Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bu ülkedede yaşamak isterdim ilk 2 dk ya dikkat çekim!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Ever cok ustat surucu olduklari icin benim yasadigim ulkeye geldikleri zaman burasi cok tehlikeli nasil kullaniyorsun burda deyip yanasmiyorlar burda surmeye. Az ingilizcen varsa Google et 'riding motorcycle in bangkok' bak bakalim kac tane forumda kac tane yabanci ooo cok tehlikeli olursun falan diyo.

Video linki verdim hepimiz burda oyle kullaniyoruz Adam dunyaca like almis yabancilardan bravo cok iyisin falan diyorlar. Burda herkes Boyle kullaniyo o zaman kendilerinde bir eksiklik soz konusu

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem de alasini yapiyorlar.
    Hem pistte hem de trafikte pismeden ehliyet alamazlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Valla yıllık kaza ve ölüm istatistiklerine bakarak hangi ülkelerin iyi araç kullandığını,
    hangilerinin iyi bir trafik bilincine sahip olduğunu kolayca anlayabiliyoruz.
    Şimdi buraya rakam koyup moralimizi bozmayalım

Videoya gelince;
    Seyrettiğiniz hadise tabi ki saygı, trafik bilinci vs gibi unsurları bünyesinde barındırıyor ama asıl sebep bu değil.
    Fransa'da hemen herkes otomobilin yanı sıra motosiklet kullanıyor veya hayatının bir döneminde Scoter bile olsa kullanmışlığı var.
    Şimdi cepten yazdığım için teferruata girmeyeceğim ama ben motosikletin yaygınlaşması gerekliliğini anlattığım bir tipik açmıştım yıllar önce
    İşte hedeflerimden biri de bu videoda seyrettiğiniz hadiseydi.
    Yani ortada bir empati var çünkü o araçlardan biri az sonra evine park edip motosiklet ile dolaşmaya çıkacak,
    o kamyonu kullananın kızı okula Scoter ile gidip geliyor, falan gibi şeyler.
    Türkiye'de olur mu?
    Olur tabi neden olmasın fakat bizim başka bir problemimiz daha var.
    Bindiğimiz aracın kimliğine bürünüyoruz.
    Bizim millet motordan inip otomobil kullansın motorculara söver
    Ondan inip kamyona binsin otomobillere söver
    işte onu nasıl halletmez bilemiyorum.
    acayüp, esc, ero__ ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

runemagick
    seni görmek güzeldi...artık eskiler biraz dağılmış gibi...

halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    Ülkemin metropolleri nasıldır bilmiyorum ama kendi yaşadığım şehirde fazla sıkıntı yaşamıyorum. Nerde çokluk orda Trafik sıkıntısı demişler

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı brds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    runemagick
    seni görmek güzeldi...artık eskiler biraz dağılmış gibi...
    ya site bozuldu ya da ben, bilmiyorum hangisi
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ktm yi süren şahıs korna bile çalmıyor !! bizim ülkedeki araç sürücüleri ile bu ülkenin araç sürücüleri arasında dağlar deyil dünyalar kadar fark var. gülermisin ağlarmısın !!! bizim ülke isterse 100 deyil 1000 yıl geçsin aynı kalır durum onu gösteriyor.
    bu ülkede yaşayanlar bunun çözümünü nasıl bulduysa biz niye bulamıyoz? sebepleri çok hangi birini sayıcanki deyilmi !
    http://www.youtube.com/watch?v=HGt6nNiiaEg
    Böyle birğeyi ben yaşasam biri banakamera şakası yapıyor zannederim. Hemen inip el sallayacak kamera ararım.
    LİVE TO RİDE, RİDE TO LİVE!

OFG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Valla Samsunda da çok yol veriyorlar. Bence egzoz sesi çok önemli,adamlar kenara çekilip ''ne geliyo lan'' diye bir bakmak istiyorlar kanımca :D

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    iyi bir paylaşım yapmışsın

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    İşte bunlar hep eğitim.

@COQ'un dediği "herkeste motosiklet kültürü var" çok önemli, ancak dikkat ederseniz orada başka bir şey daha fark edersiniz; "Aktif Dikiz Aynası Kullanımı."

Motosikletli eleman çok ses çıkararak gitmiyor, yani sürücüler motosikleti sesten değil, aynadan fark ediyorlar. Her sürücü de anında tepki veriyor. Ayna kullanımı mevzusu motor hareket hale gelmiş ve motor hareket haline gelen davranışlar o işin temelindeki eğitimin ne kadar güçlü olduğunu gösterir.

