Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Türkiye'de Motosiklete Saygı Yok

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba çita 100r gold
    Arkadaşlar son zamanlarda 2 teker sevdası genellikle gençler tarafından çoğaldı, ama kaza sayılarıda çoğaldı, Ve motosiklet kazalarının %85'i ölümle sonuçlanıyor, Motosiklete hiç saygı yok motosikleti araç olarak görmüyor çoğu insan özellikle tırlardan korkuyorum geçen gün otobanda giderken beni kenara sıkıştıran bir tır vardı kornayada basmak istemedim panik yapıp ne taraftan geldiğini duymaz ve benim üstüme daha çok gelir diye, zor çıktım o aradan allahtan kaza olmadı çok şükür, ben Tır'a değmemek için 2 metre falan yol kenarındaki demire sürte sürte gittim , Yani sizde kendinize dikkat edin motosiklet sürerken kendi başınızasınız.Ha bu arada tır'cının hala haberi yok beni kazaya sürüklediğinden. Arabaları sollamak istesek yol vermiyorlar. Bence televizyona reklam verilmesi lazım motosikletleri fark edin diye. Reklamcı tanıdığı olan varsa bunu bir gözden geçirmesi gelecek nesil için faydalı olacaktır.
    hasanrs bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    4 tekerden şaşma hocam. Motor tehlikeli.
    500px.com/importantphotogalleryblogspot

kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı Ahmet Abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ------>>>>>>http://www.forumotomobil.com/

Tek tıka bakar
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

Motosikleti
    Kuba çita 100r gold
    Abi sen çok başka bakmışsın olaya, hava atmak gibi olmasın bizde 5 tane araba var ama birinin başına geçipte sürmem arada nadir. Bizdeki zevk başka. Bir söz var; 4 teker bedeni 2 teker ruhu taşır. Madem sen araba seviyorsun abicim sen dikkat et motosikletlere bir kişi bir kişidir...
    Alıntı Ahmet Abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    istatistiği nereden edindiniz?

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Dün iki, bugün bir vukuat... Gün bitmedi. Belimizde tabanca ile mi gezsek görünür şekilde? Montun sırtına da sıkıştırırsan hakkını alırsın yazıp bir ok işareti?
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

Motosikleti
    Kuba çita 100r gold
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istatistiği nereden edindiniz?
    Banamı dediniz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:31 ----------

Alıntı hasanrs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün iki, bugün bir vukuat... Gün bitmedi. Belimizde tabanca ile mi gezsek görünür şekilde? Montun sırtına da sıkıştırırsan hakkını alırsın yazıp bir ok işareti?
    Aynen abi gangster motosikletçiler olucaz, takıcaz sırtımıza aka 47, olmasa bile bir tabanca, Bir kaçının topuğuna sıkcaz ibret-i alem olsun.
    İlla bunumu yapmak gerekiyor ruhumuz daraldı anasını satim

Motosikleti
    F650GS
    evet, bir rakam verdiniz. böyle bir rakam varsa kaynağını görmek isterim.

benim bildiğim kadarıyla arşivsel bir çalışma yapılsa dahi motosikletlerle ilgili istatistikler gerçekten uzaktır çünkü ölümlü/yaralanmalı olmayan kazaların çoğu kayıtlara bile geçmez.

OokareenoO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Türkiye'de kimin kime Yada neye saygısı var ki ???
    caneroz, ahmetersoz1 ve acayüp bunu beğendiler.

