağlıklı değil. Bu LS2 lerin kalıplarını ben çözemedim henüz. Bendede Target modeli vardı, yanaklardan baskı uyguluyordu, 100 km sonra çenemde bi ağrı hisseder oluyordum. Balığın ağzı misali büzüştürüyor ağzı. Eğer sendede durum böyleyse bi büyüğünü al, kafanın üstten sıkıştırması mühim değil, yanakların rahat etsin.
    Ağız Tarafında Bir Sıkıntı Yok, Sadece Elmacık Kemiklerimin Üzerinde Bulunan Etleri Baskı Uyguluyor, Resimli Atayım :D

Ok İle Çizili Yerler

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Hemen araya giriyorum...

Öncelikle hayırlı olsun. Test etme imkanın olmasın kaskını.

Kask seçerken, kafatası çevresi dışında iki kriter daha var.

Bir; Kafatası yapısı:

Çeşitli marka-modeller aynı kafatası çevresine sahip olsa da (diyelim ki XL), bu iki modelden biri daha rahat olabiliyor bize işte bu sebepten...

İkincisi ise saç uzunluğu bu nedenle kafatası çevrem XL'e takabül etse de, XXL anca oluyor bana...
    C.Kaan bunu beğendi.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı ake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun öncelikle. kaskını daha büyük alma. sende söylemişsin , olması gereken bu. sıcak olmuş demişsin ama sabit olduğunu unutma. motorla hareket halin iken sıcak olmayacaktır. aynı kasktan bendede var. 3 ay kadar kullandım sonrasında eşimde motora binmeye başlayınca bunu eşime ayırıp kendime scorpion exo 410 aldım. aldığın kaskın kötü yönlerini söyleyeyim. kafandan çıkartırken elmacık kemiklerin kızarıcak. kulağın acıyacak. daha büyüğü kafanda bol kalacaktı muhtemelen. buğu yapacak. sabahları serin havada havalandırma buğuyu çözmene yaramıcak. havalandırma gözüne vurucak ve gözün yaşaracak (en azından bende öyle oluyor) bulaşık deterjanı ile camı ovmayı dene. buğu değil su tabakası gibi olucak ama en azından görüşün kapanmaz. sonrasında yeni kaskla kıyas yapayım, yeni kask daha sessiz ve görüş açısı daha geniş. ls2 nin vizörü olması avantaj. o fiyata iyi bir kask 225 lira indirimsiz rakamı. ben scorpion u 320 ye aldım. karar sizin ;)
    Hell hound modelini mi aldınız acaba? bende sipariş ettim bugün de tek desen o bulabildim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

Bu arada ekleme yapayım şu 3 linki incelemeden kask almayın.. Biraz ingilizce gerektiriyor ne yazık ki..

http://www.webbikeworld.com/motorcyc...met-shapes.htm

http://www.webbikeworld.com/motorcyc...ead-shapes.htm

http://www.revzilla.com/arai-helmet-shape-guide
    C.Kaan bunu beğendi.

Motosikleti
    Derbi ETX
    bende XL almıştım kaskımı L modeli deneyince, beynime kan gitmediğini hissettim
    2 ay sonra falan baya bi bollaştı, pişman olmuştum.
    C.Kaan bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı JafJaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende XL almıştım kaskımı L modeli deneyince, beynime kan gitmediğini hissettim
    2 ay sonra falan baya bi bollaştı, pişman olmuştum.
    Biz İyi Yapmışız o Zaman

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hell hound modelini mi aldınız acaba? bende sipariş ettim bugün de tek desen o bulabildim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

Bu arada ekleme yapayım şu 3 linki incelemeden kask almayın.. Biraz ingilizce gerektiriyor ne yazık ki..

http://www.webbikeworld.com/motorcyc...met-shapes.htm

http://www.webbikeworld.com/motorcyc...ead-shapes.htm

http://www.revzilla.com/arai-helmet-shape-guide
    evet, tek desen var. sarı kırmızı olan...
    C.Kaan bunu beğendi.

Gayet normal, sıkıntı yok. Zamanla genişler. Sıcaklık motorla giderken evdeki gibi hissedilmez. Güle güle kullan.
    C.Kaan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)