Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Siz Siz olun sakın babanızı üzmeyin

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dash_1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200kt
    Merhabalar. Nasıl başlasam bilemiyorum. O yüzden konuya direk gireceğim. Ben yaklaşık 3senedir sigara içiyorum . Yaşım da 19 . Lise de bir başlarsınız adamlık diye daha sonra bu sigara denen illetin ne halt olduğunu öğrenirsiz. Ben de bunlardanım. Geçen gün babam yolda sigara içerken gördü ve yıkıldı resmen. Neredeyse 2 gündür benümle hiç konuşmadı. Hala da konuşmuyor. Babamın benimle eskisi gibi olması için ne yapabilim? Gerekirse başından beri karşı çıktığı canım kadar sevdiğim motorlarımı bile satarım. Lütfen bi yol gösterin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    En güzel yol sigarayı bırakmak. Sigarayı bırakırsan hem baban mutlu olur hemde sen.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Sigarayı bıraksan ve birdaha da kullanılacağına yemin etsen......

Motosikleti
    Mondial 200kt
    Ben zaten gözünün önünde Kuran üstüne el nastım bırakıcam diye daha da içmedim hala aynı ne yapıcam ben

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı Dash_1905 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben zaten gözünün önünde Kuran üstüne el nastım bırakıcam diye daha da içmedim hala aynı ne yapıcam ben
    Biraz zaman geçsin, sende bu geçen zaman içerisinde ilgini arttır babana karşı. Sen ilgini, alakanı arttırdıkça emin ol yelkenleri suya indirecektir

İnatçı bi yapısımı var ?

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Kardeşim sigarayı bırak ve babanla konuş bunun gençlikte özenti olarak hata olduğunu ve bundan sonra kesinlikle içmeyeceğine dair babana SÖZ ver. Sigarayı bıraktığını ve sözüne sadık olduğunu gördüğünde baban fazlasıyla memnun olacaktır. Zaten içme kardeşim o pis zıkkımı kime ne yararı olmuşki bugüne kadar sana olacak.

Tüm yorumları okumamışım sen zaten söz vermiş yeminler etmişsin. biraz zamana bırak ve baban sözünde durduğunu görsün . Çünkü gerçekten pis bi illet bu sigara bu sayede sigarayı bırakırsan babana ilerde minnetar olacaksın bu tavrı yüzünden

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Baban senin babandır, bi şekilde affeder, sen sigarayı kendin için bırak. İleride sonra kafanı çok vurursun duvarlara.
    rumelian, canYOLDAS ve hgdr bunu beğendiler.

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    Görkem bey haklı
    Ben sigarayı sevgilim için bırakmıştım 1 ay sonra başladım.
    Kendim için bıraktım yaklaşık 1,5 senedir içmiyorum.

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Hemen hemen aynı durumları 16 yaşımdayken bende yaşadım.Küstü,konuşmadı,sigara almayım diye parasız bıraktı ama ben bi şekilde içtim.

Yıllaaaar sonra 4 ay kadar önce ne olduysa birden bıraktım...

Dün halı saha maçı yaptım sigarayı bıraktıktan sonra ilk defa.Ben neredeyse eski ben.Yorulmuyorum,durmuyorum...

Demem o ki bende babamı ve bana bırakmam yönünde telkinde bulunan herkesi seviyorum.Fakat sigara denen şey sadece ve sadece sen istediğin için kendin için bırakılan bişey...

Baban senin için istiyor sende bi jest yapıp onun için isteme,sende kendini düşün...

En fazla 2 hafta sıkıntı yaşayacaksın,hem senin yaşında bana göre baya genç,bağımlılığın daha çok artmamışken daha rahat bırakacaksın...

Çok mutlu oldum bıraktığına...

Son tavsiye: Daha rahat olmak istiyorsan, ağırlık antrenmanı yap,3 tekrardan fazla kaldıramayacağın ağırlıkları zorla..Bunu yapman isteğini stresini azaltacak...

