Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Honda CB500F ve NC700 güç ve performans karşılaştırması?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA NC 750XA
    Arkadaşlar, aranızda yeni CB500F kullanan varmı? Bu motorun beygir gücü NC700 lerle (48HP) aynı fakat torku düşük. En üst Güç ve torkuna, NC700 serisine göre daha üst devirlerde kavuşuyor.
    Benim merak ettiğim, hangisini kullanmak daha zevklidir. Üst devirlerde mi güce ulaşmak, alt devirlerde mi güce ulaşmak? NC 700 ler için araba kullanıyormuşsun hissi alınıyor deniyor? Üst devirleri sevmediği söyleniyor?
    İkisinide kullanmadım, almak için karar aşamasındayım? Bilgilerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    CB500f kirmizi tadindan yinmez zannedersen azda benzin yakiyor. Alt devirlerdede torku iyi ve sabit olarak tork her yerde ayni gibi. Ben CBR500 denemistim. NC hakkinda bilgim yok.
    liveolive bunu beğendi.

35sdk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09
    Nc700`ün üst devirleri sevmediği falan yok çünkü üst devir yok heryerde anlatıyorum Nc700 almayın motosiklet ile alakası yok seyehat etmek isteyen amca işi Motosiklete ben en azından ruhum, keyfim, bedenim binmeye hazır olduğunda zevk alma amaçlı haz alarak biniyorum hep. Mt09 umun eski Nc700`ümden 2 litre fazla yakması beni hiç umursatmıyor çünkü zevk alıyorum. Cbr500 ise devri olan bir motosiklet aynı beygir düşük tork olsa bile motor devir yüksek olduğu için gidecektir ve karşılığında zevk verecektir.. Ne kadar devir varsa o kadar keyif vardır. Ama şuan da 17 liraya 75 bg`lik hem Nc700 torku hem Cbr500 de ki devir Mt07`de varken ikisinede para vermek saçmalık olur
    xismailaydin ve Volki34 bunu beğendiler.

Motosikleti
    HONDA NC 750XA
    Alıntı santo78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CB500f kirmizi tadindan yinmez zannedersen azda benzin yakiyor. Alt devirlerdede torku iyi ve sabit olarak tork her yerde ayni gibi. Ben CBR500 denemistim. NC hakkinda bilgim yok.
    Teşekkür ederim

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı 35sdk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nc700`ün üst devirleri sevmediği falan yok çünkü üst devir yok heryerde anlatıyorum Nc700 almayın motosiklet ile alakası yok seyehat etmek isteyen amca işi Motosiklete ben en azından ruhum, keyfim, bedenim binmeye hazır olduğunda zevk alma amaçlı haz alarak biniyorum hep. Mt09 umun eski Nc700`ümden 2 litre fazla yakması beni hiç umursatmıyor çünkü zevk alıyorum. Cbr500 ise devri olan bir motosiklet aynı beygir düşük tork olsa bile motor devir yüksek olduğu için gidecektir ve karşılığında zevk verecektir.. Ne kadar devir varsa o kadar keyif vardır. Ama şuan da 17 liraya 75 bg`lik hem Nc700 torku hem Cbr500 de ki devir Mt07`de varken ikisinede para vermek saçmalık olur
    Seninle aynı fikirdeyim. Hatta o kadar aynı fikirdeyim ki param olsa MT-09 alacaktım ama o kadar param olmadığı için MT-07 aldım ;)

Yakıt tasarrufu çok çok çok önemliyse, CB500 ve NC700 arasından tabii ki motosiklet sürdüğün hissini verecek CB500'ü öneririm.

Ama ben motosiklet süreceğim diyorsan tek seçenek MT-07
    Volki34 bunu beğendi.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Bu denklemin içinde XJ6/Diversion da var ama nedense tutulmuyor fazla... 4 silindirden dolayı tüketim korkusu mu mu var acaba??

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı Volki34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu denklemin içinde XJ6/Diversion da var ama nedense tutulmuyor fazla... 4 silindirden dolayı tüketim korkusu mu mu var acaba??
    XJ6, çıkardığı ses kadar hızlı gitmiyor. Ayrıca amortisörler de biraz yumuşak. Bu da viraj performansını kötü etkiliyor.

Uzun yolda konforlu, sakin ve az yakar ama şehir içi yakıt tüketimi yüksek olduğu için çok tercih edilmiyor.
    Volki34 bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    NC serisini fazla sıkıcı , 500'lük Hondalar'ı gereksiz pahalı, MT serisini biraz konforsuz bulan benim gibi 40 yaşına merdiven dayamış birisine uyacak gibi Diversion F.. Ama gerçek olan birşey var ki MT-07 fiyat olarak herşeyi gölgede bıraktı bu sene... CBR 500, NC'ye kıyasla daha zevkli bir motor olabilir ama çok tutmazsa ki bu fiyatlarla zor; öyle ahım şahım olmayan bir zevk farkı için peynir ekmek gibi satılan NC'ye tercih etmek uzun vadede zarar ettirir.. Ancak satışları iyi olursa , o zaman CBR 500 düşünülebilir...

Motosikleti
    HONDA NC 750XA
    Alıntı 35sdk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim, bilgiler için ..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)