Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Az daha kaza yapıyordum Elazığlılar içeri >>>>

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar bugün başıma kötü bi olay geldi..

Arkadaşım ilk motoru olan hyosung gt250r ile ufak bi kaza yaptı.. Virajı alamadı ve motoru devirdi .. Çok şükür arkadaşımda bişey yok .. Tabi motordada bişey yok sadece yan grenajlarda bi kaç çizik var..

Asıl konumuza gelecek olursak.. Arkadaşım beni eve bırak elim ayağım titriyo dedi (ilk kazası) Bende tamam dedim evine bıraktım..Sonra motoru yaptırana kadar sende kalsın dedi babam çizikleri görürse kaza yaptığımı anlar Motoru yasaklar dedi bende tamam dedim...

Aldım motoru fıtı fıtı gidiyorum ..Bahçelievler yolunu bilen bilir dümdüz kaymak gibi yoldur tam basmalık ..Neyse bende hızımı arttırdım 130-140 civarı gidiyorum sağlı sollu araçları solluyorum falan derken...
    Beyaz renkli bir Yamaha R1 sıkıştırmaya başladı beni İlk başlarda anlamadım tanıdık biridir heralde dedim sonra biraz daha sıkıştırmaya başladı elimle geç geç işareti yaptım Sonra hızını yavaşlatıp beni durdurmaya çalıştı.. Bende hızımı artırıp onun yanına geldim ve El kol hareketi yaptım.. (Hayırdır anlamında)
    Sonra ben bunu yapınca beni tekrar sıkıştırdı.. Çaydaçıra kavşağındaki ışıklarda durduk ben indim motordan tam dalacam
    Bu benim indiğimi gördü ve kırmızıda geçti Ne kadar kovalasamda yetişemedim..

Şimdi ben bana bunu yapan herifi bulup hesabını sormak istiyorum çayda çıra bahçelievler yolunda mobese olmadığı için kendim bulmak zorundayım elazığdaki çevreme durumu anlattım Birde sizinle paylaşmak istedim Elazığlı arkadaşlar abiler böyle bir motor görmüştür belki diyerekten..

Örnek olması açısından şu ilandaki R1'i paylaşıyorum Neredeyse bunun aynısıydı Ama jantları sarı değildi Tam rengini hatırlamıyorum ama sarı olmadığına eminim...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...53092787/detay

(beni sıkıştıran motor ilandakinin neredeyse aynısıydı selesi kırmızı ve rengi beyazdı...)

Elazığlı arkadaşlarım abilerim ben daha önce böyle bi motor elazığda hiç görmedim Siz gördüyseniz nerde duruyor Sahibi kim biliyorsanız lütfen benimle paylaşın...

Bu arada motorun plakası yoktu dolayısıyla alamadım..
    kdiner ve ismeter bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Kaza yapmış bir motorla hemen 130 -140 yapmak çok büyük hatadır. Motor zaten kaza yapmış. Görünmeyen bir yerinde bi arıza falan olabilir. Cant çatlamıştır mesela,140 la giderken birden Cant çatlaktan koyuverir vs falan. Geçmiş olsun.
    hasanrs, shooter1 ve maxi97 bunu beğendiler.

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza yapmış bir motorla hemen 130 -140 yapmak çok büyük hatadır. Motor zaten kaza yapmış. Görünmeyen bir yerinde bi arıza falan olabilir. Cant çatlamıştır mesela,140 la giderken birden Cant çatlaktan koyuverir vs falan. Geçmiş olsun.
    Kısmen haklısınız ...Ama dediğim gibi sadece grenajlarda çizik vardı kaza gözümün önünde oldu Küçük bi kazaydı

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Demek öne arkaya kamera takmak lazım. Şimdi aliexpressten bakacağım.
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

Alıntı hasanrs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek öne arkaya kamera takmak lazım. Şimdi aliexpressten bakacağım.
    aSlında iyi fikir düşüncem bunu

