Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kavsaklara yavas ve dikkatli girin az daha hastanelik oluyordum

Motovento
    REKLAM ALANI
    iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Selam herkese,

Bugun motorla gebzeden eve donerken kocaman bir kavsaga geldim. Gayet genis ve her acidan gelen herkes birbirini gorur vaziyette. Resmi asagida.

Ben 2406. sokaktan kavsaga geliyorum, arabada 2405. sokaktan kavsaga geliyor ve karsiya gececek direk. Arabayi gordum ve ona gore gaz kestim. Arabadaki adamda durdu kavsagin girisinde. Daha sonra ben biraz gaz actim kavsagi gecmek icin ve eleman direk 2405. sokaktan cikip tam karsiya gecmeye calisti ben 2406. sokak boyunca devam edecekken.

Hizim 40-50 civari falandi sanirim bir frenlere abandim can havliyle 15-20 metrede falan durdum sanirim ve arabaya 1 metre kaldi. Elemanda yolun ortasinda durdu zaten ben arka kapi hizasinda durdum. Kafasini cevirdi ne oluyor diye sonra gecti karsiya hic umrunda degildi serefsizin.

Bir elim ayagim bosaldi zaten 20-30 metre gittim saga cekip motoru durdurdum ve indim motordan. Geri yurudum asfalta baktim tekerlek izi yoktu hic yolda. Demekki motordaki abs kurtardi beni.

Ama var ya hic beklemiyordum adamin yolun ortasina cikip duracagini en basta yol verdi gibi geldi bana ya da beni hic gormedi ya da beni hic takmadi bilemiyorum ama kavsaktan cikmaya az kalmisti benim ve o yuzden adam onume firlayinca manevra falan dusunecek zaman bile kalmadi. Son gucumle asildim frenlere motor cok stabil durdu ve beni uzerinde hic sarsmadi, yana devrilme hissi falan olmadi, stopta etmedi. Debryaji da sikmisim demekki.

Biraz daha dikkat etmek lazim ozellikle kavsaklarda, sehirici de 50yi falan gecmemek lazim aslinda. Allah korudu.

Belki bunda da bir hayir vardir simdi ben bu olayin etkisi ile 1-2 hafta cok daha dikkatli kullanirim motoru olasi buyuk kazaya bulasmami engellemis olur. Ya da sizler bu yaziyi okudugunuz icin sizde kavsaklarda dikkat edersiniz ve sizinde kaza gecirmenizi engeller insallah.
    Ceocem, hasanrs, barodi ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    dealim daystar 250
    geçmiş olsun, haklısınız sehir içinde çok dikkat etmek lazım.her olasılığı düşünsek te illa düşünemediğimiz biri oluşuyor aman hızımıza dikkat.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    bide gözünün içine baka baka çıkmıyolarmı adamı deli ediyolar ya
    maxi97 bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    geçmiş olsun...bazen işler istediğimiz gibi gitmiyor...

Motosikleti
    Sagolun.
    Kavsaga girecek araba varsa bu adam benim onume cikar diye dusunup yavaslayip gecmek lazim, bana yol verdi diye guvenmemek lazim demekki.

ukiran35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Arkadaşlar sizlere nasıl desem bilmiyorum. Bildiğim ve emin olduğum bir tek şey var ki bizde yani bu içinde yaşadığım toplumda trafik kültürü yok. Yok derken hemen herkes sürdüğü aracın hacmine orantılı olarak yollarda yer işgal ediyor. Senin çakıştığın o araç eğer ki sen daha cüsseli bir araç kullansaydın dururmuydu durmazmıydı acaba. Kesin dururdu çünkü çarpışma anında kendi canıda yanacaktı. Şunu iyi bilelim motosiklet hacmi küçük olduğundan kesinlikle tehdit olarak görmüyorlar ve bu nedenle seni tehdit olarak algılamadı ve yoluna devam etti.
    Ama sen motosikletli olduğun için görmüş olsa bile önemsemiyor ve yokmuşun gibi devam ediyor ve bu hreketi araba sürücülerinin hemen hepsi yapıyor.Burda bizlere düşen görev bunun farkında olmak.
    Bizi araç sürücüsü yerine koymayıp yolumuza heran bir inek (büyükbaş hayvan) çıkacakmış gibi temkinli olmak.
    Panther38 bunu beğendi.

geçmiş olsun kardeşim ...

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    kavşaklar yavşaklar dolu o yüzden tedirgin oluyorum en çok kaza kavşaklarda oluyor yavşaklar yüzünden

Motosikleti
    Derbi ETX
    40-50km hız, 15-20 metre frenleme

gerçi ben acemiyim de fazla değil mi o hıza o mesafe
    motosikletinde frenleri iyidir heralde KL650 görüyorum profilde.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bu resim gerçekmi?

Umarim degildir.

Motosikleti
    Derbi ETX
    geçmiş olsun dileklerimi atlamışım

geçmiş olsun keyifli sürüşler

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    geçmmiş olsun bunu en az 5 defa yaşıyorum hergün, istanbulda kim kime dum duma yaşıyoruz anasını satim.

