Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

CBR 500 R 2000 km Sonrası Sürücü Yorumları

Motovento
    REKLAM ALANI
    SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Alıntı Berke90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Henüz hiç video çekmedim. Gopro alınca güzel videolar eklerim foruma. Egzoz sesinide sizin için çeker koyarım yarın öbür gün. Ama ses güzel. İyi ısındıktan sonra çok tatlı patlamalar yapıyor, insanın içini bir hoş yapıyor
    eyvallah hocam sağol dün bakım için götürdüğümde üstüne oturdum, sandığım gibi değildi. baya dik bi duruşu var öyle yatma filan yok 600rr'a göre.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Berke90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Henüz hiç video çekmedim. Gopro alınca güzel videolar eklerim foruma. Egzoz sesinide sizin için çeker koyarım yarın öbür gün. Ama ses güzel. İyi ısındıktan sonra çok tatlı patlamalar yapıyor, insanın içini bir hoş yapıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:12 ----------

Evet biraz daha yatık.
    Ben bir gidip canlı canlı göreyim şunu. Depo hala CBR 250 R gibi geliyor yaw NİNJA nın depoyu çok sevmiştim.Dizle tut viraja gir demiş adam resmen.Yan yana fotolarını bekleriz

Berke90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 500R
    Alıntı ErknOzyurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bir gidip canlı canlı göreyim şunu. Depo hala CBR 250 R gibi geliyor yaw NİNJA nın depoyu çok sevmiştim.Dizle tut viraja gir demiş adam resmen.Yan yana fotolarını bekleriz
    Tabi ki ninjaya göre artıları veya eksileri olacak ama genele baktığımızda cbr 500r sınıf geçiyor ::

MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Cbr250r çift silindir ve abs fren sistemide olsa aralarında pek bir fark olmayacakmış.

Motosikleti
    Honda CBR 500R
    CBR 500R hem kalbe,hemde mantığa hitap ediyor.Ninja 300 son hızda fazlası olabilir fakat işletme maliyetlerinde arasında ciddi farklar olacaktır.Şöyle örnek vereyim 1000km bakımım da ıpone yağ kullanıldı,yedek anahtarımı kaybetmiştim fabrikadan anahtar istenip yeniden kodlandı (anahtarın çekilmemiş hali 130tl civarında)bu şartlar altında bakıma 260tl para ödedim,400 tl civarında gözden çıkmışken derin bir nefes aldırdı.Bu kadarı bile benim için büyük artı.Sonuç olarak motoru almakla maliyeti bitmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:39 ----------

Alıntı yavuzseker82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elbette kullanım farkı olabilir zaten depoyu fulleyip sıfırlıyorum motoru agresif kullanmayı seven biriyim benim sakin kullanım seklim bile Size sert gelebilir 4 lt altına dusermi elbette duser ama motoru sırf yakmasın diye kullanırsan duser benim verdigim olcum bilgileri keyiften odun vermeden kullanarak aldıgım bilgiler yoksa eminim bu motor 3,5 lt gorur kullanım onemli bir faktör. Elbette keyif isi kisiden kisiyede degisecektir zaten benim yazımda gunluk karma kullanımında suan 4,3 oldugunu yazdım bu değerler bile 500 luk makina ıcın mukemmel bu arada makinan hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin
    Teşekkür ederim,yakıt konusunda aslında demek istediğim ekonomik kullanma ile agresif kullanım arasında uçurum yok bu kısmı çok güzel.Bu arada teşekkür ederim,sizede hayırlı olsun,kazasız belasız sürüşler.

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Berke kardes tavsiye ederim aynalari Ninja 300'un kiyle degistir hem havasini degistiriyor motorun hemde orjinal aynalarin kollari cok uzun sanki hamambocugu anteni gibin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:50 ----------

Bu resimde tulumla CBR500R nasil durur bir fikir verebilir bazi arkadaslara.

yavuzseker82 bunu beğendi.

yavuzseker82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 500 R
    Alıntı santo78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Berke kardes tavsiye ederim aynalari Ninja 300'un kiyle degistir hem havasini degistiriyor motorun hemde orjinal aynalarin kollari cok uzun sanki hamambocugu anteni gibin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:50 ----------

