Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yol bakım ve Onarım konusunda (Belediye)

Motovento
    REKLAM ALANI
    a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Arkadaşlar hepimiz zaman zaman karşımıza aniden çıkan çukurlar sonrası "acaba motosikletimin jantına zarar verdi mi?" diye
    Yada yeniden kazıma-asfaltlama sonrasında yoldan 10-15 cm yukarıda bırakılan logar kapaklarından dolayı "son anda farketmeseydim az daha motoru deviriyordum ucuz atlattım" diye düşünüyoruzdur

Peki ya bu konuda sorunlarımızı iletebileceğimiz bir yer yok mudur?

ben istanbulda ikamet ediyorum ve dolayısı ile sorum ilk etapta İBB için geçerli
    Yol bakım ve Onarım konusunda İstanbul Belediye' sinin internet üzerinden bozuk yol ile alakalı (googlemap gibi bir siteden) tam koordinatlarını verip de şikayetimizi iletebileceğimiz bir yer neden yok?

Yada varsa konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatabilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    anilozerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Bağlı olduğunuz ilçe belediyesinin fen işleri bölümü ilgilenmekte fakat ilgileneceklerini hiç sanmıyorum.Karayollarında çalışıyorum ordan biliyorum ilgilenmediklerini...

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Sokaklar ilçe/belde belediyeleri caddeler il ve büyükşehir belediyelerinin sorumluluğunda... İstanbul için beyaz masalar bu işe anında cevap veriyor onarım ne zaman yapılır bilmiyorum ama beyaz masa o gün içerisinde geri dönüş yapıyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    geceleyin önümde seyreden transit marka otomobili sollarken düz yolda anide karşıma çıkan logar kapağına vurdum uçtum havaya lakin toparladım ertesi sabah janta fln baktım çok şükür bişe olmamış lakin olmayacağı anşlamınada gelmez bu ülkede öyle dertlerimiz sorunlarımız varki bunları kimse düşünmez..... bu arada döküm jant tel olsaydı durum değişirdi diye düşünüyorum..

Şu videoyu izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum

http://www.izlesene.com/video/turkiy...tlanir/2944953
    esc bunu beğendi.

Y.S.F - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 > Hornet > cbf1000 > MT-07
    İstanbul için Beyaz Masa'nın linki aşağıda. Başka bazı illerin belediyelerinde de var sanırım bu beyaz masa olayı.

https://crmweb.ibb.gov.tr/
    “In God we trust; all others must bring data.” W. Edwards Deming

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    kısacası sadece oy toplamayı biliyorlar sonrasında hizmete gelince icraat sadece rant sağlanacak yere yönelik oluyor her nedense
    Belediyeler Kaldırıma çiçek ektikleri kadar yol bakım ve onarımına özen gösterseler O yollarda ölenlerin kabrine çiçek ekiyor olmazdık...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:14 ----------

Alıntı Y.S.F adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul için Beyaz Masa'nın linki aşağıda. Başka bazı illerin belediyelerinde de var sanırım bu beyaz masa olayı.

https://crmweb.ibb.gov.tr/
    O form o kadar gereksiz teferruat içeriyor ki insanı caydırmaya yönelik hazırlanmış gibi duruyor
    Ayrıca üşenmeyip başvuru formunu doldurup irtibata geçenlerin de karşılığında şikayeti ile ilgilenecekleri konusu muamma...
    Bence koordinatları verip de şikayet edebileceğimiz bir online iletişim seçeneği olması gerekir

Bu arada hiç ilgileneceklerini zannetmesemde yinede ulaştığım bir mail adresi;
    abdurrahman.atmaca@ibb.gov.tr
    Abdurrahman Atmaca
    Görev:
    Müdür
    Birim Adı:
    Avrupa Yakası Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü (1.Bölge)
    Telefon:
    0212 453 79 50

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar avrupa yakasında bir belediyede kontrol olarak görev yapıyorum..işleyiş şu varandaş talep attığı zaman geri dönüş ( sorunu giderme amaçlı) yapılıyor ve gideriliyor.birimim gereği motosiklet kullanıcıları talep geçmiyor ancak fen işleri veya yol bakım müdürlüklerine direk talep atın telefon ile veya mail ile.önce ilçe belediyesine atın şayet ibb bünyesinde ise bölge o zaman ibb nin aynı departmanlarına atın.birebir telefon daha etkili olur.ayrıca olmadı diye umursamazlık etmeyin arayın isteyin..mümkünse mail ile fotoğraf ile destekleyin takebinizi..bir kişi değil bir çok kişi istesin..bazı şeylerin değiştiğini farkedeceksiniz..kararlı olun.Allaha emanet olun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)