Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hero Thriller Hindistandaki Adıyla Xtreme

Motovento
    REKLAM ALANI
    hector15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200NS

Motor
    Tip: Tek silindir 4 Zamanlı Hava Soğumalı – OHC
    Silindir çapı ve strok: 57.3 x 57.8 mm
    Motor Hacmi : 149.2 cc
    Maximum Güç : 10.6 kW [14,2hp] @8500 rpm
    Maximum Tork: 12.80 Nm @6500 rpm
    Ateşleme : Mikroişlemcili Gelişmiş Ateşleme -AMI
    Marş : El marşı
    Karbüratör: CV tip – CCVI (Karbüratör kontrollü değişken ateşleme)
    Sıkıştırma Oranı: -
    Şanzıman
    Debriyaj: Çoklu Plaka, Islak Vites: 5 Vites
    Süspansiyon
    Ön: Hidrolik Teleskopik Amortisör
    Arka: Gaz Rezervuarlı 5 kademeli arka
    Elektrik Aksamı
    Akü: 12V-4A, MF Akü Far: 12-35W/35 W Halojen Ampul Stop Lambası: 12V – 10 W Sinyaller: 4 Adet 21W (Amber Ampul) Pozisyon lambası: -
    Tekerlek ve Lastikler
    Jant ölçüsü ön: 18 x 185.5 kollu döküm jant Jant ölçüsü arka : 18 x 215.5 kollu döküm jant Lastik ölçüsü ön: 80/ 100 x 18-47 P Tubeless Lastik ölçüsü arka: 100/ 90 x 18-61 P Tubeless
    Boyutlar
    Uzunluk: 2060 mm
    Genişlik: 766 mm
    Yükseklik : 1132 mm
    Tekerler arası mesafe : 1326 mm
    Sele Yüksekliği : -
    Yakıt Tankı : 12.3 litre [min]
    Rezerv : 1.5 litre [Kullanabilir Rezerv]
    Boş ağırlık : 142 kg
    Frenler
    Ön Fren: 240 mm Disk
    Arka Fren : 240 mm Disk
    Şase
    Tip: Boru Tipli elmas şekilli
    FİYAT:4.992 TL
    kngsze bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Gösterge paneli çokhooş
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

shrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Renault Premium 440dxi Truck
    Alıntı kngsze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gösterge paneli çokhooş
    aynen.....
    O BİR HAYATTIR

meugur74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    strike 150
    Hayırdır heromu alacaksınız? Ya herro ya merro
    RAMİREZ bunu beğendi.

Gösterge paneli CBR125R ve 250R ' a çok benziyor Yanındaki kanatçıklar haricinde.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Genel olarak güzel alet.Gösterge tablosu güzel ama biraz daha özgün bir tasarım olabilirdi.Kontak anahtar yuvasının etrafına ışıklandırma yapmak küçük ama hoş bir ayrıntı ama gece belki dikkat dağıtıcı olabilir.Tahminimce TVS Apache RTR 150 nin en büyük rakibi olur.İkisi de Hintli,ikisi de yakın fiyatlarda ve yakın güçlerde ikisi de 150 cc...

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Hepsi birbirinin aynısı komik aletler ,sadece gösterge paneli işte gerisi çöp

Motosikleti
    Honda Activa Kymco Ck125 Honda Titan Hero Thriller
    Bir başka konuya yaptığım yorumu aynen iletiyorum
    Arkadaşlar forumu gezerken birçok insanın denemeden motora yorum yaptığını fark ettim. bazıları ise honda cbf nin daha iyi olduğunu ve motorun yedek parçalarının olmadığını söylediğini gördüm. 01.08.2014 tarihinde hero thrillerimi aldım. Denemeden aldığım motorun bayisine sordum tvs apachemi bumu diye. ikiside cevabını verdi. sonra dedim birisini alabilirim ancak.

Uzun uğraşlar sonunda thrillerin daha ilgi çekici olduğu daha az yaktığı ve arka frenin disk olmasından dolayı tercihimi herodan yana yaptım. Aldığımda far camı erimiş olduğunu fark ettim servisi fotoğrafını çekerek hemen ertesi gün yenisi ile değiştirdi. buda yedek parçanın sıkıntı olmadığının göstergesidir bence.
    Depoyu fulledim ve yedeğe düştüğünde 441 km deydi.(10,5 lt normal 1,5 lt yedek depo var.) yakıt sarfiyatı güzel km nin çoğunu dip gazla gittim. Ve Son gördüğüm hız ise düz yolda 128 km/h idi. Konfora gelince gayet güzel. ben arkamda babam ile(113 kg babam 72 kg ben 142 kg motor) geçtiğim antalya yollarında gayet güvenli bir sürüşü vardı. Frenler ciddi anlamda hakkını veriyor. 55 km hızla giderken ışık kırmızıya döndü geçecektim ışığın dibinde polisi görünce aniden frene asıldım ve 10-15 mt gibi kısa bir mesafede durdu.
    karenajları gayet sağlam. başka bir motorun solundan geçerken adamın bir anda sola kırmasıyla sağından vurdum adamın benim denge kaybı olmadı sadece elimde hafif bir sıyrık oldu diğer motoran hafif takla atarak yere düştü.
    Genel olarak yoğun bir ilgi var motosiklete ışıklarda durduğumda güzel antalyamda motosikletler en önde birikir ve yanıma gelenler ne kadara aldın kaçlık motor vb. sorular soruyor ve ybr cbf ve tvs nin hiçbir şansı olmuyor 14,4 hp 12,8 Nm motorun yanında.
    Bir diğer güzellik ise sabit hızla gidebilmesi 60 a sabitleyin gazı ne 59 ne 61 geziyor sabit çakılı kalıyor.
    Fren rezervuarında bybre yazıyor ön disk bybre arka nissin fren kaliperi. Antalyanın sıcak zamanlarında günde 80-90 km yol yapıyorum genelde yüksek devirli kullanımda sıcaklık olarak rahatsız edici bir durumu yada bayılması yok.
    Kasislerden geçerken rahatsız edici bir şekilde alttan vurmuyor. Farları zifiri karanlık yolda giderken dahi yeterli.

