Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet İdare Etmez !!

Motovento
    REKLAM ALANI
    kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Öncelikle merhaba,bu konuyu açmamda ki sebep benim gibi sazanların,başıma gelen şeylerin başlarına gelmemeleri için.(bende anlamadım ne dediğimi).

Hikayemi en baştan anlatacağım.Konuyu açacağım bölüm etkinlik gezi fotoğrafları bölümü olacaktı ama ben bildiğiniz kabus yaşadım.Velhasıl..

Malumunuz 1 Mayıs tatildi fakat patronun işgüzarlığına çalışacak gibi görünüyorduk ve isyan ettim yarım gün çalışma kararı aldık.Akşamdan haberleştiğimiz forumdan hasan abi ile buluştuk.Her şey güzel.Lastiğimin durumu kötüydü dedim iade eder zaten cumartesi değiştireceğim.Hadi dedik şileye.Yolla idael hızlarda 80-90 ile gittik,şileye vardık.Tam sahil girişinin orda benim arka lastik afedersin şey gibi yanaktan boydann boya yarıldı.Lastikçi de yok olan da kapalı e napalım kitleyelim motoru cumartesi gelir alırım dedim.Kitledik başladık takılmaya (Hasan abiden fotoğrafları buraya bekliyorum)sahil gezmesi,yemek v.s. derken saat 18.00 olmuş.Dedim siz gidin ben tamirciyi bekleyeyim(saat 8 gibi geleceğim dedi)gelmezse otobüse atlar eve giderim(Saat 10 da en son otobüs).Onlar bastı gitti.Ula kaldık mı tek başımıza peder beye de en fazla 3-4 saat sürer dedik.
    Sıkıntıdan patlıyorum motoru kiltediğim yere yürüdüm(3km(şişko bir insan için az değil ))Kilitleri açıp başladım sürüklemeye motoru yaklaşık 700m sürükledikden sonra çektim adamın dükkanının önüne saat gece 02.15 gibi geldi Lastiği değiştik yola çıktım.Kıyamet gibi yağmur b*k varmış gibi siyah vizör taktik burnumun dibini göremiyorum kapatınca,Allahtan gözlük kullanıyorum da o biraz korudu gözümü ona da bir silecek lazım aslında zifiri karanlık o kadar saat beklemenin yorgunluğu,evdekilerin azarı mazarı derken donuma kadar çamarşır makinesinden çıkmışcasına ıslandıktan sonra saat 4 de eve geldim.Sabah saat 7 de kalktım işe geçtim.Yola çıkmadan hasan abi dahil 1 kişi daha lastiklerin durumu kötü diye söylemişti ! İDARE EDER demez olaydım.Bana iyi bir ders oldu açıkcası o kadar saati kayıp olarak görmedim.

Bu kabusun güzel olan kısımları.
    1.Şilede yaya olarak da gezilecek on numara yerler varmış neredeyse hepsini keşfettim.
    2.Çok güzel ve çok ucuz yemekleri olan tepe bölgelerde bulunun lokantalarda zırt pırt yemek yedim
    3.Sahilde boş boş denizi seyrederken yan tarafta bir kız oturuyordu,yaklaşık 1 saat sohbet ettim telefon numarasını da aldık hayırlısı
    4.Motosikletin 1 ayda elim ayağım herşeyim olduğunu anladım.
    5.Motoru aldığımdan beri yapmadığım bütün fiziksel aktivitenin dibine vurarak baya bir kalori yakmışımdır herhalde.
    6.Yağmur ve sisli bir gece yolculuğu deneyimi oldu(Yağmur damlaları suratıma mermi gibi geliyordu)
    7.Bir tane endurocu abiye otostop çekip onun gezdiği yerleri arkasında gezdim
    8.Beklediğim tamircinin yan tarafında küçük bir odalı yere ocak tarzı bir şey yapmışlar yaklaşık 6 kişi saat 12den 2 ye kadar beni misafir etti 10 numarada muhabetleri vardı

Böyle yani uzun lafın kısası aman diyim,motosiklet idare etmiyor
    (Anlatmadığım bir sürü detay da var şu an kahvemi yudumlayarak yazdım hala içim üşüyor uykulu bir şekilde çalışmaya devam :()

