Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

radyatör temizliği

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    herkese iyi forumlar. Motorum son zamanlarda erken fan açmaya başladı. Radyatör olduğu gibi pislik içinde yağmurlu havalardada sürdüğüm için. Ben radyatörü temizlersem sorunun çözüleceğini düşünüyorum. Nasıl temizleme mi önerirsiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Benim radyatör petekler'i açıkta olduğu halde denemediğim yol/yöntem kalmadı, yutub videolarına dahi baktım DIY reçeteler için, ancak sağlıklı bişey bulamadım, daha doğrusu yurtdışında hazır petek temizleyicileri uygulayıp yıkıyorlar.

Uzatmadan bu sene ilk defa bi yıkamacıya götürüp bol köpük(köpük tüp'ü üstünde kostik içermediği yazıyordu) sıktırdım peteklere, ve 3-5 dakika bekleyelim diye önerdim, o sırada başka işine baktı yıkamacı arkadaş, durulama için basınçlı suyu uzaktan uygulamasını söyledim o şekilde pırıl pırıl oldu.

Neyse ev/DIY reçetesi ile başaran birileri var ise mesajlarını bekliyelim.

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    usta kimyasallar pek bir işe yaramıyor , para boşa gidiyor, en sağlıklısı radyatörcüye gidip şişlettirmek, fakat yan kazanları söküyorlar ki şimdi hepsi plastik olduğu için kullanamıyorlar, yeni alüminyumdan kazan büküp lehimliyorlar buda çok kötü görüntü oluyor, yani paraya kıyıp yeni radyatör almak lazım

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    elimde şu üründen var,
    radyatör diş tarağı,

40 liradan verebilirim ilgilenirsen,,,

Böylesi bir ürün lazım, hem radyatör hem klima peteğine kullanmak üzere , yurdumuzda satıldığını bilen yönlendirecek, onlinealışveriş siesi bilen birimiz varmı acaba?

Enaz 5 litrelik bişey gerek bana.

berkcigdem bunu beğendi.

srkn.ks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Carbondioxid ve berkcigdem bunu beğendiler.

Solüsyon için iletime geçip sordum, sağolsunlar yanıtlamışlar, motosiklet ve dış etkene maruz petekler için ideal temizlyeici ancak tek bidon olarak yollayamıyorlari korzif etkenden dolayı güvenli paketleme orjinal 4'lü koli şeklinde imiş, malum bayaa' pahalı olmakta.

Keşke 1 bidon şeklinde bulunsa idi, mış'tı muş'tu...

Carbondioxid bunu beğendi.

Sprey'de iyi ancak temel husus maalesef yurtdışı alışverişim olamıyor .

Cevap için teşekkür ederim.
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sprey'de iyi ancak temel husus maalesef yurtdışı alışverişim olamıyor .

Cevap için teşekkür ederim.
    benzer ürünleri klimacılar kullanıyor diye biliyorum,
    ama emin değilim, arastırmak lazım
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzer ürünleri klimacılar kullanıyor diye biliyorum,
    ama emin değilim, arastırmak lazım
    Evet , ama ürünün kendisi tam adı ile Nu- Brite en iyisi , yurdumuzda birkaç depoda mevcut imiş, mailleştim, ve sonuç olarak, korozif olduğundan tek paket ile yollayamıyorlar imiş, ama İstanbul cumhuriyetinde yaşıyor iseniz, sanırım gidip depodan tek ürün verebilirler , hatta uslu çocuklar olabilirsek, şirinleri bile görebiliriz diye hatırlıyorum
    cenkito bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Evet , ama ürünün kendisi tam adı ile Nu- Brite en iyisi , yurdumuzda birkaç depoda mevcut imiş, mailleştim, ve sonuç olarak, korozif olduğundan tek paket ile yollayamıyorlar imiş, ama İstanbul cumhuriyetinde yaşıyor iseniz, sanırım gidip depodan tek ürün verebilirler , hatta uslu çocuklar olabilirsek, şirinleri bile görebiliriz diye hatırlıyorum
    iletişimlerini verebilirmisin eğer buradan reklam olucaksa mesaj atarsanızda cok sevınırm teşekkürler şimdiden.

http://sibaklima.com/product/nu-brite/
    burada satıyorlar heral de
    Carbondioxid bunu beğendi.

bu radyatör peteklerinin bazı yerlerinde hafif yamulmalar var o kadar hassas ki . bu yamukluklar sorun olur mu??

