Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

CBR 250R' I satıp SYM Wolf 250 Ye geçmekteki karasızlık

Motovento
    REKLAM ALANI
    ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı Evrenalpar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorda tek gözüme batan egsoz. Gerçekten çok kötü. Hiç değiştiren ya da siyaha boyayan falan da görmedim.

Ne takılır ki buna, bilmediğimden soruyorum..
    Bazıları performans eksozu takıyor. Orjinal görüntüyü siyaha boyamayla şekilden kaçamazsınız
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cem_bloodz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa250, CGL2003, CGL2005, GT250, Bajaj, YBR
    Alıntı suato21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR250R hangi ara,çift silindir oldu..
    aga sen ciddi misin ya ben tahminen çift silindir diye düşündüm eyvah eyvah
    İTLİK VE SERSERİLİK

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Alıntı cem_bloodz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga sen ciddi misin ya ben tahminen çift silindir diye düşündüm eyvah eyvah
    Gönül isterdiki çift silindir olsun ama malesef kardeşim,tek silindir..
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

Goosfraba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba, konuyu dağıtmadan size bursadaki iki motorun aynı oldugunu söyleyip çıkayım. Resimlere dikkatli bakın, anlarsınız.
    agrasiwe bunu beğendi.

Sym worlf ü yakından inceledim.
    Arabadan yada motordan az birşey anlayan adam aradaki dağlar gibi farkı anlar.
    Seramik silindir flan hikaye.
    Yakıt farkı dediğin nedir? bir depoda 20 km mi?
    Komik olmayın ya.
    Honda / Kawasaki / Yamaha / Suzuki bu gurubun içine başka markayı sokmayın.
    agrasiwe bunu beğendi.

Schizophren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max 250
    attan inip eşeğe binmektir

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    wolf 100 le giderken 5500 devirdemi oluyor?
    agrasiwe bunu beğendi.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    herkese fikirleri için teşekkür ederim, yalnız motorun kalitesi hakkında bence karamsar olmayın cidden kalteli motor he piyasada tutulmadı o ayrı mesele ama hakkını veren bir motor.

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen kardeşim !

Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alırsan satamazsın wolfu. Sahibinden de hala 1 yıl öce ki motorlarını görüyorum. ben 345 km lik yol yaptım daha dün. Gayet rahat yormadı beni.
    Malzeme kalitesi içinde wolf diyenlere akıl erdirmek zor. CBR her konuda 1-0 önde bana göre.

Motor bölümü uzun ömürlü demişsin. Wolf ü kaç sne kullanacaksın arkadaşım evladiyelik mi alıyorsun yarın o da kesmicek 600 lük diceksin.

Neyse karar senin tabi.
    hocam yakından inceledim, malzemel kalitesinde felan pek sıkıntı yok, zaten gördüyseniz yakından kendini gösteren bir makinedir. ayrıca ben 600 lük almayacağım kardeşim alamam yani, hergün 65 km yol yapıyorum işe git gel o kadar benzin parasını karşılayamam.

Alıntı Evrenalpar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorda tek gözüme batan egsoz. Gerçekten çok kötü. Hiç değiştiren ya da siyaha boyayan falan da görmedim.

Ne takılır ki buna, bilmediğimden soruyorum..

eksoz takmayı pek tavsiye etmiyorlar hocam, yalnız motor sesi çok tatlı güzel tok bir sesi var, cbr gibi değil... ama eksoza çok takılmamak lazım bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:22 ----------

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Drayke ve GP500-1st bunu beğendiler.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı Fatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komik olmayın ya.
    Hocam bende düşünüyordum , aradaki dağlar kadar farkı biraz açarmısın
    agrasiwe ve Drayke bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Komik olmayın ya.

