Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

2T 125 Motor tavsiyesi arıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    AGAWORM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot 103 IIC (El yapımı)
    Arkadaşlar internette araştırdım fakat DERBI GPR 125 2T den başka 2T 125lik ss motor bulamadım , rica etsem aklınızda bulunan 2T ss modelleri yazarmısınız ? Şimdiden çok teşekkürler .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Aprılıa RS 125.
    Bende bir gpr 125 kullancıysıydım bir ara.

AGAWORM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot 103 IIC (El yapımı)
    Alıntı APALA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aprılıa RS 125.
    Peki motorunuzdan memnun muydunuz ? Sizce başlangıç için ideal bir motor mu ? 2zamanlı olmasının avantajları ve dezavantajları nedir ?
    İstanbul Avrupa yakasında akvaryumla ilgili tüm sorunlarınıza ücretsiz cevap alabileceğiniz biriyim . İsteyin kapınıza kadar geleyim

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    Alıntı APALA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aprılıa RS 125.
    bende merak ettim nasıl bı makına acaba.hız tork vs.bakım.artı arıza cıkarma durumu.genel bılgı verirsenız sevınırz

PamirGt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250r
    Alıntı AGAWORM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki motorunuzdan memnun muydunuz ? Sizce başlangıç için ideal bir motor mu ? 2zamanlı olmasının avantajları ve dezavantajları nedir ?
    Motor konusunda Derbi'nin 125 naked modelini sürdüm.Performansı gayet yerinde.Avantajlarına ve dezavantajlarına gelirsek.Performansı diğer 125 cc motorlara göre çok çok fazladır ancak çabuk yıpranır her benzin aldığınızda, benzinzinle beraber depoya yağ koymanız gerekir.Daha bilgili arkadaşlarım yanlılşım varsa düzeltirse sevinirim.İyi günler iyi forumlar

Yırtık don'dan çıkma modu ON , 2 motordan aprilia olanı arkadaşta mevcut idi, sesi elektrikli testere mobilet gibi gelsede, 2 zamanlıların bana kalırsa tehlikeli klasmanındalar.

Başlangıç motoru değiller, her ikiside 20 beygir üstü muazzam güçteler, gaz kolunu fazladan çevirmeye gelmezler acemiyi aff etmezler.

Tabii 2. el olarak ne durumda olurlar orası muamma.

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    125cc 20 beygir ??? onilayy

Alıntı mekan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125cc 20 beygir ???
    APRILIA RS 125 2T Motor gücü: "28" beygircik

DERBI GPR 125 2T Motor gücü: "23" beygir

kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Hocam bu motorların fantazisi ne ?
    İlk defa duyuyorum da

Düşük cc max. tork mu
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

Safkan pist motoru diyebiliriz, külliyata sahip değilim ancak, 125cc klasmanında pist yarışları dahi yapılıyordu.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı kngsze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk defa duyuyorum da

Düşük cc max. tork mu
    köküne kadar performans KTM EXC300 70 küsür beygir diye biliyorum

kemboo, cenkito ve kngsze bunu beğendiler.
    Heil Spellcheck

rambomert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk 125/ zealsun ms 150-7
    Alıntı kngsze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk defa duyuyorum da

Düşük cc max. tork mu
    en kötü 2 zamanlı 125cc bir motor 250cc 4 zamanlı bir motora denk geliyor bu motorun kalitesine göre yükseliyor.2 zamanlı motorlar daha seri ve daha torkludur. genelde arazi motorları 2 zamanlıdır

(2 zamanlı motor benzine acımaz su gibi içer orası ayrı)

Motosikleti
    Apache *11
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

Alıntı rambomert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en kötü 2 zamanlı 125cc bir motor 250cc 4 zamanlı bir motora denk geliyor bu motorun kalitesine göre yükseliyor.2 zamanlı motorlar daha seri ve daha torkludur. genelde arazi motorları 2 zamanlıdır

(2 zamanlı motor benzine acımaz su gibi içer orası ayrı)
    En kötü 125cc 2 zamanlı, hatta iyi olanlar dahi 250cc her 4 zamanlıya herzaman denk gelemez, örneğin avatarın altındaki minsk'in 125cc 2 zamanlılıarı okadar değildir hatta 4 zamanlı cg kadar ya vardır ya yoktur

Aprilia rs125 beygir gücü şuan kullandığım apachi ile aynı beygirde ve sanırım aynı karbüratörü kullanıyoruz, diri olanı ile bir kıyaslama yapmak isterdim açıkçası, hatta kısa ivme ve sürat atışması, tabii sırf performans ölçmek adına.