Nomad_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250 / Triumph Daytona 675 / Yamaha R1 / Z800
    Ne demişer .. Kavşakda yapılan tavşaklığın şakası olmaz geçmiş olsun

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Soldakine yol vermek gerekmiyor muydu?

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Geçmiş olsun Allah en kötü zamanının böyle olmasını nasip etsin

Motosikleti
    Yakinda
    Her ne kadar "sehiricinde 50'yi gecmemek lazim" demenizden hizinizin yuksek oldugu anlami ciksa da, asil suc karsi tarafinmis. Yol ver levhasi var aracin geldigi baglanti yolunda, fakat once o levhayi gorunur yere koyacak belediyeye, sonra da o kurala uyulmasi gerektigini ogretecek egitim sistemine ihtiyac var.

Panther38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25 MİDNİGHT BLACK
    her zaman farınızıda yakmayı unutmayın benim motorda devamlı yanar aynayı kontrol eden 4 teker sürücüleri yol paldır küldür şeride dalmıyor. tabi ayna ile alakası olmayan sigara keyfi yada telefon gıdıklayan tipler yada ayna sinyal kullanmam şeritlere dalarım diye davarlarda çıkabiliyor. hıza dikkat. bayan şöförlerinde ani frenlemeside ayrı bidurum önündeki boşluk rahat 1 tır mesafesi olsada zank diye frene basabiliyor yavaş gittiği halde. kavşak ve ışıklarda kırmızı ihlal eden sürücülerle kavşakta durup bizim yaklaştığımız an önümüze atlamayı sevenlere özellikle dikkat etmeliyiz.
    ukiran35 bunu beğendi.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı iguven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kavsaklara yavas ve dikkatli girin az daha hastanelik oluyordum
    bonjour zaten tapa gaz geçmiyoruz kavşaklarda, dur tabelası yoksa bile durmak gerekir trafik varsa. ister kabul et ister kabul etme ama ben kendimi hayalet olarak görüp, öyle sürüyorum. araç sürücüleri de beni hayalet olarak gördükleri, ya da görmedikleri için karşılıklı idare ediyoruz

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu resim gerçekmi?
    http://i1319.photobucket.com/albums/...psf7683587.png
    Umarim degildir.
    türkiye'de, nizam kural kullanışlılık işlevsellik gibi kavramlar bulunmadığından, yol yapılacak diyor bir cahil, öteki cahil yol yapıyor, sonra bu yolu kullanan bir akıllı, bu böyle olmaz, kaza olur diyor ve kaza olutor, sonra o iki salak yedikleri boku temizlemek için yolu yıkıp tekrar yapıyor. bu kavşağı bilmiyorum ama bir çok kavşak sonradan tekrar yıkılıp yapılır, ee google amca da bu hıza yetişemiyor.
    ukiran35 bunu beğendi.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu resim gerçekmi?
    http://i1319.photobucket.com/albums/...psf7683587.png
    Umarim degildir.
    Evet olayin meydana geldigi kavsak orasi. Google earthden kestim koydum.

@JafJaf: Tam hizimdan ve durma mesafemden tam emin degilim, ABS devreye girdi zaten motorda sonucta vurmadan durabildim.
    @Panther38: Kisa farlarim hep acik, beyaz ve kirmizi renk karisimi kaskim var. Motorun 2 adet LED sis farlari da acik ayrica motorun rengi sari renkte. Gormemis olma ihtimali yok bence ama algilamama olabilir.

Benim hatam aslinda hizli gitmek falan degil (gaz kesmistim zaten kavsaga yaklasinca), adamin bana yol verdigini dusunmem dolayisiyla beklemedigim sekilde onume cikmasi.

Panther38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25 MİDNİGHT BLACK
    Alıntı iguven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet olayin meydana geldigi kavsak orasi. Google earthden kestim koydum.

@JafJaf: Tam hizimdan ve durma mesafemden tam emin degilim, ABS devreye girdi zaten motorda sonucta vurmadan durabildim.
    @Panther38: Kisa farlarim hep acik, beyaz ve kirmizi renk karisimi kaskim var. Motorun 2 adet LED sis farlari da acik ayrica motorun rengi sari renkte. Gormemis olma ihtimali yok bence ama algilamama olabilir.

Benim hatam aslinda hizli gitmek falan degil (gaz kesmistim zaten kavsaga yaklasinca), adamin bana yol verdigini dusunmem dolayisiyla beklemedigim sekilde onume cikmasi.
    @Jafjaf Hız konusu 50 değilse 70 tir ki dikkat edilmesi gereken yerde gösterge ile uğraşılmaz zaten
    @iguven sürücü telefonla oynamıştır büyük ihtimal gelişi güzel baktı yada bakmadan geçmeye kalktı davaroski. tır kornası lazım uzaktan bastınmı çivileyeceksin ;) bunun gibileri donuna etcek öyle korna lazım. Geçmiş olsun. senin motoru göremeyene sığır demek doğru olur.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)