Bir defaya mahsus olmak üzere konuyu up'luyorum

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun sahibini öğrenince ne yapacaksın? Evini mi basacaksın, yolunu mu keseceksin? Bu tür şeyleri düşünmeye bile değmez. Yoksa İstanbuldaki arkadaşlar hergün katil olurdu.
    ukiran35 ve maxi97 bunu beğendiler.
    112ciyiz

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Otomobili taksiyi biliyoruz da, motorcunun sıkıştırmasını da görmüş olduk.
    Büyük ihtimalle sizdeki motorun kalıbına bakarak kapışmak istedi. Bir şekilde yol verip başından savmalıydın. Neyse olan olmuş, geçmiş olsun.
    İzini sürmek hesap sormak gibi bir hataya düşme. Oldu bitti. Sende bir şey var mı? Motorda bir şey var mı? Düştün mü? Yok. O zaman boşver unut gitsin.
    Ben İstanbulda trafikte az mı gider yaptım... Taksinin kapı boşluğundan emaneti çıkarıp peşime düşenler, bilinçli olarak üzerime direksiyon kıranlar. Önümde ani fren yapıp çarptırmaya çalışanlar.
    Sonra sonra anlıyorsun bazı şeyleri. Sadece uzun bir korna çal geç. Benden sana tavsiye.
    ukiran35 ve Panther38 bunu beğendiler.

Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun sahibini öğrenince ne yapacaksın? Evini mi basacaksın, yolunu mu keseceksin? Bu tür şeyleri düşünmeye bile değmez. Yoksa İstanbuldaki arkadaşlar hergün katil olurdu.
    Yaptığı yanına kar mı kalsın yaşadığım basit birşey değil Ve bende istanbul gibi bi yerde yaşamıyorum..

Konyada ve elazığda yaşıyorum ve bu gibi şehirlerde Bu tür sıkıştırmalar neredeyse hiç olmaz..

4 senedir iki teker üstündeyim daha ilk defa böyle birşeyle karşılaşıyorum...

Yolunuda kesmiycem evinide basmıycam hesabını sorcam gider yaparsa bende gider yapıcam..

Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otomobili taksiyi biliyoruz da, motorcunun sıkıştırmasını da görmüş olduk.
    Büyük ihtimalle sizdeki motorun kalıbına bakarak kapışmak istedi. Bir şekilde yol verip başından savmalıydın. Neyse olan olmuş, geçmiş olsun.
    İzini sürmek hesap sormak gibi bir hataya düşme. Oldu bitti. Sende bir şey var mı? Motorda bir şey var mı? Düştün mü? Yok. O zaman boşver unut gitsin.
    Ben İstanbulda trafikte az mı gider yaptım... Taksinin kapı boşluğundan emaneti çıkarıp peşime düşenler, bilinçli olarak üzerime direksiyon kıranlar. Önümde ani fren yapıp çarptırmaya çalışanlar.
    Sonra sonra anlıyorsun bazı şeyleri. Sadece uzun bir korna çal geç. Benden sana tavsiye.
    R1 arkamdayken 2 kere sıkıştırdı ve ben elimle geç işareti yaptım Sonra önüme geçip beni durdurmaya çalıştı..
    Gerçekten başımdan savmaya çalıştım ama olmadı.. Yoksa bende körü körüne gider yapmadım.
    ismeter bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki gn250
    Geçmiş olsun

bazı yorumlar çok kırıcı olmuş sıkıştıran değilde sıkıştırılan suçlu bulunmuş ne diyim tuhaf

Alıntı ismeter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun

bazı yorumlar çok kırıcı olmuş sıkıştıran değilde sıkıştırılan suçlu bulunmuş ne diyim tuhaf
    Allah razı olsun abi halden anlıyosun..

Bu arada geçmiş olsun dileyen arkadaşlara abilere teşekkür ediyorum.

motorcrus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cıbır
    hocam olmuş bitmiş dava.burada aramakla bulamassın denk gelirse yine yolda yakalarsın.
    ama sana şunu derim ki bir kaza vs. getirmediyse başına unut gitsin sakin ol.