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaslar. Sanayi tipi bu tarz kimyasal urunlerin uretimini ve satisini yapiyoruz. Eger yeterli talep olursa urunun muadilini uretip uygun fiyata satisini gerceklestirebiliriz.

Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iletişimlerini verebilirmisin eğer buradan reklam olucaksa mesaj atarsanızda cok sevınırm teşekkürler şimdiden.
    Burası ile mailleştim gün içinde ve yazdığım şekilde cevaplar aldım, ben Hatay'da bulunduğumdan bana yollayamıyorlar tek adetliği, ancak merkezlerinden gidip tek almak mümkün imiş, geçerli nedenleri var, gayet muntazam cevapla döndüler, bilhassa motosiklet radyatörü temizliği ilgilerini çekti diyebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu radyatör peteklerinin bazı yerlerinde hafif yamulmalar var o kadar hassas ki . bu yamukluklar sorun olur mu??
    Yamukluklar fazla ise, elbette olur, zira hava akısı , geçirgenlik düşer ve soğumaya engel olur , Serkan ustamızın yukarda paylaştığı tarak ile petekleri taramak mümkün , ancak peteklerin deseni farklı ise o'da çare olamaz.

Hasılı ezilmelerin az-çok olması durumu çok ise endişe edin az ise dert değil. ( tabii az-çok kime göre neye göre az-çok...)
    ..Carmentality.. bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Burası ile mailleştim gün içinde ve yazdığım şekilde cevaplar aldım, ben Hatay'da bulunduğumdan bana yollayamıyorlar tek adetliği, ancak merkezlerinden gidip tek almak mümkün imiş, geçerli nedenleri var, gayet muntazam cevapla döndüler, bilhassa motosiklet radyatörü temizliği ilgilerini çekti diyebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

Yamukluklar fazla ise, elbette olur, zira hava akısı , geçirgenlik düşer ve soğumaya engel olur , Serkan ustamızın yukarda paylaştığı tarak ile petekleri taramak mümkün , ancak peteklerin deseni farklı ise o'da çare olamaz.

Hasılı ezilmelerin az-çok olması durumu çok ise endişe edin az ise dert değil. ( tabii az-çok kime göre neye göre az-çok...)
    çok teşekkürler.

Bu islem radyatörü sökmeden motor uzerinde yapilirmi? Birisi alsin 4 lü sekilde, tek tek satsin iste. Fiyat ne diyorlar

Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkürler.
    Rica ederim , işimize yaramasını dilerim.

Alıntı alper_becker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu islem radyatörü sökmeden motor uzerinde yapilirmi? Birisi alsin 4 lü sekilde, tek tek satsin iste. Fiyat ne diyorlar
    Aşındırıcı olabilir içeriği bu yüzden bile muhafasız tek bidon satamıyorlar, bana kalırsa sökük olması daha iyi olur, yahut azami dikkat ile küçük bir sprey şisesi ile belki, Cross motorun gözünü seveyim ^^ plastik depo grenejlar, şasi boya nispeten daya dayanımlı, bu yüzden ve evde klima dış ünitemi temizlemeyi düşünüyorum, tabii benimki düşüncede kaldı..

Şükrü Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250/ Honda Dio 110
    Merhaba değerli forum kullanıcıları. Bugün motosikletimi sürüp eve geldiğimde bu lekeleri gördüm. Motorun sıcaklığı da normaldi gün içerisinde 80-90 derece oldu maksimum. Sebebi ve çözümünü bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim
    https://www.hizliresim.com/ju7l55m
    https://www.hizliresim.com/7b743hr

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)