Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

"Kardeş dikiz aynalarını yıkamadın?"

Motovento
    REKLAM ALANI
    ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Arkadaşlar sizinde başınıza gelir mi bilmiyorum ama şu motoru yıkatırken ben sürekli müdahalede bulunuyorum, bu durumdan da sıkılmadım değil.

Motora benzin almak için petrol ofisine gidiyorum, 20 tl lik benzin aldıktan sonra yanında yıkama fişi de veriyorlar. Motoru yıkatmak için yanaşıyorum. Köpüğe de 1 tl para veriyoruz.

Arkadaş... motora köpük sıkıyor sayın abim, ya kardeşim şu köpüğü ha heryerine sık işte. Yarım yamalak köpük sıkıyor şöyle deliriyorum beklediğim yerde. Dikiz aynalarına köpük yok la radyatör amortisör iç kısımlara köpük sıkılmıyor, kuyruğun altına sıkılmıyor adam göstergelere dahi tenezzül etmiyor ya

Bazen abi ben yıkayayım istersen diyorum, "abim laf ediyorlar" diyor. Tamam sende orada bir çalışansın seni de anlıyorum. Bütün gün araba yıkıyorsun eyv. şu motoruda tam yıkayalım be abi.

Tiyatro hocası gibi sürekli müdahale ediyorum... "abi şuraya da abi buraya da, şurası kaldı... sana zahmet bir de şuraya.." diye diye zar zor yıkatıyoruz.

Köpükten sonra durulamaya geliyor sıra. O da aynı, motoru silmeye yanaşıyorum orasında burasında köpük kalmış...siliyorum köpük bulaşıyor beze... Kafayı yicem...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Motosikletini kendin yıkayacaksın, hem kafan rahat olur hem de çizilmiş ne bileyim gevşemiş yerlerini vs fark edersin; sıktığın vida - somunlar yolda hayatını kurtarır.
    xismailaydin bunu beğendi.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletini kendin yıkayacaksın, hem kafan rahat olur hem de çizilmiş ne bileyim gevşemiş yerlerini vs fark edersin; sıktığın vida - somunlar yolda hayatını kurtarır.
    Aynen katılıyorum arkadaşa,kendi motorunu kendin yıkayacaksın.Hem güvenlik hemde bakım açısından daha iyi..
    cenkito bunu beğendi.
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti temizlemek,parlatmak benim için ayrı bir zevk asla başkasına bırakmam bu zevki.
    kngsze bunu beğendi.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Kesinlikle elini bile süremez motorumu kendim yikarim tamam 45 dakkayi geciyor ama ikimiz de ancak tatmin oluyoruz
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    Tabi o bölgelere sıkmaz çünkü o köpük değil kostik asit, başı belaya girsin istemiyor..

Baraza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Yıkamacı bu işi biliyor demek ki sana iyilik ediyor kardeş farkında değilsin sen

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    O köpük tamamen zararlı diye biliyorum hatta forumda uzunuzadıya konu açılıp bilgilendirme yapılmıştı. Gelelim asıl konuya motorunu kendin yıkarsan daha iyi oluyo neresinde ne var görüyosun kablomu çıkmış bişeymi olmuş inceleme fırsatın oluyo .

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Bu sekilde yikatmaya devam et bakalim 1 sene sonra neler oluyor.Yani hic mi okumuyorsunuz anlamiyorum ki...

Motosikleti
    Evinin bahçesi olan müsait olan tamam kendi yıkar, bizimde olsa bizde kendimiz yıkarız ve bundan zevk alırız. Ya yerimiz yoksa su hortum kova ortamı yoksa ne olacak. Sokakda kaldırım üzerinde motoru olan insanlar nasıl yıkatıyor? Yada zamanı olmayan?

