Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sizce ilk MOTOR NE MARKA olmalı ? (Sohbet):) Herkes İçeri!:)

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle Herkese Selamlar ...yeni kaydoldum .
    ilk konu acmamla birlikte birr sorum olucakti :D biraz da sohbet havasinda ama çoğu genc'in yaniti olacaktir cevaplariniz ..

Genelde yaş olarak çoğu kişi benden büyüktür.....
    TECRÜBENİZE DAYANARAK SORUYORUM ..:

16 Yaşındayım ve motorsiklet hastasiyim .d .d pek bi bilgim yoktur açikcasi ama motorlara ilgi duymami saglayan tek şey SeSii...Büyük motorlar gaz verince tüylerim diken diken oluyor .d o derece seviyorum :D

#kisacasi SORUM şudur tecrübe edinmis kisilere :

# 16 yasindayim..Mesela cahilligime verin Yamaha r6 egzozunun sesi gibi olan Motorlarda gözüm var..Sizce bir kisinin alabilecegi ideal bir motor ne olmali ..öğreneceğim Cözebilecegim bi motor felan .. marka model fikri olan varsa soylesin lutfen .d ?

/TeldenYazildi./

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Kucuk motorlarla baslamani tavsiye ediyoruz onlarda da r6gibi ses hayal yavaş yavaş güzel kardeşim ekzos takarsin ama ne kadar olur bilemem

rambomert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk 125/ zealsun ms 150-7
    Sağlam motor istiyorsan : yamaha ybr 125 - yamaha crypton 110 - honda cbf 150 - honda innova - TVS Apache 150

Uygun fiyatlı Çin motor : mondial 125 drift - cg 150 veya 125 - mondial-kanuni-kuba markalarından uygun fiyatlı cup alabilirsin

(ehliyet şart ama köy gibi yada trafik olmayan bir yerde yaşıyorsan alıp öğrenebilirsin 17 olunca ehliyet alıp rahat rahat sürersin )

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı cagdas3819 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Herkese Selamlar ...yeni kaydoldum .
    ilk konu acmamla birlikte birr sorum olucakti :D biraz da sohbet havasinda ama çoğu genc'in yaniti olacaktir cevaplariniz ..

Genelde yaş olarak çoğu kişi benden büyüktür.....
    TECRÜBENİZE DAYANARAK SORUYORUM ..:

16 Yaşındayım ve motorsiklet hastasiyim .d .d pek bi bilgim yoktur açikcasi ama motorlara ilgi duymami saglayan tek şey SeSii...Büyük motorlar gaz verince tüylerim diken diken oluyor .d o derece seviyorum :D

#kisacasi SORUM şudur tecrübe edinmis kisilere :

# 16 yasindayim..Mesela cahilligime verin Yamaha r6 egzozunun sesi gibi olan Motorlarda gözüm var..Sizce bir kisinin alabilecegi ideal bir motor ne olmali ..öğreneceğim Cözebilecegim bi motor felan .. marka model fikri olan varsa soylesin lutfen .d ?

/TeldenYazildi./
    Al bi Mondial bak keyfine...Taş gibidir(pirket)...
    myagdi bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

OFG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Bütçene , boy-kilona , nerede süreceğine, ne tarz sevdiğine göre değişir . Çok ucu açık bir soru olmuş.Önce ehliyetini al, paranı ayarla gerisi kolay

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    R6 olmadığı kesin
    shooter1 bunu beğendi.

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle motosiklet tutkusu uzun bir yolculuktur ve bu yolculukta sabırlı olman gerekir, zamana bırakmalısın ve kendini yetiştirmelisin. Tabiki heveslisin fakat eğitimi ihmal etmemelisin. Beğendiğin motosikletler oldukça tecrübe gerektiren araçlardır ve ne olursa olsun Türkiye şartlarında çok tehlikelidir. Motosiklet almayı düşünmeden önce yapman gerekenler;
    1) Çeşitli akademi, kuruluş gibi yerlerden eğitimler almak.
    2) Motosiklete binmek için alman gereken ekipmanlar (Mont,Kask,Eldiven,Pantolon gibi)
    3) Ehliyet almak
    4) Küçük bir skuterla başlamak ve kendini geliştirmek

sSameT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hoşgeldin kardeşim bende 16 yaşındayım küçük cc motorla başlanmalıdır ve o seslerde teksilindir bi motor zor yani benim motorum Mondial 125Mh Drift kullaniyorum 15/20bin olsun ondan sonra İnşallah Hyosung Gt250R düşünüyorum. İstediğin motoru İnşallah alırsın.
    kemboo bunu beğendi.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Ehliyet Al, Cup Al Gez.

idmanyurdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache(2007),ybr 125 (2014),(cbr 250 2013)
    yaşın dolar dolmaz ehliyetini al.daha sonrada git 2. el ucuz bir motor al çünkü zaten çok uzun süre kullanacağa benzemiyorsun

Motosikleti
    Derbi ETX
    Bu sorunun cevabı aslında burada değil, nasıl bir şey istediğine kendin karar vermelisin.

