Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

250cc ile başlayan arkadaşım 2. kazasını yaptı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı babaAkar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolun
    Sadece boynuna boyunluk takıldı ve kolu kırıldı başka birşeyi yok çok şükür.. Belinde ve bel altı kısımlara hiç birşey olmadı Sadece üst kısımlardan yaralandı.

100 km/h ile kapıya çarpsaydınız ya motor ve kapı arasında tuz buz olurdunuz..
    Yada motorun kapıya çarpmasıyla birlikte Siz motordan fırlardınız Ve ikiside çok kötü...
    Bu durumlarda koruyabilecek ekipman yok sadece daha az yara alabileceğimiz ekipmanlar var..
    Tabi kaza kazadır sonuçta 100 lük cg motorla kaza yapıp komada yatıp ölen adamlar var..

Ben tecrübesiz arkadaşlar ibret alsın 250cc ile başlamasın diye ayırmıştım
    Arkadaşlar yakında bende A2 ehliyetimi alıyorum. Dün binek arabamla giderken adam pat diye kapı açtı park halinde az kalsın vuruyordum adam umursamaz bir tavır içersinde çok ama çok dikkat etmek gerek bu gibi durumlara mümkünse park halindeki arabalara kapı mesafesi yakınında gitmemek gerek gerçekten insanlar trafikte katil siz ne kadar dikkatli kullanırsanız kullanın yarın daha dikkatli kullanmalıyım diye yollara çıkmalıyız. Kimsenin dikkat ettiği yok en çok dikkati bizim sarfetmemiz gerek.Ayrıca eğitim konusuna yüzde yüz katılıyorum tam hakim olmadan mümkünse yakın yerlere gidilip gelinmeli ehliyetimi alıp Honda'dan 2 kurs aldıktan sonra motor almayı düşünüyorum. Eğitimli bilinçli kullanıcı olmak yanlış ve hatalar üzerine kurulan tecrübeden kat kat iyidir. Eğitimli olup tecrübeyi bu aldığımız eğitimin üzerine koymalıyız.
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun dün bir arkadaşla o kadar konuştuk ama ikna edemedik heralde üstüne de forumda ceza yedim

Motosikleti
    NS200
    Geçmiş olsun yapabilceğimiz birsey olursa tek mesajına bakar

Alıntı tuzsuzdeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @merr'e katılıyorum. İyi bir motosiklet sürücüsü ya o kapının açılacağı yere hiç girmez, ya da kapı açıldığında durabileceği şekilde giderdi.
    Buradaki iyi-kötü sürücü kavramını, günlük hayatta ki gibi agresif şekilde anlamayın.
    Her zaman, "iyi bir sürücü" olmadığımızı aklımızdan çıkarmaz isek, yaşama şansımız daha yüksek oluyor.
    Ben oldum dediğiniz an başınıza birşey gelir.
    Gerçekten anlamak istemiyorsunuz Yada yazdıklarımı okumadan cevap veriyorsunuz.
    Arkadaşımın O kapının açılacağı yere girmeme gibi bi lüksü yok trafik tek şeritten akıyor Ve araçların tam arkasından da gidemez Arkadaki araçlardan küfür yer korna yer elazığda trafik sürücüleri kaba ve anlayışsız.
    Tekrar söylüyorum zaten arkadaşım fren yapmayı bilse durabilirdi Arkadaşım aniden freni asılıp amortisörü kitledi ve yere yapıştı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:58 ----------

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun dün bir arkadaşla o kadar konuştuk ama ikna edemedik heralde üstüne de forumda ceza yedim
    sağolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:00 ----------

Alıntı qezgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yakında bende A2 ehliyetimi alıyorum. Dün binek arabamla giderken adam pat diye kapı açtı park halinde az kalsın vuruyordum adam umursamaz bir tavır içersinde çok ama çok dikkat etmek gerek bu gibi durumlara mümkünse park halindeki arabalara kapı mesafesi yakınında gitmemek gerek gerçekten insanlar trafikte katil siz ne kadar dikkatli kullanırsanız kullanın yarın daha dikkatli kullanmalıyım diye yollara çıkmalıyız. Kimsenin dikkat ettiği yok en çok dikkati bizim sarfetmemiz gerek.Ayrıca eğitim konusuna yüzde yüz katılıyorum tam hakim olmadan mümkünse yakın yerlere gidilip gelinmeli ehliyetimi alıp Honda'dan 2 kurs aldıktan sonra motor almayı düşünüyorum. Eğitimli bilinçli kullanıcı olmak yanlış ve hatalar üzerine kurulan tecrübeden kat kat iyidir. Eğitimli olup tecrübeyi bu aldığımız eğitimin üzerine koymalıyız.

Alıntı sarıderler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun yapabilceğimiz birsey olursa tek mesajına bakar
    Teşekkürler düşünmeniz yeter.

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    arkadaşlar defalarca söyledim yine söylüyorum. e5 gibi ciddi otoyollarda en soldaki banket kısmından solumuzda duvar sağımızda en sol şeritte duran araçlar kalacak şekilde gidiyoruz trafik kilit olduğunda. ama ne olursa olsun bu pozisyonda gidiyorsanız düşük süratle gidin. sürücü solda olduğundan her an kapısını açabilir ve bu onu suçlu yapmaz. zira hiçbir aracın olmaması gereken bir yerden gidiyoruz. maalesef buradan temkinli giden bir motoru arkadan bir diğer motor sıkıştırıyor ve bana yol ver ya da hızlı git diyor. 1 metrelik daracık bir yerde insan hangi mantıkla 80 le gider anlamıyorum. sonra kapısını açan adama küfretmek durumu değiştirmiyor.

madem abuk bir yerden gidiyoruz bari çok yavaş gidelim ki en azından durabilecek ya da yeteri kadar yavaşlayabilecek fırsatımız olsun.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı babaAkar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hep diyorum ama beni dinlemiyor abi biraz heyecanlı kanı kaynıyor ses ve görüntü istiyor
    Aynı mt ye konu açıp hiç tecrübem yok ama 600cc alcam diyenler gibidir kendisi..
    Öncelikle geçmiş olsun.

Bizim milletimizin sorunu da burda ya zaten, motora kendi için değil başkaları için biniyoruz, büyük olsun, şekil olsun, dikkat çeksin ama kelle koltukta gezelim o önemli değil!
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun.

Bizim milletimizin sorunu da burda ya zaten, motora kendi için değil başkaları için biniyoruz, büyük olsun, şekil olsun, dikkat çeksin ama kelle koltukta gezelim o önemli değil!
    Sağol abi hepinizin geçmiş olsun dileklerini ilettim herkese çok teşekkür etti hastaneden çıkınca mt ye üye olacak ve yaptığı kazaları hatalarını yanlışlarını anlatacak.. Gençler ibret alsın diyerekten

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)