Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Biten Bir Aşkın Ardından Giden Yolun Hikayesi..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Walla motorla yada arabayla gelmiş olsaydım atlar gelirdim de otobüs bayıyor adamı..
    Hatun şahsiyetin sözlerine benzemiş sözlerin biraz. O da diyorki; git en azından kendin için birşey yap. Yani egoistlikten bencillikten dem vuruyor.
    Şimdi oturup düşünüyorsun.. kendin için herşeyi yaptığında, ne bileyim atıyorum gidip çalışıp çabalayıp dünya kadar mal mülk yaptığın zaman mı adam olmuş olursun yoksa birisi uğruna birşeyler yapmaya çalışınca mı?
    Toplum gözüyle değerlendirdiğinde tabiki ne kadar malın mülkün varsa, ne kadar egon ön plandaysa o kadar adamsındır ama iç muhasebene döndüğünde zenginlik ne kadar çok şeye sahip olduğunla değil ne kadar az şeye ihtiyacın olduğuyla bağdaşan bir kavram. Ve ego dediğimiz benlik dediğimiz kavram insanoğlunun kendi içinde büyüttüğü şeytandır ne yazıkki. Bu yüzden benliğimden vazgeçerim her seferinde nefsimi zorlayabildiğim kadar. Bu yüzden kendi adıma yapacağım şeyler değil başkası uğruna yapabileceklerim daha değerlidir benim için.
    Karşımdaki insan benim değerimi bilmiyordur eywallah diyecek sözüm yok bu zaten ortada. Ama mücadele diye bi kavram vardır. Ortada gönül diye bir durum varsa hele, o gönlü almak kırdığın gönlü onarmak için verdiğin mücadele kutsaldır benim gözümde.
    Elbetteki geçip bende diyebilirim 'bu ne lan 1 senedir peşinde koşuyorum düzelsin diye kendimi harab ediyorum nelerden feragat ediyorum bırak ne hali varsa görsün bana kızmı yok' diye ama olaya derinlemesine baktığında mevzu bi kız mevzusu değildir. Tüm çabam tüm mücadelem de bu sebeptendir.
    Değermi? Kimine göre asla, kimine göre daha fazla ne yapabilirim acaba dır bunun cevabı.
    Tabiki insanın bir onuru vardır gururu vardır ama bunların kırılmasını göze alamıyorsan bu yola çıkamazsın zaten. Varsın arkandan hakaret etsinler, varsın deli divane desinler gönül verdiğin insan yolunda ilahi aşka erişmişsen daha gidilecek çok yolun var demektir.
    O ifadem esasında biraz espri mahiyetindeydi.

Aynı şeyleri yıllar önce bende yaptım çünkü.

İnsanın fıtratı itibari ile kalp sadece tek bir sevgiye bağlanırsa mutmain olabiliyor,o da ilahi sevgiye gidecek yolları aşmaktan geçiyor.

Esasında beşeri aşk iyidir,ilahi aşka insanı hazırlar

Ben bu savaşınızda inşallah hakkınızda hayırlı ne ise onun tez zamanda gerçekleşmesini ümid ederim.

Yazdıklarınıdan aynı noktada çok fazla çıkarımlarımızın olduğunu görüyorum.

Bu zamanda bu hassasiyet mücevherat gibidir,nefse bunları kaptırmamak dileğiyle.

Bi daha gelirseniz,deniz kenarında çay ve sohbet teklifim geçerlidir,beklerim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Abi sen naptın yaa valla feci duygulandırdın . bende İskenderunda oturuyorum Her son bi bitiş değildir be abi..Hayırlısı olsun hakkında Allah gönlüne göre versin..verir de inşallah . Belki de böyle olmalıymış oldu canını sıkma

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ifadem esasında biraz espri mahiyetindeydi.

Aynı şeyleri yıllar önce bende yaptım çünkü.

İnsanın fıtratı itibari ile kalp sadece tek bir sevgiye bağlanırsa mutmain olabiliyor,o da ilahi sevgiye gidecek yolları aşmaktan geçiyor.

