Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

dişli problemi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100 UGK
    selamünaleyküm arkadaşlar. malum motorumu biliyosunuz mondial 100 ugk 2 bin km rede. arkadaşlar sorunuma gelecek olursak. motor cc sine göre gayet iyi gidiyor ama hafif bi rampaya gelince 4. viteste gitmiyor ama 3 e atınca redline a giriyor anlamadm. herkez ön dişliyi büyültsem mi diyor. bende bir numara küçültsem yani 14 olan dişliyi 13 yada 38 olan arka dişliyi 40 yapsam 4. viteste gitmeyem motor gider mi. şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu konu da okuduklarıma göre dişlilerin orijinali iyidir

Motosikleti
    Tracer700
    ben benim apachenin orjinali 13 olan ön dişlisini 14 yaptım 15 dk dayanabildim hemen 13 dişliyi tekrar yerine taktım orjinal dişli her zaman iyidir artık kurcalmaıyorum dişlileri

orijinali iyidir dostum. Motorun durumuna göre 13dışlı iyi olsaydı bunu eminim bizlerden önce mühendisleri akıl ederdi. Ben orijinalinden yanayim

Motosikleti
    Mondial 100 UGK
    tamam orjinali güzeldirde 4 vites zaten 4, viteste 60 dan aşa düşüyor gitmiyor. 3 e atıyorum 60 la bağıra bağıra çıkıyo. ben istiyorum ki 4 le çıksın ama 70 le çıksın devir yükselsin.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    100 lük motor insaf be kardeşim

Motosikleti
    Mondial 100 UGK
    arkadaşım 100 lük old bizde biliyoruz sana niye bu motor 110 yapmıyo diye sormuyorum ! rampada devir düşüyor arabalar virajda sıkıştırıyor. 4. viteste bağırsın ama 70 le çıksın istiyorum diye açıkladım. iyice anlayıp yorum atarsan sevinirim.. shooter1

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

konu kilitlensin. valla sorduğuma soracağıma pişman oldum.

Tırmanma/tork için arka dişliyi büyültme yoluna gidin, ancak nasıl bir formül olabilir bir fikrim yok, zira arka diş büyüyünce, vitesler çok kısa sürüyor hemen bitiyor, tork artışı ile beraber sürat kesinlikle düşmekte.

Motosikleti
    Mondial 100 UGK
    teşekkürler arkadaşlar hepinize. deneme yanılma yoluyla denicem bakalım olmazsa orj devam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)