Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1000 km Rodaj bakımı sonrası, artçı alınır mı sorunsalı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Selam arkadaşlar.
    Suzuki Inazuma motorum 14 günde 1000 km'ye yaklaştı. Eşim, gezip duruyorum diye, yamuk yamuk bakmaya başladı iyiden.
    Ben niye gelemiyorum, dedikçe "Rodajdan rodajdan" diyorum sürekli.
    Perşembe kısmetse 1000 km bakımı yapılıyor.
    Bakım sonrası, Eşimi sakin sakin Riva yada Şile'ye götüreyim diyorum, hazır tatil iken.
    Yoksa bir sabah motoru yan yatmış bulup "kediden kediden" demesinden korkuyorum.

Ne dersiniz? Kitapta 800 km sonrası 8250 devire kadar zorlayın 1600 km ye kadar diyor.
    ilk 800 km ise 5500 devire kadar.
    Ben ise gerekli devir değişiklikleri ile ani hızlanmalardan kaçınarak ilk 100 km 4500 devri aşmadan,
    100-500 arası nadiren 6500 devri gösterip, 5500 devri aşmadan ve sabit devirle gitmekten kaçınarak,
    500-800 km arası ara ara 7000 devri göstererek, 6500 devri aşmadan ve sabit devirle gitmekten kaçınarak,
    800-1000 km arası ise ara sıra 8500 devri gösterip, 6500 devri aşmadan ve sabit devirle gitmekten kaçınarak kullandım.

Şuana kadar sağlıklı bir rodaj yaptığıma inanıyorum. Motorun performansı her gün artıyor. Günden güne hissediyorum. Güç açısından ani hızlanmalardan kaçınmak kaydı ile artçının sorun olmayacağını düşünüyorum.
    Ne dersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sosyete59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni windy s
    bence hiç birşey olmaz normal devirlerde gezerek şöyle düşün misal veriyorum sizin kilonuz 80 eşinizin 50 motoru 130 kg lik bir adam alsa sürekli artçılı geziyo gibi olur bence bişey olmaz

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    keşke ben 80 eşim de 50 olsa

Alıntı Sosyete59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence hiç birşey olmaz normal devirlerde gezerek şöyle düşün misal veriyorum sizin kilonuz 80 eşinizin 50 motoru 130 kg lik bir adam alsa sürekli artçılı geziyo gibi olur bence bişey olmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

Sesimi duyan var mı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Ne yaptınız siz 1000km rodaj ben 100lük motorum daha 0.km de iken artcı ile gezerdim 500km den sonra kilit sonuç 100lük bi motorun stabil hızı 60-80 arası iken benim ki 90-110 arası suzuki bi çinli kadar olamıyormu yazık

Hocam hiç bi sorun teşkil etmez kullanım klavuzunu iyi okumuşsunuz anlaşılan siz artcınızla beraber gezdikce motorunuz ona göre alışacaktırhatta artci ile gezdikten sonra artcınızı indirin motorunuzu bide öyle sürün farkı anlayacaksınız artcının yararı var zararı yok.... (Artcı taşırken kullanıma bağlı (Sakin kullanın)) zzamanla motorunuzun daha sağlıklı açıldıgınıda görürsünüz...

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    bunlar bu kadar kafaya takılıcak meseleler değil keyfinize bakın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)