Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda'dan Yeni CBR750R ve CBR750RR: Sportif Hornetler mi Geliyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Hırbonen'e müjde!

Honda, bir temel platform oluşturup o platformdan bir ürün gamı oluşturmasıyla bilinen bir firma ve Hornet 750'ye de bir süre yeni kardeşler gelecek gibi gözüküyor. Aşağıdaki patent başvurusu, Hornet 750'nin temelini oluşturan motor ve şasiyi kullanarak peydah edilmiş yeni bir motosikletin ipucunu veriyor.

Bu patent, yakıt deposunun, hava kutusunun ve gidonun arkasındaki kabloların verimli bir şekilde nasıl yerleştirileceğine odaklanıyor. Bu, muhtemelen şu anki Hornet 750'den farklı bir tasarımı işaret ediyor. Yani daha alçak montajlı klipsli çubuklara ve ön kısmında kaporta olan bir motosiklet olabilir.

Honda'nın bu yeni modeli, özellikle Yamaha MT-07'ye rakip olmayı hedefliyor gibi görünüyor. Ayrıca, "CBR750RR" adını taşıyabilecek bir modelle Yamaha YZF-R7'ye de meydan okuyabilir. Ayrıca, sadece Japonya'da üretilen Hawk 11 modeline benzeyen, retro tarzda kısmen kaportalı bir Hawk 750 modeli hakkında da bazı söylentiler var.

Honda CB500 serisine yaptığı gibi CB750'ye de yeni ürünler getirmeye bir süre devam edecek gibi duruyor.

SS'çi arkadaşları yalnız bırakmak tabii ki yok. Honda, aynı bloktan bir de CBR750RR çıkaracak. Şimdilik çok fazla bilgi bulamadım, ama konsept çizimi aşağıda:
    mertowski bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı abyasar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hırbonen'e müjde!
    :D

Ben bu haberi gormustum.Honda, baskasinin ekmegiyle oynanama allshsiz.
    Sektoru rahat birak da triumph yamaha,suzuki,aprilia de ekmek yesin.
    espresso bunu beğendi.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Üf çıksada alsak be

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üf çıksada alsak be
    Hawk'a bayıldım ben, ne yakışıklı motor o öyle be

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Hawk'a bayıldım ben, ne yakışıklı motor o öyle be
    Ucuz yollu speed triple 1200rr gibi. Tam bir retro racing olmuş.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Heyecana mahal yok. Benim bildigim Honda becerir bu fikri de bayagilastirmayi. Fiyati muadillerinden daha dusuk tutmak icin guzelim motora dayar amele suspansiyonu, cb750'de yaptigi gibi masamin bacaginda kullanilan demirden hallice bir arka catal koyar, teknolojiden ve elektronikten kisar, bir sekilde digerlerinden daha ucuza piyasaya surer. Fanboylar heyooo der. Bayagi bir satar. Alternatiflerine butcesi yeten zevkine duskun cogunluk yuzune bakmaz. Velhasil boyle gelen boyle gider.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Heyecana mahal yok. Benim bildigim Honda becerir bu fikri de bayagilastirmayi.
    Umalım ki öyle olmasın.
    RR isimli bir şey zaten gelmez, o ismi böyle motorlara mındar etmezler. 650R'ı bırakıp böyle bir 750R gibi bir şey yapabilirler belki, mevcut Hornet kadar yetenekli olsa ona bile heralde OK deriz diye düşünüyorum. Çıkmadık candan ümit kesilmez :D
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umalım ki öyle olmasın.
    RR isimli bir şey zaten gelmez, o ismi böyle motorlara mındar etmezler. 650R'ı bırakıp böyle bir 750R gibi bir şey yapabilirler belki, mevcut Hornet kadar yetenekli olsa ona bile heralde OK deriz diye düşünüyorum. Çıkmadık candan ümit kesilmez :D
    Cbr750r gibi bir şey kesinlikle R7 rakibi olur da benim merak ettiğim bir şey var; R7 satıyor mu? Daha bir tane görmedim, Türkiye'de pek satmıyor benim anladığım. O motorla Cbr750r R7'den kesin daha iyi olur da R7'nin satmadığı yerde satamaz.

Motosikleti
    cb250r
    Isterse Aya giden motor yapsin. 500x, 500r, 500f, rebel500, cl500 ve daha hangi 500cc honda varsa, TR ye gelmedigi surece beni ilgilendirmeyecek olan gelisme olarak kalacak.
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr750r gibi bir şey kesinlikle R7 rakibi olur da benim merak ettiğim bir şey var; R7 satıyor mu? Daha bir tane görmedim, Türkiye'de pek satmıyor benim anladığım. O motorla Cbr750r R7'den kesin daha iyi olur da R7'nin satmadığı yerde satamaz.
    Valla anlamış değilim. Pistte hiç görmedim, Darlık'ta Metehan Hoca dışında görmedim. Geçenlerde Aprilia grubuna bir arkadaş katıldı, onda varmış R7. İlk zamanlar Akrep'li ve tankpad'li versiyonlarını astronomik fiyatlara koymuşlardı ilanlara, demek ki bir talep var demiştim ama yolda gerçekten pek denk gelmedim.

Bu Türkiye ile de kısıtlı değil. 2022'de Almanya'da ne RS 660 ne de CBR650R kadar satmışlığı yok, yanlarına bile yaklaşamamış. Türkiye'de var diye düşündüğüm eski R7'nin gazına gelme işi sanırım yurtdışında da oldu. Ya da olduğu gibi MT07 bloğunu koyup azıcık bile oynamamaları ilgiyi azalttı.

Acayip de bir gömme havası var kiminle konuşsam. Ben o kadar kötü değildir diye düşünmeye devam ediyorum ama deneyimleyemedim de.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Türkiye ile de kısıtlı değil. 2022'de Almanya'da ne RS 660 ne de CBR650R kadar satmışlığı yok, yanlarına bile yaklaşamamış. Türkiye'de var diye düşündüğüm eski R7'nin gazına gelme işi sanırım yurtdışında da oldu. Ya da olduğu gibi MT07 bloğunu koyup azıcık bile oynamamaları ilgiyi azalttı.
    MT07R ismiyle çıkarsalardı keşke be R7'i
    espresso ve killingroad bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben R7 gördüm, Kızıltopraktaki Ersoy Moto yamaha servisinde görmüştüm bir tane.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    düldül(z-one)
    retro modeli çok beğendim garip olan durum yıllar boyunca retro tasarımları bırakıp daha keskin daha şık tasarımlara geçiş yaptı üreticiler ama son yıllarda tekrar retro tasarımlara dönüş trendi var gibi madem bu tasarımı bırakacaktık neden tekrar döndük diye düşünüyorum arada.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    MT07R ismiyle çıkarsalardı keşke be R7'i
    Pazarlama departmanı izin vermezdi böyle bir şeye.

Günümüzde pazarlama departmanlarının etkisini küçümsememek lazım. MT07'nin motor mühendislik tasarımından 160 lastikle hazırlanıp pazarlama tarafından 180'e çevirildii bir dünyadayız
    abyasar ve espresso bunu beğendiler.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)