Kendi yıkayanların mutlaka bir müsait yeri vardır.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evinin bahçesi olan müsait olan tamam kendi yıkar, bizimde olsa bizde kendimiz yıkarız ve bundan zevk alırız. Ya yerimiz yoksa su hortum kova ortamı yoksa ne olacak. Sokakda kaldırım üzerinde motoru olan insanlar nasıl yıkatıyor? Yada zamanı olmayan?

Kendi yıkayanların mutlaka bir müsait yeri vardır.
    Öyle deme dostum. Bu tamamen alışkanlıkla ilgili bir şey.

Ben Kocaeli'deyken evim çok müsaitti. Motosiklet grubundaki arkadaşların makineleri bile bizim evde yıkardık. Hatta ufak tefek bakım, yağlama vs.

Sonra Ankara'ya taşındım. Yanı yöresi hiç müsait olmayan bir apartmanda yaşıyorum şu an.

Motosikleti kendim yıkama alışkanlığım olduğu için, çekiyordum motosikleti kaldırıma. Bir güzel yıkıyordum açıkçası ;) (Tabi satmadan önce.)

Yıkama şekline gelirsek;
    Kovaya sıcak su + bulaşık deterjanı dolduruyorum. Motosikletin her yerini bez ve sıcak köpüklü su ile temizliyorum.
    Kovadaki su bitecek kadar ıslak siliyorum tabi. Sonra kovayı durulayıp sade sıcak su dolduruyorum. Bir de onunla siliyorum motosikletin her yerini.
    Sonra hemen kurulamaya geçiyorum ve motosikletin her yerini %100 kuru olacak şekilde tekrar siliyorum.

Bu esnada motosikletin her yerine dokunuyor, her yerini kontrol ediyor, sıkıntı olan yerlerle ayrıca ilgileniyorum ;)

Ha, yıkama esnasında izleyenler olmuyor değil. Ama sorun etmedim onu hiç ;)

Kesinlikle tavsiye ederim. Bu tür bir yıkama hem sizi motosikletinizle bütünleştirir, hem de motosiklete hiç zarar vermez.

AEA - Barkın abi anlatıyordu işte tazyikli suyun hunharca nerelere sıkıldığını, bilyeleri bile yağsız bıraktığını filan. Deterjan mevzuuna hiç girmiyorum. Arabalar için sıkıntı olmasa da motosiklete hiç iyi gelmiyor o deterjanlar. Plastik oranı oldukça yüksek olduğu için acayip zarar veriyor ve yıpratıyor o deterjan.

Bu yüzden bulaşık deterjanı kullanıyorum. Sonuçta tabak, çanak, bardak temizlenen bir kimyasal, insana bile zararsız olmasına uğraşılıyor. Motosiklete hiç zarar vermez diye düşünüyorum ;)
    ramcixx ve J3ASKAN bunu beğendiler.

Motosikleti
    İsmail kardeşim doğru söylüyorsun. İlgilenmek istedikten sonra olabilir. Yalnız şu sabun deterjan konusunda oto yıkama şampuanı diyen mi arasın arap sabunu diyen mi herkes bir şey söylemiş hangisi zararlı zararsız bilemiyorum. Hacı Şakir mi denesem bilemedim...

fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi kaleye yolun düşerse beklerim müsait alan çok, sabahtan akşama kadar özene bözene senin motoru yıkayabiliriz :D sular, çaylar benden işçiliğe para istemez

dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Cok isterdim bi garaj ya da bahceli ev... ama malesef. Bu yuzden eldeki imkanlarla halletmeli. ;)

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    hiç yıkamıyorum siliyorum cila + wurt plastik tampon parlatıcı ile hem tozdan sudan koruyor hemde sıfır gibi parlıyor

Motosikleti
    Alıntı fatek95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi kaleye yolun düşerse beklerim müsait alan çok, sabahtan akşama kadar özene bözene senin motoru yıkayabiliriz :D sular, çaylar benden işçiliğe para istemez
    Muğlaya giderken Kale'ye yolum düşüyor yalnız bir yıkama içinde 80 km yol... kendimi yormayayım Teklifin için sağolasın.
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)