Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Custom Amerikan Moped :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı MTT06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar konuyla alakalı bilgi sahibi olanlar görüş bildirirse sevinirim
    Bilgi sahibi yok sanırım .

Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzelmiş bu oyuncaklar...
    Oyuncaklar güzel evet , ama ülkemizde böyle oyuncaklar göremeyiz . Anca apaçi işi abartı egzozlu , aynaları çıkartılmış cup veya moped görürüz .
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kuba Razore 100, Mobylette 52,
    Hort Hort Hort...

Mavi olanın röportajını izledim bizzat sahibinden;
    yapılışı parça tedariği filan falan derken bir de işinde gücünde bir insan uğraşınca, 2 seneyi bulmuş. Motorun ilk hali Leylek depo diye tabir ettiğimiz burada da bulunanilen pejo 103'lerden.

Masraf ise 7.000 Doları geçti demişti.

Burda kullanılanlarda 52 orjinal silindiri çıkarıp yerine 46 'polini' takıyorlar. Dişli küçültme, fren balatalarını sökme, adana egzoz, kapa mlapa, performans krank derken orjinal hiçbiryeri kalmıyor burada da... Geçen de sormuştum bir mobiletçiye, benim de custom yapmaya niyetim var diye. 46 Polini silindir takıma 170 TL dedi. Bunun üzerine dişli filan küçültüp üzerine yatmadan adam gibi 90-100 Kilometre gitmek normal.
    Bu antepliler psikopat. Yük, rüzgar olmasın diye çıplak binecekler neredeyse.

Ha oraya gidersek; görüldüğü üzere motorlar sıvı soğutma...
    Diskler, egzozlar hepsi custom. Çok masraflı işler. Ama yapıldığına değer mi, bence değer. Çinlü bu makineler 20 Hp'nin üzerinde ve 140-150 Kilometreye rahat eriyorsunuz. Hatta yine Mavi olanda, mobilette 'Egzoz yapmak, egzoza basmak' diye tabir edilen kayışı germe işlemi için adam bir pedal takmış. Pedal basıyorsunuz, motor bloğu ileri gidiyor, kasnaktan kayış geriliyor ve hızlanıyor.

Röportajın sonunda yakıt konusuna gelindiğinde ise, 100 Kilometre için agresif kullanımda 11 Litreden bahsetmişti.

Gülü seven dikenine katlanır... Çift zamanlı makine. Performans istiyorsan besleyeceksin.
    Ezio41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı muAff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hort Hort Hort...

Mavi olanın röportajını izledim bizzat sahibinden;
    yapılışı parça tedariği filan falan derken bir de işinde gücünde bir insan uğraşınca, 2 seneyi bulmuş. Motorun ilk hali Leylek depo diye tabir ettiğimiz burada da bulunanilen pejo 103'lerden.

Masraf ise 7.000 Doları geçti demişti.

Burda kullanılanlarda 52 orjinal silindiri çıkarıp yerine 46 'polini' takıyorlar. Dişli küçültme, fren balatalarını sökme, adana egzoz, kapa mlapa, performans krank derken orjinal hiçbiryeri kalmıyor burada da... Geçen de sormuştum bir mobiletçiye, benim de custom yapmaya niyetim var diye. 46 Polini silindir takıma 170 TL dedi. Bunun üzerine dişli filan küçültüp üzerine yatmadan adam gibi 90-100 Kilometre gitmek normal.
    Bu antepliler psikopat. Yük, rüzgar olmasın diye çıplak binecekler neredeyse.

Ha oraya gidersek; görüldüğü üzere motorlar sıvı soğutma...
    Diskler, egzozlar hepsi custom. Çok masraflı işler. Ama yapıldığına değer mi, bence değer. Çinlü bu makineler 20 Hp'nin üzerinde ve 140-150 Kilometreye rahat eriyorsunuz. Hatta yine Mavi olanda, mobilette 'Egzoz yapmak, egzoza basmak' diye tabir edilen kayışı germe işlemi için adam bir pedal takmış. Pedal basıyorsunuz, motor bloğu ileri gidiyor, kasnaktan kayış geriliyor ve hızlanıyor.

Röportajın sonunda yakıt konusuna gelindiğinde ise, 100 Kilometre için agresif kullanımda 11 Litreden bahsetmişti.

Gülü seven dikenine katlanır... Çift zamanlı makine. Performans istiyorsan besleyeceksin.
    Konum hortlamış . Bir aralar sarmıştım bende bu custom moped işine . Hem masraflı oluşu hemde ülkemizde düzgün usta olmamasından dolayı , hayalde kaldı gitti . Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim .

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    İhtiyacınız olan bilgiyi bu kanalda bulabilirsiniz. https://www.youtube.com/channel/UCde...8xPQ2PzjTC0DtQ

Bknz: Puch Magnum Project

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=3Px-BBBuVbs&list=PL-pqO0AqprJplWHK2hlVoJKJ_DyJz5GJ_
    Ezio41 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Tomahawk tunnig kanalını takip edin gerçek customları görün

Motosikleti
    Alıntı Furkan Tarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İhtiyacınız olan bilgiyi bu kanalda bulabilirsiniz. https://www.youtube.com/channel/UCde...8xPQ2PzjTC0DtQ

Bknz: Puch Magnum Project

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=3Px-BBBuVbs&list=PL-pqO0AqprJplWHK2hlVoJKJ_DyJz5GJ_

Teşekkürler faydalı bir kanal .

Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tomahawk tunnig kanalını takip edin gerçek customları görün

Oradan zaten bu fotoğrafları paylaşmıştım .

Ankara'da mobilet ustası arayışım devam ediyor yardımcı olabileceklerin dikkatine
    crxforever bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aklımda olan bi projeydi ama alınacak moped bulamamıştım. retro tasarım nasıl yapılır göstericektim

Motosikleti
    Kuba CR1

Bunlar karamanda bi zamanlar çok modaydı polisler sağolsunlar insanların emeklerini hiçe saydılar çift silindir glardoni 200cc 1 li karbüratör ile bunlar uçak oluyordu 180 falan yapanlar vardı hatta belgeseli bile çekilmişti karaman mersin adana antep konya bu işlerin yeridir çoğu kişi bunu apaçilik olarak nitelendiriyor çünki bu motosikletlere binenler kask vs koruyucu hiç bir şey kullanmıyorlar ama bence motosikletler çok güzeller karamana selamlar
    crxforever bunu beğendi.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı MTT06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara'da mobilet ustası arayışım devam ediyor yardımcı olabileceklerin dikkatine
    3 saatlik bir yolculukla konyaya gidersen çok iyi ustalar vardı orada.hem etli ekmek de yersin
    MTT06 ve uzay gemisi bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)