Dipnot:1 hafta önce motosikleti sağa yatırdığım da cebimde telefon vardı arka tarafı parçalandı o yüzden hiç foto yok aslında var ama hesap makinesiyle çekilmiş gibi
    Dipnot2:Sabahtan bir şirket kuruluşumuz vardı evraklar bendeydi ve motor lazımdı o yüzden bırakmadım.
    ugurcan88, hasansonmez, Slang ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    *Bu kadar devrik cümleyi bir arada kullandıgınız için sizi kutluyorum...
    *Sansürlenerekte olsa dolaylıda olsa forumda argo kelimeler yasak...
    *Yukarda yazdıklarımı kişisel algılamayın sadece bilgilendirme amaçlı söylüyorum Geçmiş olsun...

Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı Ose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    *Yukarda yazdıklarımı kişisel algılamayın sadece bilgilendirme amaçlı söylüyorum Geçmiş olsun...
    Devrik cümleleri severim.En azından normalde fazla konuştuğum için bunu yazıya dökmek zor oluyor.
    Foruma üye olmadan önce 'naqı10'şeklinde yazan ergenlerdendim.
    Her şey yavaş yavaş...
    Kişisel algılamadım , teşekkür ederim.
    phradrel, Carbondioxid ve metinkilic bunu beğendiler.
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    kngsze geçmiş olsun. Bu bana da iyi bir ders oldu! Fotoları en kısa sürede yükleyeceğim.
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    arkadas bu aralar forumda herkez turkce ogretmenı cıkmaya basladı. nereye ne konu acılsa 1. madde devrık cumle muhabbetı olup cıkıyor hadı hayırlısı.
    kngsze, ahmetersoz1 ve hasanrs bunu beğendiler.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaş insan aramazmı? ben sana orda kalırsan beni ara dedim ford connect vardı gece bizdeydi onunla kaptırır gelirdik motoru da arkaya yatırırdık mis. Cesarete bak,hasan abi ciğer mi yedirdin sen buna?

Zaten arkadaşla gece gezmeye yer arıyoduk...
    kngsze bunu beğendi.

Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı Osırıs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş insan aramazmı? ben sana orda kalırsan beni ara dedim ford connect vardı gece bizdeydi onunla kaptırır gelirdik motoru da arkaya yatırırdık mis. Cesarete bak,hasan abi ciğer mi yedirdin sen buna?

Zaten arkadaşla gece gezmeye yer arıyoduk...
    Ne biliyim abi o saatte rahatsız etmek istemedim

Ama gece yolculuğu hem mükemmel hem rezillik..Uzunların açık olmasına rağmen 20-30 metre önüm görünmüyor

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kngsze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne biliyim abi o saatte rahatsız etmek istemedim

Ama gece yolculuğu hem mükemmel hem rezillik..Uzunların açık olmasına rağmen 20-30 metre önüm görünmüyor
    Ben gece zaten 1 2 gibi eve geçtim,onun dışında arkadaşla dışardaydık az dolandık sağı solu ama aklıma da gelmedi değil elim telefona gitti geldi arasammı diye.. Neyse geçmiş olsun artık daha hassas olursun lastik konusunda benim eski ircler sıfırdı ama yine değiştirdim,bu mesele çok sakat

Sosyete59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni windy s
    edebiyat yada türk dili forumunda takılsana sen :D
    Blackeagletr bunu beğendi.

rogget - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 esd,ybr250,dragstar650,kanuni tiger 250
    ahah a dün bende yolda kaldım geçende :D konu kirliliği yapmıyımda buraya yazayım.kanuni tiger kullanıyorum bir süredir.benzin ışığı yanıyordu km yi takip etmemiştim hadi benzinciye kadar gidip alayım ama şurayada uğriyim burayada uğriyim derken 20km kadar gitmişim farketmedim hıkık hıkık diye benzin bitti kaldım.neyse ilerideki benzinciden bidonla benzin aldım doldurdum çalışmadı malum depoyu üflemek lazım hava yaptı.orda bi kafam oldu zaten sonra marş almadı''kontak yönü tersmiş kanuni'de'' . ayak marşı yok vurdurabileceğim yer yok.koltuğu kaldırdım aküye bakayım diye bide ne göreyim ''akü yok'' meğer şasenin altındaymış. niye çalışmıyor derken usta yı aradım çocuğu gönderdi.çalıştırdı.gittim bide akü yalan olmuş onu değiştirdim yenisini aldım.yani benzin idare etmez
    kemboo bunu beğendi.