Kısacası alanın pişman olmayacağı aldığındada uzun yıllar sorunsuz binebileceği motor. Ben fiyatı 4990 TL iken aldım. Şuan 890 km de. hızlanması durması dengesi gayet güzel. 7bin devirden sonra arka yolcunun ayağına bir miktar titreşimi var.
    Buyrun fotoğraflar. Herkese Kazasız belasız sürüşler.

bkgzl34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha Ybr 125 esd, 2023 Hero dash 125
    Herşey tamam da fiyatı düşündürücü acaba değermi?

Motosikleti
    Bence değdiği için aldım. Yeni ybr ler vasat bir halde honda da çok hantal. Yıllarca hiçbir özelliği ve güzelliği olmayan motorları türkiyemin güzel insanlarına kakalayıp durdular. Sıfır alınabilecek şuan bajaj tvs hero derbi ve haojue var bence. bu markalardan kendine en uygunu hangisi ise ona bak derim. Bence hero fiyat performans kalite ve özellik bakımından öncüleri gibi geldi ve bunu aldım. karar senin.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Dışardan bir yorum olarak kabul edin.
    Birkaç hafta önce ısyerımın bahçesinde değişik bir motor gördüm, yaklaşınca hero olduğunu gördüm. Meraktan inceledim.
    Gösterge tablosunu çok beğendim.
    Boyutları hoş. Ybr ile ayni belki daha da kalıplı.
    İşçiliği beğenmedim. Malzeme kalitesi vasat.
    Kaynak yerleri çapakları aşırı fazlaydı çok dikkatimi çekti.
    Fiyatını bilmiyorum ama yamahaya rakip olabileceğini işçilikten dolayı düşünmüyorum.
    Sadece dıştan yapılan bir ıncelemedır. Kullanmak belki de fikir değiştirebilir.

bkgzl34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha Ybr 125 esd, 2023 Hero dash 125
    ybr ler vasat derken; şu an kullandığım ybr 2012 model 36 bin küsür de ilk sahibiyim bundan önce de 2006 model ybr vardı 6 sene ve 160 bin küsürata kadar bindim ve sattım en ufak sorun çıkarmadı hatta belki inanmazsın 160 bin kilometreye kadar bir kere subab ayarı yapıldı ve 3 takım zincir dişli seti değişti ve bir kerede debriyaj balatası değişti, öyle yağ yakma problemimde yoktu. saat gibi tıkır tıkır çalışırdı. şimdi sölesene bana nasıl vasat oluyor ybr ler acaba? Ben öteki motorlara kötü demiyorum sadece parasını hakedip hakketmediğini merak etmiştim.

Motosikleti
    Vasat dediğim çekişi gidişi ve duruşu yoksa malzeme kalitesine lafım yok. Yeni ybr esd nin beygir gücü ve tork değerlerine bakılacak olursa bu anlaşılıyor

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsi birbirinin aynýsý komik aletler ,sadece gösterge paneli iþte gerisi çöp
    Herşeyede gülüyosun neşeli adsmsın. Bu motoru test ettin mi bindin mi çöp diyosun? Merak ettim açıkçası.

Hero thriller alacağım ama motor hakkında tereddütlerim var.öxellikle yedek parça hususunda .bir de 3500 tlye 5000 km civarında thriller var;alayım mı?

O anahtarın etrafındaki ışık dikkat dağıtmak için değil immobilizer yani bu motorlara düz kontak yapılmıyor hero oldukça kalitali bir motor kesinlikle tavsiye ederim konu guncelmi bilmiyorum 5 bin kmde kini 3500 liraya veriyorsa gözünü kirpmadan al ben burda 3750 ye 11 bin kilometredekini alıyorum heroyu şiddetle tavsiye ederim duyulan bir marka olmayabilir ama kaliteli bunun en büyük payı arka fren bile disk malzemeden kacinilmamis bir motor ybr gibi plastik aksami dandik degil kesinlikle yamaha ybr honda cbf e para verecegime bu motoru alirim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)