En uygun düşük cc alınıp, deneyim ile en ideal motor, ilerleyen zamanlarda seçilebilir. benim görüşüm.

Eger sadece motosikleti sesi icin almayi dusunuyorsan cevrende vardir iyi kotu abilerin gezdirsinler seni hevesini al. Ama dersen ben bu ise saygim var kullanacam once paran varsa 250cc yoksa 125 cc lik bir makina alirsin biraz km yapar, trafigi ogrenirsin paranda tam olursa alirsin r6. Ama bu sekilde r6 alman ort 15000 20000 km tecrube ile olacak is.

Being - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Öncelikle hoş geldin 16 yaşındaysan şimdiden öğrenmende fayda var hastası olduğun şey motorsiklet değil motosiklet
    cagataykk bunu beğendi.

barisatmacaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R
    Suzuki Hayabusa bence işini görür
    cagataykk bunu beğendi.

Alıntı rambomert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağlam motor istiyorsan : yamaha ybr 125 - yamaha crypton 110 - honda cbf 150 - honda innova - TVS Apache 150

Uygun fiyatlı Çin motor : mondial 125 drift - cg 150 veya 125 - mondial-kanuni-kuba markalarından uygun fiyatlı cup alabilirsin

(ehliyet şart ama köy gibi yada trafik olmayan bir yerde yaşıyorsan alıp öğrenebilirsin 17 olunca ehliyet alıp rahat rahat sürersin )
    Teşekkür ederim yorumlarin icin :D düşünmeye basladim bile . .saolasin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:46 ----------

Alıntı glock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle motosiklet tutkusu uzun bir yolculuktur ve bu yolculukta sabırlı olman gerekir, zamana bırakmalısın ve kendini yetiştirmelisin. Tabiki heveslisin fakat eğitimi ihmal etmemelisin. Beğendiğin motosikletler oldukça tecrübe gerektiren araçlardır ve ne olursa olsun Türkiye şartlarında çok tehlikelidir. Motosiklet almayı düşünmeden önce yapman gerekenler;
    1) Çeşitli akademi, kuruluş gibi yerlerden eğitimler almak.
    2) Motosiklete binmek için alman gereken ekipmanlar (Mont,Kask,Eldiven,Pantolon gibi)
    3) Ehliyet almak
    4) Küçük bir skuterla başlamak ve kendini geliştirmek

Sözlerine katiliyorum .. acelem yok ama sabırsızım biraz..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Kadirga Kd 125

Alıntı idmanyurdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaşın dolar dolmaz ehliyetini al.daha sonrada git 2. el ucuz bir motor al çünkü zaten çok uzun süre kullanacağa benzemiyorsun
    Yoo .. galiba hayatimin geri kalaninda motor kullanirim diye dusunuyorum. :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:52 ----------

Alıntı sSameT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin kardeşim bende 16 yaşındayım küçük cc motorla başlanmalıdır ve o seslerde teksilindir bi motor zor yani benim motorum Mondial 125Mh Drift kullaniyorum 15/20bin olsun ondan sonra İnşallah Hyosung Gt250R düşünüyorum. İstediğin motoru İnşallah alırsın.
    Hosbuldum .d yorumun icin saolasin.........
    zaten direk o ses cıksın demiyorum yani hedefim o tarz motorlar demek istiyorum .. mondial i dusunebilirim .. tsk.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:54 ----------

Alıntı porlanoche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eger sadece motosikleti sesi icin almayi dusunuyorsan cevrende vardir iyi kotu abilerin gezdirsinler seni hevesini al. Ama dersen ben bu ise saygim var kullanacam once paran varsa 250cc yoksa 125 cc lik bir makina alirsin biraz km yapar, trafigi ogrenirsin paranda tam olursa alirsin r6. Ama bu sekilde r6 alman ort 15000 20000 km tecrube ile olacak is.
    Anlaşılmıştır ... Teşekkürler

Baraza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Motorsiklet diyenlere ağız burun girişesim geliyor
    cb1000r ve SolidRider bunu beğendiler.

lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    ne kadar küçük motorla başlarsan o kadar iyi öğrenirsin kardeşim sürekli kendi kendinle konuşacaksın kaskın içinde ve gün gelecek aynı virajda 250'liğe tozunu yutturacaksın ve o seni düz yolda geçince arkasından güleceksin
    cb1000r bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha WR125R-YAMAHA R25
    Markadan öte bütçeye uygun 125cc bir motosiklet olması makuldur.Bütçe el veriyorsa 125cc japon motosikleti tercih edilmelidir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)