Motosikleti
    Apache *11
    *Yukarda yazdıklarımı kişisel algılamayın sadece bilgilendirme amaçlı söylüyorum(.)Geçmiş olsun...
    Sonradan dikkatimi çekti

O bu değil bütün herşey bir anda olmaya başladı.
    Şimdi fark ettim,lastiği değiştiren adam(usta demeyeceğim)arka tekerdeki egzoz bağlantısını çıkarmış.
    Geride takmamış ortadan çatlak egzozla yapmışım o kadar km

Verilmiş sadakam varmış'diyerek hiç bir şeyi ihmal etmeyeceğim.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    abi lastik söküp sonra somunları takmadan adamı yollayan usta biliyoruz kontrol edin böyle şeyleri. Olay fena atraksiyon olmuş gerçekten büyük cesaret o saatte öyle gitmen.Geçmiş olsun bir daha tekrarlanmaz inşallah
    ahmetersoz1 ve rogget bunu beğendiler.

Motosikleti
    Apache *11
    1 musibet 1.000 nasihatten iyidir'derler ya.
    Aklımı başıma almam gerekiyormuş.Zaten son 2-3 gündür bir agresiflik vardı.
    Hani tamam ben motosiklet kullanmayı öğrendim,edalarındaydım.
    Bu olay beni baya sarstı,kendime getirdi.
    Daha bilinçli ve dikkatli kullanıcı olurum İnşallah.
    kemboo bunu beğendi.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    Üç nokta kullanımında da yanlışlık var. Sanırım hiçbirimiz doğru yazmayı öğrenemedik.

"ama maşallah hepimizde kibir on numero"
    ahmetersoz1 bunu beğendi.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

papirus00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09 Tracer
    Alıntı kngsze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devrik cümleleri severim.En azından normalde fazla konuştuğum için bunu yazıya dökmek zor oluyor.
    Foruma üye olmadan önce 'naqı10'şeklinde yazan ergenlerdendim.
    Her şey yavaş yavaş...
    Kişisel algılamadım , teşekkür ederim.
    Geçmiş olsun hocam güzel bir tecrübe olmuş, bizimde ders almamız lazım. Bu arada dikkatimi çekti. Sizde Dikkat eksikliği bozukluğu olabilir. Biraz araştırın isterseniz DEHB olarak.
    kngsze bunu beğendi.

Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı papirus00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun hocam güzel bir tecrübe olmuş, bizimde ders almamız lazım. Bu arada dikkatimi çekti. Sizde Dikkat eksikliği bozukluğu olabilir. Biraz araştırın isterseniz DEHB olarak.
    Hocam bahsettiğiniz hastalığın 3 dalı var.3 dalınında çoğu özelliği mevcut
    Hassktr diyerekten araştırmaya devam edeceğim.Teşekkürler..

sabiht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ''Her şer de bir hayır, her hayır da bir şer vardır'' derler... Geçmiş olsun...

Motosikleti
    Henüz yok, en kısa zamanda
    Devrik cümleler iyidirler. Samimidirler. Hangimiz hayatta en iyi Türkçeyi kullanıyoruz ki.
    Kardeşim başına olay gelmiş bir ton, olsun geçmiş.

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gecmis olsun. Lastik yanaktan yarilmis. Hakikaten sanssizmissin o gun.
    Motorda sanssiz gunleri oluyor insanin. Dunde benim vardi, once servisin yokusunu cikamadim. (bilenler icin Surat motor tvs servisi) Yokusun ortasinda durup kalinca geri geri suruklenerek park halindeki motorlara daliyordum, ustalar kosup tuttu. sonra bir kac kaza atlattim, bende bugun surmeyecegim bu aleti diyip eve gittim.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    gecenin 2 sinde elimde scooter lastiğiyle 7 km yürüyüp lastikçiye gittiğimde lastikçinin ilk sözü şambrelli motosiklet lastiği tamir etmiyorum olmuştu sen yine şanslıymışsın.
    kngsze bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)