Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosiklet yıkamak hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    başlığa bakıp hemen kızmayın.
    aradığım çözüm şöyle, 40 yılın başı çok kirlendiğinde motosikletimi basınçlı su olmadan hortum ve süngerle kendim yıkamak istiyorum.
    40 yılın başı yapacağım için de temizlik malzemesi yağ, temizlik solüsyonu vs alıp evde tutmak da istemiyorum.

sormak istediğime gelince;
    kendi motosikletinizi kendinizin yıkayabileceği, mümkünse temizlik malzemelerini de sağlayan, hatta mümkünse zincir temizleme solüsyonu ve zincir yağı da tedarik edebileceğimiz(satın almak değil de ücreti mukabilinde kullanmayı kastediyorum) yıkamacı, benzin istasyonu, servis noktası var mı bildiğiniz?

benim özelimde durum şu; trafik yoğunluğu ve sıkışıklık sebebiyle motosikletimi yıkamanın mümkün olmadığı bir sokakta oturuyorum. motosiklet zaten kapalı garajda duruyor fakat orada yıkama hizmeti vermiyorlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    zincir temizliği için hondaya 90 tl ödedim. hala acıyor...
    turkish39, ramcixx, emrecenk ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    90 tl mi malzemeleri en iyisinden alınca 40 lira falan tutuyor oda 4 sefer kullanılır en az. Ben ev taşırken malzemelerimi kaybetmişim ustaya gittim 30 a yaptırdım çok da uğraştı pırıl pırıl yaptı valla. Benzinliklerde kendiniz su sabun vs alıp yıkayabiliyorsunuz yani oralarda bulunuyor ama zincir için bir malzeme yok onu alıp yıkadığınız yere götürüp orada kullanabilirsiniz. Hatta kendi şampuanınızı vs çantaya doldurup götürseniz daha iyi olur. Hatta bu çok iyi fikirmiş ben bu hafta sonu doldurup yapayım bunu. Benim apartmanın bahçesi müsait otoparkımız falan var ama öle daha güzel olur kendim yazarken kendim aydınlandım nasıl olduysa öle
    ectuna, Baraza, realbyshadow ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Öncelikle zincirini 40 yılda bir yağlıyorsan sıkıntı vardır 400-500 km de bir yağlamak zincir ve dişli ömrünü uzatır, 2. olarak motorunu gidip bir yıkamacıda 10 TL ye yıkatıp sonrasında kurulama ve parlatma işlerini bir kenarda kendin yapabilirsin diye düşünüyorum, yok onuda bulamıyorum diyorsan beylerbeyinde oturuyorum 40 yılda bir geleceksen 1 gün önceden haber ver kendi zincir yağınıda al gel benimkiyle beraber yıkarız seninkini de
    ahmetersoz1 bunu beğendi.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    3 kiloluk yoğurt kabı, mikrofiber eldiven, mikrofiber kurulama bezi ve köpürtgeç. (Bulaşık deterjanı vs olabilir.)

Çok tozlu ise hafif su tutun. Ardından köpüklü şekilde eldivenle yıkayın. Çok tozluysa çizilmemesi için ilk seferi hassas yapın. Duruladıktan sonra ikinciye suyu değiştirip detaylı köpükleyin. Ardından hafif şekilde bahçe hortumuyla su tutun. Sonra kurulayın.

Maliyeti tek seferlik. 5 TL eldiven, 5 Tl bez, 2 lira sıvı detarjan ve yoğurt kabı. Yüzlerce kez yıkama.
    kemboo bunu beğendi.

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    cevap veren tüm forum kullanıcılarına teşekkür ederim.
    @kemboo,
    benim soruna çözüm olabilecek en makul yanıtı sen vermişsin teşekkür ederim.
    benzincilerde yıkama yapabildiğimizi bilmiyordum. genelde otomatik dönen fırçalı sistemler oluyor ya da klasik basınçlı su ve kostik köpük sistemiyle çalışan yıkama istasyonları görüyorum.
    sanıyorum senin kastettiğin hava/su istasyonlarındaki suyu kullanarak yıkama yapmaktan bahsediyorsun değil mi?
    kova sorunu olmasa mantıklı aslında sabah erkenden gidip biraz bulaşık deterjanı ve sünger vasıtasıyla yıkanabilir motor.
    tek sıkıntı kova bulmak oluyor bu durumda.

