Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorumdan Ses Gelmeye Başladı !

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese iyi akşamlar. Zincirim gevşekti. Gerdirdikten sonra garip bir ses gelmeye başladı. Ayaklarımla hissediyorum hatta bir şey sanki yavaşlatmaya çalışıyor beni. Zincirden dolayı olduğunu düşünüyorum çünkü gerdirdikten sonra olmaya başladı.

Gittim tekrardan servise zincir değişecek dedi. İyi de motor 6000 de bile değil daha nasıl bir sorun olmuştur da zincir perte çıkmıştır. + 100€ deyince klasik öğrenci sendromuna büründüm...

+ yakıtta inanılmaz arttı. 2.5 litre falan yakan motor ilk 10-20 metrede 10 litreyi gösteriyor. 4 litre fiks uzun süre ekranda duruyor.

Zinciri sağlam bi şekilde temizleyip tekrar yağladım. 2.5-3 litrelere kadar düştü ama motorda vibrasyon olmaya başladı. Eski performansı yok.

Ben zinciri gerdirmeden 1 hafta kadar önce bi yan yatmam oldu ciddi bir durum yok ama arka frenin yayı çıkmış acaba o mu takılı kalıyor frene sürekli falan diye düşündüm de zannetmiyorum...

Sizce nedendir arkadaşlar. Bugün motorlu birine sordum zincir gergin dedi 2.5 cm falan olacak dedi motoru zorluyordur dedi ama bilemiyorum...

Saygılarımla...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    zincirin servis değerlerinden gergin olması vites kutusu çıkış dişli yataklarına baskı yaparak rulman dağıtmasına sebep olabilir ve seyir halindeyken bir tırıldama sesi geliyorsa zincir haddinden fazla gergindir ve motosiklet yaylandıkça zincire ve yataklara baskı yapar
    arka fren için vites boştayken arka sehpaya alıp tekeri elle çevir serbest dönüyorsa sıkıntı yok
    yakıta gelince ben bi anlam veremedim belki şamandıra bozuk olabilir

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    motosikletini sehpaya al ve ve tekerleğin rahat dönüp dönmediğini kontrol et fren sık bırak yine kontrol et. Birde zincir gergisini kontrol et eğer zincirin aşırı gergili olabilir. kullanma kitapçığına bakarsan zincirde ne kadar boşluk olması gerektiği yazar

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    herkeş yazmış zaten... ben geri siliyorum

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeş yazmış zaten... ben geri siliyorum
    kimse benden hızlı çakmak çekemez (badi ekrem)
    Carbondioxid ve ferhatkars bunu beğendiler.

Peki arkadaşlar deneyeceğim yarın. Bu zincirin gerginliği yakıtı etkiler mi peki ? Yani o tabloda bu kadar aşırı rakamlar görmek sinirlerimi bozuyor.

+

Motorun 6000 bakımına 300 400 km kaldı. Malzemeleri eksilmiş vs olabilir mi bu yüzden yakıyor olabilir m ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:50 ----------

Kokuda gelmeye başladı Söğütlüye geçip servise göstereyim

ugurcan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    zincirini kime gerdirdiysen fazla germiş... beceriksiz bi çırak da aynı şeyi bana yapmıştı... 10 metre sonra dönüp gevşettirmiş, üstüne de bi ton söylenmiştim... aynı şekilde motorda bi hırıltı, hızlanmama, sürtünme sesi ve koku gelmişti... Allahtan zincirimi zaten değişmem gerekiyodu da çok üstüne gitmedim...

Alıntı ugurcan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincirini kime gerdirdiysen fazla germiş... beceriksiz bi çırak da aynı şeyi bana yapmıştı... 10 metre sonra dönüp gevşettirmiş, üstüne de bi ton söylenmiştim... aynı şekilde motorda bi hırıltı, hızlanmama, sürtünme sesi ve koku gelmişti... Allahtan zincirimi zaten değişmem gerekiyodu da çok üstüne gitmedim...
    Hocam vallahi bi kawasaki endurocu gördüm trafikte sordum sıkı yapmış dedi gevşet dedi. Sizin dueumla aynısı benim. Kuryeciye sordum belki anlar siye zincir iyi dedi o da :D

Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    üstüne bindiğinde amortisör sıkışıp dingil mesafesi uzayacağından zincir daha çok gerilir... en azından benim motorda öyle... üstünden inip ölçtüğün zincir salınımıyla üstündeykenki farklı oluyor... indiğinde gevşek gibi görünen zincir, üstüne bindiğinde sıkılaşır...

Alıntı ugurcan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstüne bindiğinde amortisör sıkışıp dingil mesafesi uzayacağından zincir daha çok gerilir... en azından benim motorda öyle... üstünden inip ölçtüğün zincir salınımıyla üstündeykenki farklı oluyor... indiğinde gevşek gibi görünen zincir, üstüne bindiğinde sıkılaşır...
    Hocam trafikteydik üstündeydim bi sallan dedi zincir çok sıkı dedi :D senin dediklerini yaşıyorum birebir

Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    yoksa, yoksa sen yıllar önce kaybettiğim ikiz kardeşim misin???
    dostum, zinciri gevşet mümkün olan en kısa zamanda... hatta kendin gevşet..

Alıntı yusufgursoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam trafikteydik üstündeydim bi sallan dedi zincir çok sıkı dedi :D senin dediklerini yaşıyorum birebir
    Honda CBR 250 R 67.000 Km + Suzuki GSX-R 600 2.000 Km...
    www.youtube.com/ugurcanarpac

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı ufukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimse benden hızlı çakmak çekemez (badi ekrem)
    bakmak istediğim konuları sekmeler halinde açıp sırayla bakıyorum...
    konuyu açarken daha cevap yazılmamıştı... tabi aradan 5-10 dakika geçince ohooo
    58-59-60
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)