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Abi sizde yanlis anlamayin ama 5 tane araba var demissin ve birinin basina gecip surmem nadir demissin o zaman nacizane tavsiyem madem binmiyorsunuz fazla bir tanesini satip daha guclu bir motora yatirabilirsiniz. Zannedersem sizin motor Kuba Cita 100r o motorla tiri boydan boya gecmek Sirat koprusunu gecmekten daha zor. Hizli atik bir motor alirsaniz zannedersem goz acip kapayincaya kadar gecersiniz. Bu tavsiyemle ilgilenmezseniz o zaman diger bir cozum tirlarin yanina sokulmamaktir yol genisleyene kadar sizin rahatca gecebileceginiz bir alan olana kadar arkada tingir tingir yani.
    Alıntı Ateşbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sen çok başka bakmışsın olaya, hava atmak gibi olmasın bizde 5 tane araba var ama birinin başına geçipte sürmem arada nadir. Bizdeki zevk başka. Bir söz var; 4 teker bedeni 2 teker ruhu taşır. Madem sen araba seviyorsun abicim sen dikkat et motosikletlere bir kişi bir kişidir...

Motosikleti
    F650GS
    kendi soruma kendim cevap vereyim. egm nin tüik için yaptırdığı 2012 yılına ait rapor sonucudur.

kaynak: https://www.google.com.tr/url?q=http://www.tuik.gov.tr/IcerikGetir.do%3Fistab_id%3D70&sa=U&ei=jKRjU4qTN4-u7AbV94DIBA&ved=0CCgQFjAB&sig2=b4nmWHkIfJzmn0VqhXo 92A&usg=AFQjCNE4A5eiGYT2DWvuLMSkxO01C-ZTdw

Motosiklet - Motorcycle

kazaya karışan taşıt sayısı
    31577

ölümlü kazaya karışan taşıt sayısı
    213

yaralanmalı kazaya karışan taşıt sayısı
    31364

ölen sürücü sayısı
    182

yaralanan sürücü sayısı
    27085

sonuç: ölümlü motosiklet kazaları toplam motosiklet kazalarının binde 6'sını oluşturuyor.

hesaplamada hata yoksa lütfen insanları motosikletten soğutacak garip istatistikler vermeyin.
    furkanesen, kngsze, redlion999 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

İronMMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150T
    Ne kadar dikkatli gitsemde dün bende sokağa dar açıyla girmek isterken kendimi arabanın altında buldum 2dir oluyor ön lastik yeni ama sıkıntısı ne anlamdım en korktuğum şey bu aralar virajlar 2. Olarak motorları görmezden gelen kendine ve başkasına saygısı olmayan 4 teker sürücüleri.

Motosikleti
    Kuba çita 100r gold
    Alıntı santo78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sizde yanlis anlamayin ama 5 tane araba var demissin ve birinin basina gecip surmem nadir demissin o zaman nacizane tavsiyem madem binmiyorsunuz fazla bir tanesini satip daha guclu bir motora yatirabilirsiniz. Zannedersem sizin motor Kuba Cita 100r o motorla tiri boydan boya gecmek Sirat koprusunu gecmekten daha zor. Hizli atik bir motor alirsaniz zannedersem goz acip kapayincaya kadar gecersiniz. Bu tavsiyemle ilgilenmezseniz o zaman diger bir cozum tirlarin yanina sokulmamaktir yol genisleyene kadar sizin rahatca gecebileceginiz bir alan olana kadar arkada tingir tingir yani.
    Abi motorum hakkında dediğin doğru bende farkettim ve şu an henüz açılmadı motor, açılmadığı içinde henüz anca 110 falan basıyorum. Ama öyle keyif için aldığımız araba değil 5 dediysem bizim tekstil var 2'si kendimiz kullanıyoruz, 3 taneside servis aracı. Ama işin özü, ben kendim almıyorum babam aldı motoru,
    babam motordan çok korkar 2 sene önce benim motor süreceğim aklının ucundan geçmezdi, Babam motora şöyle bakıyor 2 teker şeytan işi olarak bakıyor daha hiç binmediği bir şeye böyle bakması yanlış bir şey ama parasında değil babam motordan anlamaz, olaya şöyle bakıyor pahalı büyük motor daha fazla hız ve daha çok kaza riski olarak bakıyor. Bundan önce atv almıştım onu bile almakta kararsızdı babam biraz oldu bittiye getirdim Yani uzun bir süre bununla idare edicem gibi geliyor Ama dediğiniz gibi tırları sollamaktan korkuyorum ve sollamıyorum arkasında dursam yavaş gidiyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:33 ----------

Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendi soruma kendim cevap vereyim. egm nin tüik için yaptırdığı 2012 yılına ait rapor sonucudur.

kaynak: https://www.google.com.tr/url?q=http://www.tuik.gov.tr/IcerikGetir.do%3Fistab_id%3D70&sa=U&ei=jKRjU4qTN4-u7AbV94DIBA&ved=0CCgQFjAB&sig2=b4nmWHkIfJzmn0VqhXo 92A&usg=AFQjCNE4A5eiGYT2DWvuLMSkxO01C-ZTdw

Motosiklet - Motorcycle

kazaya karışan taşıt sayısı
    31577

ölümlü kazaya karışan taşıt sayısı
    213

yaralanmalı kazaya karışan taşıt sayısı
    31364

ölen sürücü sayısı
    182

yaralanan sürücü sayısı
    27085

sonuç: ölümlü motosiklet kazaları toplam motosiklet kazalarının binde 6'sını oluşturuyor.

hesaplamada hata yoksa lütfen insanları motosikletten soğutacak garip istatistikler vermeyin.
    Ben kimseyi motosikletten soğutmak istemem çünkü motosiklet benim için bir bir tutkudur. Yanlış bilgi verdiysem herkesten özür dilerim, Bu istatiği fıs bir siteden gördüm aklımda kalmış mamafih yinede çok olduğunu belirtmek isterim çünkü bu insan hayatı. Bir insanın hayatını kimse satın alamaz, Motorcu demek, en iyi şöförlük sezgisine sahip insan demek benim için

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH

(ne demek istediğimi anlamışsınızdır umarım)

Motosikleti
    Kuba çita 100r gold
    Alıntı Ose adlı üyeden alıntı Mesajı göster

(ne demek istediğimi anlamışsınızdır umarım)
    ee noluyo ki ben zaten başlığa yazmıştım

ahmetersoz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 KN
    Bizde olay motorsiklete saygı yok değil, genel olarak saygı yok. Geçen gün kavşak tan sola döneceğim en soldayim. Solumda bir motorsikletlik yer var motorcu bir arkadasimiz sagolsun o aradan gecip solluyor. Biz motorcular bile birbirimizi anlamiyorken hiç motorsiklet kullanmayan birinin anlaşmasını saygı duymasını beklemek zor. Öncelikle kafayı değiştirmeniz lazım.

Motosikleti
    Kuba çita 100r gold
    Alıntı ahmetersoz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizde olay motorsiklete saygı yok değil, genel olarak saygı yok. Geçen gün kavşak tan sola döneceğim en soldayim. Solumda bir motorsikletlik yer var motorcu bir arkadasimiz sagolsun o aradan gecip solluyor. Biz motorcular bile birbirimizi anlamiyorken hiç motorsiklet kullanmayan birinin anlaşmasını saygı duymasını beklemek zor. Öncelikle kafayı değiştirmeniz lazım.
    Gerçekten doğru biz bile birbirimize saygı duymuyoruz, Aklımda kalan yanlış bir istatislik vermişim, herkes atar yapıyor hemen, Kardeş motosikletçi ne olursa olsun motosikleti bırakmaz, Benim sözümle motoru bırakacaksanız zaten siz motorcu değilsinizdir.. İmza: M. ATEŞ

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Alıntı hasanrs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu dediğini (Ülke yanlış olabilir ) ABD de bi adam yaptı çok güldüm ya adam scooter kullanıyor Arkasından araba sürekli zart zart Korna basıyordu.Motorlu adam çıldırdı motorun önünede balta taşıyormuş arabayı baltayla kovalamaya basladı Youtubede Videosuda var

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    buyuk kentlerde 250 cc den baslamak lazim. Benim motora yeni piston kiti takildi, rodaj yapacaksin dediler. 70-80 hizla maksimum gidebiliyorum. Hergun cile.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)