@Pekbipicadam (süper nickmiş bu arada)
    haftada 2 gün 20 km yol yapıyorum, arada hafta sonu yaklaşık 80 - 100 km yapıyorum, aslında 500km de bir yağlama ideal evet ama o 500 km bir anda gelmiyor, onu kastettim 40 yılda bir diye. yıkamacılardaki basınçlı suyu kullanmak istemiyorum sormamın sebebi oydu.
    beylerbeyine gelecek olursam özel mesajdan yazarım hem tanışırız hem teklifini değerlendiririm. teklifin için de ayrıca teşekkür ederim.
    kemboo bunu beğendi.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevap veren tüm forum kullanıcılarına teşekkür ederim.
    @kemboo,
    benim soruna çözüm olabilecek en makul yanıtı sen vermişsin teşekkür ederim.
    benzincilerde yıkama yapabildiğimizi bilmiyordum. genelde otomatik dönen fırçalı sistemler oluyor ya da klasik basınçlı su ve kostik köpük sistemiyle çalışan yıkama istasyonları görüyorum.
    sanıyorum senin kastettiğin hava/su istasyonlarındaki suyu kullanarak yıkama yapmaktan bahsediyorsun değil mi?
    kova sorunu olmasa mantıklı aslında sabah erkenden gidip biraz bulaşık deterjanı ve sünger vasıtasıyla yıkanabilir motor.
    tek sıkıntı kova bulmak oluyor bu durumda.

@Pekbipicadam (süper nickmiş bu arada)
    haftada 2 gün 20 km yol yapıyorum, arada hafta sonu yaklaşık 80 - 100 km yapıyorum, aslında 500km de bir yağlama ideal evet ama o 500 km bir anda gelmiyor, onu kastettim 40 yılda bir diye. yıkamacılardaki basınçlı suyu kullanmak istemiyorum sormamın sebebi oydu.
    beylerbeyine gelecek olursam özel mesajdan yazarım hem tanışırız hem teklifini değerlendiririm. teklifin için de ayrıca teşekkür ederim.
    rica ederim , basınçlı suyla yıkatırsan da sadece çok yakından tutmamasını ve sağa sola sokmamasını sıkı sıkı tembihlersen bir sıkıntı olmuyor, hatta üst üste bir kaç defa aynı yere götürünce öğreniyorlar daha dikkatli oluyorlar genelde ama imkan varsa kendin yıkaman çok daha keyifli oluyor tabi.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 kiloluk yoğurt kabı, mikrofiber eldiven, mikrofiber kurulama bezi ve köpürtgeç. (Bulaşık deterjanı vs olabilir.)

Çok tozlu ise hafif su tutun. Ardından köpüklü şekilde eldivenle yıkayın. Çok tozluysa çizilmemesi için ilk seferi hassas yapın. Duruladıktan sonra ikinciye suyu değiştirip detaylı köpükleyin. Ardından hafif şekilde bahçe hortumuyla su tutun. Sonra kurulayın.

Maliyeti tek seferlik. 5 TL eldiven, 5 Tl bez, 2 lira sıvı detarjan ve yoğurt kabı. Yüzlerce kez yıkama.
    maliyetinden ziyade bu işi yapabileceğim bir yer arıyorum ben...

alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Açıkcası bizim evin yakınında bir benzinci var 1 TL basınçlı su ve 1 TL köpük hizmeti veriyor. Orada istediğim yakınlıkta ve istediğim yere göre yıkıyorum. Yer sorunu yok hazırlık yapma derdi yok, sende akaryakıtcılara bak, bir kaç yerde daha görmüştüm. Ekstra olarak cila vs alıp bakım yaparsın canavar gibi olur makina.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    köpükten uzak duralım... kostik asit boyanın özelliğini soyuyor ve zamanla mat ve kirli bir görünüme neden oluyor.