Şikayet konusuna gelirsek, o da eğitimsiz öküzleri yola getirmek için başvurulmuş bir yöntem. Sonuçta trafikteki herkes aynı hareketi yapıyorsa bir şekilde, bunun yarısı eğitimli, yarısı öküz de olsa trafikteki herkes için fayda sağlıyor.

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    belkide işin sırrı korna çalmamaktır. bu akşamdan itibaren denemelere başlıyorum :=)

Motosikleti
    CBR 650F
    Guzel bir performans eksoz , aradan gecerken yada sollarken iyi bir aragaz bak bakalim yurdum insani nasil yolu aciyor.
    gelebek bunu beğendi.

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    Türkiye'de imkansız. Sadece araç sürücüsü ya da herhangi bir sürücü de değil mesele. Mesele bizim ülkemiz insanında. Eğitimlisi de aynı, eğitimsizi de. genlerle alakalı bence. ne yapsan olmuyor.olmuyor olmuyooorrrr. otobanda asgari sürat 40 km/dir. yani en sağ şeridi kapatıp 40 ile gidebilirsiniz en doğal hakkınız. Bi deneyin bakalım ne olacak. boşverin sakın denemeyin

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    3.40 da motosikletli bekliyor burada olsa kurye mantığı slalom yapılırdı

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adamların yolundaki asfalt bizim izmirdeki pistte yok

MhmtcnKoral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Konuyu dağıtmak istemem ama bir şey sormak istiyorum. Açıldığından beri bu başlığı takip ediyorum, ancak videoyu izleyemiyorum, youtube kapalı diyor. Bi bana mı kapatmışlar bunlar youtube'u acaba?

Motosikleti
    CBR 650F
    Iyi motorsiklet suruculugunun kisasi nedir? Avrupada her sey adamlara Altin kasikla verilmis zaten , asfalt kiyak , soforler kiyak eee. Demem odurki bizim ulkemizin olumsuz sartlarinda kotu asfaltina millet adapte olup gelistiriyor kendini. Ornek neden Altin elbiseli Adam yeni baslayacak 10-15 yas cocuklara arazide surun orda ogrenin diyor , arazi yollarin yol tutusunun en sakat oldugu yerdir. Araziyi yiyip yutan Adam cok iyi bir asfalt surucusu olur motorsiklete hakimiyeti acayip gelisir ve asfaltda super surer. Simdi bizim yollar avrupaya gore off road gibidir , bizim buralari silip supuren Adam bence avrupaya gitse o yollarda ve o soforler arasinda avrupalilardan daha guzel surer.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:38 ----------

Birde aragazi veriyim,

Bosuna Atatürk bir Turk dunyaya bedeldir dememis.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Türkiye gibi 70 milyonuluk ülkenin 1-3-5-15 milyonluk şehirlerinde bunlar imkansız.
    insan satısı arttıkça rekabet artar.hayatın her alanında olduğu gibi trafikte de.
    motorcu ışıkta 60 sn bekliyor eyvallah.ama araç sayısı onun 3 katı olsa 3 kere 60 saniye beklemek adama daha çok koyuyor işte.
    bu noktada da anarşi başlıyor haliyle.
    öte yandan bizim trafikte o araba o kadar kenara çekilip yol verse , arkasındaki mavi dolmuş motorun arkasına takılıp geçmeye çalışır
    eğitimin payı büyük , ancak her şey de eğitimle olmuyor.
    nüfus fazlalığı en büyük problem bence bu noktada.ki eğitim kalitesinin düşmesinde de en önemli etken bu.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye gibi 70 milyonuluk ülkenin 1-3-5-15 milyonluk şehirlerinde bunlar imkansız.

Burasi Paris ve nüfusu yaklasik Istanbul'un iki kati.
    Daha fenasi neredeyse herkesin arabasi var.
    Ama bak ne yapiyorlar?

En sol seritteki araçlar iyice sola,
    hemen yanindaki araçlarda iyice saga yanasik vaziyette ilerleyip motosikletlilere yol açiyorlar.

Fotografi daha önce bu konuyu tartistigimiz bir topicten aldim.
    Topic adresi su.
    http://www.motosiklet.net/forum/mend...eres-ozel.html

Bunlar da benim fotograf makinamdan.

Konuyla ilgili oldugundan,
    link verdigim topigi herkesin okumasini tavsiye ederim.
    barodi bunu beğendi.

AydınOğlu09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran, Tvs Apache, Mondial MCX 150 Road Racer
    Eski konu ama hortlatmaya değer. bizim ülkemize bakınca ağlanacak durumda vallahi.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)