bu farkı bende merak ediyorum.
    K o r @ y ve Drayke bunu beğendiler.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı fastturkish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu SYM Wolf kadar övülen bi motor görmedim, herkesi almış bi wolf sevdası. Suzukinin çakması esasında. AEA'nın 250cc karşılaştırmasını da izlediyseniz en az beğenilen motor olmuştu daelimden sonra. Honda satıp SYM almak bence de pek akıllıca bi hareket değil.
    Alıntı fastturkish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız AEA değil o teste katılan hemen herkes SYM hakkında olmusuz yorumlar vermişti. Yani sadece AEA'nın değil herkesin görüşü negatifdi SYM hakkında. Zevkler değişir ama kalite değişmez bence SYM Honda'ya değişilecek kalitede değil.
    Hocam o motosiklet titriyor diyen kadın, titreşim görmemiş. Wolf kullanmadıysanız başkasının ağzından yorum yapmayın lütfen. Herkes tutturmuş Sym honda'nın yanına gelemez diye. Doğru isim olarak Honda'nın yanına belki gelemez ama gerçekten objektif olarak bir insan 2 motoru da yakından incelerse wolf'ün çok daha kaliteli olduğu ortada. Ben ki totomu yırttım 3-4 kişiye cbr250 aldırdım. Çokta memnunlar yalan yok. Ama benim cbr aldırdığım kişiler geçici heves olarak kullanıyor. Şahsen ben 600cc de bir makine alırım ama yakıt olmuş 5 küsür. Hee bu arada o titreşim meselesi kullandığım motosiklet 15.000 km'de ve kazalıydı. Wolf'ten bahsediyorum. Kendi motorum ybr125 ve ybr'den hiç bir farkı yok titreşim konusunda. Orada çok övülen inzuma içinde konuşurum bir zat yaşanılan ve çıkardığı problemlere şahit oldum ama neyse. Her denilene inanmayın. Sırf yorum olsun diye de yorum yazmayın lütfen.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:06 ----------

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende kendi düşüncelerimi söylemek isterim umarım yardımcı olur;5 senedir cbf kullanıyorum ve şuan askerdeyim dönünce direk alacağı motor sym wolf 250,bundan 3 sene önce filan olsaydı heralde cbr 250 alırdım çünkü 250 sınıfında pek motor yoktu (şuanda seçenekler çoğaldı diyemeyiz) hem servis hem kalite hem 2. el piyasasını düşünerekten alırdım.

cbr 250 yi kullandım wolfu maalesef test etme imkanı bulamadım,bana göre cbr'da da titreşim var cbf 150 ye gör ama bu titreşim çinli motor titreşimi değil tek silindirin verdiği balansöründe kesebildiği min titreşimyani wolfde tek silindir ve balansör olan bir motor wolfu kullanmadım ama cbrdan fazla titreşim olduğunu düşünmüyorum..

gelelim cbr'ı satıp wolf alma konusuna bence bu konuda siz şanslısınız cbr 2.eli wolfe göre iyi olan bir motor bence rahatlıkla satıp uygun fiyata wolf alabilirsiniz hatta ben gecen hafta bayiden 11bin tl anahtar teslim fiyat aldım,facebook grubunda üyelere özel 10 bin tl anahtar teslim fiyat veriyolar..benim konuştuğum bayi fatih teki hüner motor.

son olarak ben olsam zaten wolfu alıcam demiştimama şuan cbrım olsa eğerki aldığım fiyata satabilirsem hemen değiştiririm..birde wolfun 2. eli cbr'a göre zayıftır,wolf mantıklı bir motor alıp uzun süre kullanma mantığıyla alınmalı şuan,ileride 2 el piyasası iyi olabilir ki bence bu gidişle honda kadar olmasada oturur.

birde hiç wolfunu satıp cbr almak isteyen görmedim ama sizin gibi olan bir kaç kişi daha forumlardan okudum bu da insana aklın yolu bir dedirtiyor
    Ağzınıza, elinize sağlık ne güzel mantıklı bir açıklama yapmışsınız helal olsun. Dediğiniz gibi bende Cbr250'den wolf'e geçen bir kaç kişi duydum ama wolf'ten cbr'a geçen yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:14 ----------

Kaldı ki o öve öve bitiremediğiniz cbr'ı şöyle niyet edip 1 ay boyunca y.dışı/y.içi olarak bir araştırın siz. Cbr250'nin motorunun aslında cbf250 motoru olduğunu. Egzantrik probleminin babadan oğula aynen devam ettiğini göreceksiniz. O yeni teknoloji denilen motora ufak tefek eklemeler yapılmış. Her şey isim demek değildir bazen. Benim istediğin şey kalitedir, senin istediğim isimdir, şekil şemaldir. Arkadaşların arasında benim kawasaki'm var demek seni mutlu ediyorsa bilemem. Ama ben motoruma baktıkça o kaliteyi görmek beni mutlu ediyor. Her şey şekil şemal demek değildir. Yamaha bence Honda'dan çok daha kaliteli. Bu benim kendi şahsi düşüncem. Resimlerden görmeye değil, gidip incelediğim motorlara göre yorum yapıyorum.

