Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Rodaj bitti ne yapmalıyım!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    As cg 125
    Arkadaşlar sanırım rodaj bitti motosiklet 2650 km'de.Şimdi ne yapmam gerekir sağır olmaması için.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH125 Drift
    yavaştan yüksek devirlere çıkmayla başlayabilirsin mesela ama full redline git demiyorum
    bu arada motor ney ?

Motosikleti
    As cg 125
    Asya cg 125 lik.(Motosiklet tahminin kaç km'de tamamen açılmış olur acaba)

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yeterince açılmış, yağını zamanında değiştir, hava filtresini zamanında temizle tamamdır.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı hayrosoke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asya cg 125 lik.(Motosiklet tahminin kaç km'de tamamen açılmış olur acaba)
    10.000 km den sonra tam olarak pişiyor bence motor
    cesur509 bunu beğendi.

Motosikleti
    As cg 125
    Motorun hiç bakımını aksatmıyorum ama hava filtresi nasıl temizleyebilirim.(bide ben motorun dişlilerini değiştirdim)

Motosikleti
    Mondial MH125 Drift
    dişli değişimi için bence erken daha ama değiştirmişsin bi kere. hava filtresini tornavidayla köküp içindeki süngeri yırtmadan bi hava tabancasıyla veya benzer bişeyle temizleyebilirsin ama bakımını yaparken ustalar zaten senin yerine onu yaparlar. bakımlarını eksik etme yeterli.

Motosikleti
    As cg 125
    Alıntı Darkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dişli değişimi için bence erken daha ama değiştirmişsin bi kere. hava filtresini tornavidayla köküp içindeki süngeri yırtmadan bi hava tabancasıyla veya benzer bişeyle temizleyebilirsin ama bakımını yaparken ustalar zaten senin yerine onu yaparlar. bakımlarını eksik etme yeterli.
    Darkfire bakımları dediğin gibi aksatmadan yapıyorum hatta bi 50 km önce yapıyorum.yorum yapan tüm arkadaşlar sağolun.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bir şey yapmana gerek yok, devir saatini kırmızıya sokmadan istediğin gibi sür.
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV 650 Haojue 150-9 Mz 301
    Rodaj motora tork ürettirerek yapılır. Yani sık sık düşük devirden yüksek devirlere tam gaza yakın bir şekilde ara hızlanma yapılarak rodaj yapılır siz sürekli yumuşak kullanmışsanız motor sağır kaldı demektir geri dönüşü bu saatten sonra çok zor. Şu an bende rodaj yapıyorum ve bu 4. rodajım olacak.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı atomhamdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodaj motora tork ürettirerek yapılır. Yani sık sık düşük devirden yüksek devirlere tam gaza yakın bir şekilde ara hızlanma yapılarak rodaj yapılır siz sürekli yumuşak kullanmışsanız motor sağır kaldı demektir geri dönüşü bu saatten sonra çok zor. Şu an bende rodaj yapıyorum ve bu 4. rodajım olacak.
    enteresan bir bilgi.
    Apices ve fearlesboyy bunu beğendiler.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Anasını ağlatmalısın şimdi tam zamanı

Motosikleti
    BMW F700GS-2014
    Yorumlar farklı.Ben motoru yeni aldım.Teslim alırken yetkilinin bana verdiği bilgi:Rodaj süresince bol vites değiştir.5000 deviri asla geçme.Uzun yoldan ziyade vites değiştirmeyi gerekecek yerlerde kullan.

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E

Şaka bi yana ancak motoru çok üzmeden ufak ufak gazlamalara başlayabilirsin bence.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim bildiğim ortalama motosiklet rodajı 1000 km de biter.1000 km yağ değişimi olur ondan sonra yola devam.Rodaj süresince motosikleti çok zorlamadan farklı devirlerde,farklı viteslerde sürülür.500-600 km ye kadar en fazla yarım gaz.500-600 km den sonra 3/4 gaz açılır.Ara sıra kısa süreli yüksek devirlere çıkılabilir.Rodaj süresince sürekli düşük veya sürekli yüsek devirde sürmek motosikletin motor ömrünü ve performansını olumsuz etkiler.Bu bilgileri bir kaç farklı kullanma klavuzunda gördüm.Sizin motosikletinizin rodajı biteli çok olmuş.1000 km de yağ değişimi,yağ filtresi değişimi yaptıysanız bundan sonra yapacağınız bir şey yok normal olarak motosikletinizi kullanacaksınız rutin bakımlarını yapacaksınız.

Motosikleti
    Mondial MH125 Drift
    Alıntı atomhamdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi gezegende bu şartlar geçerli. bizim dünyamızdaki yerçekimi, oksijen seviyesi ve kitapçıklarda yazılanla biz başka biliyoruzda
    fearlesboyy ve Apices bunu beğendiler.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

www.mehmetpasayigit.com @mcpasayigit

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Mars da eskiden oyle rodaj yaparlarmis haci , hatta sirf bu yuzden marsin issiz bir gezegene donustugu soylentiside vardir.
    Alıntı Darkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi gezegende bu şartlar geçerli. bizim dünyamızdaki yerçekimi, oksijen seviyesi ve kitapçıklarda yazılanla biz başka biliyoruzda

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Motor sagir kaldi yapacak bisey yok,vakit gecti..maalesef,ne yapsan ne desen bos... :p

Motosikleti
    As cg 125
    Alıntı Potenza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor sagir kaldi yapacak bisey yok,vakit gecti..maalesef,ne yapsan ne desen bos... :p
    Aslında ben bazen motoru seve seve bazende üze üze kullandım roddajda performansa etki edermi.Bide sagır niye oldu onu anlamadım.

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Ben rodajda motoru yataga yatirip jantlardan yataga kelepcelemistim, sen dusun artik nasil seve seve kullandigimi. :-)

Nerden biliyosun motorun sagir kaldigini?

Alıntı hayrosoke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında ben bazen motoru seve seve bazende üze üze kullandım roddajda performansa etki edermi.Bide sagır niye oldu onu anlamadım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)