Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

En büyük terörizm: Her 25 sn de bir can alıyor. Kimse motora laf etmesin

Motovento
    REKLAM ALANI
    ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Yayalım arkadaşlar millete. Öyle "motor tehlikeli" beylik lafını söylemek ile bitmiyor.

[IMG][/IMG]
    abeciMotoru, Garip ve Recogss bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    tek başına yeterli veri değil. tüm dünyadan otomobil kullanımı ile can kaybı oranı önemli. motosikler kullanımı çok daha düşük boyutta. bilmemiz gereken şu eğer motosiklet kullanım miktarını otomobil kullanım miktarına eşitlersek motorda can kaybı oranı kaç olur.

kaportası canımız olan motosiklet kullanımının çelikten kafesler haline gelen otomobil kullanımından daha güvenli olduğunu iddia etmek pek ciddiye alınabilecek bir tutum değildir bence.

motor düşük yakıt tüketimidir. keyiftir, verimliliktir ama asla güvenlik değildir.
    ERTOBİ, Huzeyfee, çağın ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bu memlekette motosiklet daha güvenlidir diye bir cümleye başlandığında , sonrasını ciddiye alıp dinleyecek adam bulmak imkansız gibi birşey.

Motosiklet kuralsız araç sürücüleri yüzünden güvensiz imajını yansıtacak birşey olsa bir nebze .
    Bu seferde sanki siz çok kurallısınız diyip yine işin içinde gönül rahatlığıyla sıyrılıyorlar.

İşimiz çok zor .

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    "Motosiklet tehlikelidir" algısını, "trafik de güvenli sürüş esasdır" şekline yönlendirmek gerekir, diye düşünüyorum.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    istatistiklerin söylediğine göre, her türlü araçta %90'ın üzerinde sürücü hatası var. diğer sebepler yol ve araçtan kaynaklı. yolu yapan kim kim? insan. aracı yapan kim? insan. bakımlarını aksatan kim sürücü.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Bu milletim adam gibi araba kullandığını biz göremeyiz

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Kaskı bile polis ceza yazmasın diye belli zamanlarda takan bir neslin evlatlarıyız.Ha bu böyle gelmiş böyle gider demek değildir.İşe kendimizden başlamak lazım.Biz ne kadar kurallara uyuyoruz.Onuda geçtim kendimizi ne kadar koruyoruz.Bende önceden fazla önem vermezdim kask dışında korumalara.Son bir yıldır full koruma geziyoruz benim veletle ve her geçen gün koruma ekipmanlarımıza yeni şeyler katıyoruz.Kırklareli küçük il.Başta dalga konusu olduk 125 cc motora bu koruma da neyin nesi diye.Ama yavaş yavaş çevremdekilerde monttur,pantolondur,dizliktir kullananlar çoğalmaya başladı.Her girdiğim ortamda motosiklele ilgi olsunlar olmasınlar,yaşadığımız sıkıntıları anlatıyorum.Arada bi kaç kazmaya denk gelsekte,çoğu zaman yol hakkım olmaya başladı.Farım gündüzde açık.Motosikletler tehlikelidir,araçlar bize yol vermiyo hepsi katildir deyip kenara çekilmekle olmuyor bu işler.Bi yerden başlamak lazım.En önemlisi ilk kendimizden başlamak lazım.

Garip ve ectuna bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)