Safkan Cross derseniz bencede 4 zamanlıya göre, 2 zamanlısı pistin arazinin kralıdır.

Motosikleti
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En kötü 125cc 2 zamanlı, hatta iyi olanlar dahi 250cc her 4 zamanlıya herzaman denk gelemez, örneğin avatarın altındaki minsk'in 125cc 2 zamanlılıarı okadar değildir hatta 4 zamanlı cg kadar ya vardır ya yoktur

Aprilia rs125 beygir gücü şuan kullandığım apachi ile aynı beygirde ve sanırım aynı karbüratörü kullanıyoruz, diri olanı ile bir kıyaslama yapmak isterdim açıkçası, hatta kısa ivme ve sürat atışması, tabii sırf performans ölçmek adına.

Safkan Cross derseniz bencede 4 zamanlıya göre, 2 zamanlısı pistin arazinin kralıdır.
    ben croos sınıfı yamaha-honda vs sınıfındaki 2 zamanlı motorlar için en kötüsü 4 zamanlı 250cc ye denk gelir demek istedim. minsk 125 kullanıyorum arkadaşımın 150cc cg sini de kullandım ama bana sorarsan minsk daha atik ve torklu onun için kullanmadan birşey söylenemez

Minsk, ilk piyasa yapıp nostaljik/yuvarlak hatlı modelini, sonrasında daha modernist hatlı olanı çıktığında yeter dercede her 2 modelini, kıyas yapmak içinde Cg hemde 125cc olan Honda'yı yeter dercede kullandım, 90'ların orta ve sonlarına doğru

Cross sınıfta 2 zamanlı olanlar diye belirtse idiniz daha isabetli olurdu bende katılırdım bu yoruma.
    rambomert bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Minsk, ilk piyasa yapıp nostaljik/yuvarlak hatlı modelini, sonrasında daha modernist hatlı olanı çıktığında yeter dercede her 2 modelini, kıyas yapmak içinde Cg hemde 125cc olan Honda'yı yeter dercede kullandım, 90'ların orta ve sonlarına doğru

Cross sınıfta 2 zamanlı olanlar diye belirtse idiniz daha isabetli olurdu bende katılırdım bu yoruma.
    benim kıyaslama yaptığın çin malı cg 150cc idi yani aralarında çok büyük bir fark olmasada minsk daha atik geldi kalkışta filan
    benimki minsk bu model :

Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Motosiklet sitesinde 2 zamanlı motordan bi haber üyeler mevcut zaten açıklama yapanda bi kaç eski üye nerde o eski mt kullanıcıları uzun uzun tartışmalar :/
    dockerengin bunu beğendi.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Derbi gpr 125
    Aprilia rs 125, (250 cc olani da var ama bulmak imkansiz gibi birsey)
    Cagiva mito 125 (eskiden raptor 125 de vardi)

Derbi 4,5 -5 litre gibi bir yakit tuketimine sahip.
    Digerlerini test etme imkanim olmadi.
    kngsze ve AGAWORM bunu beğendiler.

Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı Ose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet sitesinde 2 zamanlı motordan bi haber üyeler mevcut zaten açıklama yapanda bi kaç eski üye nerde o eski mt kullanıcıları uzun uzun tartışmalar :/
    Her motosiklet modelini bilmek zorundamıyım ?

Sen yemek yiyorsun ama detayına kadar nasıl enzimlerine ayrılıp sindirildiğini biliyor musun ?
    Yada her yemek yiyen biliyor mu ? Ben motosiklete biniyorum iç aksamını bilmek zorunda mıyım ?
    Daha önce rastlamamış olmam cahillikten mi ? Yoksa eski model olduklarından mı ?

Eleştireceğine kendini geliştir bizi aydınlat...
    AGAWORM bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)