Honda son zamanlar da bir özgüven patlaması yaşıyor ki cbr250 için 13 lira dediler ve Mayıs ve Haziran olmak üzere 2 ayrı zam daha gelicekmiş. Peh, o parayı o motora veren adam ya çok zengindir ya da marka fanatiği.
    agrasiwe, K o r @ y, mücahit_89 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Tüm bu sorulara yanıt vermek için , önce bir adet wolf 250 motorunuzun olması gerek

Sonra bir cbr 250 nizin olması gerek (arkadaşıma kayıtlı ama motor bende )

Aradaki farkları o zaman görür ve ikna olursunuz ... Wolf e poposunu koymayan kimse , kalitesinden , sağlamlığından, sorunsuzluğundan, torkundan, yakıtından bahsetmesine gerek yok .....

Yakıtta , bir depoda 20 km farketmiyor 14 litre ile 600 km yapıyor.. 2,5 litreye tekabül eder... Seramik silindirde hikaye değil, normal silindir 49 mikron aşınırken , seramik silindir 2 mikron aşınır.. Bunu aşağıdaki mıknatıstan çıkan toz çapakla kanıtlıyor

30 Mart 2014 Pazar ;
    Yakıt bilgisi
    Boğaza kadar dolu olan motorumla, 474 km yol yaptıktan sonra, tekrar boğaza kadar doldurup yakıt ölçümümü gerçekleştirdim.
    60.83 TL ile 12,07 LT yakıt almış bulunmaktayım.
    60,83 TL / 474 KM = 0,128333... TL ( 1 Km' de harcağım yakıt fiyatı. )
    0,128333... X 100 KM = 12,83333... TL 100 KM deki harcağım yakıt ücretidir.
    12,83333.... TL / 5,040 TL = 2,54... LT ( 100 KM ' de )
    NOT : Sadece uzun yol kullanımıdır. 90 km ile 120 km hızlar arasında değişken şekilde kullanılmıştır. Motorun tüm bakımları eksiksizdir. Gaz açmalar yedire yedire olmuştur. Saygılarımla..

Neyse üstünden geçmek adına kısa bilgiler bunlar.. Cbr da kötü motor değildir.. 250 cc başlangıç seviyesi motorların arasında hangisini alırsanız alın, allah kimseye kaza bela vermesin.. Motorundan herkes memnun, çünkü herkes motorcu ... Kim neyi beğeniyorsa , güle oynaya ona binmek nasip olsun diyorum. Fakat bilgileri doğru ve dürüst yazılması ve anlatılmasından yanayım ... Haaa titreşim olayı da herkesin diline dolanmış, cbr ile aynı dostlarım.. Tek silindirin eksi yönü :( tıpkı F650 , mt3, xt 660 vs.. gibi ... Motorda balansör sistemi mevcut, yani kranka bağlı dengeleyici ağırlık

Şu linkten STCS teknolojisine sahip WOLF250 nin videosunu izleyin

http://www.youtube.com/watch?v=bmhnS...share&index=21

Buradan da titreşim videosunu

Online yedek parça ise ;

http://www.motopitshop.com/motopit-o...a/sym/wolf_250
    agrasiwe, Twin, çelikatlı ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha mt09
    adam döktürmüş veriler ve belgeler ile ama bazı arkadaşlara sorduğumuz halde neyi eksik onu bile söyleyemiyorlar.
    Twin, Drayke, mücahit_89 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm bu sorulara yanıt vermek için , önce bir adet wolf 250 motorunuzun olması gerek

http://i.hizliresim.com/1PM9X1.jpg

Sonra bir cbr 250 nizin olması gerek (arkadaşıma kayıtlı ama motor bende )

http://i.hizliresim.com/lYvoab.jpg

Aradaki farkları o zaman görür ve ikna olursunuz ... Wolf e poposunu koymayan kimse , kalitesinden , sağlamlığından, sorunsuzluğundan, torkundan, yakıtından bahsetmesine gerek yok .....