ozwizard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Selam,

Ben Sonax a götürüyorum, motoru olan bir yıkamacı var, özene bezene yıkıyo. Su kaçırmaması gereken yerlerli özenle koruyo. Mal gibi lastiklere cila falan sürmüyo. 20tl alıyolar. Vaktim olmadığı için kendim yıkıyamıyorum. Zincire gelince, hava yağışlı ve yol çamurluysa, mutlaka kuruduktan sonra çamurları temizliyip yağlıyorum. Zincir asla kuru kalmamalı.

Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    köpükten uzak duralım... kostik asit boyanın özelliğini soyuyor ve zamanla mat ve kirli bir görünüme neden oluyor.
    Tek başına su yeterli olur mu ki?
    Güç ona sahip olamayanı kendine esir eder. Ali Cebbar

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı alicebbar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkcası bizim evin yakınında bir benzinci var 1 TL basınçlı su ve 1 TL köpük hizmeti veriyor. Orada istediğim yakınlıkta ve istediğim yere göre yıkıyorum. Yer sorunu yok hazırlık yapma derdi yok, sende akaryakıtcılara bak, bir kaç yerde daha görmüştüm. Ekstra olarak cila vs alıp bakım yaparsın canavar gibi olur makina.
    alicebbar,
    ben basınçlı su ile yıkatmak istemiyorum ki, eğer öyle bir takıntım olmasa yer çok. bir sokakta 4 tane yıkamacı var artık.

öğrenmeye çalıştığım; hortumla(basınçsız) yıkayan ve motosiklet yıkamaya aşina yer bilip bilmediğiniz. ya da kendinizin yıkamasına müsaade eden bir yer.
    eğer temizlik (şampuan)ve bakım(zincir / balata temizlik sprayi, zincir yağı vs.) malzemelerini de ücreti karşılığında kullandıran bir yer biliyorsanız işte aradığım yer orası.

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    yenisi kaç paraydı
    Alıntı nietzsche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir temizliği için hondaya 90 tl ödedim. hala acıyor...

heia2654 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yumuşak bir boya fırçasıyla 2-3lt sabunlu su, 5lt temiz su her derde deva... Fırçayı dikkatli seçin ama boyaya zarar vermesin. Boyalı ve kromajlı yerlerdeki çamurları önceden suyla yumuşatıp hafifçe akıtmakta çizik açısından fayda var. Deterjanlar bazı malzemelere zarar verebileceği için pek tavsiye edilmez. Ağır yağ kiri yoksa el sabunu kullanmak yeterli oluyor. Bilginize.

Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alicebbar,
    ben basınçlı su ile yıkatmak istemiyorum ki, eğer öyle bir takıntım olmasa yer çok. bir sokakta 4 tane yıkamacı var artık.

öğrenmeye çalıştığım; hortumla(basınçsız) yıkayan ve motosiklet yıkamaya aşina yer bilip bilmediğiniz. ya da kendinizin yıkamasına müsaade eden bir yer.
    eğer temizlik (şampuan)ve bakım(zincir / balata temizlik sprayi, zincir yağı vs.) malzemelerini de ücreti karşılığında kullandıran bir yer biliyorsanız işte aradığım yer orası.

Öyle bir yer bilmiyorum malesef :( sen bulursan paylaş yakın olursa bende giderim kardeşim.
    Güç ona sahip olamayanı kendine esir eder. Ali Cebbar

Motosikleti
    2014 KUBA CR1,KUBA 125XR PLUS 2013 - Opel Astra
    aynen bizim burda da 1 tl su 1tl köpük var heryerini güzelce yıkıyorum birde kenara cekip ince ince 3 ayrı bezimle siliyorum sonra da hızlı sprey cilayla parlatıyorum makine yağıylada az bişey yağlıyorum zinciri ve sonuç mükemmel oluyo tavsiye ederim varsa yakınlarda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)