Esasında beşeri aşk iyidir,ilahi aşka insanı hazırlar

Ben bu savaşınızda inşallah hakkınızda hayırlı ne ise onun tez zamanda gerçekleşmesini ümid ederim.

Yazdıklarınıdan aynı noktada çok fazla çıkarımlarımızın olduğunu görüyorum.

Bu zamanda bu hassasiyet mücevherat gibidir,nefse bunları kaptırmamak dileğiyle.

Bi daha gelirseniz,deniz kenarında çay ve sohbet teklifim geçerlidir,beklerim
    Daha önce de konuya yazdığından dolayı az çok biliyorum seni hocam olayın espiri olduğunun farkındayım sıkıntı yok
    nefsimiz çok şükür dindi sukunete erdi sözümüzü dinliyor gayrı..
    Yaşanılmış herşeyin bir sebebi vardır elbet, herkesin bir sınavı.. ve herkesin ilahi aşka ulaşabilmesi için önüne yollar dizilir anlayana, bizim idrak edebildiğimiz yolumuz da beşeri aşktan geçiyormuş demekki..
    Ilahi aşka ermek beşeri sevdaları bi kenara atmaya yetmiyor ama.. dahası olan gücüyle körüklemeye başlıyor yanan bu ateşi. Yusuf Züleyhayı kendine secde eden bir ay olarak gördü ilahi aşkı buldu diye vazgeçmişmiydi sevdasından?
    Velhasılı bu savaş bu mücadele bitmiyor. Her ne kadar ben düzelsin diye çabaladıkca olaylar tersine ceryan ediyor olsa da vardır elbet bi çıkar yol.
    Bugün de bitti bana tek kelime dahi etmedi haala sakaryadayim.. Bi aklım diyorki kal burda savaşını böyle ver. Bi aklımda diyorki gitme üstüne bırak git bu şehri bekleyişe geç mücadeleni öyle ver.
    Bugün gidip Mevlana nın mesnevi kitabını alıp kardeşiyle gönderdim kendisine. Belki diyorum okur da kinle bezediği benliğinden sıyrılır daha farklı bakmaya başlar olaylara..
    Yalovaya geçip termalde biraz kafamı toplamak istiyorum. Bir daha gelebilirmiyim bu taraflara bilmiyorum ama bi çayını içme fikri de çok cazip geliyor hayırlısı birgün denk geliriz inşallah
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Hikayeniz çok hüzünlü, bir o kadarda farksız değil ama. Hepimiz bu şekilde birşeyler yaşıyoruz. Çok iyi anlayabiliyorum diyemem sizi, kimse diyemez diyende yalan söyler. Her insan farklı yaşar bunu farklı hisseder. Ama şunu unutmayın ki, yüreği yetmiyen korkak insanlarla zaman kaybetmeyin. İçinize gömün aşkınızdan ölseniz bile, mümkün olmasa bile. Hayat garip, değişken Allah herkesin gönlüne göre veriyor çıkarıyor elbet karşısına birini, umarım sizinkide uzun sürmez

“Oluruna bırak” mümkün mü bu? Tabi ki hayır. Yani kimse bunu da yapamıyor. Bazı şeylerin altında bir şeyler aramak insanın doğasında var. Oluruna bırakmak zaman gerektir ve yineliyorum ki insan sabredemez bir varlıktır. Ne olacaksa bir an önce olsun bitsin ister. Olur, biter; bu seferde beğenmez. Hani para gibi; önce kazanmak istersin kazanınca hep daha fazlasını kazanmak istersin. İnsan doğası=hep daha fazlası ne de olsa. Bu yüzden elindekinin değerini de bilemez zaten.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Dostum yazdıkların kadar doğruysan müthiş bir ruhun ve duygusal yapın var.Okuduktan sonra bende yarattığı etki ise bambaşka.Hayatımda tek bir kişiye aşık olmuş ve onu elde edememiş biri olarak o olaydan sonra açıkcası bende sevgi ve bağlılık olayları koptu.Hoş daha genciz hayat neler gösterir bilinmez ama yaşadığımız yıllar sevenin birbirini bırakmaması,bu duyguyu yaşamayanın da yalandan kimseye eziyet etmemesi gereken yıllar,çünkü kimsenin kimseye ne saygısı,ne de tahammülü kalmış bu ülkede.Bunun dışında tabi ki benimde bir olumsuz bakışım mevcut ancak çevremdeki insanlarında çoğunu mutsuz gördükçe olumlu olası da gelmiyor insanın...
    yunusus bunu beğendi.

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Yazmayı pek beceremem kendimide iyi ifade edebildiğim söylenemez.
    Umut var bu zamana kadar başka birini bulmadıysa nedeni sensindir.Kısa zamanda kavuşursunuz.Bence haline şükret insanı ayakta tutan umuttur ki sizin için fazlasıyla var.Umutların tükenmesine izin verme.
    Benim için hiçbir umut kalmadı küçük bir umutta bile sevinirdim oda yok.Bırak ondan ayrı kalmayı onun başkasıyla oluğunu bilipte mal gibi durmak gece hiç uyuyamamak onunla iyi şeyler hayal edipte başkasının kollarında olduğunu hatırlayıp dona kalmak gerçekten zor.
    yunusus bunu beğendi.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum yazdıkların kadar doğruysan müthiş bir ruhun ve duygusal yapın var.Okuduktan sonra bende yarattığı etki ise bambaşka.Hayatımda tek bir kişiye aşık olmuş ve onu elde edememiş biri olarak o olaydan sonra açıkcası bende sevgi ve bağlılık olayları koptu.Hoş daha genciz hayat neler gösterir bilinmez ama yaşadığımız yıllar sevenin birbirini bırakmaması,bu duyguyu yaşamayanın da yalandan kimseye eziyet etmemesi gereken yıllar,çünkü kimsenin kimseye ne saygısı,ne de tahammülü kalmış bu ülkede.Bunun dışında tabi ki benimde bir olumsuz bakışım mevcut ancak çevremdeki insanlarında çoğunu mutsuz gördükçe olumlu olası da gelmiyor insanın...
    Yazdıklarımda elbetteki eksik kalan yerler var. Karşılıklı olarak birbirimize yaptığımız yanlışları elbetteki dile getirmiyorum. Ama karşımdaki insana en azından şunu gönül rahatlığı ile söylüyorum; 'tamam benim de hatalarım oldu ve ben kendi payıma düşenlerin hepsini düzelttim'
    içimde yalandan bir hissiyat oluşturup, aşktan dem vurup nameler dizmek zaten bana göre bir durum değil.. Daha önce de belirttiğim gibi canım çok sıkıldığında bunaldığımda kendi kendime oturur karalarım birşey bu kez sadece bunu paylaştım ve yaşadıkça ara ara eklemeler yaparak devam ediyorum.
    Teşekkürler yorum için

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:50 ----------

Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazmayı pek beceremem kendimide iyi ifade edebildiğim söylenemez.
    Umut var bu zamana kadar başka birini bulmadıysa nedeni sensindir.Kısa zamanda kavuşursunuz.Bence haline şükret insanı ayakta tutan umuttur ki sizin için fazlasıyla var.Umutların tükenmesine izin verme.
    Benim için hiçbir umut kalmadı küçük bir umutta bile sevinirdim oda yok.Bırak ondan ayrı kalmayı onun başkasıyla oluğunu bilipte mal gibi durmak gece hiç uyuyamamak onunla iyi şeyler hayal edipte başkasının kollarında olduğunu hatırlayıp dona kalmak gerçekten zor.
    Sana bir sır vereyimmi? Hala ölmediysen haala bir umut vardır demektir ve eğerki gerçekten sevdiysen, bu bahsi geçen umut birlikte olacağınıza dair değildir çoğu zaman ne yazikki.
    Sana tek birşey sormak istiyorum. Sevdiğinin bir başkasıyla mutlu olabileceğine ve gerçekten güzel bir hayat yaşayabileceğine inanıyormusun?
    Yani diyorsun ya 'başkasının kollarında olduğunu bilip dona kalmak' diye. Senin burda zoruna giden şey sevdiğini başkasına kaptırmak mı? Onu kollarına alan kişiyi senin kadar sevmesimi? Kollarına alanın onu senin kadar sevmesimi? Nedir sence durum?
    cenkito bunu beğendi.

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Yazdıklarımda elbetteki eksik kalan yerler var. Karşılıklı olarak birbirimize yaptığımız yanlışları elbetteki dile getirmiyorum. Ama karşımdaki insana en azından şunu gönül rahatlığı ile söylüyorum; 'tamam benim de hatalarım oldu ve ben kendi payıma düşenlerin hepsini düzelttim'
    içimde yalandan bir hissiyat oluşturup, aşktan dem vurup nameler dizmek zaten bana göre bir durum değil.. Daha önce de belirttiğim gibi canım çok sıkıldığında bunaldığımda kendi kendime oturur karalarım birşey bu kez sadece bunu paylaştım ve yaşadıkça ara ara eklemeler yaparak devam ediyorum.
    Teşekkürler yorum için

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:50 ----------

Sana bir sır vereyimmi? Hala ölmediysen haala bir umut vardır demektir ve eğerki gerçekten sevdiysen, bu bahsi geçen umut birlikte olacağınıza dair değildir çoğu zaman ne yazikki.
    Sana tek birşey sormak istiyorum. Sevdiğinin bir başkasıyla mutlu olabileceğine ve gerçekten güzel bir hayat yaşayabileceğine inanıyormusun?
    Yani diyorsun ya 'başkasının kollarında olduğunu bilip dona kalmak' diye. Senin burda zoruna giden şey sevdiğini başkasına kaptırmak mı? Onu kollarına alan kişiyi senin kadar sevmesimi? Kollarına alanın onu senin kadar sevmesimi? Nedir sence durum?
    Ben aradaki o ince çizgiyi anlıyamıyorum

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Daha önce de konuya yazdığından dolayı az çok biliyorum seni hocam olayın espiri olduğunun farkındayım sıkıntı yok
    nefsimiz çok şükür dindi sukunete erdi sözümüzü dinliyor gayrı..
    Yaşanılmış herşeyin bir sebebi vardır elbet, herkesin bir sınavı.. ve herkesin ilahi aşka ulaşabilmesi için önüne yollar dizilir anlayana, bizim idrak edebildiğimiz yolumuz da beşeri aşktan geçiyormuş demekki..
    Ilahi aşka ermek beşeri sevdaları bi kenara atmaya yetmiyor ama.. dahası olan gücüyle körüklemeye başlıyor yanan bu ateşi. Yusuf Züleyhayı kendine secde eden bir ay olarak gördü ilahi aşkı buldu diye vazgeçmişmiydi sevdasından?
    Velhasılı bu savaş bu mücadele bitmiyor. Her ne kadar ben düzelsin diye çabaladıkca olaylar tersine ceryan ediyor olsa da vardır elbet bi çıkar yol.
    Bugün de bitti bana tek kelime dahi etmedi haala sakaryadayim.. Bi aklım diyorki kal burda savaşını böyle ver. Bi aklımda diyorki gitme üstüne bırak git bu şehri bekleyişe geç mücadeleni öyle ver.
    Bugün gidip Mevlana nın mesnevi kitabını alıp kardeşiyle gönderdim kendisine. Belki diyorum okur da kinle bezediği benliğinden sıyrılır daha farklı bakmaya başlar olaylara..
    Yalovaya geçip termalde biraz kafamı toplamak istiyorum. Bir daha gelebilirmiyim bu taraflara bilmiyorum ama bi çayını içme fikri de çok cazip geliyor hayırlısı birgün denk geliriz inşallah
    İşin biraz tasavvufi boyutlarına girmişsiniz Önceden ilginiz var mıydı bu alan ile ilgili bilemiyorum ama nefsi kemalata erdirmenin,aşkı seyrü süluk edip hakiki manaya kavuşturmanın çaresidir tasavvuf büyüklerinin eliden tutmak,sözlerini,sohbetlerini dinlemek. Çünkü aşkı ve sadakati gerçek manada onlar yaşamış ve tatmıştır.

Burda konu biraz daha spesifik bir hal alacak,o yüzden kesiyorum

Ama bu zamanda sadece tek bir kişiye bağlı kalıp,aşkı gecelik riyakarlıklardan,çirkinliklerden arındırarak beklemek,acı çekmek,sadakat ve sadık olmak büyük nimet. Zaten hep kazananlar sadıklar olmamış mıdır ?

Siz sadık kalmaya devam edin,er ya da geç kazanacaksınız inşallah..

Yalova Termal bu zamanda iyidir,güzel kendinizi dinlersiniz. Giderseniz istikametiniz üzerinde kalıyor bizim muhit.

Çay ve sohbete her daim beklerim
    yunusus bunu beğendi.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşin biraz tasavvufi boyutlarına girmişsiniz Önceden ilginiz var mıydı bu alan ile ilgili bilemiyorum ama nefsi kemalata erdirmenin,aşkı seyrü süluk edip hakiki manaya kavuşturmanın çaresidir tasavvuf büyüklerinin eliden tutmak,sözlerini,sohbetlerini dinlemek. Çünkü aşkı ve sadakati gerçek manada onlar yaşamış ve tatmıştır.

Burda konu biraz daha spesifik bir hal alacak,o yüzden kesiyorum

Ama bu zamanda sadece tek bir kişiye bağlı kalıp,aşkı gecelik riyakarlıklardan,çirkinliklerden arındırarak beklemek,acı çekmek,sadakat ve sadık olmak büyük nimet. Zaten hep kazananlar sadıklar olmamış mıdır ?

Siz sadık kalmaya devam edin,er ya da geç kazanacaksınız inşallah..

Yalova Termal bu zamanda iyidir,güzel kendinizi dinlersiniz. Giderseniz istikametiniz üzerinde kalıyor bizim muhit.

Çay ve sohbete her daim beklerim
    Çoğu insanın içinde bu yönelme duygusu biraz doğmatik, şanslıysanız biraz da çevre faktörü etkisiyle vardır zaten..
    Insan kimi zaman sığınacak kimi zaman yakaracak biryer arar durur..
    savaşırken artık gücü tükenince de olsa, düşünmekten aklını yitirmemek için de yada herhangi bir sebeple de olsa dediğim gibi her insana bu yola yönelmek için türlü fırsatlar çıkar. Benim idrak edebildiğim yol ise beşeri aşktan geçti.
    Konumuza dönecek olursak olayın öyle bir boyutundayım ki bu ne gönül verdiğim insanı bi başkasına kaptırma korkusu ne de buna benzer birşey. Gördüğüm o ki terk ettiğim insan kendi hayatına dair farkında olmadan çok yanlış kararlar vermekte ve buna sebep olan biyerde de benim. Öncelikli derdim onu bu yoldan çevirmek. Ha istemiyormuyum yanımda olmasını tabiiki istiyorum. Kaldığımız yerden degil sil baştan herşeyi daha güzel inşa edebilmek için ne gerekirse yaparım elbette ama yapacak birşey de bırakmıyor ki bana..

Şimdi bana kalan güzelce sabretmek, evet kolay değil evet çok canımı yakıyor ama elden başka birşey de gelmiyor artık.

Yalova'da kalacağım yerde ufak tefek tadilat işleri yapılıyordu bu yüzden uzun süreli kalma işinden vazgeçtim Bursa'ya doģru yol alıyorum. Sizin muhiti gölcükte askerlik yaptığım için biliyorum zaten de. Dediğim gibi arabayla yada motorla gelmediğim için otobüse göre plan yapmak pek huzursuz ediyor beni

