Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik Cezası Hakkında Yardım Talep Ediyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamın aleyküm herkese.

Bugün 2012 YBR125'imi satmak için alıcı arkadaşla notere gittik. Karşıma 80liralık ceza çıktı. Neyse, ne cazası bu falan derken Vergi Dairesine gittik. Veznedeki memur 3 Ocakta yazıldığını 14 Şubatta tebliğ edildiğini. Ne cezası olduğunu göremediğini geciktiği içinde toplam borcumun 88tl olduğunu söyledi. Ben tabiki sinir stress olup mecburen ödedim.

Şimdi sorum şu:
    1. Ben bu cezanın ne olduğunu hala bilmiyorum. Muhtemelen park cezasıdır diye tahmin ediyorum.

2. Bana tebliğ edilmiş her hangi bir makbuz, çıktı, belge vs. vs. yok. Kesinlikle bana bir tebligat yapılmadı. Beni evde bulamadılar desem. Muhtara gittim ona da bir tebligat ulaşmamış.

3. İtiraz hakkım var mıdır? Yasal süreç nedir, nasıl işler?

Teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Baskın basanındır mantığıyla ceza kesiyorlar.

İtiraz süreci var ama o da mahkemeden geçiyor.

88 lira için o süreci değil yaşamak açıklamasını

okumak bile istemezsin emin ol
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

Motosikleti
    Mondial Zn125(2007)- Ktm Duke 250 (2017)
    bence fazla kurcalama boşuna başını ağrıtırsın

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    mahkeme safhası hiçte sanıldığı kadar çetrefilli değil, böyle yaparak kimseye koz vermeyin, tebligat geldikten sonra itiraz etmek isterseniz sulh ceza mahkemesine sacece iki tebligat masrafı ile birlikte dilekçenizi verip davanızı açabiliyorsunuz 16 lira masrafınız olur gerisini onlar hallediyorlar...

gelen tebligat siz evde yoksanız muhtara tebliğ olur, yada sizin adınıza başka bir şahısta almış olur, aslında size yapılmayan tebligatlar usulen geçersizdir, ama burası türkiye işte... araki bulaki.

Motosikleti
    XL700 TA
    14 Şubat tan sonra 7 günlük mahkeme yoluyla itiraz süreniz var. Bu hükümetin yeni bulduğu dolaylı vergi. Ben 3 ay üst üste 166+gecikme dahil174 tl para öçdedim. Tabiki itiraz süreleri geçmişti. Muhtara tebliğ etmeden direk vergi dairesine 1 ay ilana çıkıyor bu sürede vergi dairesinde işiniz yoksa (kimin işi olur bilemiyorum) ilana itiraz süresi doluyor. ben cezanın ne olduğunu "bilgi edinme" kapsamında emniyete sordum vergi dairesine git öğren diye cevap geldi vergi dairesinden de ceza tutarı şu nedenini göremiyoruz dediler, tam soygun düzeni yani. Cezam var mı yokmu diye bakmaya korkuyorum. 2013 Kasım, Aralık, 2014 Ocak aylarında çok kişiye bu cezalar geldi. Paraya ihtiyaçları vardı sanırım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)