Motosikleti
    Mondial 200kt
    Yaklaşık3 gündür içmiyorum bu illeti. Tabiki herşey zamana bağlı. Herşey belirli bir zaman sonra anlaşılacak. Ama şu anda babamın yüzüne dahi bakmaya utanıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz zaman geçsin, sende bu geçen zaman içerisinde ilgini arttır babana karşı. Sen ilgini, alakanı arttırdıkça emin ol yelkenleri suya indirecektir

İnatçı bi yapısımı var ?
    Aslında babam 5 dakika konuşmadan duramayan biri ama 3 gündür ağzını bıçak açmıyor

CrosseR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O değilde 3 sene nasıl farketmediler ona şaşırdım
    16-17yaşında sigara içtiğini gören tanıdık olsa ispiyonlarda genelde..
    Neyse sigarayı bırakma kısmını geçelim,çünkü o kendi istediğinde ve hazır olduğunda yapılacak birşey..
    Zamana bırak,20yaşını geçtiğinde alışacaktır..
    Çok geç olmadan bıraktınmı da tadından yenmez..
    Bıraktıktan sonra da ''Benim oğlan hiç içmedi'' diye düşünmekle ''Benim oğlan içti ama bıraktı'' diye düşünmek arasındaki büyük sevinç farkını yaşayacaktır
    shrek bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 200kt
    3gün sonra bana karşı ilk cümlesini etti:" Bana su getir." Bu da bi gelişme sayılabilir herhalde.

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Baban seni elinde sigara ile görünce aklına ilk kucağına verdikleri o minicik halin gelmiştir.
    çok üzülmüştür.
    özür dile elini öp.
    Kendin için de bırak o mereti, diye tavsiye de bulunabilirim ancak 2 çocuk babası olarak

http://www.huffingtonpost.com/2014/0...n_4714606.html

Motosikleti
    Honda CBR 250r
    17 sene sigara içtikten sonra Champix adlı ilaçla bıraktım. Eğer gerçekten bırakmak istiyor ama kendine güvenmiyorsan ilacı öneririm. Yalnız yan etkileri olduğunu da hatırlatayım. En güzeli aslında ilaçsız bırakmak, hatta bir kitap vardı "sigarayı bırakmanın kolay yolu" aklı başında birçok insan için faydalı olabilir.

Motosikleti
    Mondial 200kt
    Ectuna abi ve apisto abi irademe güvenirim sigarayı bırakmada zorlansamda kafama koydum borakacağım .

harleybaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeş sigara kötü bir bağımlılık. çok çok kötü.
    hatta en kötüsü çünkü her yerde satılıyor. diğerleri öyle değil her yerde bulamıyoruz (bu kısım işin şakası, diğer bağımlılıklar da kötü tabi)
    Arkadaşlar doğru söylemiş, anne-baba-hala-dayı-abi-kardeş darıldı, kırıldı sebeplerle bırakacaksan hiç bırakma. kendine zarar verdiğin için bırak. sana ilk sigarayı veren arkadaşına da hayat boyu güvenme. İçenin yanında durma, sigara içen kişi etrafına radyasyon yayar.
    Dişe, kuşa, başa her şeye zarar verir.

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    18 yıl içtim ve bıraktım ne kazandım, zarar vucudumu zehirledim ve çevremi. Bırakmak zorundaydım çünkü 1 VE 3 YAŞINDA çocuklarıma ONLARA KÖTÜ örnek olamazdım.İnsan baba olunca çocuğunu koruma konusunda hasas oluyor. Benim Babam ben sigarayı bırakınca kurban kesti.

Sigara rezillik. İnşallah Dash_1905 bırakırsın.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    ama bu arada baban sana ters davrandılçee "eee sıktın ama" durumu olmasın sakın, sabret, babadır bu... yumuşar elbet.

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    bıraktım demeni bekliyordur.
    bıraktım baba birdaha içmiyeceğim söz de
    sarılıp kucaklamazsa ben hiç bir şey anlamamışım babalıktan demektir

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Zor dostum zor...napsak.biz konuşsak faydası olur mu acep

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)