Çay ve sohbet teklifiniz için çok çok teşekkür ediyorum kısmet olursa fırsat olduğunda değerlendirmek üzere izninizle bir kenarda tutuyorum Mersinden Antep e kadar olan aralıkta herhangi biryere gelecek olursanız haber verin misafir etmek isterim.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Bilimsel olarak " istenildiği ya da mecbur kalındığı zaman " ya da " beynine bunu kabul ettirdiğin zaman " aşk acısı/vefat acısı/mal kaybı acısı 18 gün - 45 gün gibi bir sürede unutuluyormuş,eskisi kadar rahatsız etmiyormuş.Gerisi beynin uydurmasıymış.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Öyle bir acı çekersin ki içinde yanan ateşi kimseye anlatamazsın. Anlatabilmeye kelimen yetmez. Anlatsanda anlamazlar zaten demiş adamın biri. Allah çektirmesin diyelim ne denir başka

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:23 ----------

Ulan kaybedeceğim ne var ki arkadaş hadi bi daha sakarya yapalım. Cebimdenmi veriyorum sanki! çok olsa ömrümden ömür
    zapalka bunu beğendi.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Son 1 haftayıda bu yolda harcadıktan sonra artık dönüş yoluna geçmenin vakti geldi..
    Geçen cumartesi geldiğimden bu yana olumlu olan yada o şekilde görünen tekbirşey olmadı. Her beni arayışında bağırıp çağırdı sağolsun. Oturup bi yerlerde konuşmak zaten hayal.. Kardeşine bile benimle görüştüğü için fırça kaydı durumlar o kadarki fena bu kez. Ama karar verdim bir daha gelmeyeceğim ve bu kararımdan dönmemem için bunu hatırlatmalarını arkadaşlarımdan rica ettim gerekirse dövün beni yinede göndermeyin diye. Ben düzelirmi diye çırpındıkca her fırsatı değerlendirmeye çalıştıkca daha kötü oluyor herşey..
    En son terminalde beklerken aradım açmadı. Mesaj attım beni arayıp benimle son kez kızmadan konuşurmusun diye dönüş yapmadı. Sanırım farklı bir engelleme şekli bulmuş meşgule düşmüyor ama kendisine de görünmüyor herhalde. Ekran fotosu alıp mail attım aradı gayet normal bi ses tonuyla 1 2 dakika konuştuk. Aklımda böyle kalsın en azından istedim sağolsun kırmadı. Üzerine oturdum yazdım son bir mail daha ve bundan sonrası sessizlik..
    Gün gelir yol biter bakarsın ömür biter..

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    Eski sevgilini geri istiyorsan, “hala seni seviyorum” diye mesaj gönder. Dönerse senindir.

Dönmezse ‘Halama göndermiştim’ dersin.

not:yunus kardeşim ortaya yazdım lafı ortam yumuşasın diye takma kafana kasktan başka bişey .her işte bi hayır vardır
    Karalı bunu beğendi.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    yunus kardes isimin çok güzel kalbinde güzel. müslümanın müslümana yapmış olduğu dua kendisinin kendisi için yapacağı duadan daha kuvvetlidir.
    beş vaktin beşindede inşallah senin sevdiğine kavuşman için dua edeceğim. benim duamda gösteriş yoktur içtenlik vardır iman vardır gözyaşı vardır. dua zaten bu şekilde olmalı. senin sevdiğine kavuşman için kuru kuruya normal bir insanla konuşur gibi değil gerçekten allaha yalvararak edeceğim inşallah.
    AMİN !
    yunusus bunu beğendi.

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    on numara konu..

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Bi erkek, erkeklik onurunu bir kadın için ayaklar altına almamalı. Senin yaptığını bende yaptım ve evet çok pişmanım. Bırak kendi haline seni istemeyen biri için onurunu zedelemeye değmez. Hem bu davranış seni onun gözünde küçültür. Baksana seninle görüştüğü için kardeşini zılgıtlamış, sen bu kadar kötü bi adammısın? ne yaptın sen bunu hakedicek? kusura bakma biraz sert oldu ama sen kabul edemesende gercek bu. Bunu başlarda bende görmezden geldim ama hiç bir yararı olmadı en sonunda bende öğrendim daha doğrusu öğretti. Benim için çok iyi bi tecrübe oldu. Sende bir daha kesinlikle kendini küçültme derim benim sana tavsiyem... Saygılar.
    spectre ve musclegent bunu beğendiler.

