Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

mondial 180 z one s almaya değer mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 180 Z-one S
    Sizce bu motor almaya değermi artıları-eksileri neler ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Daha kullanıcısı olmadığı için sana burda kimse sağlıklı bi yorum yapamayacaktır..
    Kağıt üzerinden konuşmak gerekirse tvs apache ve hero thrieller daha iyidir...
    Bütçeniz ne kadar ?
    hector15 ve XxFatiHxX bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 180 Z-one S
    taksitle alıcaz. Farklı motor düşünmüyorum açıkcası birde önerdiğin motorların bayisi boluda yok

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Taksitle japon alabiliyorsaniz japondan sasmayin. Sanirim hondanin bir cok ilde bayiside var.
    XxFatiHxX bunu beğendi.

Motosikleti
    kawasaki Versys 650 (2015) haojue 150-9 (2014)
    arkadaşlar artık şu marka takıntısını bırakalım allah aşkına mondialin 180 ve 150 z one s modelleri ybr ve cbf yi her sekilde ikiye katlar her iki motoruda bizzat test ettim 150 lik olan modeli ybr gücünde torklu ve titreşimsiz 180 olan modeli çok daha kaliteli ve çok daha torklu üretilmiş hiç birseyden anlamıyorsanız ybr cbf ve 180 mondialin resimleri açıp tek tek her yerde kullanılan malzemeleri karsılastırın vites değiştirme pedalından tutunda gidona kadar her tarafından kalite akıyor bu motorlar mondial tarafından üretilmiyor ve sayılı olarak gelmiştir orjinal zongshen yapımıdır ayrıca aynı motorun üstünde biraz araştırmayla ducati yazısını göreceksiniz yani ducati zongshene yaptırmıs oldugu aynı motoru kendi markası altında satmaktadır fiyatının bence çok altında ve kaliteli motorlar titreşim yok tork var her yeri kalite kalın lastik dijital göstergeler 18 lt benzin deposu kaliteli disk fren ve jantlar ybr ve cbf den daha fazla güç ve daha uygun fiyat motordan anlamayan kafasına göre sallıyor dediğim gibi hiç bişey anlamıyorsun 4 motoru yan yana koyarsın sadece kullanılan malzemeye bakarsın...
    lifespeed ve XxFatiHxX bunu beğendiler.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı emsalsizdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar artık şu marka takıntısını bırakalım allah aşkına mondialin 180 ve 150 z one s modelleri ybr ve cbf yi her sekilde ikiye katlar her iki motoruda bizzat test ettim 150 lik olan modeli ybr gücünde torklu ve titreşimsiz 180 olan modeli çok daha kaliteli ve çok daha torklu üretilmiş hiç birseyden anlamıyorsanız ybr cbf ve 180 mondialin resimleri açıp tek tek her yerde kullanılan malzemeleri karsılastırın vites değiştirme pedalından tutunda gidona kadar her tarafından kalite akıyor bu motorlar mondial tarafından üretilmiyor ve sayılı olarak gelmiştir orjinal zongshen yapımıdır ayrıca aynı motorun üstünde biraz araştırmayla ducati yazısını göreceksiniz yani ducati zongshene yaptırmıs oldugu aynı motoru kendi markası altında satmaktadır fiyatının bence çok altında ve kaliteli motorlar titreşim yok tork var her yeri kalite kalın lastik dijital göstergeler 18 lt benzin deposu kaliteli disk fren ve jantlar ybr ve cbf den daha fazla güç ve daha uygun fiyat motordan anlamayan kafasına göre sallıyor dediğim gibi hiç bişey anlamıyorsun 4 motoru yan yana koyarsın sadece kullanılan malzemeye bakarsın...
    ybr ve cbf artık bir sektör,5500 e alır 5500 e hatta fazlasına satarsın,satarkende karşındaki de alık ya benden alırsan plaka masrafı vermeyeceksin diye not düşersin,iki mişlen lastik bide topkâse şişirdinmi 6000 e gider o.Bozma insanların işini
    XxFatiHxX bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Abi allah askina 4313 fiyat vermisler 150ccye ybr 4750 deli mi sevdi beni vereyim o parayi mondiale..

2. El Xtreme max alirim drift alirim da 2011den beri rodaj bakimi disinda hic sanayiye gitmedim benim aletle ki hem ben hem peder kullaniyoruz. Memur motorlugu da apaci motorlugu da yapiyor yani alet ve sifir sorun.. Zongshen yapmis diye hic tanimadigim motora baglanir mi o para? İkinci eli ne olacak sonra?
    XxFatiHxX bunu beğendi.
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Linwelin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi allah askina 4313 fiyat vermisler 150ccye ybr 4750 deli mi sevdi beni vereyim o parayi mondiale..