Alıntı motorcrus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam olmuş bitmiş dava.burada aramakla bulamassın denk gelirse yine yolda yakalarsın.
    ama sana şunu derim ki bir kaza vs. getirmediyse başına unut gitsin sakin ol.
    Teşekkür ederim.. Sakinim... Sinirimde geçti zaten ...Ben sadece bunu yapanı bulup sormak istiyorum.. Neden? diye.

Motosikleti
    Cbr250r
    Geçmiş olsun arkadaşım. Bunu sana yapanı bulma yolunda gayette haklı buluyorum seni. Bana kalırsa boşver harcadığın zamana yazık he bulursanda niye sıkıştırdın'a bir cevap alamıcaksın ve kavga cıkacak kendini buna hazırlar dövmeden gelme
    babaAkar bunu beğendi.

Alıntı emreaydin69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun arkadaşım. Bunu sana yapanı bulma yolunda gayette haklı buluyorum seni. Bana kalırsa boşver harcadığın zamana yazık he bulursanda niye sıkıştırdın'a bir cevap alamıcaksın ve kavga cıkacak kendini buna hazırlar dövmeden gelme
    Moralim dünden beri bozuktu Sağolun iyi geldiniz bana "dövmeden gelme" 'yi okuyunca sesli güldüm ..

Olay sıcağı sıcağınayken evet dövecektim ve deli gibi elazığda onu aradım tüm motorcu çevreme söyledim Trafik polisi akrabama söyledim..
    O an bulsaydım evet dövecektim ama şuan da sinirim geçti..
    Sadece bulup Neden? diye sormak istiyorum..

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R

Bundan kim kârlı çıktı ki? Her iki tarafda kaybetti.

Velev ki, dünyan berbat olsun, ahireti de berbat etmeye gerek yok.

Çünkü karşılaştığında , o hareketi yapan biri sana özür dilerim demeyecek

yaptığı pisliğin , MİSLİYLE mukabele edecek. Buna deymez hakkınızı

Allah a havale edin. Lakin; O HESAP SORUCULARIN EN HAYIRLISIDIR..

Geçmiş olsun..
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

Alıntı DEISIS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/vzE4l6.jpg

Bundan kim kârlı çıktı ki? Her iki tarafda kaybetti.

Velev ki, dünyan berbat olsun, ahireti de berbat etmeye gerek yok.

yaptığı pisliğin , MİSLİYLE mukabele edecek. Buna deymez hakkınızı

Allah a havale edin. Lakin; O HESAP SORUCULARIN EN HAYIRLISIDIR..

Geçmiş olsun..
    Teşekkür ederim dilekleriniz için.. Ayrıca silahım yok.. Ve ben kavga etmek istemiyorum sadece sorcam Neden? diye ..

Ama haksızlığına rağmen hala özür dilemezse gider yaparsa kavga çıkması muhtemel gözüküyor ...

Motosikleti
    XT 660 R
    Alıntı babaAkar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim dilekleriniz için.. Ayrıca silahım yok.. Ve ben kavga etmek istemiyorum sadece sorcam Neden? diye ..

Ama haksızlığına rağmen hala özür dilemezse gider yaparsa kavga çıkması muhtemel gözüküyor ...

yaptığı pisliğin , MİSLİYLE mukabele edecek.
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..

Yazdıklarınızı tekrar okuyunca evet haklısınız bende bu işin peşini bırakmaya karar verdim dediğiniz gibi yapıcam Ve malesef yaptığı yanına kar kalıcak ... Size ayrıca teşekkür ederim.
    DEISIS bunu beğendi.

Motosikleti
    XT 660 R
    Alıntı babaAkar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdıklarınızı tekrar okuyunca evet haklısınız bende bu işin peşini bırakmaya karar verdim dediğiniz gibi yapıcam Ve malesef yaptığı yanına kar kalıcak ... Size ayrıca teşekkür ederim.
    Rica ederim ama için rahat olsun;

Yaptığı yanına kâr kalmayacak . Hatta biiznillah sen kârlı çıkacaksın.

Lakin kim zerre kadar hayr/şer işlerse onun karşılığını mutlaka görecektir.
    babaAkar bunu beğendi.

Doğru söze ne denir.. Yorumlarınız için çok çok sağolun

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)