DamienRice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM 900 A
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi erkek, erkeklik onurunu bir kadın için ayaklar altına almamalı. Senin yaptığını bende yaptım ve evet çok pişmanım. Bırak kendi haline seni istemeyen biri için onurunu zedelemeye değmez. Hem bu davranış seni onun gözünde küçültür. Baksana seninle görüştüğü için kardeşini zılgıtlamış, sen bu kadar kötü bi adammısın? ne yaptın sen bunu hakedicek? kusura bakma biraz sert oldu ama sen kabul edemesende gercek bu. Bunu başlarda bende görmezden geldim ama hiç bir yararı olmadı en sonunda bende öğrendim daha doğrusu öğretti. Benim için çok iyi bi tecrübe oldu. Sende bir daha kesinlikle kendini küçültme derim benim sana tavsiyem... Saygılar.
    Söylediğin cümlenin son noktasına kadar katılıyorum ama gel gör ki bunu uygulamak malesef pek mümkün olmuyor. Böyle davranarak gözünde daha çok küçülüyor bütün kadınlar güçlü erkek ister bu tamamen kendi görüşüm.

Yinede umarım kavuşursunuz sevginiz çok kutsal ve mutlu olmayı hak ediyorsunuz...

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı DamienRice adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söylediðin cümlenin son noktasýna kadar katýlýyorum ama gel gör ki bunu uygulamak malesef pek mümkün olmuyor. Böyle davranarak gözünde daha çok küçülüyor bütün kadýnlar güçlü erkek ister bu tamamen kendi görüþüm.

Yinede umarým kavuþursunuz sevginiz çok kutsal ve mutlu olmayý hak ediyorsunuz...
    Evet bi erkek ne kadar narin bi kadin isterse kadinda güçlü erkek ister. Bunu ben geç farkettim, asla güçsüz onursuz biri değilim, ama onun karşısında nasıl bu kadar aciz kalabildim inanamıyorum utanıyorum kendimden. 3 yıl geçti ilk aşkımdı, hala ne zaman duygusal bi şarkı çalsa göğüs kafesime bu yumru oturur iğneler saplanır. Herşeyine göz yumdum görmezden geldim, gözgöze gelince eriyip bitiyordum, bazen rüyama giriyor ne kadar da özlemişim doya doya sarılıyorum sonra bi anda uyanıyorum kirpiklerim ıslanmış olarak, onunla konuşurken bile sesim titrer yüzüne bakarken tatlı bi utanç gelirdi. Neyse daha fazla anlatmayım. Ondan sonra toparlamam zor oldu hala eksikliğini hissediyorum diyebilirim. Bundan sonra biz diye birşey olmayacak biliyorum. ama aynı hataları başkası adına yapmam.
    yunusus bunu beğendi.

DamienRice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM 900 A
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bi erkek ne kadar narin bi kadin isterse kadinda güçlü erkek ister. Bunu ben geç farkettim, asla güçsüz onursuz biri değilim, ama onun karşısında nasıl bu kadar aciz kalabildim inanamıyorum utanıyorum kendimden. 3 yıl geçti ilk aşkımdı, hala ne zaman duygusal bi şarkı çalsa göğüs kafesime bu yumru oturur iğneler saplanır. Herşeyine göz yumdum görmezden geldim, gözgöze gelince eriyip bitiyordum, bazen rüyama giriyor ne kadar da özlemişim doya doya sarılıyorum sonra bi anda uyanıyorum kirpiklerim ıslanmış olarak, onunla konuşurken bile sesim titrer yüzüne bakarken tatlı bi utanç gelirdi. Neyse daha fazla anlatmayım. Ondan sonra toparlamam zor oldu hala eksikliğini hissediyorum diyebilirim. Bundan sonra biz diye birşey olmayacak biliyorum. ama aynı hataları başkası adına yapmam.
    Herkesin yaşaması gerekiyor bunları başkalarının söylemesi pek anlam ifade etmiyor. Herkes iyi kötü bir şeyler yaşıyor

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)