http://i.hizliresim.com/NVryaO.jpg

http://i.hizliresim.com/aq3JJQ.jpg

http://i.hizliresim.com/RykLyR.jpg

http://i.hizliresim.com/p4zq4a.jpg

Yakıtta , bir depoda 20 km farketmiyor 14 litre ile 600 km yapıyor.. 2,5 litreye tekabül eder... Seramik silindirde hikaye değil, normal silindir 49 mikron aşınırken , seramik silindir 2 mikron aşınır.. Bunu aşağıdaki mıknatıstan çıkan toz çapakla kanıtlıyor

http://i.hizliresim.com/lYj2kQ.jpg

http://i.hizliresim.com/Vpa5lB.jpg

http://i.hizliresim.com/nPMVAN.jpg

http://i.hizliresim.com/597rkd.jpg

http://i.hizliresim.com/A27Qqq.jpg

30 Mart 2014 Pazar ;
    Yakıt bilgisi
    Boğaza kadar dolu olan motorumla, 474 km yol yaptıktan sonra, tekrar boğaza kadar doldurup yakıt ölçümümü gerçekleştirdim.
    60.83 TL ile 12,07 LT yakıt almış bulunmaktayım.
    60,83 TL / 474 KM = 0,128333... TL ( 1 Km' de harcağım yakıt fiyatı. )
    0,128333... X 100 KM = 12,83333... TL 100 KM deki harcağım yakıt ücretidir.
    12,83333.... TL / 5,040 TL = 2,54... LT ( 100 KM ' de )
    NOT : Sadece uzun yol kullanımıdır. 90 km ile 120 km hızlar arasında değişken şekilde kullanılmıştır. Motorun tüm bakımları eksiksizdir. Gaz açmalar yedire yedire olmuştur. Saygılarımla..

Neyse üstünden geçmek adına kısa bilgiler bunlar.. Cbr da kötü motor değildir.. 250 cc başlangıç seviyesi motorların arasında hangisini alırsanız alın, allah kimseye kaza bela vermesin.. Motorundan herkes memnun, çünkü herkes motorcu ... Kim neyi beğeniyorsa , güle oynaya ona binmek nasip olsun diyorum. Fakat bilgileri doğru ve dürüst yazılması ve anlatılmasından yanayım ... Haaa titreşim olayı da herkesin diline dolanmış, cbr ile aynı dostlarım.. Tek silindirin eksi yönü :( tıpkı F650 , mt3, xt 660 vs.. gibi ... Motorda balansör sistemi mevcut, yani kranka bağlı dengeleyici ağırlık

Şu linkten STCS teknolojisine sahip WOLF250 nin videosunu izleyin

http://www.youtube.com/watch?v=bmhnS...share&index=21

Buradan da titreşim videosunu

Online yedek parça ise ;

http://www.motopitshop.com/motopit-o...a/sym/wolf_250
    Abim emeğine sağlık gene döktürmüşsün. Ama ben senden böyle bir bilgi patlaması bekliyordum
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Şimdi japondan şaşma diye size söyleyenler varya , bende onlara italyandan şaşmayın diyorum

Bunlar kısa üstünden geçilmiş bilgiler arkadaşlar, soran olursa seve seve cevaplarım..

Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen Honda cilara bakma onlar Kawasaki Suzuki'ye bile bahane buluyorlar. Honda'nın Yamaha nin o eski kalitesi yok artık.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Ben burada kimin motoru daha iyi diye bişey açıklama yapmadım. Sadece sym wolf 250 yi sevmesenizde , beğenmesenizde ,dünyadaki son motor kalsa bile almayacaksanızda lütfen en azından hakkında doğru olan bilgileri bilmenizi isterim. Ne bayiyim ne servis nede distribütör.. Sadece basit bir hobi kullanıcısıyım. Bir çok motorum oldu.. 600 cc ye kadar çeşitli klasman motorlara bindim ..
    designserhat, Drayke ve mücahit_89 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Peki arkadaşlar servis bakım aralığı kaç km' de bir ve genel servis tutarları ne kadar?

(Ben de alcam bu gidişle scooterdan kurtulup )

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Hondacılara marka fanatiklerine honda nın servislerine laf söyletmeyenlere bu resimli anlatım kapak oldu.Bırakın artık şu marka fanatikliğini Honda nın yamaha nın parça kalitesini görüyoruz servislerini görüyoruz sürüm sürümdürüyorlar insanları
    K o r @ y, Drayke ve Twin bunu beğendiler.

Drayke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6N
    Komik olmayın ya.
    Hocam sen scooter kullananlara tavsiyelerde bulunsan daha faydali olursun.
    K o r @ y ve Twin bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)