2. El Xtreme max alirim drift alirim da 2011den beri rodaj bakimi disinda hic sanayiye gitmedim benim aletle ki hem ben hem peder kullaniyoruz. Memur motorlugu da apaci motorlugu da yapiyor yani alet ve sifir sorun.. Zongshen yapmis diye hic tanimadigim motora baglanir mi o para? İkinci eli ne olacak sonra?
    İkince elin alıcısı da var da ybr ve cbf sahipleri gibi uçamıyosun sadece.Genelde çin mallarını kullanan kişilerin, motor haricinde hiçbir ekipmana ve bakımına para vermek istemeyenler çoğunlukta olduğundan dolayı ikinci elinide çok ucuza kapatmayı isteyen kişiler oluyor.Motoru daha yakından görmedim,o yüzden fiyat olayına şimdiden bişey diyemiyom.Ama mondial çıtayı yavaş yavaş yükseltiyor.Bide kullanıcılar çitayı yükseltip motorlarına baksalar hiç bir sorun kalmayacak.
    XxFatiHxX ve M-S-T bunu beğendiler.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Abi genc adamim, parayi da sacamiyorum xtreme maxin sifiri 3850 falan. 0 alsam en iyi ihtimal 850 lira assagisina yazilacaklar, bi de satilsin diye bekleyecem, ybrde babamla kahvede otururken soruyorlar, abi motoru satsana bana diye.. Mctde kullandik burun kiviriodu herkes, elden cikarcaz diye ne zarar ettik.. Hayir kendini kanitlamisa yine sozum yok, drift xmax akinir herkes memnun.. Ama bajajin yandan yemisi gibi pulsara 7bin neyse bunun 150ye de 4300 cok..
    XxFatiHxX bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 180 Z-one S
    Yav ben bu zongshen in internet sayfasını bulamadım siz bulursanız link atar mısınız ?
    Birde konu ybr-cbf vs çinli meydanı olma yolunda lütfen ben sadece 180 z one s hakkında bilgi istiyorum öbür motorları gayet iyi biliyorum zaten

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Linwelin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi genc adamim, parayi da sacamiyorum xtreme maxin sifiri 3850 falan. 0 alsam en iyi ihtimal 850 lira assagisina yazilacaklar, bi de satilsin diye bekleyecem, ybrde babamla kahvede otururken soruyorlar, abi motoru satsana bana diye.. Mctde kullandik burun kiviriodu herkes, elden cikarcaz diye ne zarar ettik.. Hayir kendini kanitlamisa yine sozum yok, drift xmax akinir herkes memnun.. Ama bajajin yandan yemisi gibi pulsara 7bin neyse bunun 150ye de 4300 cok..
    Napsın adamlar,şansını deniyo Bu işler böyle oluyo.Alan varmı var arttır,hala varmı var gene arttır,şimdi...valla alıyolar abi,şişir gitsin ozaman grenajın içi boş cbf bile alınıyo napçan.
    XxFatiHxX ve Linwelin bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 180 Z-one S
    Bu konu 180 z one s hakkında açıldı 150 lik olanı beni ilgilendirmiyo ayrıca 150 liğe bindinmi hiç yani binmediysen yorum yapman yanlış

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Kardes benim aklim bunu kesio 150cc mondiale 4300 vermem oturup test etmem de hemde ybr 4750yken. Getirsinler İkinci el bi xtreme max temizine 2750 okuyayim.. Sonuna kadar katiliorum abi, musteriye yaslayinca cinlilerinde japonlardan farki kalmio cinliyi bize aldiran fiyatlariydi.. Ee? cebimi dusunmek zorundayim kazancim belli..

Fatih baktim zongshenin sayfaya da girmiyo, sirketin sayfa aciliyo motorda sacma sapan seyler geliyo..
    XxFatiHxX bunu beğendi.
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Konuyu dağıttığımız için pardon arkadaşım,Motosiklette son zamanlarda lastiğede çok önem veriyorum,arka lastiğin fiyatına bakıyorum da 357 TL pirelli,diğer markalara bakmadım.Maksimum hız 95 km diyor orada bir yanlışlık var sanki.Tipi gayet güzel ama ben düz renk seviyorum,biraz tvsye özenti var sanki.Bana siyah olsun başka bişey istemem.Mondialin sevdiğim bir diğer özelliği parça ucuz abi,bu modellerdede aynı politika olurmu bilmem.Motor daha çok yeni,önce yakından görmem lazım,resimlerden anlayamıyorum.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    nasıl bir modeldir bu içinde tüm harfler rakamlar var :D

Motosikleti
    tvs rtr 150 hyper edge
    bir mondial kullanıcısı olarak söylüyorum, asla değmez.

bak sana bi kıyas yapayım

illaki tutturamadığım kısımlar olabilir sert çıkmayın ama bu yaz bende almayı düşündüğüm için çok araştırdım, öyle böyle değil yani epey araştırdım, topladığım birçok uç bilginin ortalamasıyla ulaştığım sonuç:

mondial 180z: max hız 130(yapmaz ama hadi olur ya), yakıt 3lt/km, muayyer ömür 50bin km,4700tl
    apache 150rtr: max hız 125, yakıt 2,3lt/km, muayyer ömür 70bin km, 5200tl
    ybr 125: max hız 110, yakıt 2.4lt/km, muayyer ömür 100bin km, 4750tl
    cbf 150: max hız 115, yakıt 2.2lt/km, muayyer ömür 80bin km, 5400tl
    bajaj discover: max hız 115, 1.9lt/km, muayyer ömür 80bin km, 3850tl
    bajaj boxer: max hız 115, 2.0lt/km, muayyer ömür 100bin km, 3000tl

bence 180z alacak birisi apacheyi tercih edebilir, ben şahsen boxer'a daha yakınım çünkü klasik tip motorları yadırgamıyorum, tipi çok önemli değil yani

şunuda ekleyeyim, yakacağın benzinle apachenin farkını yaklaşık 15bin kmde çıkarırsın, yani 15bin km'den snra yaptığın her yol sana kar olarak geri döner, toplam olarak 50bin km yol yaparsan en azından 2bin tl yakıt karın olur apache'de, boxer alsan ihya olursun şöyle söyleyeyim, 60bin km'deki yakıt farkıyla boxer sana bedavaya gelir

biri kmde 10krs diğeri 15krs yaksa;

km'de 5 krs= bin km'de 50tl= 60binde 3000tl yapar

not: (benzin kuru 5tl'den hesaplanmıştır)
    Linwelin ve hector15 bunu beğendiler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Konuya Mondial 180 Z-One Kullanıcıları/Bilgi Paylaşım Başlığı 'ndan devam edebilirsiniz.

Keyifli Forumlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler