Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Soru: başlıktaki soru

Katılımcı sayısı
138. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Biraz dişinizi sıksanız gidersiniz, tatava etmeyin...

101 73.19%
  • Şaftınız kayar, motordan, hayattan, birbirinizden soğursunuz ama gidersiniz.

35 25.36%
  • Aklınızdan bile geçirmeyin!

2 1.45%
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Ankara-İstanbul CBR250 ile 2 kişi gitsek ölür müyüz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Arkadaşlar bir sebepten ötürü Ankaradan İstabula (otoban yada E5) 2 kişi gitmemiz gerek. Gidiş alternatifleri arasında CBR250 ile artçılı gitme fikri de var. Boyumuz 1.80 kilomuz 70~75 kg arası

Şimdi konforlu olmayacağını biliyoruz ama nekadar yorucu, felç edici yada ölümcül olur onu kestiremiyoruz... Bir de foruma soralım dedik, daha önce tecrübesi olan var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

470 km....

Slang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Kardeşim 15-20 dakikada bir dinlenirseniz aceleniz yoksa,hiç bir şey olmaz.Motorun bakımını yapın yağ vs.Ben wolf ile gidiyorum artçı olmadan,arkadaşlarla 15-20 dakikada bir sigara molası veriyoruz hiç bir sıkıntı olmuyor.Amma belinizde ağrı vs olacak tabi onun kaçarı yok

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Ankara otobanı çok rahat bir yol, cbr 250 ile artçılı olarak biraz yorucu olsa da çok bir problem yaşayacağınızı düşünmüyorum, ama acele etmeden eğlenerek dinlenerek gitmenizi tavsiye ederim : ) iyi yolculuklar şimdiden.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı Slang adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim 15-20 dakikada bir dinlenirseniz aceleniz yoksa,hiç bir şey olmaz.Motorun bakımını yapın yağ vs.Ben wolf ile gidiyorum artçı olmadan,arkadaşlarla 15-20 dakikada bir sigara molası veriyoruz hiç bir sıkıntı olmuyor.Amma belinizde ağrı vs olacak tabi onun kaçarı yok
    nasıl bir tiryakiliktir bu )
    oyunageldim ve shooter1 bunu beğendiler.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

erincengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C
    Bende yakında gitmeyi düşünüyordum aynı yolu, madem konuyu açmışsınız bende sorayım kaç saate varmak normal sayılmalı, ben bu yol için kendime 6 saat verdim, iyimser bir tahmin mi acaba merak etmiyor değilim. (Merter-ODTÜ, haftaiçi sabah 05:30 yola çıkış)

Motosikleti
    Ninja 300
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl bir tiryakiliktir bu )
    Hocam hep bizim arkadaşlara diyorum zaten biz motorda ölmeyiz sigaradan ölürüz diye.Günde 2 paket rahat gidiyor ama uzun yollarda da niyese ayrı bi zevki oluyor

Alıntı erincengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende yakında gitmeyi düşünüyordum aynı yolu, madem konuyu açmışsınız bende sorayım kaç saate varmak normal sayılmalı, ben bu yol için kendime 6 saat verdim, iyimser bir tahmin mi acaba merak etmiyor değilim. (Merter-ODTÜ, haftaiçi sabah 05:30 yola çıkış)
    Profildeki motorla gideceksin heralde.6 saat fazla.Velakin gezme amacın varsa geze geze keyifli bir 6 saat geçirirsin

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    6 saat neye göre fazla?

4-4.5 saatte istanbula varılıyor ankaradan çıkınca ama avrupa yakasında bir yere varmak oradan itibaren 2 saat daha sürüyor

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Ya millet cubla 100 luk scooterla nereleri geziyor niye ölesiniz acele etmeyın risk almayın yeter

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    ben bir günde 550 km gitmiştim cbr 250 ile

ama tek kişiydim =)

gerçi izmir çeşme 2 kişi çok gidip geldim hiç sorun olmuyor 150 150 yapıştırıyordum))

bence güzel plan yap bu işiiii

Motosikleti
    Ninja 300
    Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 saat neye göre fazla?

4-4.5 saatte istanbula varılıyor ankaradan çıkınca ama avrupa yakasında bir yere varmak oradan itibaren 2 saat daha sürüyor
    Arkadaşın motoru için fazla bence,2002 reno clio ile 8.5 saatte kayseri varmıştım(araba motor kıyas demeyin araba hoşaf bir arabaydı )Ama amacın gezmek yani 10 saat olsa bile geze geze koymaz diye düşünüyorum

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Syanur ben sukuter ile izmirden istanbula kış ayinda gittiysem hayli hayli gidersiniz

Cokda keyifli olur koskoca cbr dönüşümlü de kullandinizmi tamamdir

gmsi61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys kle650
    1 Günde tek kişi 820 km yol yapmışlığım var CBR250 ile Yarısı otoyol (Kocaeli-Ankara). Artçılı nasıl olur şimdi hiç denemediğimden o konuda yorum yapamayacağım.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Hiç birşey olmaz.Molalara dikkat ettikten sonra size de motora da birşey olmaz.
    Biz 125 lik Hyo RT motorla İstanbul-Cide yapmıştık teeyy nezaman570 km filan ve bol virajlı çokta iyi olmayan bir yoldu o zamanlar.
    Dinlendikten sonra hiçbirşey olmaz kanımca.
    loop bunu beğendi.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Tek kişi 350 km arkada 15 kg luk bir çanta ile tek molada gittim. Oldukça zevkliydi. Ama yorucu olduğu kesin. Özellikle rüzgar boyun kısmında ağrı yapıyor.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

ugurcan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    iki kişi, yan çantalar ve sırt çantalarıyla beraber İstanbul-Adana seyahati yaptım CBR 250 ile... toplam 1000 km bir günde... saat başı mola verirseniz yaklaşık 4-5 saat aralığında varırsınız. gözünüzde büyütmenize gerek yok... sürüş boyunca totonuzu, kollarınızı ve bacaklarınızı sürekli aynı pozisyonda tutmayın yeter kan dolaşsın yani :D

rogget - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 esd,ybr250,dragstar650,kanuni tiger 250
    gidersiniz havada guzel.ama kiciniz basiniz agrir..bikac saattede kendinize gelirsiniz varinca.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    2 kisi otobandan cbr 250 ile gunubirlik 600 km yol yaptik.bende biraz kirginlik kasiklarda kramplar disinda birsey olmadi.lakin !!!!
    Artcim belini dogrultamadi motordan inince yuruyemedi ilk bir dakika topalladi.
    bir kac gun kendine gelemedi.
    Yani artci icin helede fazla motora binmediyse artciniz cok sıkintili olucak.
    Bu arada artcim 55 kg ben 82 idim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:10 ----------

2 kisi otobandan cbr 250 ile gunubirlik 600 km yol yaptik.bende biraz kirginlik kasiklarda kramplar disinda birsey olmadi cbr a alisik oldugumdan.lakin !!!!
    Artcim belini dogrultamadi motordan inince yuruyemedi ilk bir dakika topalladi.
    bir kac gun kendine gelemedi.
    Yani artci icin helede fazla motora binmediyse artciniz cok sıkintili olucak.
    Bu arada artcim 55 kg ben 82 idim.
    Motork08 ve Kızıl pars bunu beğendiler.

Karachali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biz arkadasin 100cc Cub motoruyla 2 kisi 2000 km yaptik tek sorun 2 saat ustunde oturunca kalcalarin uyusuyor birde sirtim agrimisti. Yorgunlugu cadira girince hissetmistim.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    iki kişi gidiyorsanız pilot her 2 saatte bir değişsin. Çünkü arkada ki ile öndekinin oturuş pozisyonu farklı. artçında motor kullanmayı bilmiyorsa vayh...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)