Bu resimde tulumla CBR500R nasil durur bir fikir verebilir bazi arkadaslara.

http://i.hizliresim.com/RykaX6.jpg
    evet aynen katılıyorum aynaları çok uzun kalıyor fakat ninja 300 aynalar daha kibar uyarmı ve görüşü ne derece etkiler bilmiyorum arkadaşımda ninja 300 var müsait olursa ninjasından söküp deniycem

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Benim CBR150R 'ye ben ninja 300 aynasi taktim nasil durduguna fikir vermesi bakimindan resimler asagida , uzunlugu elciklerden biraz daha kisa yani elciklerden daha fazla disari tasmiyor.

mete_han bunu beğendi.

yavuzseker82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 500 R
    Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ninja 300 teknik verisi
    Maksimum Güç/Tork
    39 PS (11,000 rpm) 27N.m 10000rpm
    honda teknik verisi
    Maks. Güç/tork
    (kW@dev/dak) 35 Kw @ 8500 (47,6 PS)
    (Nm @ dev/dak) 43 Nm @ 7000

http://www.youtube.com/watch?v=RM4hf6dwkXM
    başka bir konuda arkadaş eklemiş

Motosikleti
    Honda CBR
    250R ve 500R yan yana...

mete_han bunu beğendi.

ne guzel yazmissin oyle ama bence pahali

gokhanarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250 Naked
    NİNJA 300 Alınca deneriz 300 CC ile yanından geçeyim Hemen hemen aynılar diyebilirim.Deposu NİNJA nın daha büyük.Piste giderseniz CBR ın o küçük deposu sliders eritmenize izin vermez bilgin olsun.Ha yaparsınız ama yorulursunuz tutunacak şekilde bir depo değil.NİNJA 300 ile yan yana koyunca motor resmen SUPERTOURİNG gibi duruyor.
    Hocam sakin olun, Hyosung GT 250 R'ın da 0-100'ü 6 saniye, ne yani bu mu motorun kalitesini gösteren? Honda'nın artılarını eksilerini yazmış adam artçı için çok iyi demiş, Kawa'nın artçı için hiç bir artısı olmadığını öğrendik, parça durumunu zaten herkes biliyor. 200 km hızı görüyor diye insanlar Ninja 300'ü mü tercih etsin? Hyosung'la da Ninja 300'ü yanyana koyunca Ninja oyuncak gibi duruyor? Bu nasıl bir mantık yahu adam resmen baltalamaya gelmiş onuyu
    MOTORUN İLE KORUNMADAN İLİŞKİYE GİRME

Motosikleti
    Honda CBR
    https://www.youtube.com/watch?v=k2ayUubmNgo&feature=player_detailpage

Artılar Eksiler...

honda cbr 500 ıcın boy en az kac olmalı

Motosikleti
    HONDA-CBR125R-KAWASAKİ NİNJA250R
    arkadaşlar 500r hiç görmedim fakat ss 500cc bir makina nasıl 200 ün üzerine çıkamaz şaşıyorum hiç olmazsa cbr500r bi 220 falan yapar diye düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:43 ----------

benim cbr125 bile düz yolda 145 görüyorum üstelik sabit 145 le gidiyor nasıl olurda 500r la 250cc ler arasında çok fark olmaz hayret ediyorum

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Hacım 2 sini kıyaslayınca ona özgü.Hondanın ruhsuz bir tasarım anlayısı var.Bak bende CBR250 kullandım.Rakibi yok o segmentte diye gidip aldım. Ya anlamadığım nokta neden ZX6 gibi kasalar 500 cc motor sokup yaymıyorlar.

Açıkçası motorda şekilde ararım.Zevk sonuçta CBR500R güzel ama yanyana baksana dostum NİNJA 300 DEN daha fazla piyasada tutunacak motor olduğunu kabul ediyorum ama Kızdığım nokta nerde bu 200cc

http://www.magmotardes.com/wp-conten...motardes-1.jpg
    Feel the way

Motosikleti
    kuba kee100
    Konu sahibi arkadas @Berke90 burada mi?
    Hala kullaniyorsan bu modeli, tavsiye eder misin? İyi ve kotu yanlari nelerdir bahsedebilirsen memnun olurum
    Tesekkurler

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)